Téma: Doc Martin

10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 09:46:24 10/10
(885/1405)
"sokféle anyag kiszabadul a megkínzott testbõl. Remélem ez már nem a lélek ?!"
Talált--sülyedt!!!!!!!Bár halkan megjegyzem ez már szarkazmus-irónia és némi pejorativ fenhangot is magában hordoz.De az én definicóm szerint ez is széplélekre vall.
Mesterha 2008 ápr. 03. - 09:12:47
(884/1405)
A lélekrõl : „blõdségnek nevezem,hogy pontos helye és súlya lenne ”
Remélem nem hitted hogy ez az én hitem vagy véleményem volt. Az említett urak (hölgyek) még azt is tudni vélték hogy az állatok lelkének színe szürke , az emberé színes. A súlyát pedig a halál beálltakkor bekövetkezett súlycsökkenéssel magyarázták (ezt írtad Te is). A halál egyik megjelenési formája a villamosszékben történõ kivégzés. Tudvalévõ hogy a villamosság hatására sokféle anyag kiszabadul a megkínzott testbõl. Remélem ez már nem a lélek ?!
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 09:12:27 10/10
(883/1405)
Coppélia értékelni tudja ha csemegézhet,ugyhogy bátran készits számára,lessz mihez hozzászoljon vagy amiben vitatkozzon velünk...
Mesterha 2008 ápr. 03. - 09:11:48
(882/1405)
„nincs külön Te lelked, meg én lelkem. Lélek csak egy van.”

Hát kedves Pi, ezt én nem akarom sem elhinni, sem magamévá tenni. Félreértések elkerülése végett most közlöm hogy nem a Te lelkeddel van bajom, de ha körülnézünk láthatjuk mennyi aljas, gátlásoktól mentes, törtetõ, mindenkit letaposó emberrel vagyunk összezárva. AZ ÉN LELKEM NEM KÖZÖS AZ ÕVÉKKEL !!! Ez már felvetné a kollektív bûnösség fogalmát. Számomra már az is elég elfogadhatatlan hogy a csillagászok azt jósolják, hogy majd a nagy reccs folyamán a világmindenség összes anyaga egy szupersürû anyagba összezuhan. Ez ugye azt jelenti hogy az elõbb említett alanyokkal kényszerû és igen szoros kapcsolatba kell hogy kerüljünk. Na de hogy még az én HALHATATLAN lelkem is?! Nagyon rossz éjszakát szereztél
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 09:08:34 10/10
(881/1405)
Összegzésképpen szeretném tudni,hogy valami ilyesmit szeretnél-e közölni velünk???

"Arról, hogy mi volt dolgod a földön

Végül is, tudnod kell, mi volt dolgod a földön. Semmi esetre sem az, hogy bizonyos összegû, állagú és minõségû csontot, húst, zsiradékot és zsigereket vegyi üzemben tartsál. Az sem, hogy címeket, rangokat gyûjts, elnök legyél valamilyen társaságban, díszes ruhákban sétálj és rázzad a csengõt. Az sem - s ez már jobban fáj - , hogy boldog legyél, mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyûg már mint öröm. Ilyen az ember.
Nem, egyetlen dolgod, létezésed egyetlen értelme a földön, hogy megismerjed az emberi és a világi dolgok igaz természetét, az emberi és világi tünemények összetartozását, s méltányosan viselkedj akkor is, ha embertársaid méltatlanul viselkednek.
Ez volt a dolgod a földön; nem több.

A világról

És ne feledd soha, hogy a világ fia is voltál. Rokona a négereknek és a csillagoknak, a hüllõknek és Leonardo da Vincinek, a Golf-áramnak és a maláj nõknek, a földrengésnek és Lao-cénak. Mindehhez közöd volt, egy anyagból vagytok, egy lélek teremtett, ugyanaz a lélek fogad vissza. Ez egészen biztos."
Idzet Márai Sándor: FÜVESKÖNYV
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 08:03:41 10/10
(880/1405)
"gondolsz-e az erõre, ami mozgatni foglya?"
Szerves része a számitásnak,hiszen ennek függvényében határozod meg az anyagát.( és még sok más függvényében)
"Egy fogaskerék önmagában semmi. Másikhoz csatlakozik, az is valami máshoz"
Szerves része a számitásnak,hiszen ennek függvényében határozod meg fogainak számát.
"néhol hiányzik egy-egy fog"
Ez már selejt potolni kell.
Talán M annyja lehet potlás csak félõ,hogy megit és megint kitörik addig még Õ is megtenulja,hogy csak a helyéregördülve maradhat az egész része.
Ezelõtt pár héttel még Coppélia azt irta,hogy humoros lenne ebbõl a szemszögbõl vizsgálni a dolgokat vagy innen megközelitenni.Remélem jol fog szórakozni ha visszatér közzénk.
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 07:51:12 10/10
(879/1405)
"Akkor azt kérdezem, el tudod képzelni, hogy M és L ugyanaz a személy? Bert és Al ugyanaz a személy? Holly-L-Isobel ugyanaz a személy? És el tudod képzelni, hogy mindenki, aki a filmben szerepel ugyanaz a személy és ez Te vagy?"
Gondolom a nagy "kozmikus egész"-re utalsz melyet mint kis homokszemek mi alkotunk mindnyájan,ami nem létezhet a másik nélkül ezért egésszé csak együttesen formálhatjuk.
De mint látod mégis nagytöbségünk nem tud és nem is akar azonosulni M anyával.Talán nem azért mert nem értenõnk,hogy merre vezetnél hanem mert Õ az a részecske belõlünk a nagy egészbõl aki az ellensulyt képezi.Biztos van belõle sok ezer darab,hogy az egész harmonikusan müködhessen,de nem biztos,hogy az eggyéválás utján mi mellé kerülhetünk.Képzeld el ugy,hogy taszitjuk vele magunkat,hogy a nagy egész egyensulyban maradhasson.
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 07:32:07 10/10
(878/1405)
Jobban belegondolva volt egy olyan feltételezés,hogy a tüdõben mindig van egy tartalék-tartalék levegõ mennyiség(ez a rész bizonyitott tény) amit csak halálunk percében lehelünk ki,nos ezt tényleg összefüggésbe hozták a lélekkel feltételezték,hogy ha tényleg létezik mint különálló de nem azonositott entitás,nos akkor megtörténhet,hogy e levegõtartalékkal együt távozhat a testbõl a lélek is.De hangsujozom ez is a feltételezés szintjéig terjedt.
9/10
Kreková 2008 ápr. 03. - 07:18:54 9/10
(877/1405)
Kedves Pí!

A múltkori kérdésedre John Slater és M. apja között nem láttam összefüggést, de akkor én is megcsavarom: el tudod képzelni hogy Luisa és Martin anyja ugyanaz a személy? Ezt már inkább lehetne boncolgatni, hiszen mind a kettõ foggal-körömmel küzdött valakiért, és amikor megkapta, csakis magának akarta megtartani. Luisa esetében ez nem egy gyerek lett volna?
M csak egy közbeesõ állomás? Na most meg fogtok kövezni!
9/10
Kreková 2008 ápr. 03. - 07:14:40 9/10 Előzmény Mesterha
(876/1405)
Kedves Mesterha!
Szerintem az ember lelke attól szép, hogy mások szépnek látják. Ezt pedig a cselekedetei alapján ítélik meg. Hogy valójában milyen legbelül, azt mindenki saját maga tudja.Gárdonyi írja az Isten rabjaiban: Isten azért rejtette el a szívet, hogy senki se lássa. Szerintem ez van a lélekkel is.
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 06:59:49 10/10 Előzmény Mesterha
(875/1405)
Szép jó reggelt mindenkinek,bár nálunk elég borus.
"tudományos szempontból kezelhetõbb fogalmak a PSZIHÉ, ÉRZÉS, TUDAT, ÉNTUDAT."
Nos azért ragadnám ki ezt,mert szerettem volna ha rávilágithatnék,hogy annyira összetett dologra tapintottunk rá amit nem lehet teljesen különválasztanni egymástól vagy nem is létezhetnek egymás nélkül(azonkivül ne haragudj ha blõdségnek nevezem,hogy pontos helye és sulya lenne.Bár szeretem a tudományok különbözõ szakaszait figyelemmel kisérni,errõl valahogyan lemaradtam vagy Zagyva ur vagy nõ,aki ezt a kijelentést tette nem igen elismert szeméiség,ezért nem annyira publicisztikus még a kutatása ezen a téren.Sok hülyeséget meg hallok nap mint nap de nem nevezném tudományosnak.Ne haragudj ez nem személyeskedés,inkább csak egy kicsit szarkasztikus.)Továbra is kéred a definiciót,de mivel ennyire összetett a dolog a definiciót még mindenki maga kell,hogy megfogalmazza annak fügvényébe,hogy mindazokból amit kiemelt bettükkel irtam mennyit hordoz magában s melyikre milyen hangsulyt fektet.Ugyanakkor a vizsgált személytõl is nagyban függ,hogy mennyit és mit mutat meg belõlük.Mikor a két kép valahol metszi egymást hajlamosak vagyunk meglátni a "lelket" amirõl saját tudományunk alapján még véleményt is formálunk.
Hogy egy konkrét példát is felhozzak:bennem az M anyárról kialakitott kép sehol nem érintkezett PSZIHÉM, ÉRZÉSEM, TUDATOM, ÉNTUDATOMMAL,ezért nem is találom szépléleknek.De fentartások nélkül eltudom fogadni,hogy van akinek mégis sikerült metszéspontot találnia.
Mesterha 2008 ápr. 02. - 23:02:57
(874/1405)
"Michelangelo egy narcisztikus piperkõc volt, akinek az önzõsége legalább akkora volt, mint a talentuma."
Kedves Coppelia !
Biztos hogy nem keversz össze személyeket ?
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 02. - 22:27:04 10/10
(873/1405)
Úgyértem, ugye nem akarod azt kihozni, hogy M anyja csak a körülmények áldozata volt és azért lett ilyen hidegszívû k........????????
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 02. - 22:25:19 10/10
(872/1405)
Pi!

Ugye nem arra készülsz, hogy szentté avatod Martin anyját????????????
9/10
julio 2008 ápr. 02. - 20:53:48 9/10
(871/1405)
Sziasztok

Szerintem nem .Martin anyja önzõ nem érez mást csak sértett fájdalmat és egy elrontott élet keserûségét. Igaz az õ jelleme érintõlegesen jelenik meg ,kicsit elnagyolt. Joan számomra az igazi vidéki gazdálkodót jeleníti meg. Nem igazán csinál mást csak mi a kötelessége , de nem fél semmitõl. Kicsit zürõs a magánélete , de mindig igyekszik jót cselekedni. Kemény , igazságos.
Mesterha 2008 ápr. 02. - 16:53:26
(870/1405)
„Az anyag és az energia: egymás nélkül nem létezik: ha nincs anyag akkor mit mozgat az energia, ha nincs energia az anyag önmagában tehetetlen. ”
Régebben olvastam : az anyag nem egyéb, mint megkötött energia . Nos.....akkor hogy is van ez ?
Mesterha 2008 ápr. 02. - 14:26:01
(869/1405)
A kérdés továbbra is kérdés : mitõl szép az ember lelke? Mik az ismérvei ? Hogyan mérhetõ, mivel definiálható ? Azt tudjuk hogy sok feltûnési viszketegségben szenvedõ tudós már az anatómiai helyét is megtalálni vélte, sõt a súlyát is meghatározta. De mitõl szép? Mikor szép ?
Mesterha 2008 ápr. 02. - 14:10:41
(868/1405)
Kedves Coppelia!
Ne engedd hogy egy nyavalyás neutronnyaláb hiánya kedvedet szegje. Emlékezzél rá, mikor Rátonyi Róbert a konyhaasztalon tudott csinálni atommagot egy barackmagból (Öveges professzor úr útmutatásai alapján). Sokszor a bonyolult dolgok is lehetnek egyszerûek. Kreativítás kérdése az egész. Tényleg, tudja valaki hol lehet fellelni pl. ezt a szöveget, vagy a Szeretlek Pest, Egy magyar exportnyúl...szövegeit ?
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 12:06:41 10/10
(867/1405)
A lélek szót több értelemben is használjuk, mely így több fogalmat takar. Elõször is érdemes külön választani a szellem fogalmától. Az elõbbi (vallásos és) spirituális értelemben a halhatatlan részt, az örök elpusztíthatatlan eszenciáját jelenti az embernek. A szellem a lélek és az élõ test kapcsolatát valósítja meg. E kapocs a halállal feloldódik, a test elmúlásával rendszerint távozik e világból. A lélek fogalmát, más értelmekben az elõbbi fogalommal valamilyen hasonlóságot találó helyzetekben használjuk, például lelkesen végzi a munkáját.
Filozófiai, vagy tudományos szempontból a "lélek" egy olyan közhasználatû szó, amelynek jelentése változó, és rosszul körülhatárolt. A "lélek" szó körülbelüli jelentéséhez kapcsolódó tudományos szempontból kezelhetõbb fogalmak a psziché, érzés, tudat, éntudat.
9/10
Kreková 2008 ápr. 02. - 11:24:11 9/10
(866/1405)
Kedves Pí!

Erõsítsd meg az én patyolatfehér szép lelkemet hogy ne járja át a félelem. Én is fogorvoshoz megyek. Jaj de félek! Remélem Te bátrabb vagy!