Téma: Doc Martin

Mesterha 2008 márc. 31. - 23:23:58
(845/1405)
Mégegy
Mesterha 2008 márc. 31. - 23:22:23
(844/1405)
Kedves Hölgyek !
Ugyan messze van a fórum témájától, de gondolom a szívektõl nem, ezért szeretném még idõben felhívni a figyelmet arra az egyedül álló szépségre ami minden tavasszal várja a Kámi arborétum látogatóit. (nem vagyok ügynök !) Május 1-2 hetében nyílnak a rhododendron bokrok virágai. Úgy kell elképzelni, hogy minden irányban sok száz méter kiterjedésben parkosított erdõben 1-4 méter magasságig minden csupa virág. Minden színben. Most még van idõ, esetleg lehet tervezni. Itt még M is úgy fellelkesülne, hogy saját kezével vonszolná a bokrok közé L-t,.....hacsak L nem kenné magát megint össze kenzoflower-el
9/10
Kreková 2008 márc. 31. - 15:10:56 9/10
(843/1405)
Talán inkább Joan hasonlít a dokira. Tárgyilagos, magánakvaló, még a házasságtörésben is és a nem szeretett férjének ápolásában is érzek valami egyenességet, (ez most hülyén hangzik a házasságtöréssel kapcsolatban, de a legjobban jött ki belõle, hiszen a szeretõt elküldte és a beteg férjet haláláig ápolta. Ez inkább kötelességtudat. Nos ez van a dokinak is bõven, meg a befelé fordultság is. Szerintem õk ketten hasonlóak. Sõt lehet hogy Joan lesz a megoldás? Még nem tudom mire akarok kilyukadni, de belõle reme nagyi lenne. Na ezt jól megírtam! Van valami értelme, vagy csak én értem?
9/10
Kreková 2008 márc. 31. - 14:59:52 9/10
(842/1405)
Mintha csak ismernél! A felvetéseden gondolkoznom kelle,így csípõbõl nem tudok rá válaszolni. Viszont otthon hétvégén elgondolkoztam a következõn. Ha már a filmbéli kicsi Martynak ilyen utálatos mamája volt, bizony kifogta a többi családtagot is. Nem volt neki szeretõ édesapja? Fõképp nagyszülõk akik tûzbe mentek volna érte. Senkinek sem tûnt fel a családban a hiánya? Miért épp a nagynéni? Túl sok kedves tulajdonsága neki sincs,de számomra nem derül ki hogy ugyanaz a személy lenne. Végül az anyja más látószögbõl lehet épp barátságos vagy a nénike egy gonosz boszorkány. Szerintem a forgatókönyvíró nem gondolta, hogy ilyen elemzésnek lesz kitéve az alkotása. A kérdéseden pedig még meditálok hazafelé a buszon. további jó csemegézést kívánok a fórumon: Kreková
9/10
Kreková 2008 márc. 31. - 14:40:34 9/10
(841/1405)
Itt vagyok! És mivel szénanáthám van, nyugodtan rám leheletsz, nem fogom érezni!
Mesterha 2008 márc. 31. - 09:18:34
(840/1405)
"Talán azért vannak kevesen, mert õk a Lüke Skywalker -en nõttek fel, komolyabb dolgokhoz még nem."
„ legtöbbször csak figyelmes olvasóként”.

Én este, munka után, családdal a hátam mögött, végeztem az iskolát. Többed magammal. Fárasztó volt. Ezt a tanárok is tudták. Volt egy magyar tanárunk, aki az elõadása közben idõnként pár szavas viccet vagy szójátékot bujtatott el. Ha az osztály csendben maradt, akkor tudta hogy nyitott szemmel alszunk. Ilyenkor újra elmondta, amíg fel nem fogtuk, és ekkor mehetett tovább az elõadás. Frissítõ volt a nevetés. Ezt azért mondom el, mert én sem hanyagságból hagyok ki betûket, tekerek ki szavakat, próbálom ellentétes értelmûvé tenni a kifejezéseket. Ezt egyfajta tesztként is fel lehet fogni. Hogy valakik megnézik vagy el is olvassák a hozzászólást. Persze tudom hogy java része nem érdemes rá, sokaknak abszolút érdektelen, sõt ostoba, válaszra sem méltó. Különben is hová jutnánk ha mindent lereagálnánk? Azért köszönöm, hogy figyelmesen olvastál
Mesterha 2008 márc. 30. - 23:21:58
(839/1405)
„Egyébként összeszámolta már vki, hogy M hányszor mondja L-nek hogy szereti? én egyik jutottam, akkor is enyhén ittas volt. Én ezt a kis apró "Szeretlek"-et hiányoltam ”

Hát..... a nyavalyások nekünk azt bizony nem mutatták meg abban a bordó ágynemûben. Biztos hogy szépen szótagolva sokszor elmondatta vele L hisz azért mégiscsak tanítónõ, vagy mi az ördög ?! És ha sokszor gyakorolja befog indulni a pavlovi reflex. Pitizik-kap, pitizik-kap.
10/10
zzlydia 2008 márc. 30. - 21:22:58 10/10
(838/1405)
Mesterha, nagyon tetszett a hozzászólásod. Az elsõ részéhet szeretnék hozzászólni: vajon tényleg érzéketlen-e M?
egy angol honlapon olvastam egyszer (sajnos már nem tudom, hol), hogy M olyan amilyen, de valójában szereti az embereket. és ezt az emberiség iránti szeretetét a munkáján, vagyik az gyógyításon keresztül tudja kimutatni.

Egyébként összeszámolta már vki, hogy M hányszor mondja L-nek hogy szereti? én egyik jutottam, akkor is enyhén ittas volt. Én ezt a kis apró "Szeretlek"-et hiányoltam a 3. sorozatból. Bár egyszer megpróbálkozott vele az utolsó részben (amikor a film elején felhívja L a barátjõje sérült szeme miatt. a beszélgetés végén M azt mondja: "És....nagyon várom." - angolul ez így hangzott kb: "I...look forward to it")

szóval szerintem amíg M nem tudja L-nak azt mondani, hogy szereti, addig jobb is ha nem házasodnak össze.

de ez csak az én véleményem
10/10
billygirl 2008 márc. 30. - 21:11:20 10/10
(837/1405)
Mitokondrium, én a huszonévesek közé tartozom és nézem a sorozatot!:-)

"Talán azért vannak kevesen, mert õk a Lüke Skywalker -en nõttek fel, komolyabb dolgokhoz még nem."

Mesterha, tetszenek a hozzászólásaid, én is rendszeresen itt vagyok, bár legtöbbször csak figyelmes olvasóként. Tudom, hogy nem bántó szándékkal írtad ezt, ezért csak Coppeliát idézem: nagyon meg lennél lepõdve, ha tudnád mivel foglakozom.
Ettõl függetlenül viszont bizonyos tekintetben igenis nem akarok felnõni:-)
Mesterha 2008 márc. 30. - 19:17:58 Előzmény Theine
(836/1405)
Ezek szövegkörnyezetbõl kiragadott mondatok, de nem hinném hogy megváltozott az értelmük

„Martin személyisége engem másként érintett meg.
Szerintem az alaptermészetében benne van a hidegség, mások sorsa iránti érzéketlenség....”

Akkor vajon miért segít a tudathasadásos apa családjának, a biológus testvérének, a recepciósnak, Mark-nak stb, stb. Esetleg nem nézhetett volna félre, mint az öt megelõzõ „jó doki”. Tényleg érzéketlen volt, csak azért mert nem látványosan tette? Tényleg,.... ki volt érzéketlen, õ vagy bolondokfalva lakói, kik nem ismerik fel hogy segített rajtuk, s hogy mekkora szerencséjük van hogy ilyen toppon lévõ orvost kaptak? Hálásak voltak neki, megköszönték, elismerték? Tudom a film túloz, de..... megtenné valaki hogy összeszámolja hogy hány életet mentett meg. Csupán érzéketlenségbõl! Persze bizonyos szemszögbõl bunkó, de ki nem az ? Csak más oldalról nézzük!

„….kivétel ez alól a bizonyítottsági vágy, hogy belõle is lehet valaki... ezáltal az orvosi hivatását a tökélyre fejleszti.”

Esetleg nem feltételezhetõ, hogy ha nem „halmozottan hátrányos helyzetû ” gyermek lett volna, hanem ösztönös tehetség, akkor is, sok más emberrel ellentétben megtalálta a hívatását. Nem hinném hogy sok ténylegesen nagy emberünk csak azért lett az aki, mert elõtte mindig sárba tiporták, megalázták. Az általános inkább az hogy az ilyeneket a náluk hülyébbek gáncsolják, fúrják, ostobának bélyegzik.

„M nem hülye, hogy nem veszi észre, hogy L-t számtalanszor megsérti, vajon mi célja van ezzel? ”

És L ? Hányszor támad úgy hogy lövése nincs a körülményekrõl, hányszor próbál belebeszélni M munkájába, ami aztán tényleg setét a részére. Talán még a focihoz is ért?

„Még egy mondat M-al kapcsolatban: biztos mindenkinek feltûnt csak nem beszélünk róla, hogy miért van az, hogy az orvostudományon kívül más témáról nem lehet vele beszélgetni? …. oké a falubeliek ebben nem partnerek, na de L sem? ”

Ki mondta azt hogy nem ért semmihez? Bizonyos iskolázottsági szinthez általában társul egy bizonyos látókõr is. Ennek a mértéke persze nagyon változó. Pl. mikor zenét hallgatnak az látszik rajta hogy nem érti, zavarja, idegesíti, álmosítja? No és L tudna beszélgetni vele az óra szerelésérõl, megtudná javítani M kerekeit ? Fõként azon a szinten, mert az látszik a mozdulatain hogy nagyon preciz.

Hogy félénk? Óh Istenem egy 40 éves férfi a 21 században?

Természetesen. Kinézettre pl. Brad Pitt, Hugh Grant stb,stb...döglenek értük a nõk. Van akinek sikerül is

Bocs, én általában kritizálom M-t, de ez nékem kicsit egyoldalúnak tûnt. Persze mindenkinek más a véleménye
Mesterha 2008 márc. 30. - 19:15:25 Előzmény mitokondrium
(835/1405)
„nem nagyon láttam magamon kívül mást, a huszonévesek közül. Nem tudom ez annak tudható e be, hogy õk annyira nem nézik a sorozatot (ha így van csak sajnálni tudom a korosztályomat),”
Talán azért vannak kevesen, mert õk a Lüke Skywalker -en nõttek fel, komolyabb dolgokhoz még nem. Kivétel erõsíti(heti) a szabályt. Az idõ majd megoldja
Mesterha 2008 márc. 30. - 19:13:08
(834/1405)
Kedves coppelia !
Gratulálok szellemes válaszodhoz mellyel megfordítottad a hasonulásos felvetésemet, valamint élét vetted a blõdiségnek. Én személy szerint az ehhez hasonló humort hiányolom a topicból
10/10
DI-A 2008 márc. 30. - 08:38:40 10/10
(833/1405)
Szép jó reggelt mindenkinek.
Egy rövid kis igazi történet s mindenki lásson benne amit tud.
Egy velem kb.egyidõs párom van a vonalon akik rendkivüli lelkismeretesen és iszonyu munkabirással dolgoznak.Reggel mire bevánszorgok õk már az elsõ cigiszünetet tartják,ahogy az elõcsarnokba lépek mindig elõre köszönnek pedig tudom,hogy aki belép kellene ezt tegye,de sose tudom megelõzni õket.Sõt a köszönésnél mindig hozzáteszik a cimet is ami sokszor zavar.Mindig megkérdezem mit csinál a tündéri kislányuk,van e valmi érdekesség a vonalon.A válasz mindig udvarias de kimért és távolságtartó.Igazi baráságot senkivel sem kötnek a kolegák közzül sem.Valamelyikük mindig tulórázik,igy hát mikor elmegyek akkor is ott van az egyik.
Egy ünnepnapon éppen dolgoztunk,nem volt ovi ezért bekellett hozniuk a kislányt is.Érdekes volt,mert mintha nem is õk lettek volna,láttam õket mosolyogni,láttam a büszkeséget,még egy kicsit meséltek is róla.Mivel az én lányom is bent volt felajánlottam,hogy játszanak együtt.Mosojogva elfogadták.Az iszonyu hõség miatt fagyit és uditõt hoztam a gyerekeknek.Mikor az anya végzett elvitte a kislányt haza megköszönve hogy vigyáztam rá.Mikor apuka is indult,aki ismét tulórázott pontosan tudta milyen fagyit és üditõt vettem a gyereknek s minden szabadkozásom ellenére kifizette azt.Aztán ismét a reggeli kinos köszönés fajta...Nos tudni kell,hogy a pár mindkét tagaja árva,intézetis gyerek volt.Saját világukba nem engednek be senkit,mégis a kislányuk egy roppant jolnevelt,felszabadult,szószártyár kis fruska,aki azonnal az ember szivébe lopja magát.
Talán az ehez hasonló élmények befolyásolnak mikor véleményt formálok,....
10/10
mitokondrium 2008 márc. 30. - 08:28:29 10/10 Előzmény Theine
(832/1405)
Látod ez hiányzott innen!!! Az ellenvélemény! :-D
10/10
Theine 2008 márc. 29. - 20:03:42 10/10
(831/1405)
Még egy mondat M-al kapcsolatban: biztos mindenkinek feltünt csak nem beszélünk róla, hogy miért van az, hogy az orvostudományon kívül más témáról nem lehet vele beszélgetni? Annyi szép dolog van az életben a mindennapi dolgokon kívül pld. a zene, képzõmûvészet, irodalom, történelem hogy csak egy párat említsek...szerintem biztos jártas valamelyikében mégse hallottunk tõle ilyen irányú kezdeményezést, oké a falubeliek ebben nem partnerek, na de L sem?
Meg se próbálta! Hogy félénk? Óh Istenem egy 40 éves férfi a 21 században?
Azt mondja Coppélia, hogy sokban hasonlít hozzá...Coppélia egy nyílt, széleslátókörû lélek hol van hozzá képest Martin?

Érdekes L-nak is hasonló gyermekkora volt mégis egy életrevaló nõ lett belõle, ugyanakkor itt kollektíven kórusban hangoztatjátok, hogy szegény M azért ilyen, mert szörnyû gyermekkora volt ezzel felmentve õt a bunkóságai alól. Én azt mondom M kezelhetõ, de meg kell gondolni L-nak, hogy megéri-e a fáradtságot ha életét erre áldozza? Számolnia kell azzal, hogy sokáig nem lesz felszabadult, minden mondatát meg kell gondolnia kétszer is mielõtt kimondja amit akar, tele lesz gátlással - már most is az - viszont azt neki kell eldöntenie megéri-e? Beszélgetni tanítani egy 40 éves embert?...Hm....

Pi, Dia, Coppélia, Pozsizsuzsi és a többiek most egy jó darabig nem jövök, de azért igyekszem olvasni titeket.

Puszi Mindenkinek!:-)
10/10
Theine 2008 márc. 29. - 19:35:45 10/10
(830/1405)
Kedves tõletek, hogy hiányoltatok. Nekem itt személy szerint mindenki szimpatikus mégha ellenkezõ véleményen van akkor is. Mivel felhalmozódott a munkám, ezért nincs idõm vitába szállni és sok esetben nem is akarok ellentmondani, hisz nagyon sok mindenben egyetértek a többséggel.

Martin személyisége engem másként érintett meg. Azon már elgondolkodott valaki, hogy esetleg a ridegségét véletlenül nem a szüleitõl örökölte? Nem törvényszerû, hogy egy árva gyerek, vagy egy állami gondozott, aki nélkülözte a szeretetet õ is ilyen felnõtté váljon mint Martin. Szerintem az alaptermészetében benne van a hidegség, mások sorsa iránti érzéketlenség....kivétel ez alól a bizonyítottsági vágy, hogy belõle is lehet valaki... ezáltal az orvosi hivatását a tökélyre fejleszti. Egyedül itt mutat meg magából érzelmeket. Most azt mondjátok: hát L-t tán nem szereti? Szereti a maga módján. M nem hülye, hogy nem veszi észre, hogy L-t számtalanszor megsérti, vajon mi célja van ezzel? Semmi, de mért ne mondja a hülyeségeit, de amikor elveti a sulykot már sokadszor egyszercsak azt hallja L-tól, hogy õ ezekután nem akar vele többet találkozni. Na ekkor gondolkodik el elõször, hogy jó e ez neki. Szerintem M-nak olyan nõ kellene, aki megtanítja neki mi a magyarok Istene, de helyzetben tud kedves és határozott is lenni. Akkor talán változna...az, hogy késõbb jó apa lenne-e belõle számomra megkérdõjelezhetõ. Elõször az önzését kellene levetkõznie, utána megtanulni mások nyelvén is beszélni, leszállni a magas lóról és fõleg megtanulni õszíntén szeretni!

Gyerekek nem kéne ezen a magázódáson ennyit filózni, hisz teljesen megszokott a fórumokon a tegezõdés. Az a furcsa, ha valaki elkezdi magázni a másikat.
10/10
DI-A 2008 márc. 29. - 18:56:00 10/10
(829/1405)
Köszönjük az infót.Talán egy rövid véleményecskét is legközelebb...
10/10
DI-A 2008 márc. 29. - 18:54:41 10/10
(828/1405)
Ha te is hozzászolsz akkor már képviselve van a te korosztájod is aminek öszintén örülünk s lehet mások is felbátorodnának a példádon.Ugy hát kérlek.....
10/10
DI-A 2008 márc. 29. - 18:50:40 10/10
(827/1405)
Ez igen érdekes meglátás,bár én lemaradtam a nyelves csók jelenetrõl.Láttam,hogy a karjaiba veszi és lehunyt szemmel élvezi a dolgot a többit sajnos nem...Minden esetre érdekes elgondolkodni a dolgon,de szerintem ilyenfajta kritika ellen M nem sértõdne meg,szerintem elviselné.A leamortizált ing visszont már igen vicces jelenet lett volna,amint M kapcává gyürt inget huz elõ az ágy alól...
10/10
mitokondrium 2008 márc. 29. - 18:15:29 10/10
(826/1405)
Ezen a hányás utáni smárolás dolgon már én is elgondolkoztam! Vajon mit szólt volna M ha L is kiselõadást tartott volna neki a dentális higiéniáról????