Téma: Don Matteo

10/10
Aureola 2022 okt. 31. - 12:19:44 10/10 Előzmény szatas
(758/798)
Igen, a Rai1-n láttam. Sajnos nem tudom, hogy nálunk mikor adják. A Duna most vetíti a 11. évadot. Talán, ha az és a 12. lemegy, jön a 13-as? Ki tudja?! /A RAiPlayről levarázsolható a 13. évad a PastyLink oldal segítségével!/
9/10
GoodMovies 2022 júl. 18. - 16:18:30 9/10
(757/798)
Állati jó hangulatú sorozat, szimpatikus szereplőkkel. Talán Terence Hill a leggyengébb láncszem.
szatas 2022 jún. 06. - 11:35:24
(756/798)
És hol látta? Rai uno? Nálunk mikor fogják vetíteni a XIII-dik évadot, tudni már?
10/10
Aureola 2022 máj. 26. - 23:45:49 10/10
(755/798)
A 12. évad nem tetszett, de a 13. évad ismét nagyon jó! Most lett vége...
kriptonyt 2022 ápr. 25. - 23:05:37
(754/798)
Vajon miért kezdték elölről megint? Miért nem folytatják?. Hiszen van még 12. évad.
szatas 2022 ápr. 25. - 09:55:37
(753/798)
Most olvastam el a 13-dik évad előzetesét kicsit részletesebben...sajnos Don Matteo, azaz Terence Hill már csak az első 4 részben fog szerepelni benne. Az 5-dik résztől Don Massimo lesz Spoleto plébánosa. :-( Anceschi kapitány pedig a 2-dik epizódban tűnik majd fel vendég szereplőként. Amúgy a RAI Uno-n már több hete vetítik a 13-dik évad részeit....Kérdés, nálunk mikor lesz látható?????
9/10
napraforgó 2022 márc. 31. - 10:18:47 9/10 Előzmény szatas
(752/798)
Don Matteo egyedi és megismételhetetlen. Én örülök, hogy nem adták másnak a szerepet, hanem inkább új papot hoznak be.
Engem a James Bond nem érdekel, és legalább 6 szinész játszotta már a szerepet.
De azok a filmek egyediek voltak, volt elejük és végük. Itt meg a Don Matteo mindig folytatódik ugyanazokkal a szereplőkkel : a pap, a főtörzs, Natalina, Pippo, a százados (akárki is legyen az), a főtörzs felesége, a csendőrök, stb. Én egy új papot el tudnék viselni, na de ne Don Matteo legyen az illető. A Don Massimo pont jó.
szatas 2022 márc. 31. - 09:58:11 Előzmény DUNAWÖLD
(751/798)
A Don Matteo Cechinni miatt bugyuta, de szerethetően bugyuta!! Talán pont emiatt is szerethetőbb, mint más sorozatok. Terence Hill a legjobb színészek egyike, minden filmje ETALON számomra! Irtózatosan jó a karaktere, talán a "szőke-kékszemű szívtipró" az - amivel az amcsik ruházták fel - ami a legjobban állt neki szerintem. A Don Matteo mondjuk furcsa is lesz nélküle - 13-dik évadban kiszáll belőle - én miatta néztem! A riportban amit kitettem itt el is mondja, hogy ő azt szerette volna, ha Matteo atya szerepébe más is belebújik, mint anno a James Bondnál is megoldották. De a Rai nem ment ebbe bele....Don Massimo lesz az utódja, lehet a sorozat címe is Don Massimo-ra változik majd, ha esetleg lesz folytatása.
6/10
DUNAWÖLD 2022 márc. 29. - 16:35:19 6/10
(750/798)
A Montalbano sorozat volt a legjobb.
Nem volt bugyuta. Don Matteo Terence miatt a kedvenc.
Gondolom, ez egy felületes interjú volt, a háborút belekeverni kár volt, bàr szép gesztus a mostani , irányított hype alatt az orosz népről jót mondani.
Érdekes, hogy sok orosz barátom van, ukrán meg egy sem. Nem véletlen.
Akik olyan embert vàlasztanak Államelnöknek, aki pàr ėve mêg a nemi szervêvel zongorázott, nos...
Ilyen embert bíz meg a nép, ilyen emberre bízni a nêpet, mêg ha csak bábu is, ajjaj.
Vajon erről mi a véleménye Terence- nek?
6/10
DUNAWÖLD 2022 márc. 29. - 16:08:02 6/10
(749/798)
Annyi limlomot láttam már, hogy hiânyzott a Don Matteo hangulata, az összes bugyutaságával együtt.
Az itáliai kisvárosi környezet mindent visz.
Ott szeretném velük inni a kávét a teraszon, vagy a főtéren.
szatas 2022 márc. 23. - 09:56:48
(748/798)
Ezt épp most olvastam. Terence Hill-el megjelent egy riport, érdekeseket mondott a Don Matteo kapcsán is:
Terence Hill karácsony óta Malibuban, Kaliforniában tartózkodik, ahol egy faházban nyaral közvetlenül a tengerparton fia, Jess közelében. Nyugodtan elmondja telefonon, mennyire élvezi a nyugalmat és a gondolkodási időt, kirándul, de filmes könyveket is szerkeszt a közelgő projektekhez. Azt tervezi, hogy néhány hónap múlva visszatér Olaszországba.
Don Matteo-val kapcsolatban azt mondja, hogy alapvetően nem akarta abbahagyni. De ő már nem akart hosszú évadokat forgatni, hanem évente csak négy filmet, hasonlót a Commissario Montalbano sorozathoz. A RAI nem fogadta el a javaslatot. Bár szereti Don Matteót, Terence öt hónap meditáció után sem bánja meg, hogy kilépett a sorozatból. Azt mondja, hogy mindennek van kezdete és vége, és hogy ez is jó. Utódját, Raoul Bovát Olaszország egyik legjobb színészének tartja, és véleménye szerint Don Matteo karaktert is alakíthatta volna, mivel James Bond különböző szereplői vannak. Ehelyett az utódját most Don Massimónak hívják - a producerek döntése. Miközben nem hiányzik neki a filmezés miatti stressz, hiányzik neki a stáb, akik évekig törődtek vele, és szinte családtagként váltak számára.
Az olasz mozikban holnap kezdődő "Two Luck and Swefel" remake-jéhez szólva, azt mondja, hogy azóta tud a filmről, hogy ő maga is szerepet ajánlottak benne. Azonban elutasította, mert sértetlenül akarta hagyni a múltban tett dolgokat. Terence szerint ma már nem lehet ilyen filmeket készíteni, amióta megváltoztak az emberek. És azt is kétli, hogy ma még jut idő a forgatáshoz, és elmondja a "The Miami Cops" forgatásának példája alapján, milyen lazák voltak akkoriban a forgatások. Akkoriban még volt időd a jelenetekről és a koreográfiai harcokról beszélgetni. Ma minden sokkal hektikusabb.
Terence emellett az ukrajnai háborúról is beszél. Őt is, mint mindenkit, nagyon érinti a helyzet, és gyors békét remél. Hangsúlyozza, hogy az orosz nép jó emberekből áll, akik szintén nagyon szenvednek Putyin háborújától. Aggódik, mert egy ember, aki már nem gondolkodik, nagyon veszélyes.
Végül Terence azt mondja, hogy csak egy szuvenírt vett el a Don Matteo készletből, a Soutane-ból, amit 22 évig viselt a sorozatban. Arra a kérdésre, hogy esetleg újra felöltöztetné-e őket a sorozat lehetséges további évadaiba egy rövid megjelenés erejéig, a „Miért ne?” ellenkérdéssel válaszol. "".
kkanai 2022 márc. 02. - 21:54:10 Előzmény szatas
(747/798)
De jó, Anceschi volt a kedvenc kapitányom. Flavio Insinna a gyengém :-)
kkanai 2022 márc. 02. - 21:49:48
(746/798)
2022. március végén a RAI1-on elkezdik vetíteni a Don Matteo 13. évadát.

Terence Hill csak az első néhány részben fog szerepelni, majd rejtélyes módon eltűnik. Ekkor jelenik meg Don Massimo (Raoul Bova alakítja), aki Don Matteot fogja helyettesíteni. Az írók nem írják ki véglegesen a sorozatból (azaz nem fog meghalni), így ha Terence Hill vissza szeretne térni, tárt karokkal várják.
https://www.solonotizie24.it/2022/03/02/don-matteo-il-colpo-di-scena-su-raoul-bova-la-decisione-degli-autori/


szatas 2022 márc. 02. - 10:00:47 Előzmény Virág elvtárs
(745/798)
Úgy olvastam az előzetesben, hogy a 13-dik évadban - ami Terence Hill-el az utolsó évad lesz sajnos, utána kiszáll ebből a sorozatból is - egy epizód erejéig visszatér Anceschi kapitány , mint a 12-dik évadban Tomássi. Érdeklődve várom...
10/10
Virág elvtárs 2022 febr. 23. - 23:05:06 10/10 Előzmény szatas
(744/798)
Én a Dunán nézem, most az ötödik évad van éppen, az is hasonlóan jó: egyre több benne a nyomozások kívüli, "magánéleti" szál, még Anceschi-vel, nem Tommasival, de igazából én nekem a 11-12. évadok is tetszettek, a műfajában ez a legjobb sorozat - szerintem.
szatas 2022 febr. 22. - 11:19:17
(743/798)
Szerintem az éppen most a Prime-on futó 10-dik évad a legjobb a Don Matteo évadai között! Annyira jó ebben a 10-dik évadban a szereposztás: megvannak még a régiek ( Tomassi, Cecchini, Lia, Severino, Don Mateeo stb..., ) és az újak is tökéletesen illenek a sorozatba (mint Gualtiero, Margaritha, Barba, Alberto, Sabrina) rengeteg komikus és félre érthető szituációt teremtve!!! :-) Kár, hogy a 11-dik évadra szinte mindenkit lecseréltek! Ezt nagyon sajnálom. Már jobban kedvelem , mint a Hegyidokit....
szatas 2021 dec. 27. - 13:14:33 Előzmény lzsoka16
(742/798)
Kedves Izsoka16! Minden valószínűség szerint Önnek nem tetszik ez a sorozat, ezt olvastam ki a véleményéből, ami, mint mindenki másé - elég szubjektívre sikerült. Szerintem nem biztos, hogy a megfelelő platform-on fogalmazta ezt meg, hiszen itt - és ezt a korábbi hozzászólásokból is láthatta - a sorozat kedvelői, rajongói osztották meg egymással a véleményeiket! Ha kicsit figyelmesebben nézte volna ezt a sorozatot, akkor észrevette volna, hogy olyan alapvető , az emberiségből sajnos kiveszendőben lévő dolgokra és tulajdonságokra hívja fel szereplők karakterei és a történetek által a figyelmet, mint a SZERETET, BECSÜLET, HŰSÉG, MEGBÁNÁS, MEGBOCSÁJTÁS, LOJALITÁS, HIT-húség, ÖNZETLENSÉG stb... És pontosan azokat veszi gorcső alá, mint az önzőség, hűtlenség, kapzsiság, a pénz utáni vágyakozás, hajsza, státusz szibólumok folyamatos és kényszerű gyűjtése ( ékszer, autó, ház, nyaraló) amelyek ma igazán jellemzik az embereket. Lehet, kicsit "bugyután" tálalva, ahogy Ön fogalmazott, de pontosan ez a céljuk is a készítőknek: nem az erőszakot, hanem a komikus jeleneteket a központba helyezve, hogy inkább a nevetés és a vidámság , mintsem az agresszió legyen a végkifejlet, a látottak utáni konklúzió. Talán ennyit szerettem volna reagálni a véleményére.
lzsoka16 2021 dec. 22. - 10:56:35
(741/798)
Még nem jöttem rá, hogy ez egy paródia film, vagy tényleg ilyen bugyuták az olaszok....
9/10
napraforgó 2021 nov. 09. - 14:41:50 9/10
(740/798)
Megnéztem a legelső részt újra és azt láttam, hogy a templomban Cecchini mellett egy szőke asszony ült, aki a kijratnál is mellette haladt, előttük egy 10 éves forma fiúcska. Nagyon úgy néztek ki, mint egy család.
Bea3 2021 nov. 01. - 09:45:14 Előzmény Fernando de la Santa
(739/798)
Egyetértek!Az rossz döntés volt,szerintem.