Téma: Don Matteo

Dinozo 2010 ápr. 21. - 23:28:26 Előzmény Jordan Gold
(78/798)
Ha tényleg nyár végén folytatják a sorozatot addig leadhatnák az elsõ három évad ismétlését és utána folytatnák a 4. évaddal!
De tényleg rossz,hogy ilyen bizonytalan a kezdés ideje!
Már alig várom,hogy folytassák!Ha ezt is ilyen nehezen vetítik el se tudom képzelni mikor fogjuk látni a 7. évadot magyarul!Nem is beszélve arról,ha folytatják!
10/10
mrhun2 2010 ápr. 19. - 16:45:03 10/10
(77/798)
Jorry plzz adj egy pontos idõpontot mert megörülök vagy csak nekem nincsenek kinn a filmek plzzz help mert a HUB jó csak már lehúztam a sötét torino vhs rippet is már csak várom, hogy kijöjjön szebb képpel meg midnen légyszi légyszi írd le mikor lesznek kinn
10/10
Jordan Gold 2010 ápr. 19. - 13:40:13 10/10
(76/798)
No, itt is megjelent, hogy 3.-án kezdik, most már tényleg kiváncsi vagyok, de erre szokták azt mondani, hogy majd meglátjuk, remélem végre elkezdik.
Csak ne hülyitenék a népet, hogy egyik nap ezt mondják másik nap meg azt, bár errõl az új vetítésrõl még nem kaptunk hívatalos tájékoztatást.
10/10
Jordan Gold 2010 ápr. 16. - 00:45:19 10/10 Előzmény Lisette26
(75/798)
Én csak azt fuseráltam el amit õk mondtak.

Pontosítva, ezt az infót küldték tegnap 'MTV'. De lehet már õk se tudják mit akarnak. Ettõl függetlenül nem hagyom annyiban azért folyamatosan rajta vagyok az ügyön.

A teljes egészére nem térek ki, egy részlete, ez egy 2 napos üzenetbõl idézve.

-------------------------------------------

A Don Matteo c. sorozat 4. évad sugárzását elõreláthatólag nyár végén kezdjük, mivel a nyári szabadságolásokba belefutna a sorozat.

Az adott mûsoridõben helyette a Mc Leod lányai c. sorozatot adjuk, mert így egymás után következnek a sorozat epizódjai.

-------------------------------------------
Lisette26 2010 ápr. 15. - 15:53:38
(74/798)
Köszönjük az információt. Bár ezt jelezhetné az MTV a netes mûsoroldalak felé is, mert most épp május 3-ra írta ki a kezdést a tv24. :)
10/10
Jordan Gold 2010 ápr. 15. - 12:09:43 10/10
(73/798)
--== Bud Spencer & Terence Hill HUB Hírek ==--

Szép napot mindenkinek!

A mostani írásom egyben konkrét hír is a leadást tekintve.

Jelen állás szerint a Don Matteo 4. szériájának a közeljövöbeni tervezett vetítése elmarad, helyette a már szinte mindenhol átszerkesztett és látható McLeod lányai címû sorozat kerül vetítésre Április 21. tõl.

MTV szolgálata szabadságolás és egyéb okokból a Nyár végére számûzte a Don Matteo 4. szériáját, így leghamarabb szeptember-október körül kerülhet adásba, ha nem lesz valamiért megint csuszás.

Elnézésünk és megértésünket kérik.

A várható mûsorra kerülés elõtt jelzik felénk, mi pedig felétek.

üdvözlettel minden kedves olvasónak: Budterencehub szerkesztõsége
10/10
Jordan Gold 2010 ápr. 13. - 14:55:06 10/10
(72/798)
Én már erre nem mondok nagyon semmit, az MTV egy kész vicc.

A legrosszabb, hogy ez az egész herce hurca pont Terence Hill sorozattal történik amit még néztek is az emberek, nem méltó ez a mesterhez.
Ráadásként megint mi fogjuk megszívni mert a nézõk már így is elpártólnak lassan a TVzéstõl MTVtõl fõleg így nézõszám híján pedig a további évadok leadása kerül igen nagy veszélybe.
Bár nézheti mindenki a maga jó oldalált, el lehet kezdeni tanúlni olaszúl, és aki tudja nézze a RAI UNO-t mostanság csak ismétlések vannak de 2 részt adnak le és nincs teleaggatva reklám logókkal és korhatáros karikával.

Sejthetõ volt egyébként is, hogy a nyár közepére kerül a leadás mint a 2. 3. évad esetén totál holt szezon, csak ezt meglehet oldani egyszerûen és nem a népet hülyitve, A fanatikus TH rajongókon kívül max egy két vén öreglány nézte, mert épeszû ember 40 fokban nem a lakásban penészedik, de legalább leadták, mapanság már ez is nehézkes pedig nem ördöngösség, csak a megfelelõ embereket kell ültetni a vezetésre és a munkafolyamatokra, és olyan mûsorokat készíteni aminek haszna és nézetsége lesz, a mai Magyar Televizió adások közt egyedül egy régi sorozat viszi a pálmát, az egyetlen nézhetõ, ez pedig a Szomszédok, valamint A palota ékköve, volt (utobbinak még szép kis rajongótábora is van, talán folytatni kéne a vonalat és pld. a Yi-San egy hasonló sorozattal megörvendeztetni a nézõket és leültetni a képernyõ elé, hisz elõdje is röpke 2 év alatt 4 ismétlést élt meg, szinte ahogy véget ért a sorozat).

Én amitõl féltem a nézõket DM kapcsán, hogy a Foci miatt össze vissza kerül leadásra mint korábban is egész nap nézni kell a TVt vagy informálódni TXTrõl mert el teszik 1-2 órával elöbbra vagy késöbbre az eredetileg megadottól és ezt sehol máshol nem lehet megtudni csak az MTV TXT oldaláról mert ott jelzik a változást, de volt már rá példa, hogy ott sem, kézilabdameccs miatt 2 órával elöbbrébb hozták még a 3. évad egyik részét, ha valaki nem volt résen, jól lemaradt.

Na mára elég belõlem és negatívitásomból, viszont kedvem nincs most pozítivnak lenni, nincs meg hozzá a töltés.
Lisette26 2010 ápr. 12. - 19:53:16 Előzmény liame24
(71/798)
Úgy tûnik tolódik még a sorozat leadása. A tv24 oldaláról levették a késõbbi idõpontokat is, a Port sem ír mást. Helyette a McLeod lányai lesznek. Mindegy, türelmes vagyok, egyszer csak sikerül elkezdenie az m1-nek. :)
Lisette26 2010 ápr. 08. - 22:11:56 Előzmény liame24
(70/798)
Az m1 változtatott a kezdési idõponton. Április 26-tól lesz látható a sorozat.
10/10
liame24 2010 ápr. 05. - 20:41:34 10/10 Előzmény Jordan Gold
(69/798)
Köszi, olvastam itt korábban (futólag), amit írtatok, nem volt olyan egyértelmû ám nekem... de amint lesz egy kis idõm, megnézem/megnézzük az oldalt. Férfiaknak ez biztos többet mond. :P
10/10
liame24 2010 ápr. 05. - 20:40:13 10/10 Előzmény Lisette26
(68/798)
No ez még nem is láttam, köszi az infót!
10/10
liame24 2010 ápr. 05. - 20:39:38 10/10 Előzmény Anceschi
(67/798)
Igen, amikor év elején írtam nekik, én is ezt kérdeztem a levélben, hogy miért kell felcserélgetni a sorrendet (ha már folytatásos sorozatról beszélünk).. ez még az olyan sorozatok estében is fontos, mint a CSI Miaimi vagy hasonlók, mert ott is - ha nem is olyan szorosan mint egy igazi szappanopera estében - de összefüggnek a cselekmények.

Örülök, hogy egyetértünk! :)
10/10
Anceschi 2010 ápr. 03. - 19:38:33 10/10
(66/798)
Jordan Gold, mindenben teljesen egyetértek a hozzászólásoddal. Én az MTV-nek akartam írni valami hasonló tartalmú e-mailt, de aztán hagytam a francba az egészet, mert alapvetõen békés természetû ember vagyok.
Örülök, hogy végre leadják a 4. évadot, mert néhány jelenet fordítására és szinkronizálására NAGYON kíváncsi vagyok.
Lisette26 2010 ápr. 02. - 22:11:25 Előzmény Jordan Gold
(65/798)
Végre leadják az egész 4. évadot április 21-tõl, minden hétköznap az m1-en. Ismétlés késõ este az m2-n. Itt olvastam, gondolom hamarosan a port.hu-n is fenn lesz:

http://tv24.hu/musorinfo/sorozat/Don_Matteo/420
10/10
Jordan Gold 2010 márc. 31. - 22:09:06 10/10
(64/798)
Az MTV hozzáálása sajnos minõsítõ is rájuk tekintve, egyenes adásban mutatja miért is tart ott az ország ahol, pontosan az ilyen viselkedéstõl.

Csak Megjegyzésként mert nem kissé elhanyagolható tény, hogy a Don Matteo 4 évadától a cselekmények és történések nem 1 részre hatnak ki hanem tematikailag kötõdnek egymáshoz ezért nem lehet csak az eredeti sorrendben ahogy az Olasz TV is adta valamint ahogy azt megírták vetíteni.

A történetek komolyodnak és keményednek is ettõl a sorozat még izgalmasabb lesz (a szinkronhangok megvariálásával viszont ennek nagyon odavert, mert a már ismertek voltak tökéletesek a sorozathoz és tudták volna produkálni azt a színvonalat amit korábban, az új hangokban pedig nagyon nem érzem ezt, de majd meglátjuk számomra nagyon fura lett így.)

A történetekhez kapcsolva, hogy a sorrend azért sem mindegy mert hülyén venné ki magát, hogy valaki elõbb nõsül majd utána randizik és végül eljegyzik, ebbõl mindenki láthatja, hogy elkerülhetetlen és fontos a részeket az eredeti sorrendben leadni, erre nem lehet kifogás milyen sorrendben kapták az anyagot mert azt nem kell feltétlen abban is leadni, a narrátor pedig nem mondja, hogy X rész csak a szereplõket, tehát már ezért is érthetetlen az MTV hozzáálása. S itt jön az írásom elején felvetett költõi kérdés miért tart itt az ország, hát a válasz erre egyszerû: mert az emberek és az állam, még a TV is így ál hozzá.

A politikát utálom így a fenti egyes jelzõket nem ilyen célzattal írtam csak szemléltetés a helyzetre ami ma pl. az MTVnél is zajlik.

Ha egyszer végre adásba is kerül a folytonos halasztagatások után, a HUB-on természetesen eredeti sorrendbe lesz elérhetõ, (addig marad Olasz nyelven a DM4, DM5, DM6, DM7.)
10/10
Jordan Gold 2010 márc. 31. - 21:52:55 10/10 Előzmény liame24
(63/798)
Szia!

Igen, DM1 (Megjelent DVD-n is.), DM2, DM3 ezek szinkronosak valamint a 4. évadból a már leadott 2 rész.
10/10
offtopic
Siliana 2010 márc. 21. - 21:05:44 10/10
(62/798)
köszönjük, hogy megosztottad:)
10/10
liame24 2010 márc. 21. - 20:40:55 10/10 Előzmény Jordan Gold
(61/798)
Nálatok szinkronosan van meg a sorozat?
10/10
liame24 2010 márc. 21. - 20:38:53 10/10 Előzmény Siliana
(60/798)
Még ezt választolták az MTV-bõl:

"Természetesen mi is észrevettük hogy nem az elsõ részt tûztük mûsorra december végén, de nem tudtunk változtatni az elsõ két epizód adásidején. Az epizódok ugyanis nem sorban érkeztek az olasz forgalmazótól és ennek alapján készült a szinkron, ami meghatározta az adások sorrendjét. A 3. résztõl áll vissza az eredeti sorrend, akkorra készül el a magyar változat.

A sorozatból egyébként 24 részt sikerült most megvásárolnunk a jogtulajdonostól, és folyamatosan, de nem azonos idõpontban tûzzük mûsorra az egyes epizódokat. Ennek az oka, hogy a bûnesetek, a sorozat egyes epizódjai – eltekintve néhány kivételtõl, ahol összekötjük a sugárzást – különállóak, így alkalmasak arra, hogy a struktúrában felmerülõ egyes helyeket kitöltsék. Egyébként az 1-2-3 szériát is sugároztuk ebben a formájában IS.

A harmadik adástól fog helyreállni a sorrend, és természetesen egyszer sorozatként is mûsorra tûzzük."

az az "egyszer" nem tudom, mikort jelent, ha írnak még (tettem fel megint kérdést), jelzem felétek is!
10/10
mrhun2 2010 márc. 16. - 18:11:43 10/10
(59/798)
Minden oké a progival kapcsolatban jó meg király:D