Téma: Doc Martin

10/10
mitokondrium 2008 ápr. 05. - 19:17:41 10/10
(905/1405)
Ja és Theine, amit a "kormányszóvivõsdirõl" írtál teljesen igaz, elvileg itt mindenki egyenlõ, háááááááááát..... ez nem így volt!
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 05. - 19:15:47 10/10
(904/1405)
Kedves Theine!

Az utóbbi idõben egyre inkább veled értek egyet. Ez a topik kezdetben nagyon jó volt, de ennyi túlcsavart, túlkomplikált teóriát már rég olvastam! Én sem értem Pi-t mi bújt belé! De az tuti hogy itt akinek más volt a véleménye, vagy esetleg nem csak a lelki dolgokról lett volna hajlandó konzultálni, azt gyorsan eltemették! Kár, pedig nem biztos, hogy csak a magasröptû gondolatok érnek valamit!
Én is elköszönök mert ezt már nem tudom nyomonkövetni! A fórum szerintem már régen nem DM-ról szól, amiért mellesleg elindult, hanem valami egész másról! Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy új dolgok, gondolatok megosztása rossz dolog lenne, de van egy határ! Szerintem sem itt kellene kiélni a pszichiátriai hajlamokat..............
Még egyszer, nem akartam megbántani senkit, de már én sem tudtam szó nélkül hagyni!
Mesterha 2008 ápr. 05. - 17:09:41
(903/1405)
"Tudja teljesen felesleges annyiszor bocsánatot kérni, ahányszor megteszi." Martin.
Ezt Te irtad nekem. Most visszaküldöm
10/10
Theine 2008 ápr. 04. - 21:56:18 10/10
(902/1405)
Már én is megbántam, hogy ilyen keményen szóltam hozzád, de már napok óta puffogok itt magamban...mentségemre szólva nem szokásom senkit sem megsérteni, de te már túlzásba vitted a fórumon az irányítást.. ezt már nem tudtam szó nélkül megállni.

Az, hogy konzervatívan gondolkodsz a szexuális együttlétrõl a te dolgod...megjegyzem itt a fórumozók 90 %-a- többek között én is - csak szerelembõl tudjuk elképzelni a szexuális kapcsolatot, így semmi újat nem mondtál, viszont elõadod az újabb és újabb fantáziálásból eredõ verzióidat, holott M és L esetébe nem kellene többet belemagyarázni, mint ahogy a forgatókönyvírók megírták a történetet. Szerintem te mindent túlkomplikálsz, de ez már engem nem lep meg. Valami hiányérzeted viszont lehet, ha ezeket a kérdéseket nem tudod a pároddal megbeszélni. Valószínûleg a családod nem igazán tudja a "kómányszóvivõi" posztot elfogadni.

Úgy éreztem tartozok a többi fórumozónak annyival, hogy elnézést kérjek a kemény kritikáért ezért visszajöttem még egy utolsó elköszönés erejéig.
10/10
Theine 2008 ápr. 04. - 17:50:59 10/10
(901/1405)
Kedves Pi!

Ha itt egyfolytában osztod az igét és csak neked lehet igazad bizony mondom neked nem fogsz bekerülni a mennyek országába! Miért gondolod azt, hogy a topicindító helyett neked kell itt "kómányszóvívõnek" lenned?

Az rendben van, hogy filozófiai síkra tereled a beszélgetést, mert esetleg a téma másokat is érdekelhet, de ellentmondást nem tûrsz, sõt állandóan vezényelsz, holott olyan blõdségeket állítasz, hogy M és L-nál megtörtént a gyermekáldás, mivel egyetlen alkalommal lefeküdtek egymással. (Mellesleg nem ez az egy dolog tünt fel..)

Ha javasolhatnám - ugyan a templombajárás nem tartozik másokra - inkább imádkozz azért, hogy ezt a mérhetetlen önelégültségedet és másokra sózott elvont elméleteidet egy kissé háttérbe tudd szorítani, mert a kezdetben rendkívül szimpatikus megnyilvánulásaid már a múlté...sajnos. Kibúlt a valódi éned!

Ugyanakkor ebben a percben végleg elköszönök a topictól és látogatóitól. (A többiekkel semmi bajom nem volt és jelenleg sincs a félreértések elkerülése végett...:-)

Sziasztok!
Mesterha 2008 ápr. 04. - 17:14:49
(900/1405)
Kedves Pi !
Ha Te nem egy erõs nõ lennél hanem egy olyan csendes és félénk mint én , bizony mondom hogy Te is mindig elnézést kérnél már a létezésért is
Mesterha 2008 ápr. 04. - 16:14:02
(899/1405)
Menyi energiát ??? Nyilván kevesebbet mint a bevitt energia. Azt tudjuk hogy a kinyert energia mindig kisebb, mint a befektetett energia. Ez a hatásfok. Ez mindig kisebb mint 1. Hogy mennyi a bevitt energia? Egy esetben például választ kapunk rá, mikor M- nál vacsoráznak. Hogy mit vacsoráznak ? Energiát. OPTIMÁLIS tápanyag (energia) tartalmút ! Honnan tudta M hogy az elõtte álló idõre mennyi energiára lesz szüksége? Mennyit vesz ki belõle L ? Esetleg csak kevés energiát hajlandó áldozni ? Ha rosszul számolt a hatásfokkal az anyagi létbõl átalakulva szellemi síkon fog tovább létezni ? Miért nem esznek valami kondikaját ? Ez az egész ugye csak vicc!
Mi a következõ párbeszédrõl a véleményetek ?

- mond csak, mi a terved vacsora után ?
arra gondoltam hogy maradok......
…..jó
persze nem muszáj, haza is mehetek ha akarod
nem, nem lesz még sajt és alma

Miért félnek még mindig ennyire egymástól ?
Tessenek mán megmondani jól van M összerakva ? Azért M már nagykisfiú , tudja hogy a szavak mögött mi van , miért ragaszkodik a hülyegyerek formulához ?
Szakmájában mindenkivel tud beszélni körtönfalazás nélkül testi dolgokról, ha kell a szexualitás területén is. Még L -val is. Mint beteggel. Viszont mikor mint a keksz tárgyával beszél, egybõl megkukul. Ez biztos hogy egy belsõ szemérmesség, ami egy teljes bezárkozottságra utal (még mindig), innen már nincs is olyan messze a kataton állapot. Tudom, nehéz gyerekkor, kedves mama, idõ kell.. stb, de ez a kapcsolat már nem új, az elsõ lövészeten is túl vannak már, hát akkor mi van? Tényleg lesz hétköznapi értelemben itt normális élet, vagy marad az egymás tisztelete ? Nagyon energiaigényes ! Megközelíti vajon a hatásfok az 1-et ?
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 09:54:42 10/10
(898/1405)
Ha örökösen taszitják egymást vajon milyen módon kerülnek örökösen egymás mellé???Ha egymás ellen forditják energiájukat akkor miért merült fel a házzasság???Ha a házzasság felmerült akkor eddig mit értettek félre egymás jelzéseibõl???Ha a jelzések félreérthetõk voltak ki küldte azt???Akit félreértettek miért nem jelezte a másik félnek???
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 09:31:48 10/10
(897/1405)
Csudába ahozz képest elléggé egy rugóra jár az agyunk.Azt hiszem egyszerre tettük fel a kérdést.
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 09:29:10 10/10
(896/1405)
Önkényesen az elsõ javaslatomat fogadom el mert egyenlõre nem kaptam utmutatást.Kedves forumolvasók,ha ugy érzitek egy kicsit eltértünk az eredeti témától jó lenne ha egy-két célzással visszaterelgetnétek.Például kezdhetné valaki azzal,hogy vajon ebbe a kapcsolatba amit M és L alakitgat vajon ki fektet több energiát és miért?
9/10
Kreková 2008 ápr. 04. - 09:00:39 9/10
(895/1405)
Sokat!
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 08:38:03 10/10
(894/1405)
A geotermikus energia:A következõ témakörök tartoznak ide:
erõs kölcsönhatás, radioakt,Atommag modell, cseppmodell, héjmodell, interacting boson model,maghasadás(fisszió),magfúzió,
magreakciók--természetesen mind mérhetõ
Egy bizonyos állapotú fizikai rendszer energiája azzal a munka-mennyiséggel (W) adható meg, amellyel valamilyen kezdeti állapotból ebbe az állapotba hozható. A kezdeti állapotot referencia állapotnak, vagy referenciaszintnek hívjuk.
Az energia szó a görög ενεργεια kifejezésbõl ered, ahol az εν- jelentése "be-" az έργον-é pedig "munka" az -ια pedig absztrakt fõnevet képez. Az εν-εργεια összetétel az ógörögben "isteni tett"-et vagy "bûvös cselekedet"-et jelentett, Arisztotelész késõbb "ténykedés, mûvelet" értelemben használta, Diodórosz Szikulosz pedig egy "gép ereje"-ként.
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 08:30:59 10/10
(893/1405)
Ezek a csakrák- energia sûrûsödések, ...
Most én is kérdek...errõl M és L -en keresztül?Nem tudom mivel mérik...
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 06:36:54 10/10
(892/1405)
Sziasztok.
"Hogyan mérhetõ az energia, és mi a mértékegysége? Engem piszkosul érdekel!"
Konkrétan melyk részérõl beszélgesünk?
Mennyi energiát fektet M és L a kapcsolatukba?Hát a többiek?
Mesterha 2008 ápr. 03. - 14:03:44
(891/1405)
„Mégegyszer felteszem a kérdést? El tudjátok-e képzelni, hogy Joan és M anyja ugyanaz a személy?”

Én nem tudom hogy ugyanaz vagy sem, az én véleményem szerint ha a kettõt összeadjuk és még akár tízzel is megszorozzuk, akkor sem jön ki még egy tized anya sem. Lehet hogy egyenletben egyszerûbb lett volna leírni. Azért a nagy lelkendezésben ne feledkezzünk meg róla, hogy mikor M megérkezett a faluba, a tánti azt sem tudta, hogy a kedvenc unokaöcsi merre járt az elmúlt 20-30 évben. Hát ha annyira szerette, akkor legalább érdeklõdhetett volna felõle. A megértésérõl pedig annyit, nem furcsa hogy M és L kapcsolatában nem látja meg a jövõt, ellentétben a saját kis konyhai malackodásával. Lehet szavazni, a történtek után M eszik e még arról az asztalról ? Lehet hogy receptet ír, hogy az új nagy hatású, ötszörös hatóerõvel rendelkezõ sz*rral naponta át kell dörzsölni. Bár ahogy Joant elhallgattam, biztos hogy ebben is M a hibás. A hormontabletta receptjére miért nem írta rá hogy NIXT UGRI-BUGRI !
Egyszer már írtam egy hasonló dolgot, tudniillik hogy egyes (élet)mûvészek hatalmas kínlódások - vajúdások árán világra hoznak valami eladható, nem túl maradandó mûvet, minek következtében ha jól tudom 70 évig jogdíj illeti meg õket. Azt az asztalost miért nem illeti meg jogdíj ahányszor leülnek az általa készített asztalhoz étkezni.? Ez esetben külön elismerést kellene kapnia, hiszen egy statikus igénybevételre tervezett tárgy még a dinamikus igénybevételt is kibírta. (Azt ugyan nem mutatták meg hogy milyen állapotban volt záráskor).
Az hogy a tárgyi világban vagy az érzelmi síkon mozgóknak könnyebb, vagy nehezebb, hát ezen én azt hiszem sokáig eltudnánk vitatkozni. Azt tudom, ha mondjuk én egy olyan tárgyat tervezek vagy készítek ami semmire sem jó, hát bizony hátba vágnak. Azt mondják hogy mezõgazdasági selejt. Ugyanezt lélektani síkon rá lehet fogni mondjuk..... M anyjára. A nyavalyás !
A lélektani megközelítéssel kapcsolatban megjegyzem, kiidegel mikor egy könyv vagy film kapcsán azzal találkozom, hogy a nyilván nem túl tehetséges író nem tud megfelelõ befejezést kiizzadni, ezért elkezd a mélylélektanban valami görcs után keresgélni, vagy elõkap a para(nem)normális tárházból valami blõdit.
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 12:19:55 10/10
(890/1405)
Na jó ugy érzem provokálsz és örülök neki!!!!
De most képzavar fészkelte magát közzénk ezt most megpróbálom kiiktatni.Az energia MÉRHETÕ a tudományban, amirõl te beszélsz nem egészen energia,inkább TETTEINK,CSELEKEDETEINK,GONDOLKODÁSUNK,TENNIAKARÁSUNK, mozgató rugója ami kihivást jelent mindenki számára s hogy menyire mérhetõ nemigen tudom megitélni,erre mondtam,hogy kicsi vagyok hiszen mindig változó intenzitásu,más-más körülmények között másképpen hat minden egyedre.Nevezhetjük energiának de határozottan el kell választani a mérhetõ és tudomány által használt fogalomtól.....(ami lényegesen unalmasabb téma).
Az,hogy minden vasárnap templomba mész a te cselekedeted mozgatórugója,hogy valásos vagy-e vagy utat keresel-e,vagy magadba nézel ezidõ alatt csak te értheted és a hozzád közzelállók hivatottak eldöntenni,más véleménye esetleg felszines lehet hiszen nem áll elég ismeret birtokában.
Valahogy valami ilyesmit akartam mondanni....
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 10:30:00 10/10
(889/1405)
A mai tudás azt mondja,hogy az energia mérhetõ de hagyjunk titkokat a jövõ generációjának is...Ha nincs mit kutassanak céltalanság következne....
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 10:27:11 10/10
(888/1405)
Nem határozom meg mivel ez fölöttem áll és kicsi vagyok én ehez,csak körbe-körbe járom.....
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 10:17:07 10/10
(887/1405)
De akár ugy is nézheted,hogy ha többiekkel nem kellett volna megtörténjen akkor otthagytak volna a Tiszában.
10/10
DI-A 2008 ápr. 03. - 09:54:53 10/10
(886/1405)
Bár az igazsághoz hozzátartozik,hogy én csak egy kismennyiségü és reálisan létezõ(nem mintha reálisan a többi nem létezne,vagy nem lenne reális tömege)levegõ tartalékot emlitettem öszefüggésben a lélekkel.A többit már te szinezted mellé.