Téma: Dr. Csont

10/10
zora 2010 ápr. 20. - 12:16:02 10/10
(1265/28805)
*** spoiler 5x17 ***

Azert az megiscsak szomoru, hogy annyira utältäk, vagy ätneztek rajta, hogy meg a nevet sem tudtäk, es egyik oszt.tärsa sem beszelt a könyveiröl... Nagyon szenvedhetett, tenyleg. Nem csoda, ha a szemet beszoläsok ellen alaposan fel van vertezve. Mert egy szolt sem szolt, mikor a talälkozon jo nehänyszor kigunyoltäk. Pedig biztos fäjt neki, meg mondta is, hogy a memoriäja kitünö... Szoval nagyon megsajnältam.
10/10
zora 2010 ápr. 20. - 12:11:23 10/10 Előzmény Babse
(1264/28805)
Csütörtökön az RTL-en a 4x21 volt. Te valoszinüleg összekeverted az RTLKlubbal. Hogy a magyaron mikor lesz, halväny liläm sincs...
talkaboutbones 2010 ápr. 19. - 22:19:32
(1263/28805)
SPOILER
Én úgy vettem le, hogy a hadsereg (Rangers) próbálja visszacsábítani Bootht, és nem az FBI-on belül kapna kiképzõi munkát. Én arra vagyok kíváncsi, hogy a Gravedigger tárgyalásán felsejlenek-e ezek a gyengeségek a kettõjük kapcsolatában (mármint, hogy ennyire kötõdnek egymáshoz, és ez veszélyezteti a munkájukat).
10/10
zora 2010 ápr. 19. - 16:29:23 10/10
(1262/28805)
Köszi a reszletes välaszt!
10/10
pluhildi 2010 ápr. 19. - 14:59:25 10/10
(1261/28805)
A legelsõ részben hangzott el és igen, lehet, hogy ez (is) a magyarázat, hogy miért mennek mindig õk. De arra már nem ad választ, hogy az ügyeket miért éppen az FBI nyomozza?Csak azért mert csontokból kell dolgozni és csak az FBI kötelékében van ilyen szakember? Vagy van másfajta felosztás is a helyi rendõrség és az FBI között?
10/10
R.ka 2010 ápr. 19. - 14:13:33 10/10
(1260/28805)
Szerintem mivel Brennan a legjobb a szakmájában, ezért mennek mindig õk (mivel Booth a társa). Egyszer még a sorozat kezdetén elhangzott, hogy Bones-on kívül Kanadában van a legközelebbi szakember. Ezt õ mondta, de már nem emlékszem, hogy melyik részben.
STKAKTUSZ 2010 ápr. 19. - 13:18:58
(1259/28805)
---spoiler---

Szerintem ez az elmélet abszolut megállja a helyét. Brennan azt mondta, hogy nem õt kell megvédeni, hanem Booth-nak van szüksége védelemre- elsõ körben attól, hogy Brennan érzelmileg nem tudja azt nyújtani neki amit megérdemel, másodszor viszont tényleg benne van a pakliban, hogy az FBI nem véletlenül találta ki ezt a szabályt: Booth nem engedné Bones-t a veszélyesebb akciókban részt venni (ok, ez eddig is így volt), meg simán meg lehetne zsarolni õt Brennan-nel, ahogy ez már meg is történt, csak fordított esetben (amikor a Gravedigger elrabolta Booth-t, Brennan-ben fel sem merült, hogy nem adja át a bizonyítékokat). Ez nem csak az FBI-ra jelent veszélyt, de akármelyikük börtönbe kerülhet emiatt. És ha valaki már partnerként is felismerte, hogy így meg lehet õket zsarolni, mi lenne, ha összejönnének..? Plusz, ha valamelyikükkel történik valami, akkor a másik nem csak a partnerét vesztené el (oké, ez már csak egy kétségbeesett kísérlete a tagadásnak, hiszen attól még, hogy nem jöttek össze, sokkal többek, mint partnerek... de azért a látszatot tartsuk fennt:P)

Az FBI központja (ahol Booth is van jelenleg), a J.Edgar Hoover épület Washingtonban van, de van ezen kívül még 56 területi irodája nagyobb városokban és több mint 400 kisebb kirendeltsége, plusz vannak ügynökei külföldön is, amerikai nagykövetségeken és konzulátusokon (kb 50 helyen). Szóval van választék, ha át akarják helyezni:D de szten az lejjebb lépés lenne a ranglétrán, nem kapna ilyen jó kis ügyeket és nem dolgozhatna a Jeffersoniannal. Kivéve persze, ha külföldre helyeznék, az elõrelépés sztem.

Az angol wikipédián nagyon jó szócikk van az FBI-ról. Most hogy rákérdeztetek, átolvastam és találtam egy érdekes bekezdést. Ha valaki FBI-ügynök akar lenni, meg kell felenie egy sor fizikai és szellemi állóképességet felmérõ teszten. Ezután az illetõt átszállítják a virginiai tengerészeti bázisra, és itt kezdõdik csak meg a tényleges kiképzés. Elég valószínûnek tartom, hogy Booth-nak itt fognak munkát ajánlani (de fenntartom, hogy sztem valami elég komoly dolognak kell ahhoz történnie, hogy egy különleges ügynököt ide vezényeljenek...). Ugyanakkor leírják azt is, hogy egy FBI-ügynököt bármikor bármilyen ürüggyel áthelyezhetik bármelyik az FBI fennhatósága alá tartozó kirendeltségre.
10/10
zora 2010 ápr. 19. - 13:06:07 10/10
(1258/28805)
Talältam meg egy okot, amiert haragudhatok Brennan-re! Az 5x07-ben azt mondta Gordon Gordon-nak, hogy nincs olyan dolog, amit meg ne tenne Booth-ert. Es akkor meg arra sem kepes, hogy a kapcsolatot legaläbb MEGPROBÄLJA???
A Morticia-val kapcsolatban: azt mondta Ange-nek, hogy az elsö beceneve a Bones volt...
10/10
zora 2010 ápr. 19. - 12:28:08 10/10 Előzmény Babse
(1257/28805)
Felkerült az 5x17 felirata a hosszupuskära!
10/10
pluhildi 2010 ápr. 19. - 12:24:39 10/10
(1256/28805)
Ez az egész FBI-osdi nekem is fehér folt, mármint hogy hogyan is mûködnek, a wikipédián sem találtam olyan mélyreható magyarázatot. Ha valaki keni vágja világosítson fel minket is.
10/10
zora 2010 ápr. 19. - 10:45:00 10/10 Előzmény pluhildi
(1255/28805)
Igen, bennem is ez van, hogy esetleg mäs helyszin jön? Nagyon külföld nem lehet, az egesz intezetet megsem vihetik...
Erti valaki az FBI szerkezetet? Hogyhogy a fövärosbol nekik kellett L.A.-ba, Washington ällamba, Uj-Mexikoba stb menniük? Az FBI-nak csak Wash.-ban van szekhelye?
A Smithonianrol olvastam, hogy mäs värosokban vannak kihelyezett intezeteik. Szoval a Jeff.-nek is lehet...
... Mär csak 5 resz van vissza???!!!
10/10
pluhildi 2010 ápr. 19. - 09:23:57 10/10
(1254/28805)
A "kockázat" dologhoz nekem eszembe jutott még valami.
Anno a 2. évad 12. részében (amikor Howard Epps meghal) Booth meghúzta azt a bizonyos vonalat, ami arra hivatott, hogy megvédje õt vagy az õket körülvevõ "szeretett" személyeket a hasonló veszélyhelyzetektõl.
Ez két dologban gondolkodtatott el engem.
Egyrészt Booth nem merte megtenni az elsõ lépést, elõször mert még talán túl korainak tartotta, aztán ott volt Cam és végül jött a vonalhúzás. Bones szerintem már nagyon régen át szerette volna lépni de hát a vonal az vonal és az elsõ lépést csakis Booth tehette meg, hiszen õ maga állította azt fel. Így maradt a vonal másik oldalán és amikor Booth végül mégis átlépte úgy érezhette, hogy ha együtt dolgoznak párként (ha engedik nekik) és vele történik valami azt már Booth (másodszorra) már nem fogja tudni feldolgozni, ezért jobb ha inkább nem történik meg.
Vajon lehetett ez így?
10/10
R.ka 2010 ápr. 18. - 21:38:40 10/10
(1253/28805)
Teljesen érthetõ voltál! Igazad van a randi-dologban, én csak a csókra "koncentráltam" :)
STKAKTUSZ 2010 ápr. 18. - 21:12:46
(1252/28805)
---spoiler---

Sztem Booth tényleg nem vállalta ezt a kockázatot ha úgy vesszük. Jared azt kérdezte, hogy Booth sosem vállalta ezt a kockázatot (sosem tette meg ezt a lépést), de Bones érthette úgy, hogy sosem hívta el õt randira illetve sosem "mert" vele összejönni. Sweets szerint Booth és Bones egymást hibáztatják, amiért nem jöttek össze, tehát Brennan szemszögébõl Booth tényleg nem vállalta ezt a kockázatot, mivel együtt dolgoznak. Sõt, az elsõ közös ügyükben meg is mondta, hogy ezért nem hívja el. Nemtom mennyire érthetõ:D
10/10
R.ka 2010 ápr. 18. - 20:58:47 10/10
(1251/28805)
Én a 100. után egybõl megnéztem az elsõ részt, és nagyon tetszett. Teljesen más élmény volt így nézni, mint elõször. Most már érthetõ volt, miért is ilyen undokok egymással :)
Egy apróságot azonban észrevettem:
--SPOILER--
A 4. évadban Jared megcsókolta Brennant, és rákérdezett, hogy a bátyja ugye nem vállalta soha ezt a kockázatot? Brennan pedig azt válaszolta, hogy nem. Ez egy kicsit ellentmondás... Bár igazából az 5 évad alatt én kb. ennyit találtam, ami ellentmond a 100. résznek. Ebbe pedig belemagyarázhatjuk azt, hogy nem akarta Jared orrára kötni azt, ami réges-rég történt...
STKAKTUSZ 2010 ápr. 18. - 16:25:06 Előzmény pluhildi
(1250/28805)
Nemnem, énis pontosan azt érzem amit te:) Annyira tetszik, hogy így oldották meg a dolgot, mert imádom azt az érzést, amikor elõször látok egy részt (fõleg ha éppen pótlok, tehát nagy adagban kapom az "új részeket"). És most újrakezdtem az elsõ évadot és ugyanazt az érzést kapom meg, mintha elõszörre nézném, mert teljesen más kontextusba kerültek a dolgok. Nagyon poén:D fõleg a "Be a cop"-jelenet az elsõ részbõl, huh, most még nagyobb oltás így Bones szájából...:P:P:P meg a Vegas-rész is nagyon nagy! igazából mindegyik:D fõleg a korábbi részekben volt rengeteg csönd, amikor csak néztek egymásra, wow... mondjuk azóta jobban megnyíltak egymásnak, és már nem csak szemmel üzengetnek:P:D am én is csak ajánlani tudom hogy nézzetek most elsõ évados részeket, mert egy élmény, komolyan.
Babse 2010 ápr. 17. - 21:23:36
(1249/28805)
Sziasztok!
Ugye nem ment le a 3/13 csütörtökön az RTL-en? Mert elvileg ugye kellett volna...
Az 5/17-el kapcsolatban én még feliratra várok, mert nem vagyok nagy angolos, de lehet nem bírom ki:D
10/10
pluhildi 2010 ápr. 17. - 19:42:14 10/10
(1248/28805)
most hogy már láttuk a flashback epizódot és jó néhány dolog tisztába került, azóta néztetek már vissza korábbi részeket mondjuk az elsõ vagy a második évadokból?
ma belenéztem 2. évados részekbe és hihetetlen de annyira más.....más szemszögbõl látom már mint amikor elõször vagy másodszor vagy harmadszor?... :))
olyan furcsa érzésem van, még megfogalmazni sem tudom de valami megváltozott, de nem rossz irányba
csak én vagyok így vele?
10/10
pluhildi 2010 ápr. 17. - 15:51:52 10/10
(1247/28805)
zora tetszik az ötleted ;-D
ettõl függetlenül bennem még mindig itt motoszkál a korábban már említett kissé közhelyes finálé, de most már kiegészítettem némi sírással is.
***spoiler***
viszont arról is szó van, hogy egy évre megy el Bones ásni, nem tudom a a kiképzés mennyi idõre szól + ott van egy hosszú nászutas párunk is
az is lehet, hogy a 6. évadban pár ügyet nem washingtonban fognak megoldani? vagy az egész 6. évadot új környezetbe tennék?
ejha egy kicsit elrugaszkodtam, de látom nem csak én. menjünk forgatókönyvíróknak :)))
Vidra #23 2010 ápr. 17. - 14:41:52
(1246/28805)
Hóhó, én mirõl maradtam le?
Nem a 3. évadnak volt most vége mert kezdõdik a gyõzzüke só?