Téma: Dr. Csont

10/10
pluhildi 2010 ápr. 09. - 11:40:01 10/10
(1185/28805)
sajnos én még nem láttam teljes egészében pedig annyira akartam...részleteket viszont láttam (a lényegeket) és így is annyira jó volt hogy el sem tudom mondani. annyira édesek voltak mindketten hogy hihetetlen. még biztos megnézem párszor. én nem csalódtam egyáltalán, sõt alig várom a további részeket
szerintem ahogy így lezárták ez volt a legjobb megoldás, biztos megpróbálják ugyanúgy folytatni ahogy eddig, ami valóban igen nehéz lehet (ha én kerülnek hasonló helyzetbe hát bizony problémáim lennének) lesz olyan esemény aminek hatására Bones újra fogja gondolni az egészet és tisztába teszi magában az érzelmeit. mennyi rész lehet még az évadból talán 4 vagy 5? én úgy gondolom hogy az évadzáró minden rajongó számára örömteli pillanat lesz - én legalábbis ezt remélem.
10/10
zora 2010 ápr. 09. - 08:41:15 10/10
(1184/28805)
** spoiler 5x16 ***

Most teljesen mäs szemmel nezem a koräbbi reszeket! Tudom, hogy az 5x16-ban csak megjätszottäk a szineszek, hogy a koräbbi reszeket megjätszottäk, de jo belekepzelni, hogy ez valoban igy volt...(erthetö voltam?)
Pl, most picit beleneztem a 2. evadba, a fejnelküli boszis reszbe, ahol megtörtenik az a "pasi-öleles". Igy mär teljesen mäs ertelmet kap Tempe huzodozäsa. Meg a 4x20 vegen(Dasy es menyasszonyi ruha), ahol Tempe panaszkodik, hogy nem kepes erzelmekre.
Tulajdonkeppen ezzel a vegkifejlettel (5x16)magasra raktäk a keszitök önmaguknak a lecet! Mert az elkövetkezö reszekben szerintem az lesz, hogy Booth mindent meg fog tenni, hogy Tempe merjen bizni önmagäban. Ha esetleg külön-külön is, de el fognak järni Sweets-hez, Booth, hogy tanäcsokat kerjen, Tempe pedig, hogy megismerje önmagät. Legaläbbis szerintem. Hosszu a folyamat, el fog tartani meg legaläbb egy ujabb evadon keresztül... De hät ez csak jo nekünk! Ti hogy lätjätok?
10/10
zora 2010 ápr. 09. - 07:39:49 10/10
(1183/28805)
Köszi, ez nagyon reszletes volt!
STKAKTUSZ 2010 ápr. 08. - 19:33:25
(1182/28805)
---spoiler 100th---

Szerintem egyértelmû "KITARTÁS" felirat a rajongóknak, hogy fel ne adják, mert a következõ pár rész nehéz lesz. De ott van egy "DE", egy kis fény az alagút végén, mert a "dream" vitathatatlanul Booth álmára utal, ahol pedig jópár dolog megtörtént, aminek már az életben is ideje lenne. HH megmondta, hogy mindennek jelentõsége van, szóval hogy ezt a feliratot így a szánkba rakták teljesen világos az üzenete, vagyis igen, az álomban látott dolgok meg fognak történni, csak ki kell várni, hogy mikor... és mivel már ezerszer utaltak a két évadzáró közti kapcsolatra, elég esélyes, hogy fordulópont lesz a mostani.

A "miért"-re Brennan adta meg a választ. Azért, mert úgy érzi, nem elég jó Booth-nak, mert nem tud megváltozni, és nem akarja megbántani õt, nem akarja szenvedni látni. Õ is akarja (persze hogy akarja), de nem meri kitenni Booth-t saját magának, nem mer egy esélyt adni kettejüknek, mert nem bízik önmagában, mert nem bízik benne hogy képes egy normális kapcsolatra. Ironikus, de túlságosan szereti Booth-t ahhoz, hogy összejöjjön vele. Érdekes, hogy mindketten mindig értetlenkednek, ha valaki párként emlegeti õket, fõleg Brennan, de ahogy az utolsó jelenetben Booth leveszi a maszkot, azonnal kapcsol õ is, és rögtön tudja, mi a tétje a beszélgetésnek. Ez is azt bizonyítja, hogy kettejük kapcsolata végig nem volt más, mint egy jól összehangolt játék, ahol valóban van egy vonal, de az a bizonyos vonal nem azt jelenti, amit gondoltunk, hanem az választja el a játékot a valóságtól, vagyis a viccelõdést, az értetlenkedést attól, hogy kimutassák, hogyan is éreznek. És itt a csavar, hogy mindketten tisztában voltak ennek a vonalnak a jelentésével és jelentõségével! Valahányszor kettesben voltak, megközelítették ezt a vonalat, de mindig csak biztonságos távolságra. De Bones itt azonnal felismerte, hogy Booth átlépte a vonalat, és rögtön átlépte õ is, egy percig sem értetlenkedett hogy Booth kettejükrõl beszél. Ez nem jelenti azt, hogy õ nem félt megtenni, mindketten féltek, de mint Sweets kifejtette Booth-nak kellett lépnie. Brennan nem tette volna meg, szerintem végig azt kívánta, bárcsak ne mondta volna ki Booth, mert az elejétõl fogva tudta, hogy õ nemet fog mondani. A beszélgetésükbõl kiderül, hogy már mindketten gondolkodtak a dolgon, hiszen mindkettõjüknek elég határozott elképzelése van a hogyan továbbról, nem csak hirtelen felindulásból mondták amit mondtak. Bones már egyébként sztem korábban átlátta a helyzetet mint gondolnánk, és az is érdekes, hogy csak a tényszerû tévedések zavarták a könyvben, egyszer sem mondott véleményt a konklúzióról. Azt mondta, ez Sweets interpretációja kettejükrõl, ennyi, ami pedig tõle nagy szó.

Kíváncsi vagyok, ezekután hogy fognak járni Sweets-hez, vagy hogy egyáltalán járni fognak-e. Mert ez volt az alku, ezért kezdtek el hozzá járni eredetileg, hogy Sweets könyvet írjon róluk. Nem lepne meg, ha egy ideig egyikük sem járna hozzá, aztán szép lassan külön-külön visszajárnának terápiára.
10/10
zora 2010 ápr. 08. - 17:09:29 10/10
(1181/28805)
**** spoiler 100 *********

Ja, es a legfontosabb: Elhangzik egyältalän, mi az akadälya a kapcsolatuknak?! Egy "Miert?" Azt sejtem, hogy 6 evvel ezelött miert nem. De most miert nem??!!
(oke, Kaktusz, Sweets älläspontjät valamennyire ertem, de mit mondanak ök ketten?)
10/10
zora 2010 ápr. 08. - 17:05:57 10/10
(1180/28805)
Itt egy friss video, ebböl täjekozodtam:
http://www.youtube.com/watch?v=d3FmpPW90cw
10/10
R.ka 2010 ápr. 08. - 16:25:10 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(1179/28805)
"Nothing happens unless first a dream..."

Ezzel most az elõzõ évadzáróra utalnak, vagy a most következõre?
10/10
R.ka 2010 ápr. 08. - 16:23:48 10/10
(1178/28805)
Ne várj feliratra, még ha "németes" vagy is :) Érdemes megnézni! Én csak annyit mondanék, hogy szomorú is, meg nem is a vége. Nyilván nem úgy végzõdik, mint ahogy mindenki elvárja, de nem is hagy kétséget az érzéseik felõl :) Nagyon jó rész, sok-sok érzelemmel, de sok mókás dologgal is (Zack és Hodgins elsõ kísérlete, Angela elsõ "animációja", stb.) :)
Egyébként az 5x15-höz elkészült a magyar felirat, ezer köszönet érte a fiúknak!
10/10
zora 2010 ápr. 08. - 16:13:46 10/10
(1177/28805)
*** spoiler 100. ***

A youtube-on sikerült reszleteket lätnom belöle... Mär alig värom, hogy letölthessem felirattal! Szoval, szomoru lesz... Hät, nem lehet minden happy end! ( föleg, hogy ez nem a "vege"!)
STKAKTUSZ 2010 ápr. 08. - 14:23:28
(1176/28805)
---spoiler 100th---

"Nothing happens unless first a dream.."
Carl Sandburg

na neeeee...:D szerintetek?
STKAKTUSZ 2010 ápr. 08. - 14:05:55
(1175/28805)
---SPOILER 100. rész---

AZTAROHADT LÁTTÁTOK??? Hát én ebben a pillanatban fejeztem be és áááááááááá!!!!!!!! Azt kell hogy mondjam hogy ez volt a tökéletes rész... ha nem néztem volna meg az elõzõ 99-et, semmit nem ért volna ez a századik!!! de így ez volt a TÖKÉLETES RÉSZ! Benne volt egyszerûen minden ami az elmúlt 99 rész alatt felhalmozódott...Oké, most kicsit visszafogom magam és nem a végével kezdem. Baromi jó volt látni mindenbõl az elsõt (és tuti még párszor meg kell nézni hogy minden feltûnjön): Zach és Hodgins elsõ kísérletét, Booth elsõ lázadó ruhadarabját, Angela elsõ arcrekonstruckióját (és az Angelator elõdjét:)), hallani az elsõ "Bones"-t, a már jólismert mondatokat ("I don't know what that means", "chop chop":D:D...), Booth és Bones elsõ közös "iszogatását" és még sorolhatnám... de ha már itt vagyunk. Nem kell túlkombinálni a dolgokat ahhoz hogy ezek után észrevegyük, hogy az eddigi ÖSSZES alkoholizálás tulajdonképpen pótcselekvés egy másfajta tevékenység helyett... Szerencsétlen Sweets... Szerintem jobb volt így, legalább most már tényleg tisztán lát, eddig tele volt zavarral és kételkedéssel BB kapcsolatát illetõen, hát most már rájöhetett, azért, mert eddig nem látta a teljes képet. Gondolom rájött arra is, hogy ha Booth és Bones összejönnének, lehet nem vitatkoznának többet. Á le se tudom írni azt a sok mindent ami a rész kapcsán kikívánkozik... A múlt-jelen párhuzamokról akartam még írni, de közben a végérõl is, amit viszont már nem tudok halogatni:D A vége... annyira jó volt!!! És tényleg tudták! Mind a ketten! Csak olyan jól játszottak, hogy mindenkivel el tudták hitetni, hogy tényleg maguk mögött hagytak mindent és nincs köztük semmi. De tudták hogy van és azt is tudták hogy a másik is tudja! Gyönyörû volt, ahogy Booth végül felvállalta végre... viszont egyszerûen szívszorító, ahogy Bones kénytelen volt visszautasítani, nem akarta megtenni, de amennyire fél a változástól és egy kapcsolattól... Az a sok érzelem amit eddig elnyomtak most mind elõtört és nem tudom, mennyire lehet ezek után ugyanolyan a kapcsolatuk, mint eddig (semennyire, persze). Eszméletlenül szomorú volt az az utolsó jelenet... és dícséret illeti érte az írókat, mert nem mondták ki azokat a szavakat (és ezzel mégjobban megerõsítettek abban, hogy meg tudnák írni a BB kapcsolatot úgy hogy az ne gyilkolja meg a nézettséget), mégis ott van, hogy ezelõl egyikük sem menekülhet el soha. És most meg fogják próbálni (nyilván fõleg Booth, mert Bones-nak jó minden a régiben) és amelyiküknek végül nem sikerül kilépni ebbõl, az lelkileg nem lesz képes mással ilyen kapcsolatot létesíteni. Utolsó gondolatként még annyit, hogy az a zárókép amikor mennek és kétségbeesetten összekapaszkodnak... hát az teljesen elkapja a lényeget. Meg ez:

"Booth: Get a soul!
Brennan: Get a brain!"

A többit majd késõbb, megnézem mégegyszer:D
STKAKTUSZ 2010 ápr. 08. - 10:28:52
(1174/28805)
már jön lefelé!!!:D:D:D
talkaboutbones 2010 ápr. 08. - 10:23:55
(1173/28805)
Happy Bones#100, mindenkinek! Várok mindenkit a blogomon, hogy kibeszéljük a 100. részt!
STKAKTUSZ 2010 ápr. 08. - 00:26:25 Előzmény pluhildi
(1172/28805)
én nem számolgattam az idõt, de a neten még nincs fent:D (a köv NCIS viszont már igen:))
10/10
pluhildi 2010 ápr. 07. - 14:12:20 10/10
(1171/28805)
sziasztok!
ma este kanadai 100. rész!
meg tudja nézni valaki? megpróbálok vagy fent maradni vagy korán kelni, de félek nem fog menni
majd meséljetek :))
10/10
zora 2010 ápr. 02. - 15:58:11 10/10
(1170/28805)
Szívesen megtenném, csak még nem értettem mit láttam - kivéve a félreérthetetlen pillantásokat -, mert nem tudok angolul. Várom a feliratot, két hét múlva jelentkezem! (Hát, igen, német helyett anno tanulhattam volna angolt is... :-(( )
talkaboutbones 2010 ápr. 02. - 11:27:08
(1169/28805)
gyorsak voltatok, köszi! :))
10/10
pluhildi 2010 ápr. 02. - 10:31:07 10/10
(1168/28805)
én már írtam egyet, de megyek....
talkaboutbones 2010 ápr. 02. - 10:24:38
(1167/28805)
...és hogy Booth segítsen Brennannek kipróbálni a 187. oldalt? (hehehehe) Jó ötlet zora. (Btw, nem akartok az én oldalamon is kommentelni errõl a részrõl? ;D)
10/10
pluhildi 2010 ápr. 02. - 09:56:33 10/10
(1166/28805)
nekem is hiányzott egy jó kis B&B pillanat, de volt már rosszabb is
ja és majd elfelejtettem megemlíteni, hogy szeretnék én is 25%-ot kapni azért mert átolvasom valaki könyvét kiadás elõtt és adok pár tanácsot :D
miért nincs nekem ilyen barátom :D