Téma: Don Matteo

offtopic
Kornél Imola 2016 nov. 22. - 22:40:15
(558/798)
Hopp elnézést :)
Kornél Imola 2016 nov. 22. - 22:38:58
(557/798)
sífbélxfmnxf-lbm
10/10
syuzi 2016 okt. 26. - 17:09:38 10/10 Előzmény kovaka05
(556/798)
Köszi szépen a tipet megfogadom :) Az Alpesi õrjáratot is láttam már és nagyon tetszett az is igen szép helyen forgatták :)
irredenta84 2016 okt. 18. - 18:45:39
(555/798)
Hát nem fogod elhinni, de én alig négy hete kezdtem el ugyanígy az elsõ évadtól nézni :) és én is úgy csinálom, mint a Duna tv. Csak hétköznap nézek egy részt, és ünnepnapokon ill. hétvégén nem. Így kb. az iskolaév végére fogom befejezni az összes eddigi évadot.
kovaka05 2016 okt. 17. - 06:22:41 Előzmény syuzi
(554/798)
Addig is online vagy letöltés segítségével kezd az 1. évadtól nézni.
Nálunk most az megy, az újdonság erejével hat.

Alpesi õrjárat címmel is van T.Hillnek egy sorozata, ami hasonló alapokon nyugszik, mint a Don Matteo, csak ott a mindent megoldó nem lelkész, hanem erdész. Gyönyörû helyen forgatták, a táj maga megéri, hogy az ember megnézze.
10/10
syuzi 2016 okt. 15. - 10:22:32 10/10 Előzmény irredenta84
(553/798)
Sajnálom hogy olyan soká lesz a 11 . évad de nagyon várom :)
9/10
napraforgó 2016 okt. 13. - 04:30:52 9/10
(552/798)
Szállj már ki a fórumokból, senkit nem érdekel a halál 1000 arca, de még az egyetlen sem.
irredenta84 2016 okt. 12. - 17:19:35
(551/798)
Én is jónak tartom a befejezést, a vége meg végképp tetszett, hogy a százados nem a élete végéig tartó szenvedést választotta. Várom a 11. évadot, minden negatív kommentár ellenére még mindig azt mondom, hogy az elsõ 10-12 részt kivéve jó volt a 10. évad is. Severinot én is sajnálom, jókat derültem rajta az elõzõ 2 évadban. De én úgy tudtam, hogy a 9. évadban SE lesz benne. Remélem, az utolsó évad legalább olyan jó lesz mint a 9. volt, de ezt csak másfél év múlva tudjuk majd meg.
10/10
syuzi 2016 okt. 12. - 08:39:12 10/10
(550/798)
Nagyon jó kis sorozat volt nekem nagyon fog hiányozni ez a sorozat de ha lesz 11 . évad azt is kiváncsian izgatottan várom :)
7/10
ponca 2016 okt. 11. - 09:26:07 7/10
(549/798)
Mondjuk a százados sem igazán való ebbe a bizonytalan, naiv, butuska szerelmes szerepbe 45 körül.
T.Hill már ebben az évadban is legtöbbször csak mellékszereplõ volt. Mi lesz 2 év múlva?

Laura és Thomas annyira ki lett írva, hogy még a befejezõ részbe az esküvõre sem hozták vissza õket.
Igaz, eléggé nem volt már élet szagú, hogy ezer éve a befogadott árvák a paplakban élnek.

Pippo és Natalina is elég kevés szerepet kapott, volt olyan rész, ahol egyáltalán nem is szerepeltek.

A szívátültetésen átesett csajt behozni a sorozatba nem hiszem, hogy jó ötlet volt és szintén a valós élettõl ez nagyon messze van.

Az ügyészek egyre irritálóbbak, fárasztóbbak, ahogy a százados körüli nõk is (tanárnõ, Margarita...)

Severino nekem nagyon bejön, hiányoltam, hogy nagyon ritkán volt ezen évadban.

Amúgy a forgatókönyvírók fantáziátlansága, hogy minden részben az elsõ két letartóztatott nem bûnös, a harmadik a befutó.
Ennyi hibával a való életben ügyész és rendõr már régen az utcán lenne. Tudom ez csak egy film, ahol az elefánt is repül, ha kell. Ettõl még ez az évad harmatosra sikeredett.
Lia szertelensége és csendõri állása jobb téma lehetett volna, mint ez a gyereket szülõ egyedülálló nõ karaktere.
A fõtörzs darabos unokaöccse, lökött unokahúga és Õ maga kellemes és szellemes fordulatokat hozhatott volna.
9/10
napraforgó 2016 okt. 11. - 07:05:14 9/10
(548/798)
Nekem itt pont vége lehetne, mondjuk másodszorra is. Nem annyira érdekel semmiféle 11. évad. Nem szeretném, ha Terence Hillt ebbõl a sorozatból kísérnék a temetõbe.... Hagyják már végre visszavonulni közel a 80-hoz. Minek kell még most is nyomoztatni?
a Fõtörzs is már rég túlkoros nyugdíjas.... Nino Frassica, az alakítója 2 évvel idõsebb nálam, nagyon nem hiszem, hogy egy fegyveres testület tagjai a hatvanas éveik közepén még aktívak.... De nélküle meg semmit sem érne a sorozat.
9/10
papzo 2016 okt. 11. - 06:31:21 9/10 Előzmény Maiacska
(547/798)
Blõd, fárasztó, életszerûtlen, túlbonyolított....
9/10
Rojita 2016 okt. 10. - 23:06:56 9/10
(546/798)
Hát, igen. Erre a végkifejletre lehet építeni egy új sorozatot. (Mert egy nõs, állandóan a felesége mellett ülõ százados eseményszegény filmet eredményezett volna.) Így majd folytatják a szeretik egymást - összevesznek - kibékülnek - féltékenykednek - csiki-csuki játékot. Biztos egy új államügyészt is bedobnak majd a történetbe. Remélhetõleg, új forgatókönyvírókat is bevonnak az alkotásba, mert ilyen szempontból a 10. évad fele, 2/3-a mélyrepülés volt. (Talán, Lia visszaléphetne a Testületbe. Garantáltan összekutyulna mindent.)

A százados 8. évadi esküvõjén vmi káprázatos dísz-egyenruhában jelent meg. Most meg semmi extra, a hétköznapi egyenruhájában próbálkozott. Ugye, a tudatalattija...
9/10
napraforgó 2016 okt. 07. - 04:44:08 9/10
(545/798)
A századost játszó színész - itt írta valaki - 43 éves. Kb. ennyi lehet a karaktere is, mert 35-nek mondták, amikor a 20-22 éves Patriciának udvarolt a maga esetlen módján. Patricia már 6 éve halott, mert ekkor kapta meg a szívét ez a most feltûnt lány.
Margherita 10 évig élt "menyasszonyként" a hülye Gualtiero ügyésszel, tehát minimum 30 éves (hacsak nem gyerekként került mellé, de akkor meg a korosodó Gualtierot meg lehetne vádolni pedofiliával...) . Lia is majdnem ennyi lehet, 25 évesen tûnt fel, végig idétlenkedett egy-két évadot, aztán elment csendõrnek tanulni - ez állítólag 2 év volt - (akkor már kb. 29 éves, ugye), aztán még terhes is lett attól a Danielétõl, eltelt a 9 hónap, na mindent összevetve õ is kb. 30. Egy 30 éves gyermekes nõ - szerintem - befejezhetné már az idétlenkedést. Egyszóval mindkét nõ korban nagyjából illik a negyvenes századoshoz, aki a korához képest tényleg túl naiv és szerencsétlenkedõ a magánéletében.
Én nem vagyok róla meggyõzõdve, hogy ezek a hülyék (a fõtörzzsel együtt) olyan nagyon jó fényt vetnek a csendõrségre, mint bûnüldözõ testületre.
Vajon miért nem tudnak egy higgadt, nyugodt nõt találni a visszahúzódó, introvertált százados mellé? Bohóckodásból elég lenne a fõtörzs.

Amúgy hová tûnt a százados tábornok apukája, az idõnként váratlanul feltûnõ anyukája (aki Dzsudzsuzza a kis drágáját), és miért nem sportol mostanában semmit a százados? Néha évadokon át futott, meg futtatta a fõtörzset, bokszolt, meg evezett, meg mittudomén milyen sportokat ûzött még, de most a világon semmit se csinál.

Én is úgy látom, hogy a 8. évad után nem kellett volna folytatni, akkor volt a végén egy nagyszabású ünnepség, kitüntetések, a százados magánélete is révbe jutott, stb. Na ott ért véget ez a sorozat.

Ha valami tetszik a népnek, akkor nem kell feltétlenül folytatni, legfeljebb valami hasonlót kitalálni. Ott volt pl. a Roccia parancsnok, szintén csendõrségi téma, az is jó volt. De biztos lennének még ötletek, hát nosza, tessék kidolgozni, nem mindig ugyanazt eröltetni.
irredenta84 2016 okt. 06. - 20:13:16
(544/798)
Nekem is nagyon tetszett a vége. És a csaj Patríciára még némileg hasonlít is. A mai rész is sokkal jobb volt mint az elsõ 10. Nekem az az érzésem, hogy a százados ÚR truccból kérte meg a szõkeség kezét, mert látta, hogy Liával hiába minden. Ezek után, hogy az utolsó elõtti elõtti rész ment le ma, én is kíváncsi vagyok, mi lesz a 11. évadban. Remélem, nem tolják el annyira.
Maiacska 2016 okt. 06. - 19:55:47
(543/798)
Hiba javítás: ne hoztak volna akkor inkább senkit! A spoilerben irtam el bocsi
Maiacska 2016 okt. 06. - 19:53:59
(542/798)
Igen igen persze Patriciara!! ️ Bármi mas engem mar nem erdekel a szeriaval kapcsolatban. Akármi is lesz a vege, úgysem tudnak olyan not adni a százados melle, amilyen o volt neki s amilyen o volt hozza!!! Igaz, hogy szoktak ra emlékezni, de egyet értek, a fõtörzs bizony az egyedüli, akin lehet latni. Es a kislány, aki egyedul visszahozza ot nekünk. Szoval igen. Anno en nagyon meglepõdtem, de nagyon örültem neki! Rendkívül kedves húzás volt!

Spoiler

Bár ahogy elbannak vele, amibe keveredik azt legkevésbé sem díjaztam, mert nem méltó Patrizia emlékéhez vagy akkor inkább ne híztak volna senkit. De errol majd az utolsó részben. Az az igazsag, hogy a színésznõ hagyott ûrt hiába igyekeznek, sehogy sem tudtak pótolni, betölteni bármi..... Ezek a kis ..... Meg se közelítik...... Es ezért is nagy bukás az egész. Egyebek között. A kinti nép se nagyon volt elragadtatva a befejezestol...... Majd látjátok..... Meg mai napig követelnek vissza Patrizia karakterét. Ezért követtek volna el bármit, csak rosszul sült el.....
Spoiler vege
9/10
napraforgó 2016 okt. 06. - 19:40:24 9/10
(541/798)
Mire gondolsz? Arra, hogy a százados házasságot ajánlott Margheritának? Tök mindegy, melyik nõt választotta volna, mindkettõ egyformán ostoba, hebehurgya, egyikkel sem járt volna jobban.
Vagy arra gondolsz, hogy az a magas csaj kapta 6 évvel korábban Patricia szívét? A fõtörzs lánya balesetben halt ,eg, nyilván azokat a szerveit, amelyek nem roncsolódtak a balesetben, föl tudták használni.
10/10
Redbull3242 2016 okt. 06. - 19:37:39 10/10
(540/798)
***Spoiler veszély!*** A századosnak szerintem sikerült a könnyebb utat választani, azt a nõt akiért nem kell megküzdeni éppenséggel. Strucc politika... Tudom Lia sem egyszerû eset, de vele biztos nem lenne unalmas a százados élete. Margharita valahogy nem jön be...
Ami a fõtörzzsel történt szerintem igazán kedves. Rajta szoktam egyedül látni, h hiányzik neki a lánya. ***Spoiler vége***

Az idei évadról csak annyit, h az eleje elég döcögõsen indult, de ezek az utolsó részek belendültek. Kíváncsi leszek mit hoznak össze a 11.évadra. :)
Maiacska 2016 okt. 06. - 18:17:53
(539/798)
Kiváncsi vagyok mit szólnak/ szóltok a mai rész végéhez majd!!!! .....