janderka jan. 02. 17:40:31 Előzmény Magdi
(160/1400)
Áhh, köszönöm!

(Én laptopon nézem, és ezen 5 percenként jelzi egy csík hogy reklám jön.)
nappalitv jan. 02. 16:52:41 Előzmény Magdi
(159/1400)
van reklámblokkoló a gépeden, telefonon meg nincs.
kovimari jan. 02. 16:51:01 Előzmény zazee
(158/1400)
Igen. Na de ezt ugye Leónak kellett volna. Jelen állás szerint nemigen tudná miről beszélnek, ha ezt valaki elmondaná neki. Most még az is gond lesz, hogy ezt kalyiba építtetését kifizesse.
Aztán mikor lesz az még más célra hasznosítva. Egyenlőre a vizsgálat is okosba lett megoldva.
Legfeljebb műanyag flakonokban a kocsi csomagtartójából árulja.
Szegény forgatókönyv írók meg örülnek, ha valami használhatónak vélt ötletük akad, fogalmuk sincs ilyen bürökráciáról. Meg aztán a költségvetésükbe sem férne bele gondolom minden ötlethez egy szakértő.
Az meg végkép eszükbe sem jut, hogy akad egy pár ilyen kukacoskodó néző, mint mi itt a fórumon.

Volt egy ismerősöm, aki próbált ásványvizet palackozni. Be is vizsgáltatta.
Aztán csináltak egy költségvetést, és feladta, már a piacra kerülés gondolatánál.

Lehetne fokozni.
Én most néztem éppen az 1000 m2 módosítása miatt az építésügyi eljárásról szóló tv -t és beugrott, ahogy a hozzászólásokat olvastam.

Magdi jan. 02. 16:39:17 Előzmény janderka
(157/1400)
Asztali számítógépen visszanézve egy darab reklám nincs benne. Nem értem, mobilon miért van? Ezt én is észrevettem már a BK-nál, csak nagyon ritkán nézem mobilról, de akkor tényleg csupa reklám. A nagyapjától nem örökölte, hanem egy kisbuszért cserélte a barátnője nevére, mert ő a NAV-nál valami miatt feketebárány. A víz hol volt, hol nem volt, ezért fúratott egy 45 m-es kutat amit bevizsgáltatott.
janderka jan. 02. 16:21:16 Előzmény zazee
(156/1400)
Lehet hogy lemeradtam a legelejéről (emiatt pedig lusta vagyok visszanézni - mert a netes verzió tele van reklámmal), de Leó honnan gondolta, hogy értékes a víz a telek alatt? Egyáltalán ő fúr(at)ta a kutat, vagy már azzal együtt örökölte a nagyaptjától?
1/10
zazee jan. 02. 15:52:12 1/10 Előzmény kovimari
(155/1400)
Amúgy itt szerintem nem mindegy, hogy ez az ominózus telek milyen övezeti besorolású, üdülő telek, gyümölcsös, szölő tehát termőterület.
"A termőföldet más célra hasznosítani csak az ingatlanügyi hatóság engedélyével lehet. Az engedélyt előzetesen kell beszerezni, a termőföld igénybevételének (más célú hasznosításának) megkezdését megelőzően." Ahhoz, hogy itt a gyógyvizet kitermelhessék, palackozhassák az már ipari tevékenység, tehát át kéne soroltatni más övezetté. A fk. írók körbejárhatták volna a témát, pl. szakértők bevonásával, hogy a story hitelesen megálljon a lábán. De mint tudjuk a Mintaapákból, ez nagyon nem divat tévékettőéknél, egyszerűbb csak úgy blöffölni!
Magdi jan. 02. 13:48:06 Előzmény napraforgó
(154/1400)
" telek a Bodrogi által játszott nagypapáé. Szóban (!) odaajándékozta az unokájának, Leónak" - az 1. rész 30-dik percében mikor Leó odaviszi a kisbuszt, mondja Bodrogi, hogy gyere, lepapírozzuk! Aztán később elhangzik, talán a polgármesternő szájából, hogy nem Leó nevére lett írva, hanem Tináéra.
Ordító egér jan. 02. 11:20:46 Előzmény nappalitv
(153/1400)
Nyugi, az a konkurenciánál sem kompatibilis. Ugyanez vonatkozik a művi terhességmegszakításra, viszont spontán vetélés előfordul a műfajban.
kovimari jan. 02. 10:43:40
(152/1400)
Biztos vagyok benne, hogy az írok nem néztek utána.x
De azért lehet, hogy most nem nyúltak annyira mellé, mint szoktak.
Bár ez lenne a legnagyobb tévedésük.

1./
"Nem minden építéshez kapcsolódó munkálat engedélyköteles. Az építésügyi eljárásokról szóló jogszabály (312/2012. (XI.8.) kormányrendelet) 1. számú mellékletében van egy meglehetősen hosszú felsorolás, hogy mik azok, amihez nem kell engedély.

2017. január 2 -án hatályba lépett módosítás szerint megváltozott 1. sz. melléklet alapján példaszerűen(nem teljeskörűen) felsorolva a következők:

8. Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése, amelynek a nettó 100 m3 térfogatot és 4,5 m gerincmagasságot nem lépi túl."

Ez az egész meg amúgy kint van a semmi közepén, még csak fel sem tűnik ha 5x4x4,5 m-szer nagyobb

2./ Sőt:

"2020. december 30. napjától - egészen a veszélyhelyzet megszüntetéséig - a 300 helyett 1000 négyzetméter összes hasznos alapterületű lakóépületet is lehet építeni egyszerű bejelentéssel."

Ordító egér jan. 02. 10:21:11 Előzmény napraforgó
(151/1400)
Bízzunk benne, hogy itt realistább módon működik a közigazgatás, mint Ökörfalván. Kispákainak meg mindenhová elér a keze. A kutat rejtő telek stb. pedig erős versenyben van a "DrB legvalószerűtlenebb mozzanata" kitüntető címért a vésztörvényszékkel.
nappalitv jan. 02. 10:17:14 Előzmény napraforgó
(150/1400)
ANTSZ-es sapkás néni, HACCP-s bácsi befigyelése mikorra datálható?
nappalitv jan. 02. 10:15:05 Előzmény Ordító egér
(149/1400)
Uncsi az eredeti vége.
Legyen ancsa-kriszta-leó egy párpár! Vagy az nem csatornakompatibilis?
5/10
napraforgó jan. 02. 02:49:09 5/10 Előzmény Ordító egér
(148/1400)
Az épitési engedélyhez semmi köze a Yardnak , hiába vannak Kispákainak kapcsolatai hozzájuk.

1. A telek a Bodrogi által játszott nagypapáé. Szóban (!) odaajándékozta az unokájának, Leónak. De sehol nem mondták, mutatták, hogy ténylegen át is iratta rá, szerződés, ügyvéd, telekkönyv, stb. által.
Ergó, hivatalosan a telek még mindig Duska bácsié, aki megszökött Cili nénivel.
2. Épitési engedélyt nem kértek a telekre, nem is kérhettek, hisz Leó nem tudná igazolni, hogy a telek az övé az ingatlannyilvántartás szerint és nincs arról sem papirja, hogy bármiféle jogcimen birtokolja azt.
3. Az épitési engedélyt az épitési hatóságtól kell kérni, ahhoz a rendőrségnek a világon semmi köze. Épitési hatóság rendszerint a kistérségi (járási) közigazgatási szerveknél működik és nem arról hires, hogy perceken belül intézkedik. Az épitési terveket szakmailag át kell vizsgálni, ha kell, helyszinelni kell, a telekszomszédokkal egyeztetni, stb, stb. Ez többhónapos munka.

Az, hogy Leó ivott a kútból és kitalálta, hogy palackozni fogja a vizet egyperces ötlet volt, a kivitelezés meg tuti minimum fél év, ha nem egy egész.
"imádom" az ilyen hasraütésszerű ötleteket, amiket a valóságban nem lehet megvalósitani ilyen gyorsan.
Ordító egér jan. 01. 22:21:18 Előzmény zazee
(147/1400)

Ezen magam is töprengtem. Találjunk Annának megfelelő párt. Kriszta nem húzhatja a rövidebbet.

2/10
Rojita jan. 01. 21:28:16 2/10
(146/1400)
Végülis, ki ennek a műalkotásnak a rendezője? Itt a porton, csak alkotókként szerepel Diószegi Judit és Búss G.O. Azt hittem, h ők a fk-írói. Lehet, h ők a rendezők is?
1/10
zazee jan. 01. 21:11:42 1/10 Előzmény Ordító egér
(145/1400)
Nagyon jó az előre megjósolt storyd, de szerintem András Annával fogja a boldog balatonmeggyesi jövőjüket építgetni!...sablonok és klissék örök törvénye miatt:))
Ordító egér jan. 01. 20:53:24
(144/1400)

A címszereplő tisztázza magát minden koholt vád alól, konfliktusok után, de boldog családot alkot Krisztával és születendő gyermekükkel. Noha fényes állást ajánlanak fel neki, ő mégis Balatonmeggyest választja, mert annyira megszerette a környéket és a helybelieket. A falu a csodavíznek köszönhetően felvirágzik, Leónak beforr a feje lágya és felelősségteljes üzletember lesz. A visszatérő Bodrogi-Voith páros elégedetten szemléli a fejleményeket.

Ordító egér jan. 01. 20:49:44 Előzmény zazee
(143/1400)
Köszönöm!
offtopic
Ordító egér jan. 01. 20:48:50 Előzmény nappalitv
(142/1400)
Az emberiséget Turbo Mannek kell megmentenie (Schwarzenegger Hull a pelyhes /Jingle all the way c. filmjében felbukkanó fiktív akciósorozat főhőse). Ám a kérést nem tudom visszutasítani. Ennek ellenére spoilerben írom meg. ;o)
1/10
zazee jan. 01. 20:22:38 1/10 Előzmény Ordító egér
(141/1400)
Pumpek szerencsére nem nagy szám amúgy, annál a jelenetnél volt látható, amikor a sztárügyvéd belefut a feleségébe a szőke Niki lakása előtt, Pumpek Niki izomagyú barátját játsza. Remélhetőleg ennyi volt belőle!