Téma: Dr. Csont

10/10
follia 2010 dec. 10. - 14:40:43 10/10
(7985/28805)
"In addition to being a beautiful opening scene, this is something of a classic horror story for ladies -- a single woman in her '30s, cooking a meal for friends who've all coupled off."
PFFFFFFFFFF.... :)

http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/2010/12/bones-alone-again-naturally.html

és azt is írja, hogy Booth elutasítása kivételesen brutális volt! :) igaz! meg azt is, hogy Hannah igenis csak egy vigaszdíj! ez is igaz!
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 14:27:06 10/10
(7984/28805)
érdekesség

van egy fanfic, amibe csak beleolvastam, plusz még folyamatban is van az írása, de megakadt a szemem egy szón és meglepõdtem, csatolom nektek a linket ahol megtaláljátok

http://labsquint.livejournal.com/

Odds Against 15. rész, a fejezet címét nézzétek és a rövid leírást róla az elején
hihetlen hogy egy kanadai fiú vagy lány ismeri kis hazánk egyik "hírességét"
10/10
follia 2010 dec. 10. - 14:22:13 10/10
(7983/28805)
hát jah, Hannah egyébként is mit keresett ott Booth irodájában? nincs dolga napközben? ah, utálom a lépten-nyomon egymáson lógó turbékoló galambokat... :S :D
örültem, hogy Brennan nem ott mindkettõjük elõtt borult ki, hanem inkább a fáradtsággal magyarázta az érzékenységét.

igen, ez abszolút találó, hogy a készítõk a saját csapdájukba estek. ebbõl elég nehéz lesz hihetõen kikászálódni... mondom én, HH már biztos tudja, hogy lesz következõ évad, azért ilyen bátrak. és szemetek. :)
10/10
R.ka 2010 dec. 10. - 14:20:13 10/10
(7982/28805)
SPOILER 6x09
Nekem is tetszett ez a rész. Jó volt látni Bren érzékenyebb oldalát, és igen, egy kicsit azért jó volt látni, hogy megbánta a döntését. Ezt eddig is sejtettük, de még nem láttuk emiatt pityeregni. Márpedig azért sírta el magát, hogy Booth kijelentette: szereti Hannah-t. Elõtte is volt már szó róla (az évad elején is mondta valamikor hogy szereti), de akkor Hannah még nem bukkant fel személyesen is... Booth-nak meg tuti lett ezután egy álmatlan éjszakája (vagy remélem akár több is), mert bármit is mondott, biztos hogy nem marad hatástalan Bones beismerése. Ez majd kiderül 5 hét múlva. Az pedig, hogy Hannah nem vigaszdíj lenne szerintem egy hülyeség. Mindenesetre biztos nem a fõdíj számára. Ha igaz az eljegyzéses sztori, akkor inkább csak magát akarja ezzel megerõsíteni, hogy továbblépett.
A színészeknek pedig csillagos 5-ös, annyira jól játszottak az autóban :)
Hirtelen ennyi kívánkozott ki belõlem, ha ülepszik még jelentkezem.
10/10
boreeester 2010 dec. 10. - 14:09:46 10/10
(7981/28805)
SPOILER
aranyos rész volt, talán a legjobb az évadból, de nálam nem érte el a kívánt hatást.. én úgy érzem, hogy a készítõk teljesen a maguk által állított csapdába estek bele.. most ahogy így olvasgattam a fejtegetéseiteket, felsejlett bennem a régi szép idõk Booth-Brennan párosa, akik mindent megbeszéltek, számíthattak egymásra, ha bármire szükségük volt, ott voltak egy pillanat alatt a másiknál.. és persze jó kis szóváltásaik voltak.. ez a mostani helyzet engem inkább egy kiégett házasságra emlékeztet..

az viszont nagyon tetszett, hogy Brennan minden jelenetben benne volt, és külön örültem annak, hogy végre egy kicsit láthattunk Brennan emberi/érzéken lényébõl.. egyre inkább a szívemhez nõ.. :) Booth meg most nagyon a sötét oldalon áll.. Hannah meg.. na róla inkább ne is beszéljünk! Komolyan, ahogy egyre többmindenbe ártja bele magát.. Amikor ott az irodába is beszéltek. jó, oké Brennannak adott igazat, de ne szóljon már bele mindenbe.. na, meg amikor Brennan fejéhez vágta, h az áldozatnak nem volt senkije, azért nem kereste senki..

Sweets írtó édes volt, ahogy mondta Brennannak, hogy õ az egyik legközelebbi barátja.. Angie-t én is többet szerepeltettem volna..

De nagyon tetszettek a Brennan házában játszódó jelenetek, ahogy érzékeltették, hogy egyedül van.. annyira sajnáltam.. :(
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 13:52:46 10/10
(7980/28805)
szívembõl beszéltél :)

az egyetlen ok ami teljesen hihetõ is lehetne arra, hogy nem dolgozik tovább együtt az FBI-al/Booth-al az az, hogy inkább a munkáját részesíti elõnyben, mert úgyis hegyekben állnak az azonosítatlah csontok a limbo-ban
ezt még el is hinnék és nem is lenne feltûnõ
egyszer már megtette és senki nem szólt egy szót sem, akkor miért ne?

Booth megérdemelné
jaj én most méregzsák vagyok ha Boothról van szó, bocsi ezért :)
10/10
follia 2010 dec. 10. - 13:37:32 10/10
(7979/28805)
10/10
follia 2010 dec. 10. - 13:24:35 10/10
(7978/28805)
abból kiindulva, hogy õk a legjobb nyomozópáros - ezt már sokszor megkapták + eddig megoldatlan ügyük nem nagyon volt, ergo nagyon hatékonyak együtt, így nehéz lenne megmagyarázni, hogy miért kérjen maga mellé másik ügynököt... igaz, hogy hivatkozhatna személyes problémákra, de õ sosem volt az a fajta...

baromi nehéz lesz továbblépnie, az tuti, de szerencsére abba a kategóriába sem tartozik, aki akár csak a szemét ottfelejti Booth-on a szokásosnál hosszabban, vagy sóhajtozva vonul végig a folyosón, esetleg bújkál elõle, tehát nem fog nyilvánosan szenvedni, szerintem ezt leszögezhetjük. az meg nem baj, hogy bezárkózik, most majd pusztán szakmai lesz a kapcsolatuk, megoldják az ügyet, aztán go home, nincs posztkriminális ivászat, nincs lelkibeszélgetés, nincs közös vacsi - hátha Booth-nak sem lesz egyszerû, és rájön, hogy hiányzik neki valami... vagy valaki. (de ezt már én is írtam korábban)

ha Brennan Angela lenne, viselkedhetne úgy, hogy Booth-nak folyamatosan szembesülnie kelljen azzal, hogy mit veszített. de az a baj, hogy ezt Bren szerintem nem tudná túlzások nélkül kivitelezni, így meg valószínûleg kínosan sülne el. az "egyedül vagyok, csak a munkámnak élek" sablont azonban levetkõzhetné.

így már sem a Sírásótól, sem az orvlövésztõl nem várok semmi eget rengetõt. ahogyan eddig is, biztos ötletesek lesznek a részek, de lehet, hogy szikrát, chemistry-t most jó ideig nem érdemes várnunk. de ki tudja?
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 13:03:26 10/10
(7977/28805)
olvastam pár leírást és véleményt a tegnapiról és láttam pár képet meg a lényeges párbeszédet és hát én Bren helyében tudjátok mit csinálnék most????

FOGNÁM MAGAM ÉS KISZÁLLNÉK VÉGLEG AZ EGÉSZ NYOMOZÓSDIBÓL VAGY KÉRNÉK MÁSIK ÜGYNÖKÖT

ha már Booth ilyen könnyen túllépett akkor megpróbálnám én is, de ez csak úgy lenne rendesen kivitelezhetõ, ha õ nincs mellettem... minek is tulképp mert ebben az emberbõl már az is elveszett amit eddig úgy érzett mint a társa iránt... Brrr...

tudom esz kib*tt nehéz lenne saját magamból kiindulva, de ha már így állunk akkor legyen így, nesze neked hülye Booth, már nem vagy a barátom sem...

hûûû kemény voltam mi??? most mérges vagyok rá, DE NAGYON......
apróbetûsen megjegyzem sunyítva, hogy valszeg a való életben nem tudnám megtenni ennyire egyszerûen :)
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 12:35:00 10/10
(7976/28805)
muris, hogy tényleg ugyanazok a gondolatok merültek fel bennünk egyszerre :)

én tartok attól hogy semmi drasztikus vagy durva sértõ dolog nem fog történni, HH-ék legutóbb azt is pedzegették már, hogy Hannah akkor is néha vissza visszatér majd, ha már nem lesz "szerepe", ezt úgy értem, hogy Booth életében sem....(mondjuk akkor meg minek)

lehetne hónapokon keresztül találgatni mi lehet az amitõl szétmennek, szerintem akkor sem tudnánk rájönni
nekem azért van két (korábban már vázolt) tippem, majd lehet összegyûjtöm a verziókat, meglátjuk ki nyer :)

1. lánykérést visszautasítja
2. beleszól/beleavatkozik egy ügybe amivel akár Booth akár Bren testi épségét veszélyezteti

(ezt írtam korábban: van egy ügy, ami valamiért érdekes lesz H mint újságíró számára is, mondjuk õ akar tudósítani, mert esetleg pozitív kimenetele lehetne a karrierje szempontjából...és lehet, hogy egy kicsit jobban beleüti az orrát mint kellene, bele is szól abba ahogy nyomoznak, amire Bren felbõszül, Booth meg nem tudja melyik oldalra is álljon)

hát a "beleszólást" már most elkezdte
10/10
follia 2010 dec. 10. - 12:20:45 10/10
(7975/28805)
kb. ugyanazt a kérdést fejtegetjük. :)

egyébként én sem hiszem, hogy ha Brennan-t tényleg szerette, akkor ilyen hirtelen (7 hónap érzelmi síkon szerintem nem egy nagy idõ) sikerült elfelejtenie és beleszeretnie egy másik nõbe.
egyébként ezek után nekem simán reális a lánykérés is - úgy tûnik, az, hogy lesz egy Brennan-Hannah konflikt, senkire nem lesz olyan nagy hatással.

valami olyannak kéne történnie, amivel Hannah keresztbe tesz/megbántja/megsérti Brennan-t, aki persze nem panaszkodik, de mondjuk nyilvánosan történik az eset, és mélyen érinti Bren-t. hátha Booth észhez térne, és bekapcsolna a Superman-módja.
10/10
follia 2010 dec. 10. - 12:03:19 10/10
(7974/28805)
az, hogy eltûnt a BB-szikra, egy dolog, de a végén azt megkérdezni Booth részérõl, hogy hívjon-e valakit, aki kvázi ott lesz Brennan-nel, vigasztalja - ezt mégis hogy gondolta? õ volt az egyetlen, akivel Brennan kb. mindent megbeszélt, és most õ az, akire egyáltalán nem számíthat... és õ maga tudja a legjobban, hogy Brennan milyen nehezen viseli a változásokat. :$
azt viszont jó látni, hogy azért Booth sem olyan magabiztos minden helyzetben, mint ahogy azt éveken át játszotta.

írnám, hogy annyira remélem, hogy ezt még visszakapja Booth, de ha átültetem a helyzetet a való életre, akkor kiszeretett Brennan-bõl, beleesett Hannah-ba... van ilyen, így nincs jogom hibáztatni. csak ha BB között egyszer egy IGAZI, MÉLY lelki kapcsolat volt, akkor nem tudom, hogy ez 7 hónap hogy nullázhatódott le? ezért mondom, hogy kíváncsi lennék, Hannah-ban mit szeret? mert ha azt látnánk, hogy most Booth és Hannah között van szikrázó bizsergés, akkor OK, elhinném, hogy tényleg odavan érte. de kb. még annyi sincs köztük (a szexen kívül), mint Booth és Cam között jelenleg. õk legalább bizalmas barátok...
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 11:55:13 10/10
(7973/28805)
mókás de a 14. Valentin napi rész címe
The Bikini in the Soup

hogy kerül a levesbe?????
és ettõl mi lesz benne olyan Valentin napos dolog???
na erre kíváncsi vagyok :)
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 11:52:38 10/10
(7972/28805)
jaj lányok hogy bírom ki délutánig :)......
sajnálom, hogy Booth szerelmes, de azért ki fogom elemezni azt ahogyan mondta.... nekem ez azért gyanús....

én nem tudom, hogy mások hogy vannak vele én még nem voltam hasonló helyzetben, fõleg nem vagyok férfi, de nekem olyan fura, hogy egy szerelmes férfi - akit ugyan visszautasítottak - cca fél év alatt bele tud szeretni valakibe csak úgy egyszerûen? fõleg hogy még utána együtt van a korábban imádott nõvel nap nap után a 24 órából min 12-ben? szerintetek ez reális? nem is tudom de nekem ez annyira emberidegen, mert akkor vagy nem szerette mégsem igazán Bones-t vagy amit Hannah iránt érez az nem szerelem, csak valamiféle "jól érzem magam vele, kedvelem és talán még lehet belõle valami" típusú dolog

ja erre eszembe jutott valami, emlékeztek 5.1 + Avalon Harmonia? Booth azt mondta neki a végén (melõtt elhangzott az ominózus everythis works out eventually)

"Sometimes you gotta settle for second best."

És azt hiszem ez a LÉNYEG!!!!! Igen õ most ezt teszi, megelégszik azzal amilye van, még akkor is ha ez nem a megfelelõ neki.
És kedves drága Booth ez nem az ami téged boldoggá tesz, hiába is próbálkozol....erre elõbb utóbb rá fogsz te magad is jönni, csak nehogy késõ legyen.
10/10
follia 2010 dec. 10. - 11:15:13 10/10
(7971/28805)
feliratban megtaláltam: Booth követte Bren-t a helyszínre - így került oda. hm, azért ezt egy kicsit jobban is kifejthették volna. miért érezte, hogy ez szükséges? Hannah nem kérdezte meg tõle, hogy miért nincs otthon az éjszaka közepén?
10/10
R.ka 2010 dec. 10. - 11:10:54 10/10 Előzmény zora
(7970/28805)
Igen, tényleg "associate"-nek nevezi Bren-t, ami társat jelent. Hiába, kell ez az angol felirat - legalábbis nekem :)
10/10
follia 2010 dec. 10. - 11:07:32 10/10
(7969/28805)
vicces volt, mikor Booth kérdezte, hogy: who's this Micah guy?? xD ebben az egy kérdésben végre újra önmaga volt.
na jó, ott a végén talán több mondatában is régi önmagára emlékeztetett, pl. mikor mondta Brennan-nek, hogy talán ki kéne vennie néhány nap szabadságot. 5x21 deja vu... meg hogy azért van itt, hogy megmentse. :) persze-persze, jó volt hogy ott volt, de azért mégis... hogy mondhatta, hogy szereti Hannah-t? vissza kéne játszani neki a "lovemaking"-es monológját a lovacskás részbõl, és beültetni a sarokba, hogy akkor gondolkodjon egy kicsit. :)
10/10
follia 2010 dec. 10. - 10:29:58 10/10
(7968/28805)
20:25-nél asszem "associate"-nek nevezi Brennan-t.
abból, hogy hogy kerül oda Booth, csak annyit értek - ami valószínûleg csak poén -, hogy megmentse Brennan életét, ahogy általában szokta...

jó lesz megnézni mégegyszer felirattal, pl. fogalmam nincs, mi az, amit Brennan talál az úton...??
10/10
follia 2010 dec. 10. - 10:24:46 10/10
(7967/28805)
megnéztem.
SPOILER
nem hiszem el... emlékeztek, mikor Hannah még nem került képbe, csak szó volt róla? akkor az a teória járta, hogy Booth csak féltékennyé akarja tenni Bren-t. most meg azt mondja neki, hogy szerelmes Hannah-ba???? egy világ dõlt össze bennem. esküszöm, annál az autós jelenetnél én éreztem kényelmetlenül magam... uh, a hideg is kirázott!
annak azért örülök, hogy Brennan egyenesbe került az érzéseivel. olyan dolgokat mondott ki, és olyan dolgokban hitt, amiket eddig nem vett komolyan. annyira sajnálom, hogy csalódnia kellett! viszont mostantól talán nem keresi majd Hannah társaságát, ami Booth-nak fejtörést okozhat, mert eddig úgy lehetett Brennan társaságában, hogy H is ott volt, ezek után viszont valamelyiket majd nélkülöznie kell...

az írók rávilágíthatnának arra, hogy mit szeret Booth H-ban, mert számomra nem világos.

annyira tudtam, hogy úgy lesz vége, ahogy. :)
és nagyon élveztem, hogy Brennan minden jelenetben ott volt! tényleg fantasztikus rész volt. Angela kaphatott volna jelentõsebb szerepet, bár az is elõrelépés, hogy Bren Sweets-tõl tudott elfogadni észrevételt, tanácsot.
a nyitó jelenet nagyon tetszett!

5 hét szünet... egy örökkévalóság! :)
10/10
follia 2010 dec. 10. - 09:24:41 10/10
(7966/28805)
nem tudom letölteni... :( nem értem, mi van. atomlassú a torrent. pedig csodálkozom is magamon, hogy ilyen jól bírtam ezt az egyheti hosszú várakozást, de biztos amiatt, mert kicsit zsúfolt hét volt.

megnézem, hátha valahol meg tudom nézni online, amíg a torrent bénázik...