5/10
napraforgó 2021 aug. 14. - 17:37:26 5/10 Előzmény guess.who
(1375/1455)
Nehezen adnák el kútnak, hisz semmiféle fúrás nem volt azon a telken. És a kútfúráshoz is kell engedély, ha 80 méternél mélyebb kutat akarnak fúrni.
De a sorozat elején nagyon határozottan állitották,hogy a viz magától tört fel a telken.
offtopic
guess.who 2021 aug. 14. - 17:09:38 Előzmény napraforgó
(1374/1455)
Egyszóval: mást mondanak és mást mutatnak a csodavízforráskútról... Zseniális! Hiszen így később bármelyik verziót el tudják játszani, hiszen mindkettő alátámasztható. :D
5/10
napraforgó 2021 aug. 14. - 09:58:03 5/10 Előzmény napraforgó
(1373/1455)
Pont ezért, hogy a csodaviz hasznositása még évekig elhúzódhat a kispénz falusiaknak nem érdemes beszállni az üzletbe. Az egész bizniszbe gyakorlatilag csak Laci bácsi tett be pénzt - annak a sorsa is kérdéses, hisz azt hiszem azt az 50 milliót Zsóka sikkasztsának eltusolására forditották.
Leó is csak 50 millió minusszal van benne az üzletben.
Úgyhogy eléggé hamvába holt ötlet ez az egész vizes biznisz.
5/10
napraforgó 2021 aug. 14. - 09:52:15 5/10
(1372/1455)
Elég visszatetsző Anna viselkedése, szabályosan üldözi Bálintot. Bálint nagy marha, ha enged a nőnek, aki a saját bevallásaa szerint is csak kötetlen kapcsolatot, kalandot keres. Egy néhány hetes, esetleg hónapos liezon miatt felrúgná a több évtizedes barátságát Andrással és ellehetetlenitené a feleségével való kibékülést is, holott a nő hajlandó lenne az újrakezdésre. Ezt meg kéne gondolni, hisz van két helyes kisfiuk.

Csicsó röhejes, ha azt hiszi, hogy a pap ráhajtott a korosodó, csúnyácska és butácska feleségére.
5/10
napraforgó 2021 aug. 14. - 09:35:37 5/10 Előzmény guess.who
(1371/1455)
Pont ez az, hogy nem fúrták a kutat. Bodrogi azt magyarázta, hogy 30 éve tört fel a forrás, akkor egy ideig folyt belőle viz, majd elapadt. És uramfia, most megint feltört és azért adta az unokájának a földet, amin a forrás feltört, hogy csináljon belőle pénzt.

A forrás a felszín alatt található vizek (talajvizek, rétegvizek és karsztvizek) rendszerint természetes felszínre törése, mely lehet állandó vagy időszakos jellegű. Ezek lehetnek természetesek, illetve foglaltak.
A forrásfoglalás valamely természetes forrásnak, illetve kimélyített medencéjének kővel, cementtel történő, gyakorlatilag teljes körülépítése, kifolyásának szabályozása az állandó vízszolgáltatás biztosítása és a víz tisztaságának megóvása végett, rendszerint a környék rendezésével egybekötve.

Vagyis nem fúrt kút a Leó csodavize, igy természetes közegében valóban el kéne folynia, medret kéne vájnia magának.

Persze, le lehetne foglalni a forrás teljes vizhozamát és elvezetni más célú hasznositásra, pl. ásványvizkitermelés, vagy gyógyviz, gyógyfürdő céljára. De ez megint olyan volumenű munka, amelyhez vizjogi engedély is szükséges, hisz ez beavatkozás a felszini és felszin alatti vizek áramlásának menetébe.
Fogjuk rá, hogy Leo ezt szeretné megvalósitani, na de hol van a környezeti hatástanulmány, a környezetvédelmi engedély, a vizjogi engedély, az épitési engedély???? Mire ezeket beszerzi, évek telnek el, vagyis ebből a vizből majd kb. 5 év múlva lesz pénz, addig csak kiadás van vele, de az rengeteg.

offtopic
guess.who 2021 aug. 14. - 07:14:14 Előzmény napraforgó
(1370/1455)
Ha ez nem "pozitív kút", azaz nincs nyomása, akkor el lehet zárni - és a legtöbb ásott vagy fúrt kút ilyen (a valóban nyomással feltörő kutakat szerintem mind lefoglalták már régen államilag és fürdőt építettek köré). Márpedig a képek alapján ez nem forrás, mert ha forrás lenne, akkor nem egy száraz, gazos mező közepén eredne, hanem körülötte nedvesség- és párakedvelő vegetáció lenne, az elfolyó víz medret ásott volna magának stb. Egyszóval ezt fúrták (a vékony cső is ezt mutatja) és van mondjuk egy mélykútszivattyú is valahol lent. Vissza kellene nézni az első részt, abban szerintem Bodrogi magyarázta a dolgot...

Hozzátéve persze, hogy: feltételezve, hiszen az egész csak ostoba fikció.
5/10
offtopic
napraforgó 2021 aug. 14. - 06:06:03 5/10 Előzmény nappalitv
(1369/1455)
Amikor annyi rengeteg pénzt beleölnek egy -egy ilyen sorozatba, akkor talán megfizethetnének egy szakértőt is, aki otthon van az adott témában.
De sajnos sok olyan dologgal sincsenek tisztában, amit pedig egy átlagember is tud a saját tapasztalatából (lásd esküvő, válás, gyerektartás, felügyeleti jog, stb), vagy mások elmondása alapján. Itt meg úgy tesznek, mintha sose találkoztak volna ilyesmivel, irnak össze sok zöldséget.
nappalitv 2021 aug. 13. - 13:32:36 Előzmény napraforgó
(1368/1455)
"Nem értem, hogy a sorozatgyártók minek nyúlnak olyasvalamibe, amihez nem értenek?"
Csakis olyanhoz nyúlnak. Minden egyes soriban erről tesznek tanúságot, de egyébként meg a sorozatkészítéshez érthetnek a legkevésbé.
5/10
napraforgó 2021 aug. 13. - 11:49:06 5/10
(1367/1455)
Nem ártott volna kicsit utána nézni a jogi háttérnek is.
"A természet védelméről szóló 1996. évi LIII. törvény szerint minden olyan forrás, mely „vízhozama tartósan meghaladja az 5 liter/percet, akkor is, ha időszakosan elapad” (23. § 2. és 3.b) külön védetté nyilvánítási eljárás nélkül is védettséget élvez, azaz ex lege védett."
Biztos, hogy a forrás vizhozamának hasznositás vízjogi engedély köteles és nem csak a palackozó üzem épitési engedélyét kell megkérni.
hez nem
Nem értem, hogy a sorozatgyártók minek nyúlnak olyasvalamibe, amihez nem értenek?
5/10
napraforgó 2021 aug. 13. - 11:29:06 5/10
(1366/1455)
Nem tudom, hogy mit akarnak kihozni ebből a sorozatból, remélem nem azt, hogy falun az emberek mind ennyire debilek, mint ahogy itt mutatják. Erzsi, Lajos, Andi mind hülyék, még Petya is normálisabb náluk.

Az elején a csodavizzel harangozták be a sorozatot, de azzal szinte csak érintőlegesen foglalkoznak. Még mindig nem kapták meg a határozatot, igy nem lehet épitkezni.

Ja és egy forrás, ha feltör a mélyből, az tuti nem egy olyan vizcsapon keresztül folyik, mint amilyen Leó bódéjában van. A forrásfoglalásnak is megvannak a maga szabályai. És tetszik, nem tetszik egy földből feltörő forrást nem lehet csak úgy elzárni, mint egy vizcsapot.
Talán megkérdezhettek volna egy vizmérnököt is, hogy is van ez.

Na és a vállakozások - sem Leó,sem a két pákai nem dolgozik semmit, legalábbis látszatja nincs. Csak a panzió, meg a kemping megy úgy-ahogy, nem túl jövedelmezően, de azért mégis, ott legalább van valami tevékenység.
offtopic
Ordító egér 2021 aug. 13. - 08:56:23 Előzmény napraforgó
(1365/1455)
Szőkének nyilvánvalóan aprópénz, amit a falusi művház vezetéséért kap.
5/10
napraforgó 2021 aug. 13. - 04:46:34 5/10 Előzmény Ordító egér
(1364/1455)
BK-t nem néztem, nem ismerem, Bödörék borzalmasak voltak. Hogy ez az Oltári történetel milyen lesz, azt nem tudom, de mintha ezt csak pár észesre tervezték volna.

A szerencsekereket szerettem, de inkább a régi formátumot, a mostani sok idétlenkedést kevésbé. Szerintem nem az a szórakoztatás, hogy bohóckodni kell, ha kell, ha nem.

Azért "A NÉZŐ" nem ennyire hülye.
Ordító egér 2021 aug. 12. - 19:07:46 Előzmény napraforgó
(1363/1455)
Utóbbiban Szőke Zoltán alias Berényi Miklós.

Képzelem, mekkora gagyiság lesz, bár a Bödöréket szinte lehetetlen alulmúlni.

5/10
napraforgó 2021 aug. 12. - 18:48:18 5/10
(1362/1455)
Augusztus 20 után leveszik a műsorról a Dr. Balatont és a Szerencsekereket is. Jön helyette egy mási folytatásos, az Oltári történetek, meg a Totem.
nappalitv 2021 aug. 11. - 16:21:54 Előzmény napraforgó
(1361/1455)
Kár ezért a silányságért, mert olyan fasza életszagú sorit lehetett volna ezekkel a szereplőkkel csinálni.
5/10
napraforgó 2021 aug. 11. - 04:57:33 5/10 Előzmény zazee
(1360/1455)
Ez igy van, én csak az első kb. 5 percet akartam megnézni, ami átfedésben van a Körösztanyuval, de féltucat reklámot kellett végigszenvedni 5-6 perc alatt.

Amúgy borzalmas, hogy már a második rész csak a hülye madárpókról szól, meg az idióta falusiakról.
Ennyi hülye ember nincs is egy faluban.
1/10
zazee 2021 aug. 10. - 22:57:27 1/10
(1359/1455)
Miután a jelenlegi vetítési időpont nekem nem jó, megpróbáltam most a neten, a Tv2 oldalán megnézni. Egyszerűen lehetetlen nézni, mert szó szerint 1 percenként nyomnak be reklámokat. Feladtam, mert így nézhetetlen!!
5/10
napraforgó 2021 aug. 10. - 12:50:39 5/10
(1358/1455)
A tegnapi rész ezzel az araknofóbiával elég idétlen volt. Azért ennyire nem lehet hülye egy egész falu....
András és Pákai kapcsolata viszont kezd felépülni.
Elég érdekes, hogy a simlis Pákai pont András egyenességét, becsületességét értékeli.
Szegény pap, ő jól ki volt éhezve. Az egyház ennyire elhanygolná a szolgáit?
ummogo 2021 aug. 09. - 22:00:55
(1357/1455)
A neten az volt, hogy 16-tól teszik át 21,20-ra, erre már ma akkor volt, jövő hétre megint 19,55 van kezdő időpontnak. Ez a TV2 egy nagyon össze-vissza van, nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.
janderka 2021 aug. 09. - 21:29:54 Előzmény Rojita
(1356/1455)
Viszont, hogy a másik saját napi sorozatukkal egyszerre adják, az szerintem nem az.