Téma: Dr. Csont

1/10
martino 2010 dec. 11. - 15:46:57 1/10
(8025/28805)
Én még nem néztem meg, de ahogy írjátok ez egy fontos rész, tehát mosás-fõzés-takarítás közben letöltés, majd megnézés.
A "latinos" kifejezés elejét ismertem, így kitalálható volt az "értelme", de mi is van a galambbal? Angolul pigeon, ekkor jött Cristopher Colombo (tehát olasz, némi spanyolos kötõdéssel - galamb)és Barcelona. Tkp. csak az oreo volt kérdés a pontosság miatt. A szót hallottam már a munkahelyemen, de nem volt fontos, beugrott, hogy a mexicói kolléga használta, tehát újfent spanyol. Innen a fordítás -szótárból!!!- szellõ, lágy fuvallat , breeze.
martino
10/10
memari 2010 dec. 11. - 15:45:24 10/10
(8024/28805)
bocsi, h elõzmények elolvasása nélkül írok, de sajna most nincs idõm pótolni az elmúlt 1 hét kimaradását, az új részt még nem láttam és el akarom kerülni a még több spoilert, csak 1 érdekes dolog ütötte meg a szemem tegnap a Bones cirkuszos reklámját látva - elnézést, ha vki már felvetette ez

amikor a motoron ülve Bones Booth zsebébe kotorászik és a túloldaliba nyúl át csak az én szemem káprázott v. tényleg kikockázták/kitakarták azt az rtl-esek? de MIÉRT?
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 15:32:08 10/10
(8023/28805)
és még egy dolog BB-rõl (most már lõjetek le :)))))

nagyon sokan szerte a világban Booth-t érzéketlennek tartják és szidják is rendesen
DE
1. ha nem is kapásból de azért kiszúrta, hogy valami nem stimmel Bren-nel, bár csak késöbb kérdezett rá nyíltan, azért korábban egyenesebb és azonnal reagáló volt, ebben változott
2. a párbeszédjük alapján feltételezem, hogy végig figyelte Brent, hogy merre jár és mit csinál, csak titokban, tehát aggódott érte, a végén pedig kiderült, hogy jogosan
3. azzal, hogy hisz Bren-nek számomra a régi Booth-t hozta elõ újra
4. a kocsiban pedig a (akár) többféleképpen értelmezhetõ érzelmi kitörést mégis egybõl levette, totálisan tudta mirõl is van szó

viszont azért azoknak is igazuk van akik mérgesek rá, hiszen pl. ki a bánatos f*ancot tudna Bren hívni ha bajban van vagy gondja van, Ange-en kívül csak õt, szóval ezt meg sem kellett volna kérdeznie és valóban kemény volt...önmagához képest

azt hiszem én már az egész hétvégére való hozzászólásaimat ezzel egyben letudtam :)))))))
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 15:18:30 10/10
(8022/28805)
Emily-nek adhatna már valaki egy szupi kis díjat!!!!
annyira megérdemelné!!!!!!
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 15:11:06 10/10
(8021/28805)
SPOILER


na és akkor pár foto
1. :(
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 15:05:39 10/10
(8020/28805)
szóval (elnézést de hosszúra sikeredett, remélem nem veszitek zokon :))

...............
Bren-nek egyáltalán nem volt fogalma arról, vagy nem akarta tudomásul venni, hogy a körülötte dolgozó emberek, plusz a barátai mint Ange igenis törõdnek vele (még Sweets is) aggódnak érte, szeretik is ráadásul? ezt persze mi nézõk mindannyian nagyon jól tudjuk, csak valahogy neki nem volt világos 5 éven át? érdekes azért mert jó pár dolog történt velük a kezdetektõl amibõl azért ezt leszûrhette....

............
engem személy szerint nagyon megfogott ahogy Sweets állt hozzá a dologhoz
"I consider you one of my closest friends, your not alone in this world."
nem is hittem volna... egyre jobban szeretem ezt a "kölyköt" :)

..............
Bren olyan dologgal szembesült most, amit soha nem hitt volna el, mindig is tagadott vagy volt rá tudományos magyarázata, de itt és most már tudhatja, hogy nem mindent lehet megmagyarázni az életben

...............
szerintem ebben a részben ért tetõpontjára a taszítás, eltolás (push) vagy nem is tudom minek nevezzem Booth részérõl azzal, hogy "associate"-nek nevezte Brent. ha nem mondjátok nekem akkor is feltûnt volna, ilyet korábban sem mondott soha....ha Bren is észrevette akkor még ez is tehetett egy lapáttal az érzelmi zûrzavarára
na itt nem hagyhatom ki a pilótás beszélgetést, amikor a pasas elmondja, hogy folyamatosan visszautasította az áldozat... na az az összenézés kb felért a bírósági jelenttel (Hodgela házassági bejelentésekor)

................
mielõtt láttam volna a részt baromi mérges voltam Booth-ra de akkor csak az általatok és más vélemények alapján tudtam megítélni. aztán a kezdetekben sem válozott az érzésem egészen addig a pontig amikor az irodában rákérdezett Bren-re, hogy miért is veszi ezt ennyire magára... sajnos a filmben nem lehet látni, de képeken egészen jól, hogy Bren sírása õt sem hagyta hidegen, majd nézzétek jól meg....az autós jelenetrõl nem is beszélve...
igaz mondjuk elõtte azért még tört döfött Bren szívébe azzal a ...as usual.... megjegyzéssel mintha neki állandóan meg kellene mentenie és ezt már rohadtul unja (nem tudom hogy csak én éreztem-e így?)
a rész végén már megváltozott a véleményem és úgy gondolom Booth igenis õrlõdött belül hogy mit lépjen és ez látszott is rajta, nagyon is.... próbált kemény lenni, szavakban az is volt mármint hogy tárgyilagos és határozott, sokat nem beszélt (nem is bírt volna talán) de belüli tuti nem....
én abban reménykedem, hogy megpróbál az elkövetkezõ részekben kicsit többet törödni Brennel mint régen és nem lesz annyira rideg, de majd meglátjuk

................
végül nekem nem is az autós jelenet volt a legszomorúbb, hanem a legvége, sokkal jobban elszorult a torkom amikor az irodájában újra megnézte a fényképet :(
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 14:37:00 10/10
(8019/28805)
több dolog is jár a fejemben, plusz vannak képeim is, de félek megosztani veletek, mert nem tudom ki látta ki nem, így ezután a hozzászólásom után SPOILER elemek következnek, aki nem látta még ne olvassa tovább

:D
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 14:22:00 10/10
(8018/28805)
nekem tetszik :)
szépen kifejtetted :)
egyébként még úgy is, hogy rohamtempóban néztem és egy-egy dolog kimaradt (így elsõre) simán ki lehetett következtetni hogy errõl van szó, érdekes nem?

erre apu jut eszembe aki jó pár évvel ezelõtt mikor bejöttek a mûholdas csatornák nulla némettudással végignézett egy krimit és másnap el is mesélte, hogy ki volt a gyilkos és hogyan tette azt amit tett és hogyan nyomozták ki :D
1/10
martino 2010 dec. 11. - 14:10:37 1/10
(8017/28805)
Egy kicsit tovább gondoltam:

Az objektivitás önmagában annyi mint egy galambfing. De ez így túl obszcén.

martino
1/10
martino 2010 dec. 11. - 13:17:26 1/10 Előzmény follia
(8016/28805)
No mégegyszer, sziasztok

Csak reggeli tréfa volt. Tehát, ha már megint meg lettem szólítva (a macska meg jól meg lett ugatva) nézzük az eredeti szöveget:

ergo ipso facto columbo oreo, elõször egy gyors és eredményes javítás (hacsak nem Peter Falk sikeres szerepére gondoltunk): ergo, ipso facto, colombo oreo (etimológia: latin, latin, olasz-spanyol)

Jöhet a szövegkörnyezet, az skl rövidítés Spoken-Kitchen Language, beszélt-konyhanyelv, by én:

Brennan: I’m having trouble being objective regarding this case.
(skl): Nagyon nehéz objektívnek maradnom ebben az esetben / Ebben az esetben nagyon nehéz objektívnek maradnom. (Nekem ez jobban tetszik.)

Micah:I attended this lecture with this philosopher guy who says for something to be objective it must be separate from the mind. And nothing is separate from the mind, ergo ipso facto colombo oreo.

Részt vettem egy elõadáson egy filozófus sráccal, aki azt mondta, hogy az objektivitást el kell választani az emberi elmétõl. És semmi sem választható el az emberi elmétõl, „(ergo – latin, therefore) tehát, ennek következtében, ezért (ipso facto – latin, by that very fact, itself) a tény önmagában/önmaga által, (colombo – olasz) galamb (oreo – spanyol, latin) lágy szellõ, fuvallat”.
Szedjük össze és építsünk belõle egy magyarnak tûnõ mondatot. Ezért a tény (objektivitás) önmagában, és ez itt a hangsúly, hogy önmagában, annyit számít, annyit ér, mint egy galamb szárnyának fuvallata, magyarán, semmit sem jelent. Még egyszerûbben, tehát az objektivitás önmagában semmit sem jelent – így fordítható ez az ál-latin mondat.

SZERINTEM!

skl: Részt vettem egy elõadáson egy filozófus sráccal, aki azt mondta errõl, hogy az objektivitást el kell választani az emberi elmétõl. Ám semmi sem választható el az emberi elmétõl, tehát az objektivitás önmagában semmit sem jelent.

Bár dramaturgiailag (ez is egy szép kifejezés), nagyon hatásos volt az ergo, ipso facto, colombo oreo beszúrása.

Véleményem szerint a szerzõk azért írták bele a forgatókönyvbe, hogy a nézõk agyaljanak egy kicsikét, szerintem bejött.

Az OREO kekszek az egyik kedvenceim közé tartoznak, olyanok, mint a Pilóta keksz, azt is nagyon szeretem. Colombo valóban Ceylon (Sri Lanka) fõvárosa. Ezek tények, objektumok, de önmagukban semmit sem jelentenek...

Erre jutottam, így a reggeli olasz kapuccsínozás (koffeinmentes) kellõs közepében:
martino
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 13:16:09 10/10
(8015/28805)
"Lesz még ennek megfejtése!"
?????? ezek szerint te többet tudsz nálunk, sejtettem én:) kezdek izgulni :D
1/10
martino 2010 dec. 11. - 13:07:31 1/10 Előzmény R.ka
(8014/28805)
Csak lassabban az agarakkal!

"Az utolsó kettõre ne is keressetek latin megoldást, mert Bren megmondta: Sri Lanka fõvárosa és egy kekszmárka. Ez csak Micah, a túlképzett éjjeliõr szállóigéje ;)"

Lesz még ennek megfejtése!

OFF
"Martinonak üzenem, hogy épp most láttam a tv-ben egy mûsort, híres-hírhedt bostoni éttermekrõl (azt hiszem East Side Grill volt az egyik, a másikban pedig 2 kg-os hamburgereket árulnak... nagggyon durva) Man v. Food az eredeti címe, itthon "Fald fel Amerikát" találó címen fut :) Egy pasi végigkajálja az USA-t."
Köszi, de útálom a zsíros burgert mégha 2 kg-os is, az East Side Grill korrekt, de iszonyatosan drága. A sorozatról hallottam, de inkább a saját magyaros-olaszos-íres(nem híres) fõztöm, ha lehetne.

martino
1/10
martino 2010 dec. 11. - 12:59:40 1/10
(8013/28805)
Sziasztok.
Rendkívül egyszerû a jelentése:
"az objektivitás önmagában semmit sem jelent"
El is köszönök,
martino
10/10
follia 2010 dec. 11. - 11:10:56 10/10
(8012/28805)
persze, tudom, hogy mindketten arra gondoltak, hogy szeretik a másikat, azért akarnak adni egy esélyt a kapcsolatuknak, de nekem ez akkor is csak egy "próbának" hangzik, ami vagy jól sikerül vagy nem, és akkor ki lehet szállni belõle. OK, minden kapcsolat így kezdõdik, de szerintem élesebb kezdés az, amikor a másik biztos benne, hogy szeret, és ki is mondja.
persze Bren részérõl ez HATALMAS elõrelépés, ezt én is elismerem!
10/10
ncsi 2010 dec. 11. - 00:09:20 10/10
(8011/28805)
nemrég néztem meg a mostani részt és olvasgatom a hozzászólásaitokat.
véleményem a részrõl: jó kis rész volt, tényleg jó volt,h brennen szemszögébõl láthattuk az egészet és h végre szembesült az érzelmeivel és ki is tudta azt fejezni. a kocsis jelenetnél a sírva fakadás szerintem eléggé erõltetett lett. ne értsétek félre, nem az h elkezdett sírni, hanem ahogyan. lehet h csak azért, mert nem sokszor láthatjuk õt sírni.
a szerelmi háromszögrõl: sztem nincs 100%-osan túl brennen-en booth. ez a kocsis jelenetben is látszódott. sztem azért az normális reakció, hha elutasítják az embert és napi kapcsolatban van az egyénnel, akkor megpróbálja õt vmiképpen elfelejteni. lehet h szereti hannah-t booth, de sztem brennen-t is. hannah meg csak jóban akar lenni párja legjobb barátjával. bár nemtom h mennyire tudja a háttér dolgokat. ha tudná, akkor biztos lennének féltékenységi jelenetek.
brennen-nek meg össze kéne szedni egy pasit. milyen lenne, ha visszajönne az az fbi-os, akivel a második (? azt hiszem h abban volt) évadban összejött (aki elment hajózni, de nem jut eszembe a neve...)? az is logikus lenne, ha új társat kérne, de sztem az úgysem fog megtörténni. sztem mindketten túl büszkék ahhoz.
most 5 hét szünet lesz? ne már... remélem, h vmi nagyot fognak alkotni a pihi után a rendezõk... pl visszahozzák zack-et :P :D nekem õ az egyik kedvencem, szval örülnék neki :D
10/10
pluhildi 2010 dec. 10. - 23:32:34 10/10
(8010/28805)
azt hiszem az 5 hetet megéri lesz kivárni, mert a következõ - remélhetõleg - a The bullet in the Brain lesz

ami miatt én nagyon várom arra íme két bizonyíték (tudjátok csak óvatosan!)

https://docs.google.com/fileview?id=0BziCjwyAOiV0MjhiYmUxYWUtZWExYS00M2U5LWFiODgtNzkxMWU3ZDYzZmQ0&hl=en&authkey=CIvS87IG


https://docs.google.com/fileview?id=0BziCjwyAOiV0YjBjMDc1MjgtNmMyNS00MmQxLTg1M2QtNDYwM2Y5NGM4ZGY4&hl=en&authkey=CKDP7sII


legalább lesz izgalom és Heather Taffett!!!
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 10. - 22:42:49 10/10 Előzmény pluhildi
(8009/28805)
Ezt már írtam régebben is, de megint írom, hogy amúgy tényleg van ilyen, a közvetlen környezetemben él egy "furcsa pár", akik a fél életüket együtt élték le csak külön. A szitu kb ugyanez, egyik akarta, másik nem, majd fordítva. Együtt dolgoznak évek óta, annyi a különbség, hogy -jelenleg- nincs "Hannah" a sztoriban. Régebben szurkoltam, meg kombináltam, és noha még mindig azt érzem hogy tulajdonképpen egymásnak lettek kitalálva, már nem szurkolok. Nincs chemistry, nincs semmi, nem éri meg. Pont olyan, mint egy kiégett házasság a megelõzõ jó évek nélkül, ezért nem számítok jobbra BB téren sem per pillanat. Szóval: életszerû-vagy épp az én "párocskám" drámai.
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 10. - 22:32:01 10/10 Előzmény follia
(8008/28805)
Follia, ez most nem kötekedésbõl, de :D : Ha Bren ilyeneket mond a 7 év ismeretség és érzéketlenség után, hogy "Elszalasztottam a lehetõséget" meg "Nem akarok semmit se megbánni" és bõg, akkor azt hiszem az felér egy "õszintén szeretlek"-kel :D
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 10. - 22:23:01 10/10 Előzmény pluhildi
(8007/28805)
Pártolom a "Kérek más ügynököt"-verziót.

Amúgy szerintem Brennan ezek után egy kicsit változni fog. Túl sok volt ez a 3 napi (szerintetek mennyi volt? Lehet nem annyi amúgy..)"érzelembomba" és objektivitás nélküliség ahhoz, hogy úgy viselkedjen ezek után, mint eddig. Nem, szerintem nem folytatja ezt a "munkába menekülök és nem érzek semmit" dolgot, látja már, hol a hátulütõje...Mert most konkrétan neki sincs mit veszítenie, és ugye az a legszomorúbb, ha nincs mit veszíteni.
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 10. - 22:14:55 10/10 Előzmény zora
(8006/28805)
associate-et mond Booth társ/partnert jelent :)
Hát én nem kívánom, hogy Hannah megcsalja és Brennél keressen vigaszt, úgy érzem nem lenne fair Brennan-nel szemben..