Téma: Doc Martin

10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 15. - 16:23:47 10/10
(945/1405)
Á, most én értetlenkedtem egy sort, csupán errõl van szó.
Mert a 2059-ben olyan kurtán-furcsán reagáltál, és szmájli sem volt, arra gondoltam, megbánthattalak érzéseidben a komolytalan reakciómmal. És a helyrajzi ügyet sem értettem, csak most esett le a tantusz. Mért én ugyan Soroksáron lakom mostanában, de Soroksár nem lakik a szívemben. Lélekben én mindíg a kõbányai gázlámpák alatt csatangolok.
Mesterha 2008 ápr. 15. - 15:08:59
(944/1405)
„Jujj, remélem nem bántottalak meg semmivel, de énbennem mindíg nagyon mocorog a kisördög, és sokszor nem bírok vele. :)”
Kissé értetlenül olvasom beírásodat, hisz nem tudom hol-mivel-mikor sértettél volna meg ? Esetleg ha rámutatnál ! Különben az sem nagy baj:
ha igazad van
ha szellemesen teszed
ha igazad tudatában jó szándékkal teszed helyre az embert
Ha pedig esetleg tényleg sértõ akarnál lenni azt tedd úgy hogy egyértelmû legyen, akkor még meg is lehet beszélni
Én az irányítószámod (ha igaz) alapján azonosítottam be tartózkodási helyedet. Ha ott laksz, akkor tudod a helyet is amirõl irtam. A kisördögöt pedig sûrûbben engedd szabadon, hisz azért van
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 15. - 13:47:19 10/10
(943/1405)
Jujj, remélem nem bántottalak meg semmivel, de énbennem mindíg nagyon mocorog a kisördög, és sokszor nem bírok vele. :)
Mesterha 2008 ápr. 15. - 13:34:18
(942/1405)
Kedves DI-A !
A gondolataid sokban egybecsengenek a Coppelia által írtakkal. A válaszom is. Valószínûleg én fogalmazok rosszul ! Biztos hogy minden embernek vannak kisebb-nagyobb testi és lelki problémái, defektjei. Ezek irányultsága, mértéke nagyon különbözõ lehet. Valamint a kezelése is. Ezekkel együtt élni is tudni kell. A sántának kell tudni hogyan mozogjon, a csúnyának hogy legyen kedves, a kényszeres cselekvõnek pedig kell tudni valami alternatív cselekedetet elõásni hogy kitörjön a csapdájából. Én nem a korai traumák létét és hatását kérdõjelezem meg, csak azt mondom hogy nem szabad mindent arra fogni, valamint meg kell tanulni vele élni, a hatását pedig a lehetséges minimumra csökkenteni. Hogy mennyi az a minimum, az megint egyénenként változik.
Nem állíthatunk ki senki részére menlevelet mert az anyukája nem szerette, csak az apukája. Én arra akartam rámutatni, hogy az agglegény ill. vénkisasszony kor már nagyon közel van, talán már itt is van. Ennek az állapotnak is van annyi bolondériája mint a sanyarú gyerekkornak ! Ezért mondtam hogy már a külsõségekben is merevek. Megfigyelted hogy M milyen kényszeresen rámolt az íróasztalán, minden elvágólag volt. Gondolom a többi dolgaival is így van. Ha ide beengedjük L-át hogy fogja itt érezni magát ? Ráadásul mint láthattuk nála bizony nem volt túl nagy a rend. Láthattuk M-t hogy forgolódott a szétszórt kebelfékek között. Majd ha õ is szanaszét szórja a hosszúnyelûit, zoknijait, majd akkor mondhatjuk hogy megértek az együttlakásra. Még egyszer mondom már nem fiatalok ! A szerelem valóban lecsaphat rájuk is, de ez a történet feltehetõleg több évet ölel át, ez idõ alatt kellet volna megtanulni mind a saját, mind a másik problémáit kezelni és orvosolni. Idejük van(volt), alkalmazkodni pedig kell ! Azt hiszem Pi irta valamivel elõrébb hogy a szerelem ~ 3-5 évig tart, tarthat. Jó lesz igyekezni, mert megromlik !
Mesterha 2008 ápr. 15. - 13:32:46
(941/1405)
„Kedves Mesterha! A kedves Nejednek nagyon jó dramaturgiai érzéke lehet, mert nyilván az motoszkélt a fejében, hogy milyen jól fog ez hangzani, ha majd elmesélitek az unokáknak.”

Azért az nem szó szerinti idézet volt. Az ilyen átértelmezés pedig csak az én agyam mûve. (amúgy annak az igazi baromnak sem mondják meg ott, hogy mi vár rá!), de ez a lényegen nem változtat. A nejem nálam sokkal normálisabb ! A lelki problémákat én különben nem kérdõjelezem meg, csak nem szabad mindent ráfogni!
„A történeted egyébként nagyon aranyos, ma húzós napom lesz, de jól indult a napom! ”
- Örülök ha sikerült vidáman indítani a napod ! Kell a mosoly !
Mesterha 2008 ápr. 15. - 13:31:28 Előzmény pozsizsuzsi
(940/1405)
Kedves Pozsizsuzsi úgy tûnik helyismereted révén elõnyben voltál az értelmezést tekintve
10/10
DI-A 2008 ápr. 15. - 07:58:36 10/10
(939/1405)
Kedves Mesterha látod hova kerültél???
Most veszem csak észre,hogy mindenki neked cimezte mondanivalóját.Most muszály talpon maradnod,ha ennyi nõ szólit meg egyszerre...
10/10
DI-A 2008 ápr. 15. - 07:39:07 10/10
(938/1405)
Coppelia!!!!!
Üdvözzölek.Olyan természetes,hogy itt vagy-elsiklottam afölött,hogy mennyire hiányoztál!!!!Remélem nem tünsz többet ilyen hosszú idõre el de ha mégis tervezed akkor ajánlom figyelmedbe,hogy már feltalálták a laptopot....Nézz be a privátba is...
10/10
DI-A 2008 ápr. 15. - 07:25:26 10/10 Előzmény Mesterha
(937/1405)
Sziasztok,sziasztok...
Kedves Mesterha szeretném ha elgondolkodnál az én meglátásomrol is...
A rossz beidegzõdések,szokásokat tényleg nehezebben vetkõzzük le idõvel hiszen sajátunká válik családiállapottól függetlenül.Ha eggyet elhagyunk társunk kedvéért akkor becsempészünk egy másikat esetleg amit Õ is tolerál(de más nem tenné,mert az ember már csak ilyen).De ha tegyük fel M vagy L elvált lenne vagy özvegy akkor is lehetnének ilyesfajta szokásaik.Hogy megondolhatnák mit beszélnek...?? Nos a szerelem bármelyik korszakban csap le rád(14-110)némiképpen megváltoztatja a megfontolt viselkedésedet.Lehet,hogy az elõbbi korosztály jó bulinak tartja ha belógnak a moziba,leülnek a hátsó sorokba és összebujnak.(ha anyu,apu megtudja megszidja,felvilágositó orát tart nekik esetleg a megfontoltság hiányára hivatkozva megbocsát). Ha M és L korában jön el a pillanat,lehet,hogy már nem találják ezt a lehetõséget vonzónak,de hogy némi dadogás megjelenik szerintem teljesen normális kortól függetlenül.Mert a megfontoltságot nem kérheted számon a SZERELMES EMBERTÕL(még annak is mgbocsátod aki két lábbal áll a realitás talaján).A lelkizés talán pont az õ korosztályuk sajátsága a párkapcsolat kezdetén hiszen már nem megfontolatlan tinik de még nem is látják ugy az életüket mintha 60-70 évesen találkoznának(ha ennyi idõsek lennének talán azt látnák,hogy az élet túl rövid,hát minek sokat töprengni a dolgokon,csapjunk a lovak közzé még lehet).Tehát a szerelmes embertõl nehéz számonkérni viselkedésének észerüségét vagy azt,hogy korára való tekintettel sokkal elõrelátóbb és megfontoltabb legyen.Mindemmelett,szerintem lehet nehéz gyerekkorra hivatkozni(az õ esetükben),vagy elromlott házasságra,vagy töbszörös csalódásra,vagy hosszú magányosságra,vagy nehezen feldolgozott eseményekre(esete válogatja,mindenkinél más-más),hiszen mindanyian ezek fügvényében alakulunk azzá amivé.Sajnos lehet,hogy egy 40 éves embert kell beszélni tanitanni,de ezt csak az fogja felválalni aki valamiért szerelmes lett bele és ugy érzi,hogy érdemes válalni a fáradságot.
Mert ugye te is választhattál volna egy betöretlen vadcsikót ha ugy érzed,hogy érdemes energiát és fáradságot fektess a betörésébe(ha teszem azt,hogy Ámor nyila másképpen talál el,de ugye nem igy történt...talán alkati beállitotság kérdése is.....nem tudom...)De mert te elmentél a vadócok mellett,attól még jött egy L vagy M aki ugy érezte meg kell próbálnia lehet csak évekkel késõbb mikor talán már nehezebb dolga volt....
Na gondolom rendesen megcsavargattam mondanivalóm értelmét,hát rád vár,hogy kibogozgasd.....
Mesterha 2008 ápr. 14. - 17:34:28
(936/1405)
Elnézést, nem magamnak akartam válaszolni, hanem Coppéliának
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 14. - 17:34:22 10/10
(935/1405)
Értettem, de nagyon vicces volt... :DDD
Mesterha 2008 ápr. 14. - 17:29:07
(934/1405)
Azt hiszem az elõbbi beírásom azért egy kis magyarázatra szorul. Az a mondat akkor hangzott el mikor bemutatkozó látogatásra készültem a szülõkhöz. A HÉV végállomás ahonnét indultunk, pedig a vágóhíd nevet viselte. Gondolom így már értelmezhetõbb az egész. Az hogy mitõl tudtuk hogy Õ az igazi ? Onnan hogy jól éreztük magunkat a másikkal, örültünk az egymás társaságának, vágytuk a másik érintését. Természetes volt egymással minden. Nem voltak bolond allûrök , nem voltak extrém hülye kívánságok. Elfogadtuk egymást olyannak, amilyenek voltunk. Nem voltak lelki defektek, nem volt kivagyiság, két lábbal álltunk a földön. Nem hangoztattuk a nagy szerelmet, azt magunknak tartottuk, nem reklámoztuk, nem voltak hisztik, nem kellet nagy kibéküléseket tartani. Szerencsére ezt a mentalitást sikerült átmenteni a házasságunk további éveire is. Régebben élünk együtt mint sokatok életkora, és ez idõ alatt még nem veszekedtünk összesen ~ 1 órát. Ezt csak azért mondom el, mert megkérdezted, gondolom ebbõl az is kiderül hogy én nem tudom igazán értelmezni ezt a folyamatos sértõdéseket , nagy lelki viharokat. Elhiszem a sok nehéz gyerekkor, magány, stb, stb...romboló hatását, de könyörgöm tudjuk hogy már ~ 40 körül járnak ( L talán valamivel kevesebb), nem kéne már meggondolni hogy mit beszélnek, mit tesznek ? Nem gondoljátok hogy a koruk is erõsen bejátszik ? M maholnap agglegénynek mondható, kinek már a hülyesége is meg van csontosodva, nem csak a tartása ! És L, már õ sem bakfitty , bizony halad a vénlányok nem túl szép sorsa felé. Õ ugyan úgy merev. Egyedüllétük sok rossz tulajdonságot kihozott belõlük. Én inkább itt keresem a baj okát, a változást, a fejlõdést pedig úgy látom az is befolyásolja hogy lassan beszélni sem mernek egymással, mert mindig félreértés lesz belõle. Belõlük csak akkor lesz boldog pár ha a merevségüket vetik le, nem csak a ruhájukat!

Kedves Coppelia!
Amit a Szabó Magdával kapcsolatban idéztél , az egy nagyon szép gondolat. Azt hiszem jó dolog ha valaki így tud gondolkodni, és azt meg is tudja fogalmazni
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 14. - 16:41:29 10/10
(933/1405)
:DDD
Mesterha 2008 ápr. 14. - 16:24:16
(932/1405)
„Mesterha! Te vagy az egyetlen férfiú körünkben (legalábbis aki ki mert állni az oroszlánok elé:-). Érdekelne a véleményed: Te honnan tudtad bizonyosan, hogy az Õ az a bizonyos, akire vártál? Mitõl tudja ezt egy férfi? ”
Kedves Coppelia ! Ha már megkérdezted, elmondom. A késõbbi feleségem a szemembe nézett, és azt mondta : holnap este 6 órára gyere a vágóhídra ! Úgy lett. Azóta együtt vagyunk
10/10
DI-A 2008 ápr. 14. - 11:58:49 10/10
(931/1405)
Hogy én mikor hittem el... az egy másik film lenne..
Hogy M és L-nak mikor hittem,hogy talán sikerült nem igazán tudom,de valamiért már az elején azt hittem,hogy MINDKETTEN TUDNAK VALAMIT,aztán rámcáfoltak egy pár részen keresztül..aztán ismét kezdtem hinni...és most még mindig itt toporgok..Még mindig azt hiszem,hogy tudják csak félnek tõle...a félelem is természetes emberi reakció..ezért megrekedtem ott,hogy nekik mégis sikerülhet...
10/10
DI-A 2008 ápr. 14. - 10:36:15 10/10
(930/1405)
A bizonyosság ott volt a szemében a tetteiben az érintésében a kitartásában.....
9/10
Kreková 2008 ápr. 14. - 10:28:42 9/10
(929/1405)
Ez a vers gyönyörû!
9/10
Kreková 2008 ápr. 14. - 08:56:22 9/10
(928/1405)
Nemcsak attól összeillõ két ember hogy el tudják viselni egymás hibáit, hanem a hogy a hibáival együtt jobban szeretjük a másikat önmagunknál. Ez a két ember még mindig jobban szereti saját magát mint a másikat. (a saját ízlésük szerint akarják egymást formálni, ami nem olyan nagy baj, de el kell fogadni mellette a másik személy apró fogytékosságait is, hiszen senki sem tökéletes.Ezt kellene megtanulniuk.
10/10
DI-A 2008 ápr. 14. - 08:52:43 10/10
(927/1405)
Sziasztok végre mindenkinek. Már nagyon hiányoztatok,bár látom kicsit lankad az iráskedv vagy inkább kevés a felvetett téma.
"És L végre megáll, ránéz és várja hogy kimondja M amit godol. Mert mindketten tudják, mirõl van szó. De M megijed, hogy feltárja a legbensõbb titkot. ami majd szétfeszíti, de mégsem tudja kimondani. Ez a jelenet elõfutára szerintem az esküvõ visszamondásának."
Erre megint azt kell mondanom..nem tudom...nem tudom...
Annyira különbözõek vagyunk és annyifélék,hogy nem tudom...Lehet,hogy én is csodabogár lehetek mert az én párom se mondta töbször ki a mondanivalóját mint M(s hazudnék ha azt mondanám,hogy nem viseltem volna el töbször is)de "MIDKETTEN TUDTUK MIRÕL VAN SZÓ" s végül is ez volt a lényeg.Én eltudtam igy fogadni Õ pedig valószinü egyik ilyen tulajdonságomért ragaszkodott mégis hozzám(pedig mint már sokadjára irom egy majdnem igent is meghiúsitottam,valószinü belegázolva az érzéseibe).
Ugyhogy maradok egy kicsit tartozkodó abban a tekintetben,hogy ez feltétlenül elõjele lett volna a házasság meghiusulásának.
Sõt inkább azt gondolom,hogy L számára mégsem olyan egyértelmü,hogy mindketten tudják mirõl is lenne szó....
9/10
julio 2008 ápr. 13. - 09:13:22 9/10
(926/1405)
Szia
Igazad van.
Nagyon jók az összeállítások .