Téma: Dr. Csont

10/10
offtopic
pluhildi 2010 máj. 17. - 21:09:28 10/10
(1465/28805)
10/10
pluhildi 2010 máj. 17. - 20:58:38 10/10
(1464/28805)
megnyugodtam :))
nem is tudom mi lenne velem nélkülük, bár tudom egyszer valamikor vége lesz, csak abban reménykedem ez még jóval odébb lesz
STKAKTUSZ 2010 máj. 17. - 20:44:58 Előzmény pluhildi
(1463/28805)
Már egy évvel ezelõtt berendelték a 6. évadot, nyugi!:) HH nyilatkozta, hogy már 2 részt meg is írtak teljesen, és ezen kívül is már van 7 epizódötletük:)
10/10
R.ka 2010 máj. 17. - 12:57:38 10/10
(1462/28805)
Annyira jókat írtatok, nem gyõztem a hétvégi "termést" utánaolvasni :)
Azt hiszem Gabriel blog oldalán is fenn van az a link, ahol egy hosszabb interjú olvasható HH-nal és Emilyvel. Abban HH az, aki elmondja konkrétan, hogy a 6. évadban újra elõhozzák Bones gyerek utáni vágyát. Kíváncsian várom...
10/10
pluhildi 2010 máj. 17. - 12:29:06 10/10
(1461/28805)
egy kicsit megnyugtattál igen, de majd akkor fogok igazán, ha tényleg az lesz amit írtál, azaz egyértelmûvé teszik, hogy elkezdték a 6. évad forgatását
addig bennem marad a félsz
de ami a legjobban tetszett a "jóslatodban" az a babás szál, ezt én is nagyon el tudnám képzelni, még na csak "közvetett" módon hozzák is össze, de késõbb lehet ebbõl több is :)) valamilyen szinten közös gyereknevelés.... ajaj ebbõl csak jó dolog sülhet ki :)))))
10/10
zora 2010 máj. 17. - 11:39:47 10/10
(1460/28805)
Nem gondolhatjäk meg magukat!!! Meg tavaly és tavalyelött is ugy csinältäk, hogy az elsö 3 részt juniusban leforgattäk. Szerintem két hét mulva jönnek a hiradäsok, hogy nekikezdtek a forgatäsnak. Nem. Ezer szäzalékban (Tempe szerint csak szäz lehetséges...) biztos vagyok, hogy lesz hatodik, söt talän toväbbi is.
Valaki irta, hogy a karakterek majd csalädot, gyereket akarnak. Nem csak ök! A szinészek is. Gondoljatok bele, azért Emily 34 lesz, Tamara, Michaela... Szerintem ezt simän be lehetne épiteni a soriba, mint a Quinn doktornöben a föszereplö terhessége is belekerült. Ugyhogy semmi nem lehetetlen. Ahogy Cuddy tud dolgozni gyerek mellett, ugy Tempe is tudna.
Esetleg, ha tényleg nem jönnének össze, csak az "anyag" lenne hasznälva Booth engedélyével, akkor is meglenne a kellö alap. Pl, hogy Tempe hogyan nevelné a gyerekét, Booth hogy szolna/szolhatna bele... Annyira jok ezek a forgatokönyvirok, hogy ezt biztosan meg tudnäk oldani! Lehet, a forg.könyv irok arra värnak, hogy Emily terhes legyen...? Mert mi van, ha beleirjäk, aztän rä pär honapra valoban teherbe esik.
Remélem, megnyugtattalak?
10/10
pluhildi 2010 máj. 17. - 11:01:35 10/10
(1459/28805)
ja azt nem is említettem, hogy az utóbbi részek szomorúsága és az elválásra vonatkozó utalások folyamatosan azt az érzetet keltik bennem, mintha ez lenne a legeslegeslegesutolsó évad és vége, egy ilyen zárórészbe ezek beleillenének
tudom mindenhol lehet olvasni hogy ez nem a vége, de ugye tutitutibiztos, hogy lesz még - legalább - egy évad???? és nem gondolják meg magukat a nyáron???
10/10
pluhildi 2010 máj. 17. - 10:57:10 10/10
(1458/28805)
zora nagyon tetszett a spekulációd, de mindenkié nagyon jó és elgondolkodtató
egy olyan idõugrást nem bánnék amiben most az évad végén akár elválnak útjaik és õsszel jönnek vissza, újra együtt mintha mondjuk csak egy hosszú vakációra mennének. ez nem zavarna, de hogy vissza vagy nagyon elõre menjenek, hát....
ha ez megtörténik is nem érdekel, csak a folytatásban mindenki legyen újra együtt, különben semmit sem ér az egész és ezt az alkotók is tudják - remélem
10/10
zora 2010 máj. 17. - 09:28:44 10/10
(1457/28805)
Spekuláltam egy kicsit az évadzáróról, úgyhogy aki még csak ezt sem akar olvasni, annak SPOILER!!!

Ugye, volt az infó, hogy az elmúlt részekbõl ki lehet következtetni a körülbelüli tartalmat. 1X10, 1x21, 2x16, 4x10, 5x16-ot adták meg útmutatóul. Tehát:

1x01: Az elsõ rész, amiben Booth azt mondja, hogy legalább annyi gyilkost szeretne elkapni, ahány embert mesterlövészként megölt. Szerintem ezt már teljesítette (sajnos!).
1x21: (Egy katonai temetõben megégett holttest, + „Baráti tûz”)
Tempe Booth-nak: - Te még mindig katona vagy, Booth!
T. egy ezredesnek: - Talán egy nap már rám sem lesz szükség (a nyomozásokhoz).
Hank, a tolókocsis bíró Booth-hoz: - Mindig van választásunk!
Tempe: - A barátság mindent legyõz! (Ez nem tetszik, mert remélem kettejük szerelmét nem!)
Végül Angie Tempének, Booth-ra gondolva: - Állj mellette!

2x16 a legsokatmondóbb (A kínai menyasszony,+Booth terápiája G.G.-nal):
Booth: - Van rajtam bizonyos nyomás, ami a meló miatt alakult ki. És nekem kreatív utakon kell megbirkóznom vele. Veled kell megbirkóznom, Bones! (Ez három éve poén volt, de most ugyebár tudjuk, mit jelent.)
Sully Tempének: - Többrõl szól az élet, mint hullákról és gyilkosságokról. Ha túl sokáig csináljuk ezt, meghibbanunk.
Angie T.-nek: - Itt az ideje, hogy napfényre engedd a másik éned. Még akkor is lesz gyilkosság és csonkítás, mikor visszajössz.
A kínai professzor Tempének: - Ön valaha egy sokkalta nagyobb, idõtlen igazságra tette fel az életét. Most csak egy eszköz azoknak, akiknek kisebb céljaik vannak.
Booth Tempének: - Egy év szabadság! Jó lenne! Az ember éljen szabadon. És ez most elég szûkre szabott. (Ekkor sorolja fel, hogy Tempének milyen kapcsolatai voltak – kezdve a fizikussal, aki még a cipõfûzõjét sem tudta bekötni – ez megjelent az 5x16-ban, mikor Brennan mondja, hogy egy fizikus randira hívta... )
Tempe: - Racionálisan gondolkodva mennem kéne.
Sully: - Amit csinálsz, fontos. De nem elég fontos ahhoz, hogy ez legyen az egész életed.
És ami leginkább tetszett a végérõl:
Booth: - Várd ki a végét, Bones. Egyszer minden megtörténik. Minden, amirõl azt hiszed, soha nem történik meg. Csak állj készen.

4x10 (Repülõn mennek Kínába):
Tempe: - Igazi szenvedélyem a prehisztorikus antropológiai felfedezések.
Booth: - Nem a közös munkánk?!

5x16(100): Hát, errõl csak annyit, hogy Tempe ekkortól szenved igazán.

Racionálisan gondolva [khm :-) ] nem is tudom, mit parázok az egy év miatt. Úgyis szeptember közepétõl látjuk õket... Bár az zavart, hogy a 4x26 és 5x01 között csak találgathatunk, mi történhetett. Mármint érzelmileg.
Akkor sem akarok idõugrást!
Jól van, elég volt belõlem.
10/10
memari 2010 máj. 17. - 00:42:57 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(1456/28805)
STKAKTUSZ, ez ismét egy tökéletes összefoglalás és kifejtés volt.
Még csak most jutottam el odáig, h megnézzem az utolsó részt, angol felirattal néztem, szóval nem 100%ban értettem mindent, de könnyen követhetõ volt.

Spoiler
A rémálom rész nekem nagyon bejött (csak úgy mint az 1x19, a New Orleansban játszódó rész), bár Booth játéka annyira nem gyõzött meg, a ments meg, mert mindjárt megfulladok. De Bones akkor, és a rész folyamán is nagyon meg tudott gyõzni a félelmeirõl, kétségeirõl.

Az epizód folyamán minden volt, amit csak el lehetett képzelni, öröm, bánat, veszélyben a jók/igazság, a gonosz elnyerte büntetését, fenyegetõzés ....
-Repestem az örömtõl, amikor kiderült Hodgeláék dolga, Sweets egybõl Boothra és Bones-re nézett, õk meg mélyen egymás szemébe... Mi lesz itt?
-A taxis jelenet és az a szomorú visszanézés, pedig majdhogynem szívfacsaró volt.
- ezzel még nincs vége, még vmikor visszajön ez a sírásó ügy, csak gyõzzük kivárni, és ne fogjunk padlót tõle.

A sneak peeks-eket megnézve nem feltétlen ilyen évadzárót képzeltem el, de már nem kell sokat várni az igazságra. Bár a hivatalos promó eléggé elszomorított, a szünet/ideiglenes különválás terén, de ne legyen igazam.

A számok jelentõségét tekintve el tudom képzelni ami írtatok, bemásoltatok, de ezt is, h van ettõl sokkal józanabb, logikusabb magyarázat is. A héten kiderül. :D
STKAKTUSZ 2010 máj. 16. - 23:23:56
(1455/28805)
köszi!!! ha egyáltalán nem ezt jelentik a számok, akkor is nagyon érdekes belegondolni, és elég durva egybeesés... az összes közül amit Booth Brennan-nek kívánt, a tánc volt a legédesebb és legõszintébb...:) jaj már csak pár nap!!:D:D:D
10/10
Tgirl 2010 máj. 16. - 23:12:34 10/10
(1454/28805)
Spoiler folyt.
Más is hozzászólt ahhoz az órás-epizódos hasonlathoz, beillesztem ide akit érdekel:)

"Anon @ 5:45 made me start to think...but I have to correct them as well: Episode 43 is actually "The Glowing Bones in the Old Stone House," where Brennan makes Booth dinner (mac and cheese) and episode 47 is "Death in the Saddle," when Booth wins the "argument" with Brennan about sex, that it should be about making love, about two people becoming one, which Brennan says is impossible, but Booth says that's the whole point: we try, we get close, and sometimes a miracle happens, and Brennan agrees with him. If the numbers on the clock actually correspond with certain episodes, then I will be ridiculously happy."

"Also, episode 4, "The Man in the Bear," features Booth and Brennan's first trip together, and they dance together at the local bar. DANCE!!! Booth's wish for Bones to find happiness included a dance...just sayin'.
I'm not giving anything that I am posting right now, since it is all ill-founded conjecture (which Brennan hates!), but speculating is far too amusing for me to stop!"
10/10
pluhildi 2010 máj. 16. - 19:00:10 10/10
(1453/28805)
hûha alig tudtam követni a hozzászólásokat, úgy megszaporodtak a hétvégén :)) tartalmas olvasmány volt :)

nem gondoltam volna, hogy 5 sneak peak-et is adnak nekünk eddig ha jól emlészek általában csak három volt
az utolsóban édes volt Booth ahogy próbálta - inkább magának - megmagyarázni, hogy neki (mindkettõjüknek) van már itt munkája, kötelességei miért is menne el akár õ akár Bones, de utóbbi arcán látható volt, hogy õt azért jobban izgatja az ásatási munka valahol Indonéziában

valóban ott van az az óra 4.47-el, és szerintem UGYANAZ az óra, de vajon miért ide rejtették, és hova bújtatják majd a 05.43-asat? komolyan mint egy kincskeresõ játékban :)

érdekes olvasmány volt az órán / taxin látható számok részekkel való összevetése is, ezek szerint nem csak nekem tûnt fel a taxin látható számok egyezõsége
10/10
Tgirl 2010 máj. 16. - 17:32:57 10/10 Előzmény follia
(1452/28805)
JAG óó pedig azt szerettem...

Én sem értem miért lenne azzal vége a sorozatnak ha összejönnek?? Az egyéniségük ugyanúgy megmarad, az ügyek is stb, azért nem kicsit lenne vicces ha cipelnék magukkal a gyereküket a kihallgatásokra:D :)
Több sorozatban is voltak összeházasodott párok akik utána is épp olyan izgalmas jeleneteket tudtak összehozni mint elõtte...

Igen ez Emily képe, HH mondta. Olyan kis aranyos :) Mikor Booth-nak odaadja az aktáit (a szüleirõl) az egyik részben, Booth megnézi ezt a képet és mosolyog egy picit, az egy jó jelenet :)
STKAKTUSZ 2010 máj. 16. - 00:55:12
(1451/28805)
Jah, télleg kezd átmenni X-aktákba a dolog, már annyi jelet rejtett el nekünk HH:D csak télleg gyõzzük õket megtalálni:P kicsit félek amúgy hogy elkényeztetnek most minket, hiszen egy évig végig ezt vártuk (legalábbis én:)), minden kis apróságra odafigyeltem, mert úgy beharangozták hogy minden okkal történik. Mi lesz, ha megvilágosodunk a következõ részben?:D egészen hiányozni fognak ezek a dolgok:P

kis spoilerek a jövõre:
-Ausiello összesen 3 sorozatnál emelte ki, hogy idõugrás lesz valamilyen formában, egyik sem a Bones!:) persze nem mindig tud/mond el mindent, de talán valóban fellélegezhetünk...
-A baba-kérdést egyértelmûen újra körbe fogják járni a következõ évadban:)
Tia. 2010 máj. 16. - 00:00:10
(1450/28805)
OFF

Köszönöm, hogy ezt így leírtad!: ekkor én már nem követtem az eseményeket. Scully-nak babája született és Mulder "eltûnt" hosszabb idõre? Ez már tiszta homály.
JAG: én mostanában láttam pár részt belõle a Cool-on + régebben (nem tudom, hol ment) olyan részt, ahol egy másik pasihoz készül feleségül menni a nõi fõszereplõ. A végét nagyon elszúrták, ahogy leírtad.. De hogy 10 évadot megélt a sorozat, ez nem semmi!

ON

Remélem, hogy a Bones alkotói tanulnak a fent említett sorozatok hibáiból és megoldják azt, hogy a Bones is megéljen 10 évadot, úgy, hogy végig fenntartják az érdeklõdést. Mert meg lehet oldani, hogy összehozzák Booth-t és Bones-t, mégis megy tovább a sorozat: mert ha összejönnek, akkor sem lesz unalmas a kapcsolatuk, az tuti!!! :-) Visszahozhatnák a gyerekvállalás témáját is, azzal is felráznák jócskán a történéseket! És egyébként is vannak hullámhegyek, - völgyek, tehát attól nem kell tartani, hogy unalmassá válik a sorozat, csak mert együtt van a 2 fõszereplõ!

Én már azt várom, hogy újra szóba jöjjön: Brennan abban a korban van, hogy anya legyen, végre!
10/10
follia 2010 máj. 15. - 23:06:04 10/10
(1449/28805)
ez kicsit - OFF -
Scully és Mulder valahol a sorozat közepe, 2/3-a táján összejöttek, de azok a részek valahogy nagyon homályosak nekem, aztán Mulder eltûnt egy jó hosszú idõre, és akkor lehetett találgatni, hogy Scully gyereke tõle van vagy sem... aztán amikor visszatért, akkor egyértelmû volt, hogy együtt vannak. :) de mondom, ezesetben inkább a karakterek hasonlítanak Brennan-re és Booth-ra, meg az örök vitatéma: én Istenben hiszek, én meg a tudományosban, én racionálisan gondolkodom, én meg emocionálisan... emlékszem Scully-ra, hogy sokáig megdöbbentõ módon nem reagált érzelmileg a történésekre, a sorozat vége felé pedig már szinte minden apróságon sírt. és jó látni, hogy Brennan is "érzõ emberi formát" öltött - egész hamar. :)

a JAG - hát errõl jobb lenne nem is beszélni, mert az egész sorozatot úgy elrontották, hogy azt tanítani lehetne... az alkotó-író, Donald P. Bellisario egyszer azt mondta, hogy a két fõszereplõt igazából már a 3. évadban egyértelmûen össze lehetett volna hozni, de akkor mi értelme lett volna tovább folytatni a sztorit? erre megvárta az utolsó (10.!) évad utolsó részét, és az utolsó 7 (!) percre összehozta a két fõszereplõt... de addigra már szegények érzelmileg totál kiégtek. :( ami körül egy idõ után már az egész sorozat forgott, az az volt, hogy azért nem jönnek össze, mert féltik a barátságukat (meg a munkakapcsolatukat), és mi van, ha mégsem illenek össze, ezért inkább meg sem próbálják. csak ne lett volna egyértelmû, hogy halálosan szerelmesek egymásba... iszonyú idegesítõ volt, hogy nem történik semmi, miközben a karakterek egyre idõsödnek, családra vágynak, stb...
10/10
follia 2010 máj. 15. - 22:46:38 10/10
(1448/28805)
én meg kb. pont fordítva: 2-3 részt láttam magyarul, és utána már csak angolul néztem.
régen maximálisan szinkronpárti voltam, de aztán rájöttem, hogy mégiscsak jobb eredetiben. most elkezdhetném szidni a magyar szinkront, de nem fogom. a CSI:Miami esetében elegem lett Zsigmond Tamarából, aztán azóta csak a Született feleségeket és a Gilmore Girls nézem szinkronosan, mert azokat a hangokat imádom.

szerintem érdemes újranézni a Bones-t angolul. :)
Tia. 2010 máj. 15. - 22:44:44
(1447/28805)
De ezekben a sorozatokban, ha jól tudom ( nem bírtam végig követni ) nem jöttek végül össze a fõszereplõk, legalábbis nem hosszabb idõre. Vagy?
Tia. 2010 máj. 15. - 22:36:00
(1446/28805)
Ez a kép volt a sorozatban a kis Tempe-rõl.
Tényleg Emily kiskori fotója? :)