Téma: Dr. Csont

10/10
memari 2011 máj. 20. - 10:17:42 10/10
(13965/28805)
most fejeztem be az évadzárót és olvastalak vissza benneteket. Nem gondoltam volna, h tényleg meglépik és így (bár tegnap Bori elárulta a végét.

csak vázlatosan, amik eszembe jutottak a részrõl:
-Angiéknek én is kislányt gondoltam, de gondolom Vincent miatt lett mégis kisfiú. (BBéknek akkor kislány kell :))
-Bones terhessége: oké legyen, de pont most?, én is azon a véleményen voltam, h ez ne valóság
-aztán elolvastam az Auselio cikket, s kezdem kicsit elfogadni a dolgot.
-ha úgy van, ahogy zora írta,és 1 hónap telt el a 2 rész között, akkor azért titkon alakulhatott vmi BBék között, de egy "gyász-menet"nek ilyen eredménye legyen (nem ritka, nade...), de inkább ez, mint a klinikai anyag felhasználása; de akkor is egy becsúszott terhesség :S
-arra az arcra kíváncsi lettem volna, amikor Bones felfedezi, h terhes :D
-örülök, h nem az lett a vége, h Bones elmondja és várhatunk hónapokat Booth reakciójára
-ezek után azért még el tudják játszani, h Bones titkolja még a terhességet, és a BB "viszonyt"
-talán így könnyebb lesz Emilynek visszaállni dolgozni, h a gyermeke ott lesz, mármint nem csak a forgatásnál (öltözõ, akárhol), hanem a forgatáson (a saját gyereke játszaná a Bones babát); de így kell még 1 baba. Mert ha Bones nem lenne terhe, akkor a Hodgela babyt játszhatta volna Emily babája.
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:12:39 10/10
(13964/28805)
Hogy tizedszerre megnéztem az utolsó percet, az nem igazán értetlenkedés, inkább meg akart róla bizonyosodni, hogy Booth véleménye még nem változott a gyerekekrõl. Valahogy "felvezette" a témát, hogy legyen bátorsága elmondani. Nem?
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:07:51 10/10
(13963/28805)
Ebben van valami! Kérek még több ilyen értelmezõ véleményt!
Cukik voltak...
10/10
R.ka 2011 máj. 20. - 10:06:20 10/10
(13962/28805)
Én úgy gondolom, azért teszi hozzá hogy "Te vagy az apa", mert Booth is jól ismeri Bren korábbi véleményét a monogámiáról :) Oké, azóta már változott sokat, de szerintem biztosra akart menni, hogy ne legyen félreértés. Látszott rajta, hogy izgul, olyan kis cuki volt. Aztán hogy megkönnyebbült, amikor látta, hogy Booth is örül :)
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:05:38 10/10
(13961/28805)
Hát, igen, az a "te vagy az apa" nagyon megkavarja a dolgokat.
Lássuk csak. Hackerrõl utoljára a 100. rész után közvetlenül volt szó, aztán semmi. Malukkun: senki. Itthon: senki. ???????????????????????????????? Mi ez a hülye megjegyzés??????????????
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:02:03 10/10
(13960/28805)
És Booth:
10/10
zora 2011 máj. 20. - 10:00:51 10/10
(13959/28805)
Jajj, és ahogy egymásra néznek... Nem tudok fotosoppolni, elsõ Bren:
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 10:00:08 10/10
(13958/28805)
na megnéztem megint, hát igen, így már sokkal jobb volt :D

Angiék csodálatosak a végén, most én is megkönnyeztem :) és a zene is nagyon jó alatta..:)

Brennanék viszont még mindig nagyon bénák..Meg az is, hogy értetlenkedik Brennan..Booth hányszor elmondta már neki, hogy mi örömmel jár egy gyerek, nem tudom, mit izélnek itt...

Tegyük fel, hogy terhes, és nem ment el a klinikára (mert miért ment volt, rég el van felejtve), mi ez a " te vagy az apa" ? akivel együtt vagy és lefeküdtetek, és elmondod, hogy állapotos vagy, nem mondod h "és te vagy az apa". Vagy Ti mondtátok? :D Hacsak nem sûrû a partnercsere, de Bren esetében egyértelmûen nem sûrû..xD
10/10
zora 2011 máj. 20. - 09:54:49 10/10
(13957/28805)
És még valami: Miért tette hozzá, hogy "te vagy az apja"???? Még azt sem mondhatom, hogy dr. Brennan-ként szeret világosan fogalmazni, hogy elkerüljék a félreértéseket. Itt nem volt semmi félreértenivaló!!!
Ezt a részt+a múltkorit, megnézem még párszor, mire jön a felirat...
10/10
zora 2011 máj. 20. - 09:51:40 10/10
(13956/28805)
Azért egy ölelés mehetett volna... Az csak 10 másodperc plusz idõ...
De egyetértek, a mosoly nagyon jó volt! Mint a 4x26-ban...
10/10
palanna 2011 máj. 20. - 09:43:24 10/10
(13955/28805)
Hát csajok! Én újra és újra megnéztem a végét, és bár tényleg nem így kellett volna, de nekem nagyon tetszik! Asszem, párszor még meg fogom nézni az új részig! Szóval, lehet hogy egyedül maradok ezzel a véleményemmel, de Booth mosolya az utolsó másodpercekben (nem Davidé!!) kárpótol érte!!! Baromi jó színészek!
10/10
zora 2011 máj. 20. - 09:20:28 10/10
(13954/28805)
És íme, valaki már nagyon gyorsan meg is írta a folytatást:
http://www.fanfiction.net/s/7006502/1/Hiatus
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 09:10:25 10/10
(13953/28805)
hát az elsõdleges problémám nekem is a gyász-menet, a többi csak ezután jön :D
na mindjárt lejön és megnézem (és kifestem a körmöm..:P) xD:D
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 09:09:37 10/10
(13952/28805)
igazán nincs mit :)
bármikor szívesen foglalkozom ilyennel meg körömfestéssel meg akármivel, amikor tanulnom kéne. ez azt jelenti, hogy az eljövendõ 1 hónapban még sok fordítást várhattok tõlem...XD
10/10
palanna 2011 máj. 20. - 09:00:49 10/10
(13951/28805)
Köszi a fordítást, nagyon rendes vagy!
10/10
zora 2011 máj. 20. - 08:54:02 10/10
(13950/28805)
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!! Örök hálám üldözzön!

Még Em terhességének megtudásakor írtam, hogy ha összehozzák õket, akkor a 7. évadban simán lehet egy 3 hónapos ugrás, akkor Bren 4 hónapos terhes. Ezt júliusban forgatják, ahol Em 5-6 hónapos terhes, tehát belefér. Nem nagyon kell rejtegetni a pocakot, viszont azt kérném HH-tól, hogy legyenek ezek a részek tele Brennan lázadó terhességi hormonjaival, és legyen mindenki a plafonon a viselkedésétõl. Azt hiszem, egyre inkább belenyugszom a megváltoztathatatlanba, de a "gyász-menet" akkor is zavar!!! Valahogy utalniuk kellene rá késõbb, hogy aznap éjjel nem volt semmi, hanem esetleg utána valamikor... Ti nem érzitek ezt?

Ja, meg ugye Hodgeláéknál fiú, BB-nél kislány... Mi lesz itt 17 év múlva???!!!
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 08:45:20 10/10
(13949/28805)
néha sok a személyes névmás, és egy helyen nem is értek egy mondatot, mert nem függ össze az elõzõvel, de be kell ismerjem, ezt leszámítva egész jó lett...Azt figyelembe véve, hogy szótár nélkül és olvasva...hát mindenképpen csodás :D

na jó, nem szállok el, nem szállok el...:D
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 08:42:53 10/10
(13948/28805)
Köszi Zora, de mire lefordítottam elkezdte tölteni..Fénysebességgel...Ha így haladunk, szeptemberre megnézem a jó változatot is..xD:D
10/10
muveszno.gr 2011 máj. 20. - 08:37:27 10/10
(13947/28805)
addig fordítom itt Nektek az Ausiello cikket:

A ma esti Bones epizód az elmúlt hetek két nagy kérdésére adott választ: IGEN, Booth-nak és Brennan-nek valóban vígasz-szex-ben (OMG..xD de sz_rul hangzik de angolul is: comfort sex...) volt része, és IGEN, Deschanel terhességét beleírják a sorozatba.

Plusz, a rajongók választ kaptak a legnagyobb kérdésre: a 6 éve tartó összejönnek-nemjönnek játék után, nemcsak, hogy összejöttek, de mint jövendõbeli szülõk tartanak a 7. évad premierje felé. A sorozat készítõi végül nemhogy nem törõdtek a Moonlighting-átokkal, de az eddigi elveiket felrúgva cselekedtek és ezért mondhatni imádjuk õket.

-Kérlek nyugtass meg, hogy ez nem valami vicc. Brennan valóban terhes Booth gyermekével, ugye?
SN: -Ez nem egy álom, itt nincs alternatív valóság (persze,persze...-L.), itt azt kapod, amit látsz. Valóban kisbabát várnak. Valóban Booth gyermekét várja. Lefeküdtek az elõzõ epizódban és itt az eredménye.

-Milyen hatással volt Emily terhessége a storyline-ra :D? Enélkül is erre az útra tévedtetek volna?
-Emily terhessége természetesen nagyban hozzájárult, de Hart és én ettõl függetlenül is hajlottunk a dologra. A legnagyobb nehézséget az okozta így a 7. évad felé tartva, hogy hogy hozzuk össze õket, hogy közben mindkét karakter személyisége, jellemzõje megmaradjon. Azzal, hogy erre az útra léptünk, nem kell õket a jól megszokott szerelmi dolgokra kényszerítenünk, ahol minden csodálatos és teljesen megértik egymást és túljutnak a különbségeiket. (Magyarán nem kell megváltoztatni és egybeolvasztani a két karaktert -L.) Ez sohasem lesz így. Most együtt vannak, de valójában ugyanazok a karakterek maradtak. Ezután is vitázni fognak azokon a dolgokon, amiken eddig tették, beleértve, hogy hogyan közelítik meg a kapcsolatukat, a vallást, a közös családjukat, és hogy hogyan nevelik fel a gyereket. Tehát azzal, hogy elõttük most a világ legnagyszerûbb dolga áll (gyermekvállalás -L.), nem vesztettünk semmit, hanem éppenhogy nyertünk.

-Tehát akkor ez nem csak 2 munkatárs, akik egy egyéjszakás kaland után gyermeket várnak, hanem egy teljese elkötelezett pár, akik családalapításra készülnek?
-Õk annyira egy elkötelezett párt alkotnak, amennyire két egyedi, teljesen különbözõ karakter elkötelezett párt alkothat. Brennan nem hisz a házasságban, Booth igen. Ezek az ügyek mindig is megmaradnak. Az a feszültség, ami eddig élt a kapcsolatukban, továbbra is megmarad. Mostantól osztoznak valamin és olyannyira elkötelezettek egymás iránt, amennyire már régóta vágytak és nem áll módjukban elkerülni ezt. Meg kell birkózniuk a valósággal, hogy azt kapták most, amire régóta titokban vártak.

-Összeköltöznek?
-Ez majd kiderül a 7. évadban. Amikor elkezdõdik a 7. évad, õk nem "Ozzie és Harriet" (I dont know what that means -L.) Ez nem egy tökéletes, idilli családi kép. Még nem tudják, hol fognak élni, hogy fognak élni, csak azt tudják, hogy együtt vannak.

-Mennyi idõ fog eltelni?
-Errõl még nem döntöttünk, valószínûleg néhány hónappal késõbb fog játszódni.

-Ez egy eléggé nem megszokott ösvény, amire most léptek. Még egy igazi randin sem voltak soha és most gyermeket várnak.
-Az az igazság, hogy Booth régebb óta van együtt Brennan-nel, mint eddig bármelyik barátnõjével. Ami mindig így történik, ha az embernek stresszes munkája van és nagy a nyomás rajta. Azzal, hogy Brennan várandós, elkerüljük a Moonlighting-átokkal összekapcsolt félelmeket, hogy "Ó jaj, most már randizniuk kell meg ölelkezniük, állandóan csókolózniuk és egymásnak kell adják a desszertet". Nem, nekik soha sem kell majd egymásnak ajánlgatniuk a desszertet. (Ez nyilván képetes.-L.)

-Amikor Hart-tal kitaláltátok a story-t, odamentetek Emilyhez és mondtátok neki, hogy Emily, ha Daviddel kisbabára vágytok, lehet, hogy most lenne a megfelelõ alkalom?
-Nem igazán. Még mindig megvan az Angelánál használt "mûhas xD", bármikor újra használhatjuk, ha úgy adódik a helyzet.

-Mi volt Emily és David reakciója, amikor megtudták, mi lesz?
-Nagyon-nagyon örültek. Ezzel õk egy újabb lépést tehetnek elõre színészként, a karakterük fejlõdésében. Esélyt kapnak, hogy megtartsák a karaktert, akit 6 éve játszanak, ugyanakkor elõrébb jussanak, anélkül, hogy a szokásos nyálas dolgok felmerülnének és odáig vezetne a történet, hogy " Óóó, most már imádják egymást, nincs értelme nézni.." Senki sem akarja ezt az családi idillt, és nem gondolom, hogy ez valaha bekövetkezne az õ esetükben. Mindenki tudja, hogy évek óta szeretik egymást, mégha õk errõl nem is mindig vettek tudomást.

-Van valami aggodalom azzal kapcsolatban, hogy most egy másik kisbabát váró párt is írtok a sorozatba az Angela-Hodgins duó mellé?
-Valóban gondolkodtunk rajta. De aztán rájöttünk, hogy ez nagy elõny is lehet (hogy Angieék már túlvannak ezen -L.), mert valójában is ez történik az emberekkel. A barátoknak gyerekük születik, aztán õk várnak kisbabát, a barátok állandóan azt mesélik, hogy nevelik a gyereket és ilyenkor meg akarják ölni õket, mert olyan tudálékosak már így utólag. Szóval a gyermeknevelés elõrébb viheti a sorozatot, hiszen nem fogják egyformán nevelni a gyerekeket. Ezen kívül más karakterek is újabb szerepekhez jutnak, például Max tökéletes nagypapa lenne.

-Említetted, hogy Brennan nem az a házasulós fajta. Dolgoztok egy Brennan-Booth esküvõn?
-Nem, nem igazán. Felmerül a kérdés az évadnyitóban, de megoldatlan marad (az évadnyitóban -L.)

-Kiborult a Fox a történéseken?
-Ami azt illeti nem. Nagyon izgatottak lettek tõle, mindenki érzi, mekkora kihívás õket összehozni. Én úgy kellett csináljuk, ahogyan még nem csinálták korábban. Meg akarom erõsíteni, hogy a Bones az Bones marad. Még mindig lesznek holttestek és undorító maradványok. Brennan és Booth ezután is bûntényeket fog megoldani. Nem fog átmenni szappanoperába. Brennan és Booth közös élete változni fog és erre is koncentrálunk, de mindig is bûntény-orientáltak leszünk.

Tessék, remélem nem cseszem el vele a fórumot :D
Ami a fordítást illeti eléggé szabad, 1-2 helyen improvizáltam, mert nem ismertem a szót, de a lényeg mindenképpen egyezik :D Meg igyekeztem magyarosan fogalmazni, ugyan nem mindig, de többnyire sikerült. Remélem. Meg azt is, hogy Zora és Csikrisz örömét leli benne :D
10/10
zora 2011 máj. 20. - 08:16:36 10/10
(13946/28805)
A v i d o o x PONT com-on van.