offtopic
guess.who 2021 febr. 07. - 08:11:02 Előzmény napraforgó
(585/1285)
Viszont egyelőre Leó sehol nem szerepel, valóban érthetetlen, hogy miért őt perlik. Ha színlelt szerződés, akkor is a szerződőt kellene perelni, aztán bizonyítani, hogy nem ő áll valóban a szerződés mögött - ehelyett egy névtelen, megfoghatatlan magánembert beperelni? Bár ha csak az a lényeg, hogy elterjedjen valakiről, hogy "perelik", akkor ilyen alapon perelhetnék Napraforgót, Zazeet, Luci87-et és Jandit, Ordító egér kollegával együtt is: a bíróság évek múlva úgyis kimondaná, hogy nem történt bűncselekmény, Napraforgó és társai nem állnak a csodavizes kút színlelt szerződése mögött - viszont az átlag meggyesi polgárok fejében ott maradna Napraforgóról és tsairól az, hogy valami disznóságot csináltak, hiszen perelték őket a csodavíz miatt. :)
Félreértés ne essék: nem Leót védem, csak szerintem a túloldalról kellene indulniuk. És mivel Tina és Böbe (felnőtt és cselekvőképes állampolgárként) nemigen vallaná be, hogy Leó "kényszerítette" őket a törvénytelen színlelt szerződésre, más bizonyíték meg kétlem, hogy lenne ellenük, így a per jó eséllyel el fog bukni. No és azért is, mert ha most kisemmiznék Leót és elvennék a kútját/pénzét, akkor véget érne a sorozat. Márpedig a zászlóshajónak még legalább másfél évig eltart, míg körülhajózza a földet. :)
offtopic
guess.who 2021 febr. 07. - 08:03:27 Előzmény zazee
(584/1285)
Ugye? Márpedig az mindig alaptétel, hogy a néző olyan figurákat keres, akikkel azonosulni tud, aki "én is lehetnék". Itt az elején tényleg ilyen "átlag, vidéki" karaktereket mutattak be, ráadásul a fényeléssel és a sminkekkel is igyekeztek hangsúlyozni, hogy itt aztán tényleg NEM tökéletes hímek és nőstények szerepelnek, hanem átlagos, hétköznapi, ráncos, túlsúlyos, bibircsókos, beszédhibás, mentálisan sérült emberek - de éppen ez az, amit túltoltak: a ráncos, ostoba vénasszony már nem is foglalkozik a boltjával és a beteg gyerekével (aki amúgy is eltűnt), csak a pletyóval és a kavarással. A zacskóba lélegző nagydarabnak a pálinkaüzeme nem lényeges, csak a kavarás és a hiszti. Az építkező maffiózók a maffiózás helyett egymással torzsalkodnak, de egy szöget nem tettek odébb a palackozóüzem öt négyzetméteres "építkezésén". Az orvosok a rendelőben csak egymással és az asszisztenssel beszélgetnek, beteg már hírből sincs. A panziósnénál a panzió csak díszlet, ő is ráér kavarással, beszólogatással és sopánkodással foglalkozni egész nap...

Szerethető lett volna Petya, de kiírták - bár ha igazából ha ennyire pontszerű maradt volna a karaktere, akkor nem lehet vele mit kezdeni: láthatóan csak statiszta volt, akire két rövid eseménysort ráfogtak.
Esetleg szerethető (=esendő) lehetett volna a motyogós Anna, Crespo Rodrigo miatt, de az is értelmetlen, kidolgozatlan: az exférje hetekig kószál a faluban (mit eszik, hol alszik?) egyszál kapucniban és hülyeségeket beszél? Minek? Ha el akarta rabolni Annát, miért nem tette meg azonnal, mi szükség volt mást is bevonni, fegyvert ellopni, verekedni stb.?
Ki van még? Leó és Tina? Egymással torzsalkodnak, de a kút főszálán hetek óta nem történik semmi: mostanában már nem is mutatják a bódét és a parlagfüvet. "Nándi" ügyvéd és pesti társai - tökéletesen érdektelenek, elháborúzgatnak egymással, de igazából ha nem lennének, akkor sem lenne semmi Meggyesen, csak időkitöltésre kellett behúzni őket (mint a Mintaapákban az Ítis szálat).
5/10
napraforgó 2021 febr. 07. - 04:39:54 5/10 Előzmény zazee
(583/1285)
miért Leót perelik, amikor Tina és Zsóka volt a szerződés aláírója?!

Hát itt kezdődne a per. Hogy szinlelt szerződés miatt meg kéne támadnia Tina és Zsóka által aláirt a szerződést, bizonyitani, hogy valójában Leó áll mögöttük, hogy ténylegesen ő vette föl a pénzt a befektetőktől, ő használta fel, stb. Az most más dolog, hogy Kispákai mindent ellopkodott tőle. De kétlem, hogy azt Leó bizonyitani tudná, hogy a Kispákai mindent elvett tőle.

Ha a szinlelt szerződést bizonyitani tudnák (ami akkor semmis lenne és mindenkinek visszajárna a befektetettt pénz), akkor már egy percig sem kétséges, hogy a befektetéi szerződés eleve hamis célra jött létre, illetve nem úgy, nem arra, nem azok által, stb.
janderka 2021 febr. 06. - 22:00:20 Előzmény zazee
(582/1285)
Egész egyszerűen nem lehet tudni mar, hogy a készítők egy hosszú, de kerek sztorit kezdtek-e el forgatni, vagy egy pár rész erejéig még koharens, de utána már csak az epizódmaximálásért gyártott pénzszivattyús önismétlő katyvaszt akartak-e csinálni.

Mára ott tart a sorozat, hogy a kezdeti felskiccelésen túl már se füle, se farkaa történetnek.
1/10
zazee 2021 febr. 06. - 21:50:14 1/10
(581/1285)
Amúgy Hirtling valóban korához képest rendkívül sármos pasi, de az itteni karaktere egy a lehetetlenségig túldimenzionált negatív figura. A hatalmát túlságosan irreálisan túlnyomják és logikátlanul építenek belőle egy ennyire lehetetlenül agresszív, kellemetlen figurát. Az az igazság, hogy nincs is igazán szimpatikus, szerethető karakter a sorozatban talán egyedül Laci bácsi.
1/10
zazee 2021 febr. 06. - 21:38:55 1/10 Előzmény janderka
(580/1285)
Én sem értem, miért Leót perelik, amikor Tina és Zsóka volt a szerződés aláírója?! Mintha erről a készítők teljesen megfeletkeztek volna. Leo még a tulajdonjogról is lemondott és az ingatlant nekik ajándékozta.
A sorozat tele van elindított eseményekkel, amiket azután nem bontanak ki, sőt, úgy tesznek, mintha korábban nem is történtek volna meg.
A főstory egyre jobban kezd szétesni és inkább új, az időhúzásra játszó szerelmi szálakat kezdenek kibontogatni ide-oda kapkodva. Ha így folytatják akkor inkább bannolom ezt a sorozatot is. Ezzel most jól rájuk íjesztettem!:)))
5/10
napraforgó 2021 febr. 06. - 18:37:38 5/10 Előzmény janderka
(579/1285)
Persze, minden csak feltételezés. De ha a T. irók elfelejtik megirni a mit, miért, hogyant, akkor a néző kénytelen feltételezésekbe bocsátkozni.
A DÖ-ben is a végén már "mi irtuk" a történetet, legalábbis az ötleteket mi adtuk.

Nekem úgy rémlik, hogy Leo csak az eltűnt 50 millió egy részét szándékozta legalizálni azzal, hogy papiron faluházzá fejlesztette volna az összedőlt könyvtárat, vagyis annyira rendbehozta volna, hogy legalább 10 milliót rá lehessen fogni az elsikkasztott pénzből.
Ha pályázati pénzeket vesznek föl, gondolom azzal el kell számolni.
janderka 2021 febr. 06. - 18:24:09 Előzmény napraforgó
(578/1285)
Sajnos jól mondja
guess.who. Ezek mind csak jószándékú nézői feltételezések. A látottakból nem fakadnak.

Ja és az összedőlt könyvtárépülettel mi van? Leó legutóbb még pályázati pénzeket akart a kamufelújításával szerezni... Ezt is jól elejtették a vágók.
5/10
napraforgó 2021 febr. 06. - 18:01:07 5/10 Előzmény janderka
(577/1285)
Adrienn akár a wellness szállóban is megismerkedhetett Károllyal, aki egy egyedülálló idős úr és hajlandó volt meghallgatni az asszony panaszát a gaz, hűtlen férjéről. Aztán segitett is neki, mert nyilván ő intézte el a távoltartási végzést, aminek mostanra már nincs is jelentősége, mert Bálint láthatja ugyan a fiait, de azok egyre csak a Károly bácsiról ömlengenek neki, aki olyan csuda jó programokat talál ki nekik.

Bálint meg Andráson keresztül már régebbről ismerhette Krisztát és Krisztánál meg összefuthatott Nikivel és onnantól sima volt az ügy.

Az abortusz most törölve lett, bár lehet, hogy ez a baleset majd elvégzi helyettük.
Én azon csodálkozom, hogy a DNS vizsgálatról még mindig semmi hir.
offtopic
guess.who 2021 febr. 06. - 17:39:26 Előzmény janderka
(576/1285)
A DÖ-ben is az volt már a két utolsó évadban, hogy rengeteg értelmetlen mellékszálat toltak bele, ami miatt a főbb szereplők történései a háttérbe szorultak, akár több részig is. Itt már húsz rész után ennél tartanak, hogy "altatják" a szálakat a sok időhúzó ostobaság miatt. Szóval a kérdéseid egy részére egy-két hét múlva választ kapsz, a többi ostobaságot meg maguk a készítők sem veszik észre (vagy elfelejtik, illetve remélik, hogy a nézők elfelejtik), tehát függőben maradnak.
offtopic
guess.who 2021 febr. 06. - 17:36:05 Előzmény napraforgó
(575/1285)
Vigyázz, azt szerintem nem tudhatjuk, hogy mikor jött össze Károllyal, ha meg azt feltételezed, hogy bosszúból "Nándi" húzásaira, az nagyon félrevihet. Emlékezz csak vissza, hogy azután a pumpált Gabós jelenet után egyből elkezdődött a távoltartási végzéses ostobaság, tehát feltételezhető, hogy akkor már "olyan" viszonyban voltak egymással, hogy ilyesmiket is meg tudtak beszélni.

(Az a baj, hogy mindent csak feltételezünk, mert szerintem itt sincs előre kitalálta a szereplők életútja, csak ad hoc módon írogatnak nekik eseményeket. Szóval simán lehet, hogy a Gabós sztorinál még szó sem volt arról, hogy Adrienn így vág vissza, csak aztán valamelyik zseninek eszébe jutott, hogy mekkorát szólna, ha összehoznák egy krapekkal, aki az apja lehetne. És mivel az ilyen sorozatokban igen erős a beltenyészet, természetes volt, hogy ki legyen ez a krapek - akiből azóta szuperembert csináltak, aki képes egy telefonnal kinyírni egy ügyvéd ügyfeleit, kizárni a lakásából ésatöbbi... A DÖ-nél is ugyanez volt az egyik nagy hiba, ahogy pl. Benedek közlekedési rendőr(talán)hadnagyból a végére már kommandós zsenit csináltak.)

És félreértés ne essék: még mindig nem védem "Nándit".
janderka 2021 febr. 06. - 17:11:19 Előzmény napraforgó
(574/1285)
Akkor Niki és Kriszta dug-sógornők :)
És ezzel a korábbi lista mellé máris hozzávehetjük azt a kérdést is, hogy Bálint miként szedte fel épp ezt a két nőt ugyanonnan. Pláne hogy az egyikük pont a legjobb barátjának a csaja volt.

A 600 ezres wellnest meg már nem is számolom. Beleillik a készítők sajátságos számrendszerébe.
5/10
napraforgó 2021 febr. 06. - 16:43:26 5/10 Előzmény janderka
(573/1285)
Igazad van, Kriszta szőke barátnője volt Bálint szeretője, aki később felbiztatta az abortuszra. Temesvári Niki a neve és Tüzes Linda néven táncikál abban a mulatóban, ahol Kriszta öltöztetőnő.
A csaj otthon csak valami lenge kis rózsaszin köpenykében van, és éreztetve van, hogy sorban jönnek hozzá a férfiak.
(A 4. epizód végén megy el Adri hozzá és valahol az 5.elején van a nagyjelenet Bálinttal. Ez után ment el Adri a gyerekekkel valami vidéki wellnessbe 600 ezerért)

Niki Krisztinát nem is engedte be, amikor lelkizni akart, mert épp egy érzékenylelkű kuncsaft volt nála.
Vagyis tényleg egy ócska ribanc, és épp ez adja a tanácsokat Krisztinának.
janderka 2021 febr. 06. - 14:42:08
(572/1285)
Sok dolog van amin át akar siklani a sorozat.
- hol, hogyan és mikor ismerkedett meg Adrienn Károllyal - és miért épp vele?
- ki volt az a szőke csajszi Pumped Gabóval, akihez Bálint ment (nekem nagyon olyan volt, mint Kriszta színházi kolléganője), mi van vele és a kapcsolatukkal azóta?
- mi alapján lett hirtelen ekkora balatonpárti nő Krisztából?
- mi lett az abortusz tervével?
- mi az eredménye a DNS tesztnek?
- hová lett Anna?
- miért és mi alapján hajkurássza ilyen eszeveszetten Tufa Beát?
- mitől lett ekkora nagy haverja Kispákai a korábban agyba-főbe alázott Leónak?
- hová lett idősebb Pákai és a hozzá átállt két verőlegény, miért nem tud az újabb veszélyes hulladékos bizniszről és miért nem akadályozta meg?
- miért Leót perlik a falusiak, amikor Tina a hivatalos szerződő fél?
- hogy áll az 50 milliós önkormányzati hiány?
- ki tette be, majd vitte el a "pótmilliókat" a széfből? miért nem gyanús ez azóta se senkinek?
- honnét tudta Elemér (vagy a sárganyakkendős samesza), hogy Leónak van még dugipénze és azt hol rejtegeti?
5/10
napraforgó 2021 febr. 06. - 12:49:23 5/10 Előzmény guess.who
(571/1285)
Volt korábban egy olyan jelenet, amikor Adrienn véletlenül meglátta, hogy a férjének van egy másik telefonja is. Aztán nemsoká megtalálta a macája lakáscimét is. Oda is rohant és dühösen várta Bálintot, aki előbb meglepődött, majd ügyesen kimentette magát, amikor a neglizsében megjelenő szőke nőnek azt mondta, hogy elhozta az iratokat, amit alá kell irnia. Adrienn nem nagyon hitte el a mesét, mert az ügyvédek az irodájukba rendelik az ügyfeleiket és nem mennek lakásra vele., pláne este. Akkor megjelent a luvnya háta mögött a félmeztelen felpumpált Gabó, aki szerintem a nő futtatója lehetett.

Azt hiszem, hogy ez volt az a pillanat, amikor Adrienn úgy döntött, hogy ha te igy, akkor én is úgy. És ezután jött össze Károllyal. Sajnos a történet nem ad választ sok mindenre, pl. hol is találkoztak, honnan tud Károly annyi mindent Bálintról, vagy mivel is foglalkozott korábban Leó.
Nem dijazom Adrienn házasságtörését sem, de ez csak visszavágó volt a férje évek óta tartó sorozatos megcsalásainak.
offtopic
guess.who 2021 febr. 06. - 12:00:16 Előzmény luci87
(570/1285)
Jandi írta a Mintaapáknál sokszor, hogy kéthetente resetelik a szereplőket, mindenki elfelejti a korábbi sérelmeit. Szerintem itt is ez várható: ha elmegy a magzat, akkor "Nándi" és Kriszta újra felfedezhetik egymást a nagy búslakodós támaszkodós vigasztalásban (és akkor Balla-Tóthnak sem kell az igénytelen putriban kínlódnia Krisztával), aztán lehet megint drámázni, ha előkerül Anna, mert akkor Kriszta hirtelen rájön, hogy mindig csak Balla-Tóthot szerette, az újabb gyerek csak egy véletlen botlásból van "Nándival", és mégis inkább Meggyesen nevelgetné, ha megszületik. És hopp, máris elszállt 200 epizód. :)
offtopic
guess.who 2021 febr. 06. - 11:55:48 Előzmény napraforgó
(569/1285)
Luci kolleginának is írtam, hogy a külsejét vagy a sármját én nem tudom megítélni (és nem is az én dolgom), csak szereplő karakterét. Félreértés ne essék Bálint olyan, amilyen, kapja meg azt, amit megérdemel. De vonatkoztassunk el tőle, és nézzük csak azt, hogy Károly beletaposott két lábbal egy házasságba és most élvezettel ugrándozik a romokon. Teljesen mindegy, hogy ez a házasság jó volt vagy sem (ennek eldöntése egyébként is inkább a házasfelek dolga, ahogy a megjavítása is), a szétverésében viszont tevőlegesen részt vett.
És ráadásnak eléggé egyértelmű, hogy ez az új kapcsolat minden irányból nézve kizárólag érdekviszony: az "öregecskedő" Károlykának jól jön egy olcsón megkapható, fiatal, csinos nő, akit kedve szerint irányítgathat - Adrinak meg jól jön egy apakorú papóka, aki kitartja, és akit -ahogy írod is- pár év után nagy szomorúság mellett eltemethet, ha már megunta.
Ami érthetetlen, hogy a papóka mégis MIÉRT akarja az olcsó nővel járó két, erősen gyermekkorú, magatehetetlen utánfutót is? Hiszen őket nem lehet elvinni biodíszletnek fogadásokra. Meg hát felnevelte már Balla-Tóthot, szóval eléggé kinőtt már a gyereknevelős korból.

Még szerencse, hogy ez az egész csak fikció, mert valóságnak túl durva lenne. :)
6/10
offtopic
luci87 2021 febr. 06. - 11:49:17 6/10 Előzmény guess.who
(568/1285)
Lehet,nem kovetem nyomon Fesus Nellyt...
6/10
luci87 2021 febr. 06. - 11:48:14 6/10 Előzmény napraforgó
(567/1285)
Ezzel teljesen egyetertek!En is igy gondolom!

Nem tudom,a volt baratjahoz hogy fog majd viszonyulni Andras,hogy o talalta meg,es vitte korhazba Krisztat!Bar ha Krisztanak ilyen gyorsan megbocsatott..neki is elobb utobb...
offtopic
guess.who 2021 febr. 06. - 11:48:04 Előzmény luci87
(566/1285)
Pedig ha jól rémlik, pár éve körbeturnézta vele a bulvárt.