Téma: Dögkeselyû

9/10
cubby 2010 nov. 27. - 14:37:33 9/10
(17/157)
Az egyik legjobb film..ha nem a legjobb magyar film!:-)
issti1 2010 szept. 03. - 11:44:52 Előzmény fredi60
(16/157)
Ha hülyeségnek tartod e szóhasználatot, akkor azt javaslom, semmiképp se használd.
Nem jó dolog az embernek megerõszakolnia magát - bátran alkalmazz más szóhasználatot: demokrácia van, szabad!
10/10
offtopic
fredi60 2010 aug. 30. - 18:05:25 10/10 Előzmény issti1
(15/157)
Bocsi, de ez a szóhasználat hülyeség....
Tudom, vannak, akik szeretik használni, de a többi párt se kispályás e téren!!
issti1 2010 aug. 30. - 14:31:33 Előzmény Kiskunlacháza
(14/157)
Filmmúzeum, 2010 aug. 30. este nyolc. Videó bekapcs.. ;o)
offtopic
issti1 2010 aug. 30. - 14:30:15 Előzmény pozsizsuzsi
(13/157)
"Eleszdéeszesedett" értsd: elmocskosodott, korrumpálódott...
Lásd szdsz nevû borzalom...nem véletlen kerültek oda, ahova kerültek!
issti1 2010 aug. 30. - 14:26:45 Előzmény Pierre75
(12/157)
Nem tudom mire alapozod Vukán filmzenéinek "borzalmas" itéletét, de azt azért tudnod kell, hogy nagyon jó és sikeres filmzenék (sok)tucatját irta.

A legtöbben -köztük én is- Vukánt tartják az utóbbi évtizedek etalonjának. Nem csak filmzene, de jazz tekintetében is.

Szóval kicsit elhamarkodottnak érzem itéleted, s nem mellesleg azt sem értem, mire alapozod.
verdeleth 2010 aug. 26. - 09:17:55 Előzmény vitkovits
(11/157)
Attól féltem hogy valami gagyi magyar thriller lesz a szereplõgárda elemére is
Azt, hogy akkoriban nem készültek ilyen jó filmek, én a krimi mûfajára értettem Kedvenceim a 70-es évekbeli magyar filmek, de sajnos kevés jó mûfaji (mondjuk krimi) készült És azóta sem nagyon vagyunk ebben erõsek
Kiskunlacháza 2010 júl. 24. - 17:15:44 Előzmény Dudlicsek
(10/157)
Üdv!
Esetleg tudna segíteni valaki, hogy honnan lehetne letölteni a filmet?
Gábor
Dudlicsek 2010 júl. 02. - 14:03:48
(9/157)
Hát pedig nem alaptalan az észrevétel-ha kissé túlzó is-lásd pl. Jancsó mostani filmjeit. Jó filmet legalább harminc éve nem készített.
De túlzás az állítás persze.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 júl. 02. - 13:04:40 10/10 Előzmény vitkovits
(8/157)
Eleszdéeszesedett?!

Tapsi
vitkovits 2010 júl. 01. - 21:12:11 Előzmény verdeleth
(7/157)
Na de miért is ne lenne ez jó film? András Ferenc, Ragályi és Vukán György fémjelzi az alkotói oldalról, nagyszerû színészek a másikról.

Nem értek egyet abban, hogy akkoriban nem születtek jó magyar filmek. A hetvenes évek vége, nyolcvanasok elsõ fele a magyar film talán legkiemelkedõbb korszaka volt, rengeteg jó, politikai-társadalomkritikai élû, elemzõ és ugyanakkor élvezetes alkotással. Ami 90 után történt, amikor a filmezés fokozatosan teljesen eleszdéeszesedett, no, az valóban a nullához közelít.
Easy Rider 2010 márc. 02. - 11:20:58
(6/157)
óriási mozi. le kell ülni hozzá és hagyni hogy magával ragadjon a 80-as évek hangulata. én még azt is mondanám, hogy road-movie, de lehet, hogy túlzás. ma már ilyet nem lehetne csinálni, nevetséges, avitt lenne. az Argo valami ilyesmit akart lenni, de az is inkább egy görbe tükör, szatíra, és a sok káromkodás nevetségessé teszi. de vissza a Dögkeselyûhöz: többször leadhatná a tévé és nemcsak a Filmmúzeum. szórakoztató egy darab és még mai szemmel nézve is teljesen "rendben van". klasszikus.
verdeleth 2009 júl. 23. - 22:26:39
(5/157)
Azt hittem csak egy gyenge magyar krimipróbálkozás lesz de nagyot tévedtem: a film hangsúlya a lelki motiváción, a társadalom és a korabeli anyagi-erkölcsi viszonyok rajzán van, és a krimi csak egy mellékszál ebben Nagyon jó film, kár, hogy alig született ilyen film akkoriban (most sem nagyon)
Unicorn11 2008 szept. 29. - 23:08:40
(4/157)
A filmmel kapcsolatban van egy sztorim:

Sógorommal néztük videóról a Függetlenség napja c. amerikai nagyköltségvetésû, stb. stb. filmet. Késõ volt már, sógor elaludt, a filmnek vége lett. Én elkezdtem kapcsolgatni a TV-t. Az egyik adón a Dögkeselyû ment, ottmaradtam. Nemsokára sógorom felébredt és nézte tovább a filmet, majd annál a résznél, amikor a fõszereplõ leparkol a piros Ladával a Gresham-palota elõtt elszakad nála a fonál és mondja:
- Tök jó volt ez a film, ûrlények, felrobbannak a városok, meg minden. Miért kellett a végére ez a budapesti szálat betenni???

Gondolhatjátok, hogy halálra röhögtem magam!
10/10
pozsizsuzsi 2008 febr. 04. - 14:00:01 10/10
(3/157)
Egy olyan film, ami anélkül lett úm. nyugati, hogy közben teljesen honi maradt.
Pierre75 2008 febr. 04. - 13:01:45 Előzmény akron9
(2/157)
Egyetértve az elõttem hozzászólóval, annyit tennék hozzá, hogy a remek filmzene szakít a vukáni borzalommal, ami sok magyar filmet keserített meg és végre a filmet szolgálja.
akron9 2007 márc. 22. - 12:45:51
(1/157)
Az elsõ magyar akciófilm, melyben Cserhalmi remekel az igazságtalanság ellen küzdõ taxisofõr (ismerõs valahonnan?) szerepében.
A film - miközben Ragályi Elemér képei széles betekintést engednek a 80-as évek Budapestjének világába - mindvégig feszes tempójú tud maradni és szinte üresjárat nélkül viszi a nézõt a végkifejlet felé. Nagy erénye, hogy - magyar filmben érthetetlen módon azóta sem látott – ügyesen vágott, izgalmas autósüldözéseket tartalmaz.
Ezen felül remek helyszínötletek és kontrasztok is élezik a szituációt: menekülés a metróban, a dunaparti taxistörzshely már-már alvilági beállítása; illetve a maszek Kowarski villája, és Roska Mária rózsadombi lakása, szembeállítva Simon szüleinek nyolckerbeli vackával, és ex-nejének szoba-konyhájával.
A jól kiválasztott mellékszereplõkön keresztül – a gyermekét küszködve egyedül nevelõ anya (Pap Vera), a kétes ügyleteket bonyolító villatulajdonos maszek (Bács Ferenc), a basáskodó taxis mûvezetõ (Újlaky Dénes), az alkoholizmus és prostitúció határán billegõ énekesnõ (Udvaros Dorottya) - a korszak egy-egy jellemzõ figurájára is ráismerhetünk.