Téma: Dr. Csont

10/10
R.ka 2010 okt. 25. - 20:31:45 10/10 Előzmény martino
(7145/28805)
Köszi! Rémlett, hogy valaki egyszer már említette itt a fórumon :) Nekem nagyon bejöttek, darabját 2-3 nap alatt olvastam ki :)
Kerestem az interneten is, de magyar könyváruházakban nem találtam angol - itthon még ki nem adott - könyvét. Mondjuk annyira nem profi az angolom, de lehet megpróbálkoznék vele :)
10/10
boreeester 2010 okt. 25. - 20:23:39 10/10
(7144/28805)
OFF
igen, én is amerikanisztikára készülök, de a hivatalos neve a szaknak 'anglisztika', és egy vagy két év után lehet szakosodni amerikanisztikára.
hát a nyugati partra már én is gondoltam, valahol a középtájon, se túl meleg se túl hideg. :D mondjuk San Fransisco. de a leginkább new yorkba vágyok, ez valószínûleg még a Szex és NY hatása. :D
ha egyszer kimegyek mindenképpen fogunk találkozni! :D rettentõen kíváncsi vagyok rád "élõben" :D egyébként ez a nem akarok letelepedni életérzés nagyon szimpatikus. :) remélem egyszer -- hamarosan már én is fogalmazhatok így! :P
1/10
martino 2010 okt. 25. - 20:18:06 1/10 Előzmény muveszno.gr
(7143/28805)
Ne haragudj, de a kor múltával a memóriám nem olyan good, mint memari memory-ája. Mi is volt az A verzió? Mit szeretsz tanulni, de komolyan, mi az a tudomány, ismeret, ami teljesen le tudna életed végéig kötni?
martino
1/10
martino 2010 okt. 25. - 20:08:43 1/10
(7142/28805)
OFF
Már megbocsáss, de Te írtad "anglisztikára", de úgy veszem ki szavaidból inkább "amerikanisztikára" gondoltál, ilyen létezik. Komolyan. Ha ez utóbbi a kedvenc, akkor irány az USA nyugati partja, egy kevés hispán és luzitán akcentus, de a többi stimmelne Neked. Közép,- és közép-Nyugatot a Te habitusod nem bírná (én csak simán málészájuaknak hívom õket), Délen olyan a tájszólás, mint a jó palócoké Magyarországon, a keleti parton túl sok a bevándorló és leszármazottjaik, így pl.: a, dátcsok, a kelták, a francziák, az olaszok, meg mindenféle dél, -és kelet-európai népség, valamint az összes ázsia nemzet nyelve valóban olvasztó tégelyként ötvözik eggyé e nemes angol nyelvet. Az éghajlat és a Közötted lévõ -szerintem morózus, rigorózus -viszony alapján az Államok északi vidékeit nem ajánlanám. A bébicsõszködésnél a 6 hónap és 14 év közötti "kisdedeket" kell értened.
Kb.: 6 havonta Európában vagyok, de még nem akarok állandóra letelepedni sehol. Most így jó nekem.
martino
1/10
martino 2010 okt. 25. - 19:46:51 1/10
(7141/28805)
Kedves pluhildi!
OFF
Ahogy, a korábban már említett angol tanárom ezt kifejtette, a fordítás minõsége, használhatósága mindig a célnyelv ismeretének mélységén alapul.Az angolról (forrásnyelv) magyarra való fordítás megfelelõsége, a magyar nyelv (célnyelv) ismeretének mélységével hatványozottan nõ. Gondolj azokra a költõkre, irodalmárokra, mûfordítókra, akik nem tudtak beszélni angolul, de Shakespeare drámákat fordítottak mesteri fokon. Tehát, elsõ a magyar nyelv!!
ON
martino
10/10
boreeester 2010 okt. 25. - 19:45:22 10/10
(7140/28805)
úgy bírom, ahogy megfogalmazod a dolgokat. :D

hát több oka is van, hogy nem angliába megyek. a fõ. rosszul vagyok a brit angoltól. :D de szinte közvetlenül utána ott van az esõ. :D

bébisztterkedésrõl már hallottam egyetsmást, de ahogy magamat ismerem, addig úgy sem nyugszok meg, amíg ki nem próbáltam. (nem mellesleg imádom a kisgyerekeket -- értsd jól. :D)

ráaádsul én egy meglehetõsen megszállott amerika-fanatikus vagyok. :D de gondolom te tudnál mesélni néhány dolgot az ottani életrõl. egyébként szeretsz ott élni, vagy gondolod, hogy haza fogsz jönni végleg egyszer?
1/10
martino 2010 okt. 25. - 19:36:02 1/10
(7139/28805)
Én inkább Nagy-Brittania-t ajánlanám a nyelv miatt, nem az új-Világot. Az ánglikusoknál sokkal többet tanulhatsz meg. Én is ott tanultam meg. Ámerikában csak felejteni lehet. A bébiszatyorkodáson azért még gondolkodj el, nem egy leányálom, sem itt, sem ott.
martino
1/10
martino 2010 okt. 25. - 19:28:33 1/10
(7138/28805)
Kedves R*Ka!
Megérkeztem a terepre, beszélgettem az uncsihugival és idecsöppentem. Kicsikével korábban a 6133-as bejegyzés 10.09.18, jos jedno molim te dragi:
"Sziasztok!

Kitartás oszt a lovak közé csapunk a 6. sorozattal. 2010.09.23. Remélem jól emlékszem a dátumra?

Némi kicsiny adalék és a Bones õrülteknek kötelezõ olvasmányok:
Kathy Reichs (ötletgazda, producer, az "igazi Tempe") egy vagon könyvet írt, amelybõl négyet kiadtak Mo.-on is (megjegyzem aki bírja a kanadai franciát elõnyben van)
- A holtak beszélnek
- Minden napra egy halott
- Halálos döntések
- Síri titkok
Uncsihugom szerint az A**xandriában mostan mind a négy 2.500,-Ft-ról 1.495-re le van értékelve, összesen 5.980,-Ft, persze nekem kellett finanszíroznom.

Az ánglikus nyelvezetûek (kanadai francia ismeret igencsak el kel...):

http://www.kathyreichs.com/category/books-by-kathy-reichs

Bones is based upon Kathy Reich’s Temperance Brennan novels, appearing Thursday at 8 on FOX. The heroine, Temperance Brennan, shows striking similarity to her creator, the talented forensic scientist and archaeologist Kathy Reichs. To learn more about Kathy’s role in producing the show, explore this sub-site and get ready to become addicted to the show.

Martino"

Különben minden egyéb másban igazatok van!!!!M.
10/10
boreeester 2010 okt. 25. - 19:17:19 10/10
(7137/28805)
OFF
hát sok terven van, ami azt illeti. én most kezdtem el járni ilyen pályaválasztási tanácsadásra, és én nagyon élvezem. :D imádok teszteket kitölteni, meg most pénteken volt ilyen készségmérõ teszt, és kb 2 és fél órás volt. ami azt illeti ellégé félõs, hogy az jön ki, hogy valami mûszaki pályát kellene választanom, mert az ilyen matekos dolgok határozottan jobban mentek.. xD -- egyébként magyar - töri fakon vagyok. szóval most ez a jelen állapot, de persze terveim vannak.

nagy álmom,hogy legyen egy könyvkiadó cégem, vagy legalábbis dolgozzak egyben.
egyetemileg. most éppen az ELTÉ-ra készülök, anglisztika szakra, de az emelt angolom nem lesz meg idén, így most jelentkezek valahova, és majd egy év múlva emeltezek, és fél évkor (úgy tudom ilyet lehet) átjelentkezek.
Ha meg nem vesznek fel elsõre, akkor kimegyek egy évre amerikába au-pair-kedni, ami nyelvtanulás szempontjából jó, fõleg, ha anglisztikára készülök. de egyébként gondolkodtam a néprajz szakon is, hogy utána tudjak kultúrális antropológiát tanulni, de az igazat megvallva, engem a magyar kultúrális antropológia nem igazán érdekel. :D szóval majd max ha egyszer kiköltözök amerikába. :D

most hogy így felhoztátok a nyomozó is egész érdekes dolog lenne, lehet, hogy ezt felveszem a E-tervnek. :D

na, de lényeg a lényeg, tervek vannak, kíváncsian várom, hogy mi fog megvalósulni belõle. :D
ON
10/10
boreeester 2010 okt. 25. - 19:06:36 10/10
(7136/28805)
ezt én is elolvastam néhány napja, és mélyen egyetértek vele és veled is! : )
éppen ezért kezdtem el nézni a CASTLE-t!! :D
10/10
dr.szöszi92 2010 okt. 25. - 18:23:01 10/10 Előzmény muveszno.gr
(7135/28805)
OFF
végre fel tudtam jönni..egész hétvégén törit tanultam 30 oldalt a felvilágosodásról angolul:D nagyon izgalmas volt..teljesen meghaltam a két nap alatt.:P
Lilla: énis azt mondanám h A tervet próbáld megvalósítani-bár pont az beszél akinek még A terve sincs,és tanul a világba..:S-. én töri-spanyol faktot vettem fel és sztem jogra vagy corvinusra megyek:D amugy rengeteg közgazdász él a környezetemben -szomszéd,barát,rokon,uncsitesom szeptemberben kapta meg a közgázos diplomáját, és máris elhelyezkedett vele- és majdnem mindegyik nagyon jol keres..:D ezért gondolkodok énis ezen:D a töri fakt kicsit durva,és emelteznem is kell belõle, nálunk az angol emelt meg kötelezõ, szoval elvileg a jog az biztositott, a közgáztol meg a matek miatt félek, de mostanában azis jol megy..uncsitesom meg azt mondta, hogy besûritették a matekot 3 félévbe, szoval elvileg hamar túl lennék rajta..:D egy éve még énis az orvosira akartam menni:D:D
Off vége..:D
én most abszolut született fel. mániás vagyok..most töltöttem le az uj részt..imádom:D:D gyilkos elmék, dr.addison, ncis,GA ezeket is imádom, de most a desp.housew. a kedvenc:D
amugy nemtudom hogy olvastátok e mostanában a talkaboutbones-os blogot, de ott a 'blogger' -nemtudom hogy igy hivják e, ennél jobb szo nem jutott most eszembe:D- vagy szerzõ irta meg teljesen azt amit érzek..kb az van benne h a 100.rész az egyik legjobb rész volt, de azota folyamatosan csökken a sorozat színvonala és élvezhetõsége..már nem várom annyira az uj részeket, nem köt le annyira..HHék annyira elhuzták BB összehozását..de olvassátok el majd..sztem nagyon jol megfogalmazta a problémát-számomra legalábbis.:D:P
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 25. - 16:25:32 10/10
(7134/28805)
kéne a suliba egy Sweets, mint sulipszichológus.. állandóan pszichológushoz járnék! :D:D:D<3<3
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 25. - 16:23:11 10/10
(7133/28805)
Ez jó, mert akkor én pont teljesen fordított sorrendben olvastam/olvasom :D xD most olvasom a Minden napra egy halottat, nekem ez a harmadik és a negyedik lesz a Holtak beszélnek, ami a listádon az elsõ :D:D:D
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 25. - 16:21:03 10/10
(7132/28805)
nálunk tulajdonképpen van, csak értelmetlennek találom a sok teszt kitöltését, nem tudom, hol jobb az nekem ha azokat megcsinálom...
meg annyira nem is kedvelem a pszicho-néninket, pedig kedves, csak na, nem tudom..:D

A biológus szak érdekelne, de nem tudnék megélni belõle itthon. Ami meg vicces, az emberi szervezetnek kb azt a részét élveztem, amíg a csontokat magoltam latinul (persze nem az összeset, csak a fontosabbakat) meg az izmokat. Addig jó, de nemtom, vannak részei, amik hidegen hagynak...:D Az idegrendszer is érdekes pl, csak nagyon nehéz. Jajj olyan jó Reichs könyve, ha tehetném, legszívesebben az õ helyében lennék.. törvényszéki orvos meg tanár az egyetemen..úúú ez álmaim netovábbja :D

Köszi amúgy a tippeket ;)
10/10
BB. 2010 okt. 25. - 16:12:59 10/10
(7131/28805)
Nemrég szemeztem az egyikkel a libriben, a címére sajnos már nem emlékszem, de jött anya, így valami drágábbat választottam :D John Connollytól a Fekete Angyalt, még nem olvastam tõle semmit, és mivel általában ugyanazt a fõszereplõt használja õ is, néhány elõzmény nem teljesen tiszta, de tetszik. Ez is ilyen krimis, horroros (ez van ráírva, én még nem fedeztem fel benne semmi ilyet, de még az egynegyedél vagyok túl, talán ez után...)
10/10
BB. 2010 okt. 25. - 16:09:50 10/10
(7130/28805)
Én még mindig nem jutottam el addig, hogy elovassam, de rajta van a listán :) Az elsõ könyv milyen?
10/10
BB. 2010 okt. 25. - 16:08:29 10/10 Előzmény muveszno.gr
(7129/28805)
Ha újra választhatnék, biztos nem kereskedelemre mennék, nekem ez nagyon nem jött be, elvégzem az alapszakot és valami más után nézek :) Legszívesebben én is az orvosira mentem volna, mondtam is, mert a biosz-kémia az ami közel áll hozzám, meg a töri, irodalom valamilyen szinten, de ez a reál nagyon nem :( Tehát az ötleteken én is szívesen veszem :)
10/10
R.ka 2010 okt. 25. - 13:59:47 10/10 Előzmény boreeester
(7128/28805)
Én elolvastam Kathy Reichs összes itthon megjelent könyvét, ami kapaszkodjatok meg: 4, azaz (négy!!!) darab. Kathy Reichs eddig 13 könyvet írt. Mondanom sem kell, hogy a kiadó természetesen nem az eredeti sorrendben jelentette meg itthon, úgyhogy volt egy kis kavar. Az elsõ kettõ stimmel, az itthon megjelent harmadik Amerikában azt hiszem az ötödik, ami nálunk negyedik az az USA-ban a harmadik rész :S
SPOILER (könyv)
A negyedik könyv, amiben kiderül, hogy Ryan mint beépített ember végül kikeveredik a bandából az itthon nem jelent meg :(

Mindenkinek ajánlom amúgy, én az elsõ könyv alatt speciel majd összecsináltam magam, fõleg, hogy éjszaka van idõm leginkább olvasni :) Még szeptemberben vettem meg mind a négy könyvet, akkor féláron adták az Alexandrában :)
Ha még nem olvasta valaki végig, akkor én ebben a sorrendben ajánlom:
- A holtak beszélnek (Déja Dead)
- Minden napra egy halott (Death du Jour)
- Halálos döntések (Deadly Decisions)
(- Fatal Voyage - itthon nem jelent meg, pedig kéne a sztori megértéséhez)
- Síri titkok (Grave Secrets)

Csak reménykedem, hogy a kiadónak szándékában áll még több könyvet is megjelentetni.
10/10
pluhildi 2010 okt. 25. - 10:54:50 10/10
(7127/28805)
martino
köszönöm a fordítást, mindig olyan bajban vagyok anno a rigós nyelvvizsgán is vért izzadtam, míg egy normális magyaros mondatot összeraktam, holott tudtam, hogy mirõl szól a szöveg... csak hát más az érzés és más leírva...

egy kis poén....
10/10
follia 2010 okt. 25. - 00:49:53 10/10
(7126/28805)