Téma: Dr. Csont

10/10
follia 2010 okt. 08. - 15:28:24 10/10
(6745/28805)
szerintem Booth elég vak lenne, ha a mai rész után nem tûnt volna fel neki, hogy Brennan-ben zajlik valami, valami nagy, erõs, ami kihat a mindennapjaira is. bár - teszem hozzá - Brennan magánéletébõl tizedannyit sem látunk, mint Booth-éból... :S
Brennan dobhatna egy kicsit a saját helyzetén azzal, ha nem az álságos mosolyt villogtatná, mintha semmi sem zavarná, hanem a durván szomorú arcát. jó, mondjuk nemigen van joga szemrehányást tenni, de legalább egy kis lelkiismeret-furdalást kelthetne Booth-ban. egyébként azt hozzá kell tennem, hogy Emily abszolút hitelesen adta a letört Brennan-t, nagyon-nagyon jól játszik az arcával (is), de persze ezt már régóta tudjuk, csak én az évadzáró óta folyton a szomorú Brennan-t várom, hogy milyen az, amikor igenis elismeri, hogy van, amit nem tud irányítani, mert nem is kell, és milyen az, amikor belõle is kitörnek az érzelmek. mint az 1. évadban, mikor egyedül maradt a laborban, és kibontotta a gyerekkori kariajit. az is egy "epic" jelenet számomra.
tényleg sajnálom, hogy nem mutatták Booth ajtaján kívül, mert máshogy nem is tudom elképzelni a jelenet lehetséges folytatását, mint úgy, hogy kimegy, és potyognak a könnyei... csodálom, hogy bent nem bõgte el magát...

2/5 rész már kilõve Hannah-ból! :)

remélem, Booth-nak eszébe jut majd, hogy miért kapta a telefont. vagy inkább az, amikor Brennan-nek mesélt róla. látnia kellett volna, ahogy ezt Bren elõadta H-nak. még jobban beleszeretett volna! :)

Lilla, az nekem is eszembe jutott, hogy hátha Brennan-nek újra elege lesz, és el akar utazni... :) sõt, én összekötöttem egy karácsonyi El Salvador úticéllal is - idén pótolja, mert távol van a családja, és amúgy sincs kedve party-t adni. No, hát Booth visszatarthatná, H-t meg lepasszolhatná... :)
de olyan is lehetne, hogy szimplán ki kell állnia Brennan mellett, mikor a 2 nõ egymással ellentétes véleményen van. persze nem valami "szép ez a nyakkendõ, mert csíkos" "nem is, jobb lenne kockásan..." beszélgetésben, hanem olyan témában, aminek tétje is van. :)
10/10
R.ka 2010 okt. 08. - 15:11:52 10/10
(6744/28805)
Véleményem szerint nagyon is látja mi folyik a szeme elõtt, csak nem meri magának beismerni, hogy azt látja, amit lát. Nem tudom érhetõ vagyok-e :) Szóval inkább bemeséli magának, hogy Brennan biztos nem is úgy gondolja, õ megint félreért valamit és amúgy is: Hannah-val sokkal boldogabb. Szerinte. Lehet, hogy a többieket át tudja verni, de Sweets-et nem.
A kérdéses epizóddal kapcsolatban én ezt pont most találtam:
http://www.spoilertv.com/2010/09/bones-episode-608-doctor-in-photo.html
Remélem ez lesz az, bár nem 100%, mert csak a kommentelõ állítja. Majd még keresgélek.
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 08. - 15:11:34 10/10
(6743/28805)
Akkor azt lehet, túlélném :)

Azért olyan szívfájdító még Brennant így látni, mert amikor az õ szemében látni azt hogy a sírás (hát jobban csillog a szeme, mint amúgy, akármit is mondtok..) határán van, még ha ezt õ el sem ismeri, akkor az már rég rossz..:( Sweets is léphetne valamit. Igaz Bren nem hisz a munkájában, de hátha tudna neki mondani valamit..:S És nem csak Booth nyakára járna folyton.
10/10
follia 2010 okt. 08. - 15:06:37 10/10
(6742/28805)
Wiki-n november 4-re van kiírva a következõ rész! http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bones_episodes#Season_6:_2010.E2.80.932011 ha ez igaz, akkor nem is egy hónap, hanem csak 2 hét maradna ki! :)
10/10
R.ka 2010 okt. 08. - 15:03:53 10/10
(6741/28805)
Sikerült, én is végignéztem! Bevallom, nekem ez a rész jobban tetszett, mint a múlt heti, bár az sem volt rossz.
A 6x2 még a "happy couple" jegyében telt, a maiban azért már megvillant néhány dolog. Például Sweets, aki szerintem teljesen átlátja a helyzetet, Hannah-nak is kezd néhány dolog derengeni, idõ kérdése és úgyis kitalálja hogy mi folyik az orra elõtt. Brennant én is sajnálom, mert tényleg olyan kis szerencsétlen. Amikor viszont H. megkérdezte, hogy milyen ajándékot vegyen Booth-nak, a telefon hallatán elõször kicsit meglepõdtem. Na jó, dilisnek gondoltam Brent. Aztán ahogy lelkesen elkezdte ecsetelni, hogy B. mennyire szereti ezeket a régi telefonokat és hogy a papája telefonja óta vágyik egy ilyenre... az mindent elmondott. Végül is megtarthatta volna ezt a infót magának is, nem? Karácsonyra vagy szülinapra õ is megvehette volna ezt Booth-nak, de ehelyett elárulta és hagyta hogy H. lepje meg vele. De H. legalább rendes volt, mert elismerte, hogy Bren segített neki a döntésben :) És bár tényleg szerencsétlen szitu volt, ahogy egymásra néztek a végén... nincs itt veszve semmi! :D
Angela és Cam is nagyon aranyosak voltak, jó volt látni, hogy Cam mennyire örül Angeláék babájának (habár õ sosem tenné tönkre a testét egy gyerekért, ezt tudjuk :)) Most már csak szegény Hodgins-t sajnálom, lesz még valaki, akit meg tud lepni a baba hírével? Talán Wendellt :S
Fisher is jó volt a mai részben, kíváncsi vagyok a többiek közül visszahoznak-e még valakit. Jövõ héten nem lesz gyakornok - vagyis az a fura pasi lesz velük, szóval várom még a többieket: Arastoo-t és Vincent-et.
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 08. - 15:03:23 10/10
(6740/28805)
Boothnál egy olyan részt is el tudok képzelni, hogy olyan helyzetbe kerül, hogy valóban mérlegelnie kell, hogy Brennan-t választja-e vagy Hannah-t, mert a kettõ együtt nem megy. És nem feltétlenül párkapcsolati szempontból. Lehetne mondjuk az, hogy Brennan kitalálja, hogy elmegy akárhová, mert minek lenne itt, nincs miért és Booth meg rádöbbenhetne, hogy mi a baja drága Bonesnak, és döntenie kell, hogy visszatartja Brennant vagy engedi és Hannah-val marad..

Amúgy szerintetek Boothnak feltûnt, mennyit változott Brennan? Bár hülye kérdés, tekintettel arra, hogy Hannah-n kívül most semmit nem lát, valószínûleg nem...
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 08. - 14:59:22 10/10
(6739/28805)
Nem emlékeztek mit mondtak, melyik rész lesz a Brennan-szemszögesdi ügy? Ezek után még sokkal jobban várom azt a részt!
Angie szerintem hiába tudja, (amúgy xtem Cam is tudja..) nem tud mit csinálni..Amíg Brennan nem vallja be magának -õszintén kíváncsi vagyok, mikor fogja?-, addig nem tud mit tenni, mert ha kicsit "erõszakosabban" megy neki a témának, Brennan elzárkózik, meg tagad. Az 5 év alatt még sosem csinált olyat, hogy Angie-nek nyafogott volna Booth-ról (kivéve 5. évadzáró, de ott is eltereli a témát, amint az komolyabbra fordulna..)

Lökött egy csajszi vagy, Brennan, de most már állj a sarkadra!
10/10
follia 2010 okt. 08. - 13:32:47 10/10
(6738/28805)
igen, tény, hogy ha kicsit határozottabban próbálná õszinteségre késztetni, Brennan elmondaná. és igen, Ange szerintem is tudja. tuti! de õ se tudna neki mit mondani... max. egy kis "catfight"-ot javasolhatna, de abba Brennan úgysem menne bele, és talán jobb is. :)
itt most vagy H-nak kell dobbantania, vagy Booth-nak választania, és neki is õszintének lenni magához végre... - javaslom az utóbbit. egy jópár jelenet kavarog a fejemben, hogy hogyan lehetne a nagy szakítás H-val, kíváncsi vagyok, végül mi lesz. de addig még eltelik egy néhány hónap... :S

a kép vicces, ebben a jelmezben lesz a következõ részben, jól értem? :)))))

"i'm Professor Bunsen Jude, the science dude. i hope we can be friends!"
"nice to meet you, dude." :))))))))))))
10/10
pluhildi 2010 okt. 08. - 13:13:39 10/10
(6737/28805)
Angela pedig tudja hogy mi a helyzet ide a rozsdás bökõt, ha egy kicsit erõszakosabb lenne, Bren máris elmondaná mi van a lelke mélyén mint amikor elmesélte az elsõ évadban a karácsonyi részben mi történt a szülei eltûnése után...

na valami ilyen kellene ide... olyan tanácsokat tudna neki adni hogy azt én látni akarom... :D
10/10
pluhildi 2010 okt. 08. - 13:05:44 10/10
(6736/28805)
ennyire nem akartalak elkeseríteni (mást sem) de ez most kibuggyant belõlem ahogy olvastam a mai hozzászólásaitokat a tegnapi résszel kapcsolatban...
és még nem is láttam.....

<-egy kis vidámság :)
10/10
follia 2010 okt. 08. - 13:05:14 10/10
(6735/28805)
egyébként szerintem Ange támogatná, de amíg Brennan tagadja, hogy problémája van, addig nem sokat tehet...

viszont észrevettem egy fontosat: nemcsak akkor van élete a karaktereknek, amikor képernyõn vannak! :) legalábbis én nem emlékszem, hogy Booth elõttünk említette volna valaha a bakelit tárcsázós telefont...
10/10
follia 2010 okt. 08. - 13:01:18 10/10
(6734/28805)
hát ezen a kommenten elsírom magam... :( és eszembe jut ez a dal: http://youtu.be/pAoU3ZhpPHI különösen 2:10-tõl (ne röhögjetek, hogy Zoránt idézek! :D )
10/10
pluhildi 2010 okt. 08. - 12:49:40 10/10
(6733/28805)
jaj ne!!!! enyelgések tömkelege???????
nem akarom!!!! már akkor is kivoltam mikor Bren és Sully mûvelték....
én mint "BB shipper" csak kettõjüket fogadom el ilyen helyzetben :))))))))

mottóm - everything happens eventually!! - de vajon lesz ez így????? néha már én is kételkedem.....

viszont az jutott eszembe, hogy Bren "szenvedéssorozata" a saját szemszögébõl készült üggyel fog kicsúcsosodni és ez alapjaiban meg fogja változtatni õt... legalábbis a morzsákból ezt szûrtem le, és nagyon remélem, hogy ez nem 90 fokos fordulat lesz, mert ha örökre lemond Booth-ról és elengedi õt akkor én befejeztem (na jó ezt még meggondolom:))

és szegényt baromira sajnálom Brent, hiszen olyan igazi mély mindent elsõprõ szerelmi kapcsolata (talán) sosem volt és most felnõtt fejjel kell megtanulnia/megtapasztalnia egy csomó mindent ami fiatalabb korban talán kevésbé lett volna fájdalmas, legalábbis ha saját magamra tekintek, én felnõttként sokkal mélyebb érzésekre vagyok képesebb mint tiniként voltam és így sokminden sokkal fájdalmasabb mint akkor volt

ráadásul lelki támasza sincsen már, mert legjobb barátnõje éli babaváró asszonyéletét, családja szétszéledt (tényleg nem tudom miért nem kerülnek szóba legalább?) és akiben igazán megbízik és (most már) szeret mással vigasztalódik....

hát nagyon kemény.....
10/10
follia 2010 okt. 08. - 12:09:36 10/10
(6732/28805)
még nem jutottam el a visszanézésig, de így, hogy leírtad, már emlékszem rá! :) köszi!
Sweets tud mindent Booth-ról és Brennan-rõl, és bár nem tudom eldönteni, hogy hiszek-e a pszichológiában mint tudományban, azt elismerem, hogy sok olyan dolgot meg tud állapítani az emberrõl egy agyturkász, amit õ maga pl. nem vall be saját magának, így nem is veszi figyelembe, hogy az adott dolog kihatással van az életére. szóval Sweets szerintem át is lát a szitán, meg drukkol is, hogy B&B végül egymásra találjon. :) és abból, hogy folyton Booth nyakára jár, én azt szûröm le, hogy Brennan-nek úgysem tudna olyat tanácsolni, amivel ráhatással lehetne Booth-ra. de legalább annyit mondhatna neki, hogy SOHA NE maradjon ott harmadiknak, mert az mindig ciki lesz! és igen, Booth is, Hannah is, lehetnének annyira tapintatosak, hogy nem Bren elõtt enyelegnek (ez téééényleg az volt!! ami meg a rész elején volt, hát azon totál kiakadtam! wááááá! "idén többet látunk Booth személyes életébõl" - aha, eddig még csak az ágyban láttuk privát életet élni...).

jah, és még egy döfés Brennan szívébe: Booth olyan sajtos tésztát akart fõzni, hogy megünnepeljék H beköltözését, amilyet anno Brennan készített neki a Carly-s részben... OK, hogy mondjuk az a kedvence, de szegény Brennan... még ez is...

hát igen, Hannah-nak már van személyisége, nem HM-ezhetjük folyton. :) ezután már csak H. :)
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 08. - 11:55:36 10/10
(6731/28805)
Nemáááár mi lesz velünk addig? :'(

Hát igen, a sors (jelen esetben a forgatókönyvírók) iróniája...Mindenki megy haza valakihez, mindenki gyereket vár, mindenkinek van valakije, Brennanben meg talán lassan tudatosul, hogy hiába van pénze, mint a tenger, hiába bestseller író, hiába elismert és zseniális tudós, minden hiába, hisz szenved attól, hogy egyedül van, nincs senki, akihez hazamehetne, se pasi, se gyerek. Talán majd hoz némi változást az értékrendjében.

Tudjátok kit hiányolok? Max-et!
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 08. - 11:45:42 10/10
(6730/28805)
Csak amikor bement Booth-hoz az irodába, és figyelmeztette. Nekem errõl az jött le -na csak kiírom a SPOILER-t -, hogy arra gondol, hogy most teljesen más környezetben vannak, nem olyan lesz a kapcsolatuk dinamikája, mint amilyen a háborús környezetben volt, és hogy erre rámehet a kapcsolat (ezt nem mondta ki, de nyilván ezért figyelmeztette), ha elhamarkodott döntést hozva összeköltöznek, mielõtt még látják, hogy "mûködnek" együtt DC-ben. Én erre gondoltam és szerintem -remélem- , tényleg ez lesz a vége a kapcsolatuknak. És sajnálom egy kicsit, mert Hannah-t kedvelem, de ha ez kell ahhoz, hogy ne lássam szenvedni Brennan-t, akkor pápá Hannah Montana...(észrevettétek, hogy amióta szerepel és kedveljük nem nevezzük Hannah Montanának?:D)
Booth meg tapintatlan, hogy Brennan elõtt enyelegnek...És sírhatnékom támadt attól is, mennyire nem veszik figyelembe ott a végén..Szerintem Brennan most kb a tripláját kapja vissza annak a szenvedésnek, amin Booth keresztül ment. Sõt..Booth-nak nem gondolom, hogy ilyen rossz volt. És ami még rosszabbá teszi az az, hogy pont most kell ezeket a dolgokat átélje Brennan, most, hogy végre kicsit megnyílt meg emberibb lett. Amúgy HH-ék ezt nagyon jól kitalálták, minden elismerésem, csak egyszerûen szívfájdalmam van, ha nézem :):S
10/10
follia 2010 okt. 08. - 11:41:15 10/10
(6729/28805)
<-------- ez volt a kedvenc jelenetem, annyira édes volt Cam, ahogy ott ujjongott!
10/10
follia 2010 okt. 08. - 11:32:07 10/10
(6728/28805)
jah, 1-2 kérdésre szokott válaszolni, de szerintem igyekszik nem a Bones-fanoknak kapcsolattartás céljából fenntartani a twitter-ét... :) múltkor írta, hogy már valakit blokkolnia kellett, mert zaklatták...

én meg csak megírtam neki, mert ez reggel kikívánkozott belõlem. :)
10/10
follia 2010 okt. 08. - 11:27:05 10/10
(6727/28805)
SSSSSSSSSS
Sweets mondott valamit róluk? :) fel sem tûnt... pedig most egész jól értettem a szöveget felirat nélkül is, egyedül a Jersey-srácok dumáját nem, de õszintén szólva nem is nagyon érdekelt, hogy mit hadoválnak a "V testû" Richie-rõl... Richie anyja viszont király volt! :) (bár kicsit fiatalnak tûnt a szerepéhez - mármint, hogy van egy olyan idõs fia...)

no, megkeresem Sweets barátunkat, és meghallgatom.
10/10
R.ka 2010 okt. 08. - 11:25:29 10/10
(6726/28805)
Komolyan???? Írtál HH-nak? :D És hol, twitteren? Tök jó fej vagy! Biztos kapja az ívet másoktól is, de örülök, hogy valaki képviseli a magyar nézõk véleményét is :D Én egyébként nem vagyok ebben a "csiripelõs" témában otthon: szokott válaszolni a kérdésekre? Mármint közzéteszi? (tweet-eli?)
Írd meg légyszi, ha van valami fejlemény :)