Téma: Dr. Csont

10/10
zora 2010 máj. 24. - 10:56:24 10/10
(1665/28805)
Lehetséges, hogy a "megmentés" nem egy fizikai, hanem lelki sérülésröl szol? Ha esetleg Tempe tényleg valami örültségre készül, ami csupän szämära ésszerü és Booth-nak sikerül jobb belätäsra téritenie?
10/10
zora 2010 máj. 24. - 10:50:15 10/10
(1664/28805)
Ja, egy kis valosägalap: Most a napokban lezuhant Indiäban egy repülö. Esetleg Tempe segithetne az azonositäsban, a katonasäg meg a roncs eltakaritäsäban...
Jol van, abbahagyom.
10/10
zora 2010 máj. 24. - 10:47:18 10/10
(1663/28805)
Szerintem a 6x01 lehetne egy "félidös" rész, tehät mondjuk karäcsony környékén Afganisztänban talälnak egy amerikai csontväzat, Booth meggyözi a feletteseit, hogy ezt csak Dr. Brennan képes megoldani, aztän négyes videokapcsolatban megoldjäk az ügyet (Washington, Pärizs, Afg., Maluku). Aztän Tempe megkérdezhetné Booth, hogy birja a karäcsonyt az otthonätol tävol, Booth meg mélyen a szemébe nézve mondhatnä: - Nagyon nehezen, hogy a szeretteim ilyen tävol vannak.
Vagy, tényleg nagyon jo lenne, ha az 5x22 gyilkos-elkapäsa, repülötér között pär nap eltelt volna, mert akkor Tempe lehetne mär terhes is... Aztän 6x02 gyerekkel, ujult erövel a Jeffersonian-ben talälkoznänak. Megvan! Mivel tele kellett löni magukat mindenféle védöoltässal, igy a fogamzäsgätlo akär el is veszthette a hatäsät. Räadäsul ahhoz is kell pär nap, mire mindet beadjäk.
Na, jo, elkapott a hév... Remélem, Hansonék megoldjäk.
STKAKTUSZ 2010 máj. 24. - 10:10:31
(1662/28805)
Ahogy a reptéren is inkább sajtá magukat védték érzelmileg, félek, hogy a továbbiakban is így fognak tenni, vagyis nem lesz olyan sok távolsági hívás Afganisztán és Maluku között...:S De lehet (remélem) tévedek:) Daisy szerintem ezalatt az egy év alatt sokat fog változni, így, hogy Brennan-nel gyakorlatilag ugyanabban a szituációban vannak, szerintem közelebb kerülnek majd egymáshoz és Bones is meglátja, hogy azért a vicces és néha idegesítõ felszín alatt Daisy ugyanolyan sérülékeny, mint õ. Mert hiába racionális döntés Sweets-tõl, hogy nem vár rá egy évet (Daisy szemszögébõl az), azért szerintem reménykedett, hogy mégsem ezt mondja búcsúzásképp. Szerintem egyébként Daisy úgy fog visszaérzkezni, ahogy Brennan, vagyis ezalatt az egy év alatt rájön, mennyire fontos neki Sweets és vissza akarja majd kapni (na õk tuti nem fognak telefonon beszélgetni), csakhogy Sweets már valaki mással lesz. Szerintem biztos talál egy "menekülõutat", hogy elfelejtse Daisyt, és már meg is van az egyik visszatérõ szereplõm (már most tudom, hogy utálni fogom:D).

Jah, Bones olyan szerencsétlen volt az eleljén:D Csak rá kellett nézni és elfogta az embert a nevetés, olyan kis mókás volt minden helyzetben:D És mindenhez túrabakancsot hordott, még a szoknyához is:D Akkor egyszerûen azért volt vicces, mert egyáltalán nem értett az emberekhez, mindig értetlenkedett és azt sem értette, miért nem odaillõ a viselkedése. Most meg inkább azért, mert bár már egészen jól olvas az emberekben és megtanulta, hogyan kell(ene) viselkedni másokkal, kifejezni még mindig nem nagyon tudja magát (vagy elfogadni azt, hogy ez a változás elõnyére és nem hátrányára válik az életben). Azért szerencsére még mindig meg tud lepni (hát amikor kihúzta a gitárt, az olyan Bones-os volt:D), de már egyre kevesebbszer halljuk a kedvenc mondatomat az egész sorozatból: "I don't know what that means.". Ezt mindig olyan ártatlanul tudta mondani, hogy nem lehetett nem nevetni:D Jaj nekem is el kéne kezdeni elölrõl...
10/10
zora 2010 máj. 24. - 08:20:44 10/10
(1661/28805)
Ez a tramplisäg nagyon lätszik az elsö részekben! Lobälja a karjät, a felsötestét, szinte semmi nöies nincs benne - az arcät leszämitva.
10/10
zora 2010 máj. 24. - 08:18:57 10/10
(1660/28805)
Ja, akkor én ugy néztem, ahogy a tv-ben adtäk. A 2. volt az arab-amerikai béketalälkozos, robbantgatos bäty, akinek kiütések voltak az arcän. Ebben volt elöször Tessa is.
10/10
follia 2010 máj. 24. - 02:10:08 10/10
(1659/28805)
szerintem is irracionális, hogy ami 5 év alatt átalakult Brennan-ben, ami által a hozzáállása, a természete, a viselkedése és egyáltalán az egész személye szerethetõbb lett a külvilág számára és érzékenyebb afelé, az egy év alatt visszaváltozzon. a járása meg végképp nem - amilyen szép volt, olyan trampli, nem is értettem... szerintem csak elõnyére változott.
nekem az az érzésem, hogy már õ is rájött, hogy lehet, hogy több szenvedéssel jár, de jobb úgy élni, hogy számításba veszi az érzéseit is.
lehet, hogy az indonéz ásatás ingerszegény környezet lesz, de pl. ott lesz Daisy, aki bár nagyon igyekszik a tudásáról meggyõzni Brennan-t, azért látszik, hogy egy csupaszív kiscsaj (Lancelot, várni fogsz rám? - ez olyan édes volt a reptéren!! :) ). és hát csak lesz lehetõség arra, hogy Maluku és Afganisztán telefonon vagy email-ben kapcsolatot létesítsen egymással...
Tia. 2010 máj. 24. - 00:56:04
(1658/28805)
:-))))

spoiler, 5X1--->


- "A kártya szerint, csak a felszínen racionális.
Alatta olyan õrült, mint én! És ez bók volt."-jósnõ
- "Nem annak hangzott."-Brennan

- "Maguk ketten, úgy csinálnak majd mindent, mint mindig."-jósnõ
- "Néha be kell érnünk a második legjobbal." - Booth

És ezután jön az a mondata a jósnõnek, hogy egyébként, a kártya azt mondja, minden összejön végül.

Ezek eléggé sokatmondó elõrevetítések, köszi, hogy felhoztátok az évadnyitót (5.)!
Tia. 2010 máj. 24. - 00:39:35
(1657/28805)
Hát Õ, a NAGY Hart Hanson. :P

Van még sok-sok minden, de a lényeg a jósnõ zárómondata: a végén minden összejön. :)

Szerintem Bones regényében történtek is visszaköszönnek majd. Nem bírok a baba témáról leszakadni. :)

(Hjajj, ne is mondd: egész nap tanultam, holnap folytatom majd, csak kikapcsolódni jöttem kicsit. Kedden kollokvium...)
STKAKTUSZ 2010 máj. 24. - 00:34:54
(1656/28805)
Hehe:D bírom, hogy nagy Õ-vel írtad:D:D:D

Hm most nincs fent a gépemen az a rész, nem emlékszem pontosan mit is jósolt... viszont HH szeretné még visszahozni Cindy Laupert, csak hát ugye azt az egy részt is nehezen hozták össze (apropó azt is mondta, hogy Gordon Gordont is mindig szívesen látják/látjuk, ha ráér beleírják a sztoriba, tehát csak rajta múlik, mikor térhet vissza:)) De azon kívül még ott van az is, amit Booth kívánt Brennan-nek. Gyakorlatilag nem is kell már nagyon szöszmötölni a forgatókönyvvel, megvan mi fog történni:D

najó mostmár télleg megyek aludni annyit kell még tanulnom...:S ti meg ötleteljetek még, legyen mit olvasnom reggel:)
Tia. 2010 máj. 24. - 00:33:32
(1655/28805)
*spoiler* - azt hiszem..

" Egyébként... a kártya azt mondja, minden összejön végül."

Az 5. évad egyik legjobb része.
Kicsit spiritualitással átitatott rész, már a zene is, amivel a legelsõ képkocka indít.
Nagyon tetszett!
Tia. 2010 máj. 24. - 00:30:49
(1654/28805)
Igen-igen, és mindennek oka van, minden okkal történik és Õ már tudja, mire megy ki végül a játék. :)
10/10
memari 2010 máj. 24. - 00:26:55 10/10
(1653/28805)
Spoiler:

5x01ben a jóslások mikor fognak megtörténni, részben beteljesülni?
(Bones életveszélyben, meg ilyenek-na jó 1x már megmentette az évad során Booth, de attól komolyabbat várnék)
STKAKTUSZ 2010 máj. 24. - 00:17:09
(1652/28805)
Erre csak ezt tudom mondani: "In Hart Hanson we trust"XD

Amúgy sajnos a 100. rész feliratával ("Nothing happens unless first a dream..") úgy megvett, hogy gyakorlatilag akármit csinál, el tudja hitetni velem, hogy tudja, hol lesz a vége és tudja mit csinál:D
10/10
memari 2010 máj. 24. - 00:14:18 10/10
(1651/28805)
nagy segítség mindenkinek az a blog:D Köszönjük!!!
http://www.tunefind.com/show/bones - íme onnan 1 másik cím, én eddig ezt használtam inkább.
STKAKTUSZ 2010 máj. 24. - 00:14:06
(1650/28805)
Ilyen is pl több volt régebben, hogy egy jó kis számra csináltak montázst, a lényeg persze Bones volt, ahogy a csontokat vizsgálja, de a többieket is mutatták. Sokkal több zene volt benne az elsõ két évadban.

Nekem az abszolut kedvencem a pilot DVD-változatából az a jelenet, amikor Bones Cleo Eller koponyáját rakja össze, és olyan késõig dolgozik, hogy végül elalszik az asztalnál:)

http://www.youtube.com/watch?v=RNo34VyBQSA

A másik ami mindig eszembe jut, a 4x05 (The Perfect Pieces in the Purple Pond), amikor Zach Angeláékkal van a kajáldában, Brennan és Booth pedig felássák a kertet és végül megtalálják az áldozat fejét... az is nagyon jó jelenet.

http://www.youtube.com/watch?v=fvDugNh-6U0
Tia. 2010 máj. 24. - 00:10:41
(1649/28805)
Köszönöm, meg is keresem mindjárt!

Nekem is a Bring on the wonder az az egyik kedvencem, ki is írtam már cd-re. :)

Imádom a betétdalokat, gabriel volt olyan aranyos és készített a blogjában külön "zenék" cimkét is. :)

És segít nekünk ezzel is:

http://www.have-dog.com/bones/
Tia. 2010 máj. 24. - 00:06:00
(1648/28805)
Én remélem, hogy ül az alkotói gárdában olyan hangsúlyos személy, aki tudja, hogy irracionális 1 év leforgása alatt 5 évnyi tapasztalatot és történést, érzelmet és fejlõdést törölni. Nem mehetnek vissza az elejére.

Ahogy Caroline mondta a 3X1-ben: a távolság csak felerõsíti a kötõdést. :)

És nem egy sorozat megélt 9-10 évadot, ha nem szúrják el, a Bones is beáll a sorba.
Csak azt nem értem, hogy miért változtatnának azon, ami a siker alapja: ha az 5. évad nézettebb, mint az elsõ 4 volt, akkor miért kell változtatni a koncepción?
Miért indulnak el másik irányba, ha a mostani irány hozta a kellõ nézettséget?

Remélem, hogy tanulnak a Simlis és a Szende, a JAG, a TLW (Marguerite és Roxton) és még sorolhatnám.. hibájából. Nem szabad a végtelenségig húzni, de ellaposítani, szétzúzni sem a kapcsolatokra épülõ szálat.
10/10
memari 2010 máj. 24. - 00:00:58 10/10
(1647/28805)
5x13 The Dentist in the Ditch
amikor Bones vizsgálja a csontvázat

most már tényleg ráállok a fõbb zenék összegyûjtésére, pláne,h mostanság a részek végén mindig beszédes dalok vannak.

Az én kedvencem is a Bring on the wonder a 2x03ból.
STKAKTUSZ 2010 máj. 23. - 23:56:48
(1646/28805)
Jaj imádom ezt a képet!!!:D:D:D

Tényleg más volt az elsõ évadokban, és milyen jól meg volt már csinálva a 100. részben, hogy egyszerre láttuk Brennan-t és Bones-t is a jelenben és a múltban... így még jobban kijött a fejlõdés (persze Booth-nál és a többieknél is). Én is szívesen látnám azt az énjét újra, de félek is attól, hogy meglépik ezt, és így elveszik az a sokminden, amin eddig keresztül ment és olyanná vált, amilyen most. Ha lesz még egy-két évad a hatodikon kívül, akkor nem bánnám, ha ez az ásatás elõhozná a racionális énjét, de ha a hatodik lesz az utolsó, akkor nem nagyon kéne ide visszamenni.