Téma: Don Matteo

9/10
napraforgó 2015 júl. 08. - 15:33:50 9/10
(298/798)
Ó bocsi, rosszul olvastam, odaképzeltem az i-t is a végére.
Agica69 2015 júl. 08. - 14:41:32
(297/798)
Nem Tommasi századossal, hanem azzal a fiúval,aki most a plébánián lakik,és egy bûnügybe keveredett.
9/10
napraforgó 2015 júl. 08. - 12:47:58 9/10
(296/798)
Ugyan, Tommasi is majd 20 évvel idõsebb Lauránál, akár az apja is lehetne.
10/10
syuzi 2015 júl. 08. - 11:41:09 10/10
(295/798)
Bírtam ahogy Cecchini összeakarta hozni Gisonit Biancaval vicces volt
Szegény Laurával csúnyán bánt Dario. Dariot se értem Laurával kb 5 évig együtt volt és tudta hogy van gyereke idáig jó volt neki, most mikor Ester már nagyobb most szakít vele.
És 3 hónap után eljegyez egy másik nõt........

Szerintem Laura Tommasal jön majd össze
Már várom a mai részt:)
9/10
napraforgó 2015 júl. 08. - 04:02:31 9/10
(294/798)
Általában gyilkossági ügyeket oldanak meg, de legalábbis gyilkossági kísérleteket. Azt pedig most is megtették.

Amúgy nemcsak az a házaspár kereste a gyerekét, hanem Tomas is a húgát keresi. Gondolom, õ a legvégén meg is fogja találni.

Amúgy ez a Lia a 20 évével valóban túl fiatal a 40 éves századoshoz. Conti valóban jobb választás lett volna.
9/10
Rojita 2015 júl. 07. - 22:58:15 9/10
(293/798)
Nem tudom volt-e róla szó, hogy a sorozatot ki szponzorálja? Gondolom, a témából adódóan legnagyobb részt az olasz Vallásügyi Minisztérium,(vagy megfelelõje),kisebb részt az olasz csendõrség.
Tudom, Olaszországban többen vallásosak, mint nálunk. Úgy emlékszem, tíz éve, az elsõ évad nézését abba is hagytam, annyira erõltetettnek éreztem az epizódok utolsó öt perceit, a pap lelki beszédeit és fõleg a bûnösök 1-2 perc alatti bûnbánatát. Aztán idén végignéztem mindent visszamenõleg, változatlanul a forgatókönyveket szörnyen didaktikusaknak tartom (és nem tartanám leforgathatónak magyar körülmények között), de a fõszereplõk játéka mindent megér.Nino Frassica gyakorlott komikus lehet, fõtörzse a lelke minden résznek. A két kapitány (Flavio Insinna és Simone Montedoro)nem csak jómegjelenésûek, de remek humorérzékûek,de a drámai részekben is kiválóak.Terence Hill pedig már sokszor bizonyított.

Azért kíváncsi lennék, hogy az elsõ 8 sorozat 11 éve alatt hányszor kellett nyilatkoznia az igazi gubbiói csendõrparancsnoknak, hogy nincs ám annyi gyilkosság a városukban, ahogy a nézõk gondolják! Valamint a város csendõrei minden bûnügyet megoldanak maguk, mindenféle külsõ segítség nélkül! És természetesen az olasz csendõr - rendõr a valóságban is baráti kapcsolatokat ápol az egyház képviselõivel...
9/10
Rojita 2015 júl. 07. - 22:15:51 9/10
(292/798)
Muszáj volt, hogy csak említsék a halálos balesetet és ne mutassák! A sorozat mûfaja romantikus bûnügyi vígjáték. Ebbe nem fér bele baleset, haldoklás, temetés, gyász....
Ha a 8. évad végén nem házasítják össze Patriziát és a századost, akkor folytathatták volna a humoros szerelmi félreértéseket, de így szükség volt új szerelmi szálra. Vagy az esküvõ után behozhattak volna egy új századost és az Õ megnõsítéséig vitték volna a történetet. Dehát, Montedoro kiírása esetén fellázadtak volna a nõi nézõk, ugye. Így inkább megözvegyítették Tommásit és a történet kisértetiesen ismétli a korábbi cselekményt. Ismét a fõtörzs most nem lánya, hanem unokahúga és a százados kerülgeti egymást. (Nem lesz megint probléma a nagy korkülönbség?) A kavaró harmadik most nem Conti ügyésznõ, hanem Bianca ügyésznõ. Végül is minden kiszámítható, de azért szeretjük õket.
9/10
Rojita 2015 júl. 07. - 21:38:28 9/10
(291/798)
És az elrabolt gyerek -szál? Nem oldották meg azt a bûnügyet!Ez szokatlan!
9/10
Rojita 2015 júl. 07. - 21:31:05 9/10
(290/798)
Mit gondoltok, miért költözött át a sorozat Spoletóba? 10-11 éve Gubbio volt a helyszín és most mindenkit áthelyeznek...Így erõltetett a történet.Mi lehetett a háttérben?
Talán, a gubbiói városvezetés megunta, hogy állandóan kerülgetniük kell a forgatócsoportot és vmi horribilis pénzt kértek a filmesektõl? Azok pedig begorombultak és kerestek egy másik szép kisvárost, akik nem kértek annyi pénzt a forgatási engedélyért, mint Gubbio? Találgatok.
Nem hallottatok, vagy olvastatok vmit errõl?
10/10
syuzi 2015 júl. 07. - 16:49:37 10/10
(289/798)
Tudja valaki, hogy kik a magyar hangjai Liának, Biancanak az új ügyésznõnek, és Tomasnak az új srácnak?

Ti kire tippeltek, hogy kik a szinkron hangok?

Már várom a mai részt:)
Agica69 2015 júl. 07. - 16:27:00
(288/798)
elküldtem e-mail-ban a 9/1-es részt.
Agica69 2015 júl. 07. - 16:23:53
(287/798)
http://www.mediaklikk.hu/video/don-matteo-ix-evad-ujrakezdes-2/

Szerintem végig adják itt az elsõ részt!!!!
9/10
napraforgó 2015 júl. 07. - 14:51:39 9/10
(286/798)
A IX/1. részben elgondolkodtatott, hogy a DNS vizsgálatot miért a kisfiú és a sebesült között végezték el, miért nem a két anyával? Mert ugye csak az anya biztos... Ezt már a régi rómaiak is tudták. Rögvest kiderült volna, hogy kinek a gyereke a kicsi.
fáncsi28 2015 júl. 07. - 14:22:02
(285/798)
Nagyon vártam a tegnapi részt, mert kb. három hete voltam Gubbioban és Spoletoban, így mindkét helyszín ismerõs. Spoleto valóban nagyon szép, és nagy boldogság volt tegnap felismerni a helyszíneket. Nekem pedig még szebb, mert ahogy régebben írtam, pont belefutottunk a forgatásba, és sikerült a három fõcsendõrrel (százados, fõtörzs, Ghisoni) beszélni, fényképeket csinálni és autogramot kapni. Tudom, még tartozom vele, hogy feltegyem, ahogy régebben kértétek. :-) Szóval nekem nagy boldogság minden rész, ez a nap fény pontja. Egyébként Gubbio is gyönyörû, ha tehetném, ott élném le az életem hátralévõ részét, egy kicsit hiányozni is fog.
10/10
syuzi 2015 júl. 07. - 12:15:25 10/10
(284/798)
Nagyon jó volt a tegnapi rész:) Bár kicsit fura még nekem az új környezet, de szép város Spoletó is:)De majd csak megszokom az évad végére az új fõteret, plébániát, Cecciniék házát, a csendõrséget,.

Tommassi és Patrizía lánya aranyos kis tündér Martina. Laura kislánya is Ester nagyon tündéri.

Ceccininek tényleg rengeteg unokahúga,unokaöccse van:) Lia szerintem nagyon aranyos, bár egy kicsit szeleburdi, de kedves:) Az új ügyésznõ nekem túl karót nyelt, de lehet hogy késõbb õ is majd kicsit lazább lesz
Tomas az új fiú viselkedésére is kíváncsi leszek


Tudja valaki, hogy kik a magyar hangjai Liának, Biancanak az új ügyésznõnek, és Tomasnak az új srácnak?

Már várom a mai részt:)
Roland Loránt 2015 júl. 07. - 07:32:47
(283/798)
Sziasztok! A mediaklikk oldalra hibásan van feltöltve a 9.évad 1.része. Csak 21:33 a hossza, szemben az eredeti hosszal, ami kb. 1 óra 8 perc. Én sajnos nem láttam a tegnapi részt. Valaki nem tudná nekem elküldeni? rolyacdc@gmail.com e-mail címre.
9/10
napraforgó 2015 júl. 07. - 03:58:48 9/10
(282/798)
A nyolcadik évad utolsó epizódja és a 9. elsõ epizódja között kb. 5 év eltelhetett. Patriziáról csak besyélnek, hogy már 2 éve nincs velük, a kis Martina el is mondja, hogy az anyukája az égben van. Aztán a fõtörzs utal is az autóbalesetére.

Szép városka ez a Spoleto is, ahová áthelyezték a sorozatot. Kicsit ugyan fura, hogy egy egész csendõregységet áthelyeznek és még csak meg se indokolják, mi ok volt rá.

Cecchininek számtalan unokaöccse és húga van, mindet patronálja. Bár ez a most feltûnt Lia nem néz ki sziciliainak a szõke hajával, kék szemével.

Aranyos volt a fõtörzs levélírogatós machinációja is, addig bombázta a püspököt, míg don Matteot is áthelyezte Spoletoba.
mirici 2015 júl. 06. - 21:03:06
(281/798)
Tudja valaki, hogy melyik részben halt meg Patrícia? Vagy ez csak emlékként él a sorozatban?
Maiacska1 2015 júl. 06. - 20:48:50
(280/798)
Néztem,néztem, de nekem elég is volt a kilencedik évad. Nem tudom, írhatjátok,hogy bennem van a hiba, de nekem se humorom nem volt már az egészhez, és nem tudok nevetni rajta....sem Cecchini-n, sem ezeken a sok szerencsétlenkedéseken, amik a mai részben is voltak,és ahogy olvastam folytatódnak ebben az évadban. Nekem, számomra....Patty-val minden varázs elszállt ebbõl a sorozatból. Én úgy õrzöm õket, ahogy a hatodik,hetedik,nyolcadik évadban voltak... nem fogom végigasszisztálni, ahogy másokat fog ölelni-csókolni Tommasi....egyedül az apján éreztem ma is, hogy hiányzik valakinek Patty....de a kislányuk nagyon aranyos!!!!!!

Úgyhogy jó szórakozást nektek az évadhoz, én a fórumtól is búcsúzom.......... puszi nektek :*
10/10
Széles Ágnes 2015 júl. 06. - 18:25:34 10/10 Előzmény syuzi
(279/798)
Ha valamelyik részrõl lemaradtatok volna, itt még 7 napig újra megnézhetitek!!!!
http://www.mediaklikk.hu/2014/10/25/don-matteo/