Téma: Don Matteo

9/10
napraforgó 2016 okt. 06. - 06:30:35 9/10
(538/798)
Vannak más furcsaságok is. Tommasi mégiscsak a fõtörzs veje, állítólag jó pár évig, amíg Patricia meg nem halt egy autóbalesetben, úgy nagyjából együtt is éltek. Most is egy emeleten, bár két lakásban élnek, de Martinára a nagymamája, Caterina, vagy a nagynénje, assuntina vigyáz iskola után, amíg az apja dolgozik és látjuk, hogy Cecchini is állandóan átjár a vejéhez, sõt beköltöztet hozzá bárkit, férfit, nõt, szóval meglehetõsen szoros a kapcsolatuk.
Én nem tudom elképzelni, hogy egy kb. 60 éves csendõr magázza a húsz évvel fiatalabb vejét, aki már 8-10 éve ebben a státuszban van. Még ha a lánya idõközben meg is halt, a võ az võ, vagyis "fiam" kellene, hogy legyen és nem "százados". Az egy dolog, hogy munka közben, meg idegenek elõtt esetleg megadhatná a tiszteletet a rang emlegetésével, na de otthon, a családi asztalnál mi a fenének századosossa?
Az, hogy Don Matteo idõnként tegezi, máskor magázza ugyanazt a személyt még érthetõ, mert ha mint lelki atya szól hozzájuk, akár tegezhet is, ha magánemberként, idegenként, akkor jó a magázódás.
Az olasz és spanyol nyelvû sorozatokban gyakran észlelem, hogy az idõsebb személyek jobbára tegezik a fiatalokat, de azok nem tegeznek vissza. Ugyanez megtalálható a fõnök/gazda és a cseléd/szolga, beosztott, alkalmazott esetében is. Ezt már valahogy elkönyveltem a latin nyelvek számlájára, bár úgy általában nem kedvelem a "csendõrpertut". Ezektõl függetlenül a fordításnál szerintem be kéne tartani a Magyarországon szokásos udvariassági formulákat is.
7/10
ponca 2016 okt. 06. - 05:53:53 7/10
(537/798)
Nekem is bántja a fülem a százados megszólítás a százados úr helyett.

De a sima híradókban és más mûsorokban is bántja a fülem, amikor a közjogi méltóságokat simán leorbánozzák, gyurcsányozzák, áderezik, merkelezik... Nekik illene a titulust is hozzátenni a nevükhöz, attól függetlenül, hogy szeretjük õket vagy sem. Egy bemondó, hírolvasó, riporter vagy meghívott vendég egyszerûen nem beszélhetne róluk így! A magánéletben sem úgy szólítjuk meg az ismerõsünket, kollégánkat....stb. hogy Kiss vagy Kovács!

A filmnél és sajnos (nem csak ennél)sokszor feltûnik az is, hogy az egyik részben ugyanazt a szereplõt a másik tegezi, míg egy másik részben magázza, vagy egyik jelentben magázódnak a másikban egyik tegezi másik magázva válaszol....stb. Igazán elvárható lenne, hogy ha a fordítók nem hozzák ezt összhangba, legalább az állandóan szinkronizáló színész helyre tegye a dolgot.
A minap a Don Matteo-ban fordult elõ, hogy egy jeleneten belül az egyik mondatban ugyanazt a szereplõt egyik mondatban tegezte, a másikban magázta! Ez a szinkron színésznek nem furcsa? Ezt csak nem külön-külön veszik fel vele!
9/10
Rojita 2016 okt. 06. - 00:14:51 9/10 Előzmény napraforgó
(536/798)
Na, de idén más fordítja? Más a szinkronrendezõ? Vagy legalább a színészek miért nem jegyzik meg, hogy ez nem amerikai film és eddig más volt a beszédstílus?!
irredenta84 2016 okt. 05. - 19:39:42 Előzmény napraforgó
(535/798)
Valóban fordítási hiba, nem ez az egyetlen ebben a sorozatban sem. Az a baj, hogy a fordított szöveget nem hozzák összhangba a magyar szövegkörnyezettel és az irodalmi nyelvvel sem. Így idegennek tûnik a fordítás.
9/10
napraforgó 2016 okt. 05. - 15:50:31 9/10
(534/798)
Ez a fordítók butasága. A dottorét, vagy a professorét is doktor úrnak és professzor úrnak kell fordítani, így a capitano is kapitány úr, vagy százados úr. A magyar nyelvben ez az udvariassági titulus egyszerûen hozzátartozik a megszólításhoz.
9/10
Rojita 2016 okt. 04. - 23:11:50 9/10
(533/798)
Olyan furcsa ez az idei szinkron! A korábbi évadokban "százados úr"-azták Tommasit. Most már csak simán "százados"-nak szólítják, mintha Amerikában lennénk.
irredenta84 2016 okt. 04. - 21:19:26
(532/798)
Korábban már írtam, hogy a forgatás jövõ márciustól õszig fog tartani és csak 2018 tavaszán kerül az olasz tévébe.
Maiacska 2016 okt. 04. - 17:47:56
(531/798)
Én is szeretem õket attól, hogy már nem tartom olyannak, és õket sajnálom a legjobban, hogy most már nem fogják tudni olyan nagy sikerrel befejezni, ahogy mind megérdemelnék! Nekem is a szívem csücske mindegyik! DE mára már nem nézem, nekem a nyolcadik évadig tartott...

Aki kérdezte: elvileg 2017 január, de inkább márciusától fogják elkezdeni a forgatást a 11.évadhoz, de ebben lehet csúszás. A forgatási helyszín továbbra is valószínû, hogy Olaszország-Umbria-Spoleto lesz!!
irredenta84 2016 okt. 04. - 15:24:14
(530/798)
Amit én se értek, hogy az elõzõ 3-4 részben miért nem szerepel Cecchini felesége. Az epizódokkal nincs bajom, az elmúlt 6-7 rész jó volt, látszik, hogy nem olyanok, mint az elsõ 10-12. A fõtörzs ostobaságait soknak tartom, túlságosan komikussá kezd válni a figurája.
10/10
kisoroszlan 2016 okt. 04. - 13:52:22 10/10
(529/798)
Ha valaki megtudja,mikor forgatják és hol, az szóljon. :)
10/10
kisoroszlan 2016 okt. 04. - 13:44:01 10/10
(528/798)
Nekem még mindig nagy kedvencem ez a sorozat a szerethetõ karakterek miatt. A sztorik egyszerûek, de mégis nagyon jókat szórakozom rajta. Don Matteo, Cecchini-teljesen odavagyok. :) Én elnézném még pár évadon át.
Maiacska 2016 okt. 03. - 13:09:28
(527/798)
"de lehet a csúcson kellett volna befejezni, amikor a százados megnõsült."

Ettõl jobbat s kifejezõbbet nem is kell írni! Az volt a CSÚCS, valóban! A 8. évad vége. Nekem utána "meg is szûnt" a sorozat úgy isten igazából. Ez már csak azóta olyan "utójáték".... minden s mindenki csak árnya régi, filmbeli önmagának.
kovaka05 2016 okt. 03. - 07:48:32
(526/798)
Sajnos egyre fárasztóbb, egyre blõdebb ez a sorozat.
Annyira vártuk, de akkora csalódás!
Matteo és a régiek (Checcini neje, Pippo, Laura, Thomas, Natalina...) szinte alig vannak a sorozatban, akik újak vannak, azok inkább az idióta kategória, mint a szellemes vagy jópofa.

Liát is minek kellett nagy hassal visszahozni? Végre az idióta, túljátszott és túldimenzionált ügyész elhúzott, erre véletlenül sem egy normális jön helyette, aki pl. szép és a százados szívére is veszélyes lehet. Pedig Margherita és Lia mellé lehet új színfolt lehetett volna.
Lia is kilépett a csendõrségtõl? És mi értelme volt? A szerephez, a filmhez nem tesz ez a mondat semmit hozzá.

A bûnügyek is olyan slamposan vannak megoldva, sokszor szinte lezáratlannak tûnnek, az okfejtések hiányoznak ahogy a szereplõk sorsának rendezõdése is. Pl. a minap az inkubátorban fekvõ baba mellett ott állt a bátyja és a két anya, de ki viszi haza onnan a babát, akin súlyos szívmûtét után legalább egy kötés lett volna, hogy hihetõ legyen a történet.

Szóval vártuk, de szerintem csalódás volt.
Nem tudom a 11. évadból mit tudnak kihozni, de lehet a csúcson kellett volna befejezni, amikor a százados megnõsült.
7/10
ponca 2016 okt. 01. - 11:28:47 7/10
(525/798)
Vége lesz már. Ne bosszankodj. Nem ér annyit.

A fõtörzs neje nekünk is hiányzik, a lányuk a joghallgatóból lett képesítés nélküli internet szerelõ tényleg fölösleges a sorozatba.
A lökött nõk lassan már annyira lököttek, hogy az fárasztó, életszerütlen, blõd és nem is illenek egy negyvenes éveiben járó magasabb rangú csendõrtiszthez.
Szerintem kifulladt már ez a sorozat, nem hiszem, hogy a 11. évadnak van értelme ezekkel a szereplõkkel.
Láthatóan Thomas és Laura figurája is kimerülõben van, keveset lehet õket látni, akkor sem igazán szórakoztató vagy a sorozat szempontjából lényeges a sztorijuk.
Na de ez van. Ezt kell nézni vagy nézni. A választás a miénk.
9/10
napraforgó 2016 okt. 01. - 07:22:05 9/10
(524/798)
Ha már Liát egyszer elvitték Rómába, mi a fenének hozták vissza, pláne szülés elõtt. Én kezdetben kedveltem a lányt, habár 25 évesen, amikor megismertük, olyan szertelen volt, mint egy 15 éves kamaszlány. Aztán belépett csendõrségbe, ehhez sokat tanult, úgy tûnt, megkomolyodott, de most azt látom, hogy nem. Meglépett a gyereke apjától és megint Cecchininél kötött ki. Ha nem jött ki a võlegényével, miért nem a saját családjához ment vissza, miért a bácsikáját boldogítja?
Nekem elegem van egy közel 30 éves nõ szertelen butuskodásaiból. De ugyanez a helyzet Margheritával is. Az a nõ is elmúlt már 30, de az is olyan, mint egy szeleburdi kamaszlány. Már bocsánat, de ennyi idõs korukra azért már megkomolyodhattak volna mindketten...

Cecchini felesége meg csak nyomokban fordul elõ, pedig szerettem Caterina megnyilvánulásait. Meddig fog még Sziciliában tartózkodni? Assuntina meg se nem oszt, se nem szoroz, akár ne is lenne.
9/10
Rojita 2016 szept. 30. - 00:43:31 9/10
(523/798)
Olyan, mintha más írná a forgatókõnyvet. Rájöttek, hogy az államügyész és szédült menyasszonya lassanként többet szerepelt, mint a fõszereplõk. Az epizódok témája is hétköznapibbak lettek. Szóval, határozottan javult a film.
irredenta84 2016 szept. 28. - 20:59:17
(522/798)
Én az utolsó 3-4 résszel meg vagyok elégedve. Thomas elköltözése egyáltalán nem baj, úgyis panaszkodtatok itt, hogy még mindig a paplakban lakik. Úgyhogy a korábbi borúlátás nálam eltûnt, mert az elmúlt 4 rész szerintem jobb volt az elõzõkhöz képest.
10/10
syuzi 2016 szept. 28. - 18:03:56 10/10
(521/798)
Igen sajna mostanában kevesett van a részekben Don Matteo és Tomas és Laura is kevesett vannak bent

Én nekem nagyon tetszik a 10 évad is és várom a 11 évadot is

Natalina szerintem is simán letagadhatná a korát, Don Matteoval együtt

Cecchini se változott szinte semmit a 10 évadon át

Tudja valaki hogy Lia mikor tér vissza mert nekem hiányzik õ a sorozatból és Severino is sajna egyre ritkábban van bent :(

Tudja valaki hogy ki Margharita, és Gvaltierro magyra hangjai ?


Várom már a mai részt :)
9/10
Rojita 2016 szept. 25. - 00:48:10 9/10
(520/798)
Szerintem Terence Hill jó 60-asnak néz ki. A memoriájával nem lehet gond, különösen filmfelvételen, amikor annyiszor veszik fel a jelenetet, akár mondatonként is, - amig tökéletes nem lesz. Egyszerûen kimélni akarták a kevesebb feladattal.

A másik csoda Natalina! Nem akartam elhinni a valódi korát! '58-ban, vagy '61-ben született, a különbözõ források szerint. Nagyon jól néz ki! 40 év körülinek gondoltam.

Most az utolsó rész kicsit életszagúbb volt a családon belüli erõszakkal és alkoholizmussal... Az államügyész és fõleg fóbiás menyasszonya viszont nagyon fárasztó és aránytalanul sok jelenetük van.
irredenta84 2016 szept. 24. - 10:17:54
(519/798)
Elnézést, erõsen fogalmaztam. A tegnapi rész véletlenül egész jó volt. Szerintem Lia kiírása nem véletlen, de mire eljön a 11. évad sugárzása, addig eltelik másfél év. meglátjuk, mi lesz.