Canela 2006 aug. 04. - 22:09:59
(84/284)
Kedves Zsleb!
Akkor ahogy megígértem most próbálom neked elmodani a szöveget is a "némafilmedhez".

Marie és Lucas kapcsolata - elõször úgy tettek mintha semmi se lett volna, aztán amikor a szikláknál beszélgettek Lucas elõhozta hogy amit a barlangban mondott komolyan gondolta. De Marie azt mondta össze van zavarodva, amíg meg nem oldódik ez a gyilkossági ügy. Úgyhogy most csak úgy vannak (de azért szeretik egymást), de mindegy a köv. részben úgyis lefekszenek egymással.
Kiderült hogy Gwen Arthus Kersaint lánya, aki elhagyta Yvonne-t mikor az terhes volt, ezért gyûlölik egymást. Azt mondta Ronan és Juliette gyermeke nem születhet meg, erre Pierrick neki támadott, és "megszólalt" hogy a gyereket ne bántsa. Ezért akarta megölni. Gwen késõbb megtudta hogy az anyja kiskorában Pierricket is meg akarta ölni, és a férjét is gyûlölte, mert bolond volt, csak azért ment hozzá mert terhes volt.
Amikor Marie és az anyja beszélgettek, Marie faggatni kezdte hogy kikkel játszottak a testvérei kis korukban, de õ semmit sem mondott. Marie elmondta neki az elméletét a süllyesztésrõl, ezért vesztek össze. Aztán az apjától megtudta amit akart.
Aztán volt ugye a temetés, mikor kinyíltak az ablakok, azt mondták hogy a druidák szele, ami a holtak haragját jelenti, és ekkor megjelent az a szokásos felirat a koporsón.
Azt már korábban említettem hogy mit beszélt egymással Marie és Gwen. Ami még érdekes volt hogy rájöttek Ryan 35 évig volt börtönben mert megölt egy rendõrt. Marie talált az újságokban egy bankrablást, ami ugyanazon a napon volt mint mikor Ryant letartóztatták, és a nõ halála elõtt. Ryan el is mondott neki mindent a végén. Hogy õk rabolták ki a bankot 2 testvérrel, és Mari az egyiküknek volt a felesége. Õt elkapták, õk meg elmenekültek. Aztán évekig tanulmányozta a börtönben a szigetet, és visszajött hogy megkeresse a maradék aranyat ami a hajón volt. Õ küldte el a cikket a halottaknak, de nem õ ölte meg õket, hanem szerinte Gwen. Marie megtudta hogy a szigeten mindenki abból az aranyból gazdagodott meg, még az édesanyja is részt vett benne. És ekkor észrevette hogy valaki tönkretette a motort, és belelökte Marie-t a vízbe hogy megmentse.
Canela 2006 aug. 04. - 21:42:45
(83/284)
Azt még én sem tudom, majd kedden kiderül. De hogy szeretheted a gonoszokat, hm? Én ezt nem mondanám, inkább mindenkiben a jót keresem, a valóságban is :) Itt meg csak a fõszereplõket szeretem.
berkizsofi 2006 aug. 04. - 19:33:03
(82/284)
az én is sejtettem hogy MArie születési és "szülõi" tényezõivel valami nem stimmel na most már ezt is tudjuk. És Morineau hogy kerül ebbe bele?
Olyan vicces Nem baj szeretem a gonoszokat :)
Canela 2006 aug. 04. - 16:49:51
(81/284)
Hát én a dolmenes oldalakon olvastam (eredeti - francia), csak a google-ben van olyan programom hogy lefordítsa angolra. Nem a legérthetõbb, de azért pár dologra fény derült számomra.
Na jó, akkor elmondom. Szóval, ha nem is hittétek, igazam volt. Marie Mari lánya, az apja pedig nem más mint Ryan, bizony, azaz Erwan Kersaint. Tehát Mari az õ felesége volt, és nem azé a másiké. A 6. süllyesztõ a gyerekek között pedig Pierre Marie volt, ahogy az a bemutatóból már ki is derült. És a gyerekek akkor egy hajóroncsot láttak, meg sebesülteket. Megijedtek és elfutottak azon a barlangon keresztül. A 2 férfi meghalt, Mari-nak pedig ha jól értettem Pierre Marie beverte a fejét egy sziklába, mert õ ment el utolsónak. Aztán a gyerekek mindent elmondtak a szüleiknek, akik odamentek és elosztották egymás közt az aranyat. A szöveg szerint Arthus vágta el a lány torkát, aminek Pierrick a szemtanúja volt, és õ mentette meg a kis Marie-t, akit Jeanne örökbe fogadott. Ryan pedig azért ölette meg a hat "gyereket" hogy bosszút álljon a felesége haláláért. Hát ennyit olvastam. Jó, mi?!
Mokucika 2006 aug. 04. - 14:41:14
(80/284)
Milyen nagy titkot? Mostmár szerintem elmondhatod, az epizódokból (5,6) úgyis sokminden kiderül, sajnos én is elolvastam õket. Ne tartsd vissza :-)
berkizsofi 2006 aug. 04. - 12:34:22
(79/284)
Hol lehet elolvasni?
Canela 2006 aug. 03. - 21:56:37
(78/284)
Juuuj, én már tudom az igazságot, a nagy titkot...Nem akartam megnézni, de véletlenul elolvastam. Megmondjam, hm? Majd megtudjátok ti is. És igazam volt!!!
Canela 2006 aug. 03. - 16:20:09
(77/284)
Miért kérdezed?
Anna és Kriszti 2006 aug. 03. - 14:36:37
(76/284)
Ki kiváncsi az 5.részre?
Mokucika 2006 aug. 03. - 13:52:19
(75/284)
Canela! Hálásan köszönöm, így márt tisztább a kép. Köszi, hogy utánanéztél, nagyon rossz volt, hogy kimaradt az a rész.
Canela 2006 aug. 03. - 11:36:43
(74/284)
Igy most hirtelen nem tudom neked elmondani, de felvettem videóra és úgyis megnézem még egyszer. Aztán elmondom amit tudnod kell. És megértelek, engem is megutott volna a guta ha nem látom, mert nagyon szeretem.
zsleb 2006 aug. 03. - 09:37:18
(73/284)
Aranyos vagy.
Igazából volt aza jelenet mikor Marie és az anyukája veszekedtek, majd volt egy nagy össze borulás majd Marie még is feldultan távozott. De ehez meg kellene néznem a néma filmemet újból.
Olvastam a többi hozzá szólást is és egy pár részlet igy is le jött az az érthetõ.
A néna filmembõl nem nagyon volt érthetõ hogy Lucas és Marie kapcsolata milyen bár ahogy egymásra néztek sokat elárul. Szóva minden apróság tudod ha szeretsz valamit jó hallani is. De reménykedem talán ezt a filmet is megismétlik mint a Lost-ot, s akkor potlom ezt a részt.
Canela 2006 aug. 02. - 19:43:01
(72/284)
Egyébként szerintem annyira érdekse információk nem hangzottak el a tegnapiban, bár let hogy minden kis apró részlet számít. Nyugodtan mondd meg melyik részt szeretnéd tudni, szivesen segítek :))
zsleb 2006 aug. 02. - 18:10:47
(71/284)
Nemhiszitek el Minden reggel 3-kor kelek ezért este kicsit álmosvagyok Na de van videó hurá hát elindítottam a felvételt és nyugodtan alukáltam hogy a kedvenc filmemet majd ma megnézem SIKERÜLT csak annyi volt a gond hogy némafilmet vettem fel vagy is a videó most mondta be az unalmast ÁÁÁÁ tehát minden lényeges információ kiesett.
még ha tudnék franciául szájról olvasni de nem még azt sem komolyan mindjárt sírok. De szerencsére vagytok TI majd lassan potolom a lemaradt részeket.
Canela 2006 aug. 02. - 16:24:31
(70/284)
De hisz az egy csomó idõ volt, nem? Várj egy picit, megnézem neked.
Igen, Marie és Gwen verekedtek a vízben, aztán Gwen megnyugodott és Marie átölelte õt. Utána autóba ültek. Aztán mutatta hogy Fersen megy autóval és csörgött a telefonja, amiben Gwen Marie-t hívta és segítségért kiáltott. Lucas kérdezte hol van, mondott valami helyet és odament. A parton mintha feküdt volna valaki, szerintem Fersen is azt hitte hogy Gwen, és utánasietett. Csakhogy mocsár volt ott és elsüllyedt. A vicces viszont az hogy Gwen mindeközben Marie-val volt. Aztán kimentették Lucas-t a mocsárból, aki Gwenre támadt hogy mi volt ez az egész. A nõ viszont azt mondta hogy a mobilját 2 nappal ezelõtt ellopták.
Aztán Marie bevitte Gwent a rendõrségre és faggatni kezdte, mire az bevallotta hogy õk 6-an tényleg ott voltak akkor a szikláknál. De szerintem hazudott, mert azt mondta láttak egy hajót elsüllyedni, és kiáltásokat hallottak, de nem mertek segíteni és elfutottak. Pedig tudjuk hogy õk tettek valamit és azt is hogy nem csak õk gyerekek voltak ott. Meg mondta hogy Pierrickrõl elfeledkeztek, és másnap találtak rá és akkor megnémult a sokktól.
Aztán még Marie-t és az apját mutatták, akik beledobták a holttesteket (koporsókat) a tengerbe.
Canela 2006 aug. 02. - 16:01:52
(69/284)
Szerintem sem volt most annyira érdekes, nem volt olyan idegfeszítõ, de a vége felé kezdtek kiderülni dolgok. Tényleg mintha Gwen hangja lett volna, vajon Lucas is meg akarhatta valaki öletni? És Ryan hajója? Azt ki robbanthatta fel?
Igen, a következõben Gwen is meghal, meg asszem Yvonne. És a végén a másik rendõr foglyul ejti Marie-t, és rálõ Lucas-ra.
Én meg éppen kirándulni fogok...de feljátszom, csak majd 2 hét múlva nézem emg az utolsó kettõt.
Mokucika 2006 aug. 02. - 15:51:49
(68/284)
Marie, vagyis Ingrid 73-ban született, a film meg 2005-ös, szerintem is furi, hogy 68-ban õ már élt a film szerint, ahhoz nekem túl fiatalnak tûnik, mert akkor kb. 36 éves nõt játszik...
Mokucika 2006 aug. 02. - 15:41:45
(67/284)
Sziasztok!

Nagyon jó sorozat szerintem is a Dolmen, szinte alig várom a keddeket. Olvastam a hozzászólásaitokat, és a segítségeteket szeretném kérni. Sajnos pont annál a jelenetnél romlott el a tévénk, amikor Gwen és Marie a csónaknál civakodik, és vízbe esnek, onnantól nem volt egy fél percig se kép, se hang, és nem tudom pontosan mit mondott Gwen és mi történt velük. A köv. jelenet már az volt, (visszajött a hang aztán kb 4 perc múlva a kép is), hogy Fersen elmegy, Marie meg az újságcikkeket nézegeti, aztán elmegy Ryanhez. Szóval Gwen storyja esett csak ki nekem (más nem volt ugye?), le tudnátok írni, mi volt az? Köszönöm elõre is.
berkizsofi 2006 aug. 02. - 15:39:55
(66/284)
Ja és még valami szerintem Marie biztos hogy több 28 nál mert szerintem fersen se néz ki 46 nak még is annyi megnézem Marie menyi pontosabban Ingrid Chauvin
berkizsofi 2006 aug. 02. - 15:22:46
(65/284)
Canela a 2 férfi szerintem meghaltak mintha Ryan mondta is volna amikor Marie a lakásán volt hogy megfulladtak
de nem tom