Téma: Don Matteo

9/10
Rojita 2016 márc. 11. - 23:46:43 9/10
(458/798)
Februárban még forgattak, vagy utómunkáltak, de januártól már vetítették az elejét?
9/10
Rojita 2016 márc. 11. - 23:43:37 9/10
(457/798)
Ez aztán a hír!
Megértem, ha külföldön is ilyen sikeres a sorozat, Olaszországban is példátlan lehet ez a magas nézettség. Muszáj volt, hogy folytassák a filmet!
És Terence Hill is vállalja az új évadot? Bár, jól tartja magát, de erõsen túl van a 70-en...
Gondolom, Montedorót se írják ki váratlanul, ahogy elõdjét. Bár, minden lehet. Elképzelhetõ, hogy vérfrissítésként behoznak Don Matteo mellé egy másik szereplõt...
Maiacska 2016 márc. 11. - 23:03:20
(456/798)
És egy jó hír! Tegnap a részek után kinti és itthoni idõ szerint is hajnali órákban a "kis csapat" , a stáb és szereplõk vendégei voltak a Porta a Porta mûsornak,ahol a végén megerõsítette a producer, hogy újabb 26 részre kaptak megbízást, így valószínûleg a jövõ év elején elkezdik a 11. évad forgatását! Azért,mert addig más produkciók vannak elõtérben, s el kell készíteni a költségvetést, stb, szóval beletelik egy idõbe, sõt, még el sem készültek a részek forgatókönyvei sem,meg kell azokat is írni, de ezek szerint nem ez volt az utolsó évad, bár sokan ezt mondták, mikor még elkezdték a 10-ket forgatni!
Maiacska 2016 márc. 11. - 22:59:47
(455/798)
Annyira nem mondanám,hogy feszített volt, pontosan 9 hónapig dolgoztak a részeken! Sõt, még csak most februárban fejezték be a forgatást! Február 17-én volt a záróbulijuk. Inkább az utómunkák,amikkel igencsak hamar el kell így készülniük. :) De ezek szerint megy nekik hamar :) Szerintem sem érkezik meg Magyarországra nyárnál-õsznél hamarabb! De hogy még idén,abban igencsak reménykedem, s valószínûleg biztosak is lehetünk benne......
9/10
Rojita 2016 márc. 11. - 19:13:00 9/10
(454/798)
Jó feszített tempóban mehetett a forgatás és az utómunka! Úgy emlékszem, '16 õszére saccoltuk az olaszországi bemutatót és rá félévre a kész magyar szinkront...Remélem, már Pesten van a sorozat és lóhalálában szinkronizálják! Vajon hány hónap alatt készülnek el? Sztem õsz elõtt nem lesznek kész.
Maiacska 2016 márc. 11. - 15:22:23
(453/798)
Így van, pontosan. Minden egyes csütörtökön kettõ rész megy le egymás után! Jelenleg a 18. résznél járnak. Így a 26 rész fele annyi idõ alatt megy le, 13 hét alatt, négy van hátra. Odakint Olaszországban április 7-én lesz így vége! Terence Hill természetesen végig forgatott!

Simone Montedoro kisfia, már másfél éves :) 2014. augusztus 29-én született!
9/10
Rojita 2016 márc. 10. - 22:39:19 9/10 Előzmény Maiacska
(452/798)
Ezt hogy értetted, hogy 2 részt adtak le egymás után?
A 10. évadra 26 epizódot forgattak le. Ebbõl leadták az elsõ 2 részt, aztán többet nem? Vagy kettesével, januártól kezdve már leadták az egész évadot?

A magyar újságcikkbõl úgy tûnik, Terence Hill végigvitte az új évadot...

Valahol olvastam, hogy Simone Montedorónak közben kisfia született, - és Matteónak keresztelték...
Maiacska 2016 márc. 07. - 19:30:03
(451/798)
Hetedik évad, kilencedik rész,amikor segít neki az új lakásánál, ez akkor van! :) Questione d'onore a címe :)
10/10
Eszter Buvar 2016 márc. 06. - 19:30:36 10/10
(450/798)
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy a 7. évadban van egy olyan rész amikor Patricia vizes lesz a csöveknél :D
Nem tudom hogy az pontosan melyik rész :/
Valaki meg tudná nekem mondani pontosan?
Agica69 2016 jan. 12. - 07:27:49
(449/798)
Rai Uno, 2016.január 14. este
Maiacska 2016 jan. 08. - 17:17:59
(447/798)
Tegnap indult Olaszországban a tizedik évad, közel 10 milliós nézettséggel! Két részt adnak egymás után.......... Hát, huh, rohamos gyorsasággal történnek az események, és hát lesznek dolgok, rengeteg új szereplõ, meg meglepetések is............de amíg Magyarországra meg nem érkezik, éntõlem NO SPOILER :) Csak szólok,hogy lelkiekben lehet készülni :) Hallottam olyat, hogy még idén akár idehaza is várhatjuk a leadását, hát nagyon örülnék neki, vagyis annak is; mert nem mindent értek, de én fogom nézni élõben az odakinti vetítést .......... :)
lopata 2015 aug. 17. - 15:25:56
(446/798)
Most látom, a Don Camillo filmekrõl valami még pontosabb információkat írt. Nem is tudom, hogy nem vettem észre. Elnézést az okoskodásomért.
A többi viszont, amit írtam, most is áll.
lopata 2015 aug. 17. - 15:15:06 Előzmény napraforgó
(445/798)
Picit pontosítok: a régi, 1952-es Don Camilloban nem Bourvil, hanem Fernandel volt a fõszereplõ. Volt aztán az 1970-es években is egy hasonló címû film, de abban egy általam nem ismert színész volt a fõszereplõ. Aztán valóban jött Terence Hill. A Fernandel-félét nemrég adták is a magyar tévében.
Ami pedig azt illeti, hogy a Don Matteohoz a Don Camillo adta volna az ötletet, lehet, ill. a fõszereplõt illetõen valószínûleg. De a Portnak a Brown atya c. filmrõl szóló fórumában meg azt olvasni, hogy az annak alapjául szolgáló Chesterton novellák lehettek az ötletadók, és a filmet nézve, ebben több igazság lehet, hiszen itt is nyomoz a pap, a rendõrök itt sem szeretik ezt stb. Több olyan állandó motívum is van a Brown atyában, amely a Don Matteoban is. Az is igaz viszont, hogy az angol film jóval késõbb készült, mint a Matteo, a novellákat pedig nem ismerem, így nem tudom, hogy az azonosság tényleg onnan ered-e, vagy épp fordítva, és az angolok koppintották a Matteo néhány toposzát.
9/10
Rojita 2015 aug. 15. - 14:22:52 9/10
(444/798)
Nyár eleje óta zsinórban néztem végig a 8 évfolyamot a sorozat-barat.com-on, (mivel régen nem volt türelmem nézni a sok lelki beszédet), - így most viszonylag frissek az élményeim.
Valóban, a két kapitány hasonló karaktert játszott. Mindketten "a csendõrség mindenek elõtt"-elvet képviselték és egyformán elutasítottak minden külsõ kíváncsiskodót, vagy segítõt, még ha az egy egyházi személy is. Mindketten tettek ilyenkor csípõs megjegyzéseket: "Legközelebb elõre értesítsenek, ha egyházi gyûlést tartanak a kapitányságon!"; "Ezek (a papok) soha nincsenek a templomban?"; "A pap imádkozzon, a csendõr nyomozzon!
Nekem is Flavio Insinna Anceschi kapitánya volt a szigorúbb, magányosabb, szinte már komor. Nehezen lett szerelmes is és még nehezebben tudta ezt az érzését kimutatni. Két epizód maradt nekem vele emlékezetes. Az egyik, amikor egy komoly drámai helyzetbe került. Édesapja egykori gyilkosa szabadult a börtönbõl, akit rögtön, még az utcán meggyilkoltak olyan mesterien, hogy minden bizonyíték Anceschi kapitány bûnösségére utalt, akit azonnal felfüggesztettek beosztásából. Civilben, kétségbe esve hallgatta az utcán az emberek rá tett megjegyzéseit. Insinna egy igazi drámai karaktert mutatott ebben a 20 percben. Természetesen, az epizód végére a kapitány és barátai megoldották a bûnügyet.
A másik emlékezetes rész Ancescki kapitánnyal (a IV/4-es rész), amikor ez a komor, magába forduló és nem vallásos ember egy baleset következtében közelebb került környezetéhez. Egy szupermarketben történt fegyveres rablásban egyedül a vásárlóként ott levõ százados sebesült meg. Amikor kioperálták belõle a fegyvergolyót, de a kórházból csak úgy engedték ki, ha lábadozása alatt nem marad egyedül, így került egy hétre a parókiára. Itt mindennel ellátták és mellette megfigyelte, hogyan kérnek a bajba jutott emberek segítséget a paptól. Õ is próbált segíteni és nyomozni az aktuális bûnügyben, amit természetesen közös erõvel megoldottak a film végére. Emlékezetes volt ennek a résznek a záró jelenete. Jó volt a forgatókönyv és a rendezés. A kapitány és a pap a templomban (az oltár elõtt) búcsúzkodnak. Olyan volt a beállítás, hogy Terence Hill háta mögött mindig látszott a feszület. Beszéd közben a kapitány felváltra nézett a papra és a keresztre. Közben próbálta kiszedni Don Matteóból, hogy nyomozásában kap-e vmi külsõ segítséget, esetleg fizet-e egy "téglának"? A pap beismerte a külsõ, baráti segítséget, ami nagyon drága, mindenét oda kell adnia ennek a barátnak. A kapitány folyamatos két alakra fókuszálásából megérthette a nézõ, ki segít a papnak. Aztán a templomkapuban ez a mindig komor és hangsúlyozottan nem vallásos ember még egy térdhajtást is végzett. Ebben a részben engedett fel a hivatali énje is. A nyomozást ideiglenesen vezetõ és mindent elkövetõ fõtörzsnek megköszönte a munkáját és egész meghatódott, hogy beosztottja nem csak fõnökének, hanem barátjának ("ha megengedi kapitány úr") is nevezte.
Szóval, nekem Flavio Insinna keményebb, hitelesebb csendõrnek tûnt.
9/10
napraforgó 2015 aug. 15. - 11:53:07 9/10
(443/798)
Húha! Köszi!
Petterson 2015 aug. 15. - 07:44:40
(442/798)
Fent van Yue Tube-on a teljes film :

Terrence Hillel:
https://www.youtube.com/watch?v=6flCfsqj3Ew

Fernandellel:
https://www.youtube.com/watch?v=Rnd3UOSUH78
https://www.youtube.com/watch?v=O-38mEjVN4g

Gastone Moschin:
https://www.youtube.com/watch?v=BrrtzPOi3o0 (feliratos, Fernandel a film forgatása közben hunyt el)

Ezt a hármat találtam, amit szinkronizáltak valamennyire. Amúgy a YT-n rengeteg Don Camillo film van, az idõk folyamán sok készült belõlük különbözõ színészekkel. Nem haragudnék meg érte, ha a Duna készítene belõle egy sorozatot és mindet leadná...
Petterson 2015 aug. 15. - 07:32:51
(441/798)
Ez annyira így van, hogy Terrence Hill is eljátszotta egyszer Don Camillot, nekem meg is van az a film :) Eszméletlen jól görkorizik benne :D
9/10
napraforgó 2015 aug. 15. - 05:46:45 9/10
(440/798)
Most ugrott be, hogy a múlt század '50-es éveiben forgattak néhány fekete-fehér francia filmet Don Camillo címmel. Bourvil volt a fõszereplõ. Abban is a helyi kisvárosi plábános vetélkedett a polgármesterrel, aki radásul kommunista volt (na persze csak olyan kapitalista kommunista). Nem igazán emlékszem ezekre a filmekre, de szerintem ezek is adtak ötletet a Don Matteo c. sorozathoz.
9/10
napraforgó 2015 aug. 15. - 05:34:24 9/10
(439/798)
Ezen eddig még nem gondolkodtam, de ha választani kéne, Tommasi empatikusabb, megértõbb volt. Anceschi mindig hisztizett, ha az atyát látta a bûntény helszínén, vagy rájött, hogy a fõtörzs vele találkozott. Nem szerette, hogy Cecchini az atyától hallott ötleteket felvetette,azt meg pláne nem, hogy még igaza is lett.... Tommasi hasonló karakterként lépett a sorozatba, de õ egy fokkal toleránsabb volt az atyával szemben. Csak szolidan rákérdezett, mit is keres az atya a gyilkosság/támadás helyszínén, aztán meg a fõtörzs "ötleteire" is csak reignáltan rákérdezett, mikor is találkozott az atyával? Sõt a saját bajaival még meg is kereste. Anceschi inkább a nyelvét harapta volna le, minthogy Matteo atyától kérjen segítséget.