Téma: Doktor House

offtopic
PainDemon 2012 máj. 16. - 20:39:38
(5184/5524)
no para. örültem hogy segíthettem.
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 19:54:40 10/10
(5183/5524)
U.i. tényleg az én hibám volt, hogy nem vettem észre az "apró betûs" részt középen.
Másrészt nem minden böngészõvel megy. Pl. Firefox lejátsza könnyen, a Google Chrome meg szinte kérdés nélkül le is tölti (elfogult vagyok, a Chrome a legjobb).
...Szóval kösz, barátom, nem is gondoltam volna.
Igaz, ahogy kislányom mondá,
..."papi, csak kérdezned kellet volna..."
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 19:35:51 10/10
(5182/5524)
...megkövetlek, bocsánat. Van. Megtekintés, csak én voltam a hülye, egyrészt angol nyelven kerestem, másrészt középen van kicsi betúkkel a megtekintés.
Most már megy.
Ezer bocs, még egyszer, én voltam ostoba.
És kösz.
gh
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 19:31:02 10/10
(5181/5524)
Van feltöltés, van hozzászólás, van ez meg az, minden, csak megtekintés nincs.
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 19:27:48 10/10
(5180/5524)
..nem adja ki, hogy video megtekintése.
PainDemon 2012 máj. 16. - 16:55:06
(5179/5524)
rámész a részre, kiadja hogy angol szinkronnal, vagy hogy angolul magyar felirattal. kiválasztod és ott elsz hgoy videó megtekintése. le se kell töltened.
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 16:49:46 10/10
(5178/5524)
Hát, kösz szépen, lehet, hogy nem vagyok tizenéves netfüggõ, de fogalmam sincs, hogy tovább. Regisztráltam, kapok egy listát, de ha meghalok sem látom hol van az a szó, hogy letöltés, vagy download.
Úgy hogy kösz, de baromi nagyot nem segítettél. ha tudsz többet, nézzél le és röhögj ki, de írjál konkrétumot mit kell csinálni a regisztráláson kívül ahhoz, hogy lássak is valamit.
10/10
duckshoot 2012 máj. 16. - 16:19:15 10/10
(5177/5524)
Kibaszott nyári szünet ide vagy oda 2 résznek még le kellene mennie ebben a hónapban.
9/10
agig112 2012 máj. 16. - 16:03:20 9/10
(5176/5524)
A tv2 sorozatnaptára szerint (Tv2.hu/Mûsorok/Doktor House menü) a "Romlás" lesz (6. évad): http://tv2.hu/egyeb/cikk/sorozatnaptar#house A port.hu-n el van írva, meg a tv2 mûsorújságjában is. Más internetes újságokban viszont 6. évad van.
PainDemon 2012 máj. 16. - 15:02:07
(5175/5524)
http://nezzsorozatokat.info/?s=2
tessék innen le se kell töltened. feliratosan nézheted
PainDemon 2012 máj. 16. - 14:50:33
(5174/5524)
a TV2nek a mániája hogy évad közepén megszakítja az új részeket és régieket kezd leadni...szerintem most az elsz, mivel nyáron új részeket nem adnak. a House sorozatnak az utolsó részét elv jövõ héten amerikában kiadják. szerintem magyarországon csak õsszel fogjuk látni (szinkoronosan)
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 14:37:22 10/10
(5173/5524)
Na most vagyok kíváncsi, mi lesz ma este.
Remélem, a Portnak lesz igaza.
Ugyanis a Szines RTV szerint itt a kettesen ma este a nyolcadik utolsó év HELYETT, a hetedikbõl a Romlást adják. Ahhoz képest, hogy a múlt héten még szabályosan a nyolcadik volt, talán 166 vagy ilyesmi. Ehhez képest, egy évet viszza egyik évrõl a másikra? A rendelkezésemre álló újságok szerint igen, de akkor miért????
Jó, higgyek a Portnak, naprakészebb.
Nagyon remélem, különben meg miért adta le a tv2 az összes újságnak, hogy egy évvel ez elõtti részek lesznek....
Pfff..bocs, csak bosszankodom.
Jó, tudom, töltsem le (nem tudom honnét, eddig lehetett, most megszálltak mindent a jogvédõk), de én szeretem folyamatában nézni.
Reménykedem.
10/10
greghouse 2012 máj. 14. - 21:34:18 10/10
(5172/5524)
Nem nekem címezted, de hadd mondjam.
(az én olvasatomban).
Elõbb utóbb mindenki hasonlítani fog House-hoz. Ez a sorozat egyik trademarkja, hogy bárki bárhogy kerül oda, House egyszerûen "asszimilálja" õket, mint a Star Trekben a Borg a fajokat. Saját képére és hasonlóságára formálja.
Namost ezt mindenki másként kezeli. errõl is lehet vitatkozni, ki hogyan, másként láthatjuk, biztos.
Chase abszolút alkalmazkodik, felnéz House-ra szakmailag, emberileg meg nagy ívben nem érdekli. (finoman.)
Foreman (nomen est omen!!!!) mindig hordoz egy gyerekkorából örökölt (utálom Freudot) kisebbségi érzést, hogy mégis kijött a gettóból, és szuper orvos lett. Foreman (nomen est omen, magyarul kb. mûvezetõ a szó szerinti fordítása) alig várja, hogy vezetõ lehessen. Ezt néhányszor meg is próbálja, de megbukik, egész a nyolcadik évig. Isteníti Houset, de sosem vallaná be, inkább egy társ-istent lát benne.
Tizenhármas beteg, zavarodott, nincs tisztában a helyével. Fogalma nincs arról, milyen jó nõ, mert biszex, tehát sosem próbálta milyen az, hogy teljesen férfiak közt mozogjon. Õ az egyetlen nõ, aki sosem férfiként tekint Housera, hanem kollégaként. Mint férfi, nem érdekli.
Taub, talán az egyik leg emberibb alak. Teli van hibákkal. Néha zavarja a zsidósága, néha büszkélkedik vele. Néha imádja a feleségét, aztán megcsalja. Néha megszégyeníti Houset, aztán kitalálja a gondolatait (õ találja ki legtöbbször meg Chase).
Cameron volt a legszíntelenebb alak számomra. Az örök fájdalmas Mária Magdolna, a szerelmes, aki Chasebe is szerlmes meg Houseba is, meg egy törött lábú kiskutyába is, ha kell. De ezzel véget is ér a szerepe.
Cuddy egyértelmû, House régi szereleme (a sorozat közepén derül ki, hogy jártak együtt az egyetemen, ezért baromi fordítói baki hogy magázódnak, bár a sorozat elején még a producer sem tudta, hogy mi lesz három év múlva..), õ egy tipikus dráma figura, a kõkemény, de érzõ szívû, asszony és fõnök, nõ és profi, szóval teli van giccs karakterekkel, bocs, ha valaki kedvence, de õ a leg sematikusabb az összes figura közül (bocs, Ági, ha kedveled, és ha egyáltalán olvasod). Sematikus, egydimenziós, kiszámítható. Na jó, azért Cameron karakterénél több.
Az újak,
Adams, a volt börtönorvosnõ, mint írtam, Foreman fehér nõi reinkarnációja. És pontosan az. Felnéz House-ra, de távol is akar maradni tõle. Foreman azért mert nem sikerült bizonyítania, hogy egy gettóból jött néger is lehet jobb, Adams azért, mert látja, hogy House zseni, de hozzászokott ahhoz, hogy az õ kis köreiben mindenkinél jobb, ezért inkább távolságot tart House-tól, minthogy akár ellenfele, akár barátja legyen.
Park érdekes. Van benne mindenkibõl egy kicsi. Elõször Chase-féle, vagy Cameron féle pincsikutya, csakhogy míg Chase és Cameron "felnõtt" orvosként fogadják el House-t, Park még kezdõ, és mégis ambivalens érzései vannak. Görcsösen mitugrász nemtudomka, okostojás, és nem tud mit kezdeni House-szal. A többiek többször is lazán leintik, hogy kell kezelni House-t, õ nem igazán veszi komolyan, és a saját fegyverével, a tudásával akar harcolni.
Nem tudja, hogy önmagában a tudás nem elég House-szal szemben. Kell hozzá elfogadás, irónia, önirónia, és még egy rakás House-izmus.
Egy rejtély van elõttem, talán ági tudja, hogy miért nem Amber Tamblyn, ("Masters") maradt meg. Õ valahogy Park, Cameron, és 13-as ötvözete volt.
Vagy talán pont ezért nem maradt meg?
Hogy több részre lehessen bontani a figurát?
Hm.
Dramatikailag van értelme.
Tudva a végét...inkább produceri döntés lehetett.
TDVDP 2012 máj. 14. - 20:54:02
(5171/5524)
Jóvanna nem vagyok raszista, aki ismer azt tudja, hogy rám igaz ez legjobban, még a magyar kisebség sem zavar pedig arra igen sokan hajlamosak ma már. Csak azért írtam így Park-ról mert egyrészt nem jutott eszembe a neve, más részt meg hû akartam maradni a house mentalitásomhoz. Arrol pedig, hogy nem tudok írni. Igaz. Világéletemben rossz helyesíró voltam, gépen meg még gagyibb vagyok, lehet valami betegségként magyarázott sicho neve is vann ennek. Amógy nem zavar nyugottan Jöhetsz ezzel, ha akrsz. Ezt mondhatod, de azt ne mond (indoklásnélkül), hogy nincs igazam.:)

Ja és nem zavar Park engem (jól van ott a sorozatban), csak az zavart,hogy azt mondták House-hoz hasonlít, holott pedig ég és föld.
10/10
greghouse 2012 máj. 14. - 18:19:33 10/10
(5170/5524)
Nem tudom, mi bajotok van Park-kal. (Istenem, koreai név, pedig kínai-amerikai játsza, dehát "mind egyforma...")
A sorozatban tudtommal nagyon is gondosan választották ki mindig House "side-kick"-jeit, állandó társait. Nyilván mindenki másként látja, ez mindenkinek szabadságában áll, ahogy a producer is biztos másként látja mint a nézõk.
Én úgy látom, hogy Park személyében egy kis okos buzgómócsing kellett, aki okos, csak valahogy nincs humorérzéke, komolyan veszi House-t, ellentétben a régiekkel (Taub és Chase), vagy a meglehetõsen letargikusra vett Adams-szel. Park egy kis buzgómócsing, egyébként az egész karaktere ígv van megformázva: kicsi, szemüveges, és folyton nagyon gyorsan tipeg a folyosón.
..Ugyanakkor a színésznõ egy "standup" komikaként indult, teljesen más karakter, éppen ahogy House is más, mint Hugh Laurie indulása volt.
..Én úgy látom, hogy Park-nak megvan a helye, megint egy új tipus. Adams nekem olyan, mintha a "felfelé bukott" Foreman fehér nõi inkarnációja lenne. Neki is megvan a helye, mert Foreman közben egyszerre kell, hogy Foreman legyen, tisztelje House-t, de ne szeresse, másrészt fölöttese, aki nem Cuddy.
..szerintem nagyon jó az összetétel (bár talán az tetszett legjobban, pár éve, mikor az új (második) csapat bejött, Taubék, és a régiek is ott voltak néha), itt is mindenkinek megvan a szerepe. Park maradjon csak kis görcs, olyan púp House hátán amit valójában szívesen hord, mert sohasem mondja, de nagyon tisztel bizonyos embereket. (Persze közben Park is belenõ House szarkazmusába és cinizmusába, mert lehetetlen anélkül vele dolgozni.)
...Én így látom.
9/10
agig112 2012 máj. 14. - 17:23:58 9/10 Előzmény teadrinker
(5169/5524)
Az tény, hogy Park (az ázsiai csaj) zseni - ahogy a többi csapattag is, persze nem annyira, mint Masters (Amber Tamblyn) volt -, viszont nem bunkó. Csak annyira, mint bárki más, szerintem. Nem is vicces, néha kicsi ügyefogyott, de legalább kimondja, amit gondol. (Ez is közös vonása House-szal.) De nem is kell olyannak lennie, mint House. Unalmas lenne, ha csak ugyanolyan karakterek lennének a sorozatban.
További jó House-nézést! ;)

Mielõtt fikáztok (amihez megvan a jogotok, de a hangnem nem mindegy), olvassátok el a cikket, amit Hugh Laurie írt a sorozattal kapcsolatos érzéseirõl: http://t.co/2vZLmXpY
9/10
offtopic
agig112 2012 máj. 14. - 17:14:50 9/10 Előzmény TDVDP
(5168/5524)
Nemcsak hogy írni nem tudsz, de még rasszista is vagy. Gratulálok!
teadrinker 2012 máj. 14. - 15:11:43 Előzmény TDVDP
(5167/5524)
Oké, ez is 1 vélemény.
(Asszem, fáradt és alulinformált vagyok a további érveléshez.)
10/10
niknikk 2012 máj. 12. - 08:28:16 10/10
(5166/5524)
***********ESETLEGES SPOILER*************

Szánalmas volt a 20. rész cliffhanger-je! Semmi szükség rá, csak rohadtul bosszantó!
TDVDP 2012 máj. 12. - 00:44:39
(5165/5524)
Ja és még anyi, hogy én imádom, a zenéit az össszeset rá tudnak hangolni a lassú zenékre. Ezzel egyedül vagyok?