Téma: Doc Martin

10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 10:07:40 10/10
(794/1414)
"Gyanitom április 23-tol fellendül a társalgás de addig is tartsatok ki" 1477/1748- hozzászolásommal s fent idézett szavaimmal már közöltem veletek,hogy ismétlik.Sajnálom hogy nem fogalmaztam pontosabban.Az én telefonom már régota be van állitva ,hogy elõtte egy nappal figyelmeztesen.
10/10
Theine 2008 márc. 26. - 10:07:13 10/10
(793/1414)
Tévedsz Pi! Az én véleményem lesújtó M-nal kapcsolatban, ezért nem is tartozhatok közétek. Olvasni viszont szoktam a fórumot.

Annak viszont szívbõl örülök, hogy itt DM lévén megtaláltátok egymást, ugyan M tanulhatna tõletek, mert õ képtelen ilyen nyílt, mindenre kiterjedõ beszélgetésekre.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 09:25:54 10/10
(792/1414)
Bravó! (Honnan nyerted ki az infót?)
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 09:22:53 10/10
(791/1414)
Több értelme lenne írogatni a Duna tévének hogy ismételnék meg, igaz, õk csak az elsõ két sorozatot adták, viszont de mennyire hiányzott az a 3x8-10 perces reklámblokk epizódonként! Nem tudom magam túltenni a Hallmark honlapján >>:\
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 09:18:14 10/10
(790/1414)
Meg próbáltam tekinteni (ill. meg is tekintettem) a Hallmark honlapját, hátha kiderítem, mûsorra tûzik-e kedvencünket ismét, és ha igen, akkor mikor. Ennél kuszább, értelmetlenebb és értelmezhetetlenebb, összegányolt honlapot még nem láttam. Kezdjük ott, hogy deréktól felfelé magyar, attól lejjebb angol, de ez a legkevesebb, ha valami kideríthetõ lenne. Ez egy vicc.
Csak gondoltam, szolgálok valami jó hírrel, hát nem sikerült semmi információt kifacsarnom belõle.
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 08:59:47 10/10
(789/1414)
Általában a paradoxonak feloldása ujabb paradoxonokat szül ezért már rég lemondtam róla,nem is mennék részletesen bele.Mert mindjárt hozzáteném,hogy ki vagyok én hogy mérlegre tegyem embertársaim cselekedeteinek mozgató rugóját......
Megtanulok velük élni mert egy kissé ingoványos talaj ez számomra.....
Máskülönben a TUDÁS se mindig jó,hiszen közismert,hogy minnél többet szivsz magadba belõle annál világosabban látod,hogy semmit sem tudsz és borzasztó nyomásként nehezedik rád a saját TUDATLANSÁGOD.(Lásd esetemben a zongáriai cselõpók)
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 08:49:12 10/10
(788/1414)
"Nem. Nem olyannak akarunk látszani, Mi olyanok vagyunk mint M, és L is. És ezt érzi L, ezért szereti M-t. Én ezt megértettem, Nektek is meg kell értenetek."
"Akkor talán pontosítanék: olyanok szeretnénk lenni. Nem vagyok benne biztos, hogy olyanok is vagyunk. "
(A pókot megnéztem de õszintén inkáb bátyámnak fogom ajánlanni,talán õt jobban megragadja ez az õ asztala).
Akkor talán pontosítanék én is:talán nem is akarunk olyanok lenni csak olyan sok közös vonást vélünk felfedezni, ami pedig nem közös az minden áron értenni szeretnénk,hogy mégjobban a szivünkbe zárhassuk õket.Mert az emberi sziv egy igazi rejtély, egyszerre tud óriás lenni vagy egészen eltünni a térképrõl.A röngen megmutatja ugyan a pontos helyét de mégis öntörvényü ott van ahol akar és azt tesz amit akar.Egyedül az agy probál gátat szabni és behatárolni,de valjuk be nem mindig sikeresen.
Na mikor ilyeneket mondok,akkor szokott az lenni,hogy pszihologus barátnõm kinyilatkoztatja semmi pénzért nem foglalkozna velem(mert szerinte az ilyen lehetetlen megszolalásaim taszitották erre a pályára),mert attol fél a kudarc élmény amit általam élne meg ujabb pályamódositásra kényszeritenné.
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 07:31:34 10/10
(787/1414)
"Egyébként hogy miért szeretjük M-T? MERT BENNE MAGUNKAT SZERETHETJÜK!"

Örülök,hogy ezt a választ te adtad merthogy a kérdés is a tied volt.Ez már az igazi elõrelépés....mindannyiunknak!!!!
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 07:27:10 10/10
(786/1414)
Bizony ma addig nem lépek be még rá nem keresek a szongáriai cselõpók-ra.Mostmár nagyon vágyok rá,hogy ezt az ürt amit e pók nemismerése bennem kelt valahogy betömjem.
Addig is megpróbálok a napi teendõkre koncentrálni, esetleg drukkoljatok nekem,hogy ne általam tudjátok meg vajon lehet-e válóok a forumozás.
De azért sietek vissza.....
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 07:20:04 10/10
(785/1414)
Sajnos le kell lépnem,de még visszatérek.Nem tudom megmondani,hogy a forumozás lehe-e válóok,de hogy hátráltatja az ember napi rutinmunkáját azt bizton állithatom.Sõt ha nem ülsz a gép elõtt akor is ott katog a mondanivalód az agyad legmélyén megakadályozva ezáltal,hogy önfeledten belemerülj például a mosogatás titkos gyönyöreibe vagy esetleg (ami M és L-nél hiány)megakadályoz abban,hogy telefonálj anyósodnak és sajnálattal tudasd vele,hogy halaszthatatlan teendõid nem teszik alkalmassá az éppen esedékes látogatást.
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 07:04:16 10/10
(784/1414)
Lassan nem ártana ha megmaradnék a "közepes szócikk"-nél,mert talán hajlamos vagyok elveszni a saját mondókám részleteiben,anélkül,hogy teljes egésszé érhessenek.Természetesen nem is állhatnak össze teljes egésszé mert akkor meg kéne alkotnom a saját világomat mint a delaboli pap ahol már az én lenne az egész.Ezért hogy a mondannivalóm egésszé formálódjanak egyre többen és többen kell azt gyurmázzák,megértsék vagy vitázzanak vele, elfogadják vagy elutasitsák,helyet adjnak neki vagy megkérdõjelezzék.....
De mint M és L világában is kell mégis egy kis intim szféra amit nem vethet senki vita tárgyává, nem is kérdezhet rá,nem állithatja gorcsõ alá....Ha megvan az atommag müködhet a kapcsolatuk s akkor mi is rájövünk,hogy nem is kell mindig mindent maradéktalanul megértsünk....
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 06:44:59 10/10
(783/1414)
Tovább mennék a kérdéssel.Mi miért szeretjük M-et,ha nem tudjuk tisztázni L miért szereti M-et.S vajon tényleg M-et szeretjük vagy L-t, s az õ ferde tükrén keresztül M-re vetitjük a szeretetet.Vagy mégis M a szeretetre méltó s az õ szemszögébõl nézve nem is viselkedhet másként s L-t próbálja velünk is megszeretettni?
Vagy nem is olyan nagy a szeretet(hiszen közösen döntenek,de mégis külön-külön az elmaradt esküvõrõl)csak mi akarunk nem létezõ magas emocionális érzéseket képzelni a háttérbe.
Mondanónk,hogy minden eddigi elemzésünket dobjunk sutba s kezzdjük anno uj megvilágitásbam uj alapokról?
Vajon nem esnénk-e a saját csabdánkba s végül mégis ideérkeznénk:NEM tehet másként.Ez õ--õ-L.
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 06:30:18 10/10
(782/1414)
Szép,madárfüttyös jóreggelt mindenkinek.
A paradoxon állítások (premisszák) egy olyan csoportja, amelyek látszólag ellentmondásra vezetnek, vagy igaz állítások egy olyan halmaza (premisszák), amely a józan észnek ellentmondó következtetésre látszik vezetni. A híres paradoxonok mögött megbújó kétértelmûségek következtetési hibák és ki nem mondott, hibás feltételezések mögött talán beláthatod, hogy nem történhet másként.Ezért mondtam egyszer,hogy az emberi érzéseket bármilyen magas fokon is vélik megmagyarátni a tudosok,azért több titkot relytenek mint a csavarok vagy fogaskerekek világa(nem állithatsz fel STAS-okat,ISO-kat anélkül,hogy a magas hibalehetõségeket,rizikó faktorokat számitásba vedd!)
A paradoxonoknak több típusuk van. Számos paradoxon tartalmaz önhivatkozást vagy manipulál a végtelennel, mások körkörös definíciókon alapulnak.
A filozófiában a paradoxonok fontos szerepet játszanak az etika tárgyalásakor, ahol dilemmáknak is nevezik õket. A „szeresd felebarátodat” parancsolat például dilemmát szül, ha mondjuk az említett személy az életünkre tör. Ha nem teszünk semmit, meghalunk, és nem lesz lehetõségünk szeretni, ha viszont megakadályozzuk tettében, vitatható, hogy ez „szeretõ” cselekedet-e.
10/10
DI-A 2008 márc. 25. - 19:57:27 10/10
(781/1414)
Köszike.Talán a fogaskerék közzé került homokszem esetét.
Jó éjt mindenkinek.
10/10
DI-A 2008 márc. 25. - 18:18:41 10/10
(780/1414)
Rátapintottál egy megmosolyogtató pontra.Én csavar és fogaskerék gyártása és tervezésével töltöm a napjaimat.Ezért most itt kuncogok magamban s kiváncsi vagyok vajon mit gondoltál mikor pont ezt emliteted meg.Ha gondolod errõl is irok bár lehet nem annyira érdekfeszitõ mindenki számára.
10/10
DI-A 2008 márc. 25. - 17:36:20 10/10
(779/1414)
Kedves Pi,elõbb vagy utobb mindenki beáll egy ilyen körbe.De azt mondod ha csak egy pillanatra is...Nos talán csak azért volt egyeseknek ilyen pillanata mert a kört magaköré nem õ,hanem a tanára állitotta fel.Ellentmondásos de nem mindig a legnagyobb kör a legmegfelelõbb erre a játékra de az a jó ha minnél több embert mersz beálitanni.A saját köröm igen csekély számu embert foglal magába de merem remélni,hogyha csak egyik állna melettem akkor sem bicsaklannák meg.
Nos M és L körében nem pillantottam meg senkit bár lehet,hogy nem voltam eléggé éber.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 25. - 11:11:11 10/10
(778/1414)
Hát, aki szelet vet, vihart arat...
Most megnéztem az elejét. 17-es rajtszámmal indultál, most meg mindjárt a felvilágosodás korát írjuk.
És hát itt a hsz-ok minimum közepes szócikkeket tesznek ki, és elég tartalmasak is ahhoz, hogy élõ ember átrághatná magát az összesen. Bajban is vagyok ha pár napot kihagyok, ezért, ha nincs elég idõm alaposan elmélyülni, inkább nem is nyikorgok semmit.
Nálatok még nem merült fel a kérdés hogy a fórumozgatás válóóként megáll-e egy bíróságon?
10/10
DI-A 2008 márc. 25. - 08:48:21 10/10
(777/1414)
Még egy gyors gondolat s már megyek is:
Ez egy éleslátásra utaló jó kis megfigyelés volt.Talán tényleg nem dolgozták vagy nem képzeltek bele ennyi mélységet de mivel némileg hasonló beállitotságu hozzászólok vagyunk és a film annyira "életszagura" sikeredett ezért sok mindent felszinre hozott belõlünk is.Ezek a dolgok eddig is ott kellett,hogy legyenek csak talán egy kicsit takarásban voltak.Különbözõ szempontok,más megvilágitás segitett,hogy magunkba is mélyebben betekintsünk s egymást segitve a felszinre hozzuk.Ha beleolvastok a legelsõ hozzászólásokba kivülállók véleményének tünik,akik benyomásokat mondannak,aztán idõvel egyre mélyülnek a gondolatok,mindenki magából is tesz egy kicsit hiszen mindig több lessz a megvilágitás,fordulnak a szempontok ahonnan nézni lehet a dolgokat.De nem csak a másikat akarjuk meggyõzni,hanem immár magunk is észrevesszük,hogy ez a meglátás is ott volt bennünk.Ezért mondom,hogy az embernek mégis szüksége van az emberi kapcsolatokra(a delaboli papnak is,aki mégis elvesztett valamit s amit érdemes lenne ujra megtalálnia)
10/10
DI-A 2008 márc. 25. - 08:22:26 10/10
(776/1414)
Sajnos mennem kell de remélem ma még beszélgetünk.
Szeretném hallani(egyenlõre be kell érnem azzal,hogy olvasom)a ti véleményeteket errõl a papról aki ugyan keveset szerepelt mégis egy érdekes egyéniség s aki szerintem igen jelentõs szerepet játszott(M oldalán)abban,hogy ilyen fajta fordulatot vett kedvenc sorozatunk.
L-t is lehetne még elemezgetni,mert bár végig õt éreztem a határozottab egyéniségnek ebben a kapcsolatban,mégis minnél töbször megnézem a filmet,egyre jobban fészkeli be magát az az érzés,hogy D-vel való kapcsolatában inkább volt határozott.Itt is saját magát adja,de még nem érti,hogy mit és merre(ezért gondoltam neki is jót tenne a papal egy beszélgetés),s talán ezért éli meg sokszor elutasitásként amit lássuk be M nem mindig annak szán(sõt legtöbször nem annak szán).
Mi természetesen egy kis elõnyt élvezünk vele szemben,hiszen több a rálátásunk M jellemére,olyat is látunk(koncert után M állmatlan éjszakája..,elkalandozó tekintet az idõs hölgy vizsgálata közben..,a disznó kezelése..,J-néni látaj a könnyet a szemében..,a gyerekes bekopogás és elszaladás..)amit sajnos L nem tudhat s ami erõs támpontot adhatna neki abban,hogy milyen mélységü ez a kapcsolat.
Nos további szép napot, legalább gondoljatok L-re és M-re,na meg a többiekre is..
10/10
DI-A 2008 márc. 25. - 06:48:23 10/10
(775/1414)
Szép jó reggelt mindenkinek!
Mi indithatná jobban a napot mint egy kis doc.Martin..
A delaboli pap megér egy külön misét.Nekem tetszik ez az ember,bár a maga módján õ is egy különc aki tud M-hez az õ nyelvén beszélni(kiváncsi lennék,ha nem lenne helyzeti elõnyben,hogyan folyna egy párbeszéd közöttük).Ebben a szituációban elindit M-ben egy olyan folyamatot ami eddig hiányzott az életébõl de szükségszerü és idõszerü is. Talán jó lenne ha L-el is elbeszélgetne bár látjuk,hogy erre nem igen fog sort keriteni,hiszen elege van az emberekbõl.
Azt mondja M-nek,hogy õ is majdnem az üveg hatalmába került...De nem mondja,hogy egy másik "menekülési utvonalat" választott,hiszen ez is az volt-igaz a jobbik megoldás.Lehet mégse õ a legjobb tanácsadó,mert nem mindig a menekülés az egyetlen megoldás,de mégis rátudna világitani bizonyos érzések kezelési módjára.Lehet neki is segitenne,hogy visszatérjen a hivatásához,hiszen kiderül, hogy szerette és szivvel-lélekkel gyakorolta azt.Szerintem több ilyen ember megváltanná a világot(ha szükséges azt megváltanni....)Hogy saját vgálságán tul lépjen neki is emberi kapcsolatra van szüksége,mert elszigetelõdése ugyan megnyugvást sõt békét hozz számára,de nem megoldást egy olyan embernek aki komolyan veszi azt amiben hisz.