Téma: Dr. Csont

10/10
zora 2011 máj. 20. - 11:18:32 10/10
(13985/28805)
Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy 2 éve megkaptuk az ágyjelenetet, most a következményt, vissza a szürke hétköznapokba - na, jó, nem lesz az annyira szürke...
10/10
follia 2011 máj. 20. - 11:18:21 10/10
(13984/28805)
nah, hátha mégcsak itt tartanak, hogy ezt is bizonygatnia kell, akkor aztán baromira itt volt az ideje egy közös gyereknek, tényleg... :S
szerintem mondjuk nem ezért mondta, bár nem tudom megmondani, miért.
10/10
Tgirl 2011 máj. 20. - 11:17:41 10/10
(13983/28805)
Hû mennyit írtatok tegnap este óta:D

Nagyon fellendült a fórum olyan jó:)) Meg hogy mindenki írt szinte véleményt:))
Olvastam mint valami napilapotXD

Jó ez az Austello-s fordítás, letisztult számomra hogy akkor most mit szeretnének az írók.
talkaboutbones 2011 máj. 20. - 11:09:03
(13982/28805)
Na, kicsit árnyaltabban fogalmazok: fenntartom a véleményem, hogy a 6. évad nem volt azon a színvonalon, amit elvártam volna tõle, de volt 1-2 rész, ami nagyon megfogott: a legkiemelkedõbb a The Doctor in the Photo, ami valóban olyan volt, mint a "klasszikus" Bones-részek, az egész sorozat történetének egyik legkiemelkedõbb darabja lett. Akkor éreztem újra azt, amit a 100. résznél. A másik a The Sign in the Silence volt, na azon még tudtam sírni is. Lehet, hogy én távolodtam már el túlzottan a showtól, de nekem sok helyütt nem voltak elég kézzelfoghatók az érzelmek. Vincent halála is tragikus volt, de - kövezzetek meg nyugodtan - nekem erõltetett volt a Boothnál alvós, ágyban vigasztalós jelenet (pedig többször is megnéztem, hátha sokadjára elfogadhatóbbá válik számomra). :( Hihetetlennek tûnt, hogy szex lett belõle (és ez szerintem írói hiba: beleraktak egy fordulatot azért, hogy továbbfûzhessék a sztorit a maguk által elképzelt irányba anélkül, hogy hihetõvé tették volna a lépést), de már akkor biztos voltam benne, hogy tényleg megtörtént, amikor Bren elmosolyodott Angela kérdésére (amit aztán nem fejtettek ki). Ausiellót olvasva elfogadom, hogy miért mentek ebbe az irányba (sõt, tetszik is), és egy percig se volt kétségem afelõl, hogy ez nem álom, nincs semmi csavar - SN interjúja ebben meg is erõsített. Csak az nem tetszik, ahogy...
Viszont ha egy lépést teszek hátra, és úgy nézem az eseményeket, akkor miért is ne? Igenis történnek az emberekkel nem várt, hirtelen dolgok. Sõt, némi iróniát is fel lehet fedezni benne: a The End in the Beginningben Booth megálmodta az ideális jövõt Brennel, és mi is láthattuk ezt a verziót, részesei lehettünk, most jöhet a romantikátlanabb valóság - mégis, a lényeg, hogy megtörténik!!! És ez jó! Hurrá!
(Csak hoznák vissza az elsõ 3 évad színvonalára az ügyeket is! ld. a fent említett 2 rész - Broadsky gyenge volt, sorry)
10/10
palanna 2011 máj. 20. - 11:08:10 10/10
(13981/28805)
És azt se felejtsük el, hogy Booth milyen arcot vág, mielõtt Bren mondja, neki, hogy Õ a fater!
10/10
palanna 2011 máj. 20. - 11:06:20 10/10
(13980/28805)
Ebben van valami! Én sem azt mondtam hites uramnak :-b, hogy figyu, terhes vagyok....Tõled! De mi van, ha esetleg Brenen ezzel adja tudomására, hogy tutira nem volt mással, ergo "hûséges".
10/10
follia 2011 máj. 20. - 11:06:07 10/10
(13979/28805)
pontosan. legalább valami elõzménye lett volna. de így... pffff...

szerintem visszatekintést ne várjunk, SN szavaiból úgy vettem ki, itt pont az a lényeg, hogy nem kell látnunk semmi ráutalást, mert úgy is tudjuk, mi a szitu... hát nem, én az ilyet utálom.
10/10
memari 2011 máj. 20. - 11:03:08 10/10
(13978/28805)
megértelek follia, pár BB-s jelenet az elõzõ rész és a nagy bejelentés között nekem is hiányzott; és a BB egymásra nézésem sem olyan mélyek már, mint régen. Még ha Bones nem is akart volna beszélni a történtekrõl (bár a mostani személyiségfejlõdése miatt inkább beszélne róla), legalább Booth felhozhatta volna a témát, h akkor mi és miért is történ kettejük között. Bár ezt az évadkezdésben, még pótolhatják, mint visszatekintés, h previously in Bones, és akkor ott vmi (legalább azt az arcot mutassák meg, amikor Bones megtudja, h gyereket vár,lszi!)
De jelenleg csak úgy tûnik, h van 2 ember, akik vmit éreztek/éreznek egymás iránt, volt egy egy éjszakás kalandjuk és hopsz, megesett a leányzó -ami ad egy kis keserû szájízt. Mert úcs is becsúszhatott volna, h õk akár titkon "randizgatnak", tehát van egyszerre bevallott érzelmi háttér.
10/10
follia 2011 máj. 20. - 10:53:28 10/10
(13977/28805)
nem mondom, hogy nem romantikát várok, persze, várok azt is, de egy kicsit több realitást mindenképp. szerintem ez így baromság.
számomra ez azt nem mutatja meg, hogy õk ketten mennyire mások. nem mutat semmit, csak az írói eszementséget. az pedig szintén nem szórakoztató (megintcsak nekem), hogy vitatkoznak arról, összeházasodjanak-e vagy sem. az õ viszonylatukban ez igazából nem is érdekel.

legalább ha még egy részt beletettek volna köztes idõnek, akkor egy csöppet hihetõbb lenne, de még messze nem ideális. nem tudom, nekem ez sehogysem tetszik. ez van.

már fórumozni sincs kedvem. :( pedig életem legjobb topikja ez! :) de majd még biztos jövök, csak elõbb lenyugszom. a munka most jó figyelemelterelés - ez eddig totál fordítva mûködött, el sem hiszem, hogy a dolgok így változnak az agyamban.
jah, és még annyit hozzátennék, hogy ne nézzetek gyerekellenesnek, mert alapvetõen imádom õket! házasság és gyerekpárti vagyok - a való életben. itt is, csak nem ilyen hirtelen. az az érvelés pedig, hogy 2B milyen régóta együtt van (testiség nélkül), lássuk be, elég gyenge alátámasztás... az érzéseik és gondolataik felét ki sem mondták az elmúlt 2 évadban...
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:52:03 10/10
(13976/28805)
Ja, és mivel ilyen "rejtett" kapcsolatban vannak, így már nem is biztos az a gyász-menet. Utána is megbeszélhették, hogy készen állnak a kapcsolatra.

Az elmúlt 10 hozzászólásom képzõdésének története:
Éppen konyhát takarítok, közben hallgatom a Bones elsõ 4 évadának zenéjét cd-rõl, és minden polc suvickolásakor eszembe jut egy újabb dolog az évadzáróról... Rám valahogy takarításkor jön az ihlet... Meg vasaláskor... Ja, meg porszívózáskor...
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:42:36 10/10
(13975/28805)
Ó, igen, és pontosan ezzel a módszerrel akarják megmutatni, hogy ez a kapcsolat mennyire más, mint Hannah&B. Õket anno szinte csak az ágyban láttuk, mert az csak testi kapcsolat volt. Viszont BB-jé mélyebb, igazabb - a valós. Szóval, ágyjelenetet ne várjunk. Ha HH-ék tartják magukat ehhez, akkor ez a sori még jó néhány évadot megér!
10/10
pluhildi 2011 máj. 20. - 10:33:24 10/10
(13974/28805)
Lilla hálás vagyok a fordításért, ezek után kissé pozitívabban látom a helyzetet, mert abban amit elmondtak van realitás, mármint hogy erre a sorozatra ez illik... de azért ott van a fejem legesleghátsó bugyrában az a bizonyos DE VALAMI AKKOR SEM STIMMEL, AZ EGÉSZ OLYAN BÉNA...jobb szót nem tudok rá még most sem, ezt majd megpróbálom elfojtani, aztán majd kiderül mi lesz itt....

"Ja, meg ugye Hodgeláéknál fiú, BB-nél kislány... Mi lesz itt 17 év múlva???!!!" = a 23. évadban kiderül :D :D

azon már én is csodálkoztam, hogy miért nem akarták beleírni a terhességet, mármint hogy ennyire hárítottak, hiszen annyira kézenfekvõ... és még a gyerekfelügyelet is megoldható ezt már kb 1 hónapja is mondtam, aztán tessék mégiscsak
miért nincs így ötösöm a lottón....

agyalhatnék én ezen napokon keresztül akkor sem lennék okosabb... szerintem kitalálunk itt mindenféle verziót aztán kapunk egy olyan ezektõl teljesen ellentétes verziót, amitõl fogunk egy hátast dobni.... ide a rozsdás bökõt :D
10/10
memari 2011 máj. 20. - 10:32:49 10/10
(13973/28805)
follia, amíg nem olvastam az Auselios cikket én is így voltam vele, h túl korai ez még nekik, de azóta kezdem megkedvelni ezt a szitut.

a Bones az Bones, nem romantikus sorozat, arra ott van a Hodgela páros, h romantikázzanak. Bones egy karakán nõ, aki magában is felnevelne egy gyereket (volt már errõl szó), s legalább a kellemesebb módon jött össze a baba. Booth ezután is védelmezõ lesz, Bones ezt kikéri magának, egy ideig majd titkolóznak a többiek elõtt, Booth gondolom elvenné, de Bones nem hisz a házasságban....a kettejük alapvetõ különbözõsége így megmarad és lesz közöttük egy erõsebb kapocs, s nem túlzottan romantikus módon történik mindez.
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:31:58 10/10
(13972/28805)
Ez jó anyag a következõ évadra: Booth mindig óvni akarja, Bren meg ugyanazokat mondja neki, mint te! :-DDD
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:29:55 10/10
(13971/28805)
Egy kis statisztika:
május 19. 0 óra: hozzászólás: 14.408
23:38 : hsz: 14.719

Alkottunk, lányok! Több, mint 300 egy nap!
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:26:58 10/10
(13970/28805)
Na, ne legyél szomorú...
10/10
R.ka 2011 máj. 20. - 10:25:54 10/10
(13969/28805)
Igen, ez számomra is teljesen elfogadható. Azért hozza fel a témát, hogy megtudja, Booth véleménye nem változott-e :) Logikus! :)
10/10
follia 2011 máj. 20. - 10:24:39 10/10
(13968/28805)
most bõgök, és szeptembertõl nemcsak House nem lesz, Bones sem. számomra. :(((((((((((((( ezek olyan hülyék! miért kellett ezt így? csesszék meg!
OK, ez nagyon elsõ felindulásból írt reakció, de számomra ezzel tökéletesen elrontották. majmok!

egyébként Lilla, köszi a fordítást! jó lett! ha csak a cikkre hagyatkoztam volna, max. délután, vagy este olvasom el, de így, hogy itt volt elõttem, muszáj volt.

:(((((((((((((((((((((((((
azért még próbálom elhinni, hogy ez egy álom!
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 10:22:56 10/10
(13967/28805)
elolvastam a fanfic-et, aranyos volt, csak az zavart egy kicsit, hogy a terhes nõket betegnek meg magatehetetlennek nézik néha. ez nem betegség, hanem egy állapot, fõleg 1 hónaposan...akkor még nem is érzékel sokat, max fáradtabb, meg lehet rosszul van már reggelente, de semmiképp sincs probléma a kocsiba be és onnan kiszállással és este le is tud vetkõzni magától még fáradtan is :D nagyon kritikus vagyok mostanság, nem jó nekem semmi...xD de amúgy aranyos volt, el is mentettem, várom a folytatást.
talkaboutbones 2011 máj. 20. - 10:22:29
(13966/28805)
Na azért ha nem akarsz vért látni, akkor miért a Bones? ;)
Amire én céloztam az az, hogy aki szült már valaha, az tudja, hogy az utolsó kitolás elõtt az ember nem a körülötte állókkal, még csak nem is a férjével van elfoglalva, hanem a fájdalommal, ami majd szétveti... Az érzelmek áradása akkor szokott bekövetkezni, amikor túlvan az ember rajta. De akkor tényleg! :) Ami tetszett, az a szõrtépés és ahogy Ange lekiabálja Hodgins fejét. Na az igazi! :)) De a tévé már csak tévé, ezt én is elfogadom, nem is azt várom, hogy igazi szülést mutassanak be, vmit félreértettél, csak ez a része nekem kicsit túl ömlengõs volt.