Redfield 2009 júl. 02. - 21:57:36 Előzmény Sawyer75
(112/192)
Ez az, mondd meg nekik, hogy atomrobbanás kell bele, meg száguldó autók meg pucér nõk, meg vér meg belek, hogy nagyot szóljon! Az az igazi film.
10/10
Crazy Horse 2009 júl. 02. - 21:04:45 10/10 Előzmény Sawyer75
(111/192)
Válaszodból ítélve nem sokat járhatsz oda...

A film meg igenis jó, lassan épül fel és bontakozik ki, de nagyot szól.
Sawyer75 2009 júl. 02. - 16:21:27
(110/192)
Úristen ez meg mi a szent sz@r?Belenéztem de valami hihetetlen baromság.A hozzászólások alapján valami jó kis filmre számitottam,de ez?!Ha szinházi elõadást akarok látni,elmegyek szinházba.10/0
Egy a sokból.. 2009 jún. 22. - 23:46:18 Előzmény Redfield
(109/192)
N.C: eddigi legjobb filmje, vélemenyem szerint... csak azoknak nem ajánlom, akik nem szeretnek a film után meditálni a látottakon, mert garantáltan az ember a foteljébõl úgy kel föl: " Ilyen nincs.." s hasonló mondatokkal-gondolatokkal a fejében, melyeken egy ideig el fog töprengeni...9/10
Sátán_Követe 2009 jún. 21. - 00:18:07
(108/192)
Most néztük meg a filmet,és le vagyunk taglózva. Azt kell hogy mondjuk ,rég láttunk ehhez fogható elgondolkodtató és eredeti alkotást.
Szerintünk nagyon jó ,hogy vannak még olyanok akik próbálnak a filmen belül valami egészen egyedit és újat létrehozni. Jó volt a történet meg az egész hangulata,teljesen egyben volt. 10/10
Nagyon hiteles. Nincs benne hiba.

Sátán_Követe & Mogyi
Redfield 2009 márc. 10. - 19:56:28
(107/192)
És mi volt tõle 10/10? Amitõl 4 vagy 5 napig sem tértél magadhoz? :)
Bellavita 2009 márc. 10. - 19:53:15
(106/192)
Egyik olyan film, mely nagyon nagy hatással volt rám. A mondanivaló, a játék, a hangulat mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy az ember 3 napig ne térjen magához.Nicole Kidman itt nagyon nagyot nõtt a szememben, szenzációsan játszik, minden érzést átad a tekintete, a mozdulata, a játéka. Mély mondanivaló egyszerû, és formabontó megformálásban. Lars Von Tier egy újabb zseniális alkotása, mely 9/10
szarvi 2009 febr. 09. - 16:46:44
(105/192)
Kérlek ne hagyjátok abba egymás szapulását!! Felettébb mulatságos! :-)

Valaki azt írta a Dogville-ról (kb.): "Nem tetszik a film, mert nem ilyenek az emberek." Szvsz ezen mondat vesszõ elõtti és vesszõ utáni részének semmi köze egymáshoz... Kb. mintha vki azt mondaná, hogy: "Nem ízlik ez a babfõzelék, mert nagymamám gáztûzhelyén fõzték."

Sajna van egy-két álszent ember, aki még a "gonosz" puszta említésére is sikítva menekül és mindenáron tagadja azt. Pedig létezik, és a legyõzésének elsõ lépése a tény elfogadása, hogy igenis létezik. A film megnézése után el lehet kezdeni az önvizsgálatot. Vajon bennünk mennyi van...? Gyerünk, emberek, gyerünk! Szeretnék egy normálisabb világban élni!
leopard26 2009 jan. 18. - 22:29:48
(104/192)
ez nem tetszik!senki nem is szavaz rá:)
offtopic
hecsedli 2009 jan. 12. - 00:07:11 Előzmény Jefrozin
(103/192)
Neked meg mi bajod van? Mi a fenének sajnáltatod magad, hogy elolvastad Hecsedli, v. akárki más hsz-ait, amibõl egy kukkot sem értettél?
Az ilyen döbbenetes idióták miatt érdemes abbahagyni itt a fórumozást. Minõ megkönnyebbülés.
Idézet Jefrozin-tól: "Azóta nem tudom kikapcsolni az agyam. Egyébként engem letaglózott." Aki meg nem ugyanúgy érez, mint én, az elmehet a sunyiba, ugye?
'Múúúúúúúúúú' - mondta a tehén. És milyen igaza volt!
Heathcliff 2009 jan. 08. - 03:05:13
(102/192)
Színésznek biztosan jó; állítólag 2008 legjobb magyar filmje a Nyomozó, aminek õ a fõszereplõje. Rendezzen is, ha akar. Felõlem...De ne írjon. Csak naplót vagy szerelmeslevelet. A nagy nyilvánosságnak ne, könyörgöm. Bûnrossz, primitív, ultragyenge. Olyan vacak, hogy már szinte paródia.
Jefrozin 2009 jan. 07. - 22:39:53
(101/192)
Mi a bajotok Anger Zsolt írásával? Bennem számtalan hasonló kérdés fogalmazódott meg. Hecsedli, szerintem te nem tudod, hogy mirõl írsz. Nem is lehet végigolvasni a hozzászólásaid. Döbbenet.
pirinke 2008 dec. 20. - 23:08:46
(100/192)
megnéztem a filmet.és most nem hiszem el. ülök és tényleg nem bírom felfogni. h valaki h bírja... és hogyan jutott eszébe és ...nem is tudom.
egy fix. új kedvenc filmem lett
10/10
Szpigi 2008 dec. 02. - 09:56:37 10/10 Előzmény hegyjáró
(99/192)
Én nagyon kíváncsi lennék, milyen a darab itthon....
Bár, meg kell mondjam, a film (vagy inkább színház a vásznon?) után inkább csak csalódva jöhetnék ki... Trier után megrendezni? Hááááááát?
Félek, csalódok és lerombolja a kialakított képemet a mûrõl, ezért inkább ne nézem meg....
hecsedli 2008 nov. 02. - 08:47:59 Előzmény hegyjáró
(98/192)
Kösz h figyelemre méltattad az irományomat.:)
Megpróbáltam egy kis mondanivalót is belecsempészni. A Dogville-rõl mindenki elmondhatja a véleményét, gondoltam, így én is. Viszont akinek ez mégis tetszik, meg is indokolja(!), azzal én együtt tudok élni. Lényeges h minél tudatosabban válasszunk.
hegyjáró 2008 nov. 01. - 20:39:07 Előzmény hecsedli
(97/192)
Vicces és okos, amit írtál :). Bár szerintem kár Anger Zsoltra ennyi energiát szánni, mint amit beleöltél a válaszodba. A szövege alapján egy teljességgel éretlen, és meglehetõsen beteges személyiségszerkezetû egyén. Nyilvánvalóan torzan látja a világot, nyilvánvalóan képtelen meglátni mélységet, csak a lét felszínét kapirgálja, tehát csakis felszínes és hamis, azaz giccses munkára képes. Nem fog tudni adni senkinek semmit, a nézõ számára egy ilyen rendezõtõl eleve kizárt a katarzis. Kár rá az idõt pocsékolni. Hacsak nem olyan a mû maga, hogy bármelyik ütõdött kezébe is kerül, zseniális remekmûvet állít belõle színpadra, nem kínpadra. De ezt kötve hiszem.
Az egyetlen figyelemre méltó kérdése, hogy van-e megváltás. Van.
A másik, ami neked feltûnt, hogy valaki megeszi-e a kutyaeledelt: nos, a hajléktalan drogosok igen, bizony, megeszik.
Obránszky Ármin 2008 nov. 01. - 16:11:28 Előzmény hecsedli
(96/192)
Nem, Anger irománya ajánló, a tiéd pedig inkább olvasói levél. :-)
Amúgy a rendezõ szösszenete stiláris szempontból nem kifogástalan, a kérdések ilyen mértékû halmozása egyrészt impozáns és figyelemfelkeltõ, másrészt borzasztó nehezen tudja fenntartani a figyelmet, arról nem is beszélve, h néhányat megmosolyogtatónak találtam, viszont kb. úgy közelít a Dogville-hez, mint én tettem, mint egy önismereti szempontból fontos, borzasztóan kegyetlen és felkavaró játékhoz és ez számomra igéretes feldolgozást, színpadra való átültetést sejtet. Más kérdés, h ha nekem kell magyar színpadra állítanom, akkor biztosan átírom a neveket magyarra, illetve Dogville-t se hagyom a Sziklás hegységben.
Amúgy az országjárás összejöhet a darabnak, egyrészt szerintem, van rá kereslet, elég megosztó ahhoz, h érdekelje az embereket, másrészt, ha jól sikerül a bemutatkozás, akkor még a POSZT is összejöhet Angeréknek.
offtopic
hecsedli 2008 nov. 01. - 15:34:25
(95/192)
teljesen OFF, csak a tárgyilagosság kedvéért.
tény, a filmhez OÁ-nak volt a legtöbb lényegretörõ és igen árnyalt hsz-a. azért nekem is volt néhány és ezekben megpróbáltam alátámasztani miért nem tetszik ez a film (és az ehhez hasonlók).
szsk pedig nekem esik itt, megpróbál degradálni mielõtt bármit is írna a filmrõl. a személyeskedés egy megengedett eszköz, minõsíti az elkövetõt.
offtopic
hecsedli 2008 nov. 01. - 15:10:45
(94/192)
rendben, neked 'begyöpösödött, ultranacionalista, sunyi, alattomos' vagyok. de ha továbbra is csipkedni akarsz, tõlem akár.
azt hiszem vmi bajod van azzal h ki dirigál itt kinek. részemrõl passzolok.
offtopic
hecsedli 2008 nov. 01. - 11:30:42
(93/192)
a te sunyi bepötyögésedre is rendelkezésre áll az 'offtopic' gomb. csak meg kell nyomni, te shrekmézeskalács.