Téma: Dr. Csont

10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 17:27:10 10/10
(23085/28805)
Te is..? :)) <3
Ez a fütyülõs-leányzós kép annyira elõttem van. :D
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 16:58:16 10/10
(23084/28805)
Akik kérték a Paley-linket azoknak elküldtem. Ha valakit kihagytam volna, légyszíves IDE írjatok!

(cc: feltöltöttem a teljes PaleyFest-et netre és le tudja tölteni aki akarja. Nem torrent! A linket ide nem tudom betenni mert azonnal kimoderálják, viszont privátban el tudom küldeni annak aki szeretné.)
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 16:01:40 10/10
(23083/28805)
OFF

Danny: megkaptam, és válaszoltam! Üdv.
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 15:58:01 10/10
(23082/28805)
Sziasztok!

11 óra alvás után fitten-frissen itt vagyok! :D
Sikerült a teljes feltöltés úgyhogy aki kérte a linket a Paley-ról annak mindjárt küldöm.
Van egy kis dolgom még, de hamarosan jövök.. :)
bonesfan 2012 márc. 10. - 12:41:10
(23081/28805)
Köszi! Igyekszem, általában este érek rá jobban!
Angela Chase 2012 márc. 10. - 11:56:35
(23080/28805)
Jaj a lényeg lemaradt: http://www.youtube.com/watch?v=FG_a1y9p8vQ&feature=related íme a teljes Paley Fest. <3
Angela Chase 2012 márc. 10. - 11:39:03
(23079/28805)
csikrisz
Nagy sunyiban jó pár hete olvasgatlak benneteket már. De most elõször nem tudom megállni, hogy hozzászóljak a leírtakhoz. Egyszerûen végem volt attól, ahogy végig tudósítottad a Paley Fest-et. Imádtam, minden átjött! Én is pontosan ilyen rajongója vagyok ennek a sorozatnak és pont így tudok örülni, ha élõben megpillantom õket, ahogy te.
Köszönöm. Bár nem voltam fent hajnalban végig olvasva téged, és amiket írtál, olyan mintha én is láttam volna. Még egyszer ezer köszönet érte......<3
Jaj, és el ne felejtsem, ezer hála a fordítások miatt is. Én ugyanis nem igazán beszélek angolul a gugli pedig jó barát, de vacakul fordít. Szóval remélem, még sokat olvashatlak téged a közeljövõben és alig várom már az április 2-õt. De jó lenne elõbb látni, de ez van.
bonesfan 2012 márc. 10. - 09:40:23
(23078/28805)
Köszönöm, a fogadtatást és a történetet is!
Olvasgattam kicsit a neten és találtam egy cikket, amiben DB azt nyilatkozta, hogy nem leszünk túl boldogok az évadzáró epizód után. Remélem nem történik semmi tragédia! Mit gondolsz, mi történhet? Nincs errõl valami infód?
Korábban viszont HH nyilatkozta, mikor megkérdezték tõle, hogy B&B együtt maradnak-e, hogy ha nem így lenne, akkor becsapnák a rajongókat és azt nem tennék. Keresem a cikket, mert elmentettem... meg is van:

___________________________________________________________________________________________________________________
So you had decided at beginning of this season that they were going to get together?

Yes. It's hilarious because this started coming up, I would say, in the second half of season one. "When are they gonna get together?" And the answer is, as late as we can do it without losing viewers, and you try and guess when that is. And I was certain, and Stephen certainly agreed with me, that it should be by the end of season six. It's time.

So at the beginning of filming season six you were like, "It's gotta be this one, we can tell."

Well, to be really accurate, there's the end of the season, you take a breath, sometimes you get a week off, and in that week off, I would mull and think about, Well, what are we going to do? What is the effect? and come in with a bunch of ideas. Then you talk to your writers' room about it, talk to the other executive producers. And then you have to go to the studio and then the network. And everybody has a vested interest, so it's about finding out, what do they think? And we have differed in those conversations starting about season five.

With the network?

Well, with people in every part. There were writers who thought, "Okay, now it's time. We can't hold back." Or the network would say, "No, not yet." And in the end, I can say that I got my way by hook or by crook. My biggest conundrum was whether or not to do it in season five. By the time we decided not to do it in season five, it was definitely going to be in season six.

Was the network really hesitant because they're scared of this Moonlighting thing?

No, I don't know if anyone's scared of that. I don't think that's the motivator. It's literally everyone talks about what would be best. I never got that kind of feedback, even from scheduling or anything, "Oh, well this will fuck it up. People will stop watching." It was like, "What will be best? What do you replace it with?" And we had a bunch of ideas on, like, what do you replace the sexual tension with? The unresolved sexual tension. And then the minute Emily whispers in my ear, quite early, God bless her, that she was pregnant, it went "Okay, I know what replaces the unresolved sexual tension. It's unresolved 'how do we deal with this baby?'"

What were some other possibilities?

Well, they were all things that just made me wince. One was that they simply fell in love, got married, and started it being a Mr. and Mrs. Smith or a Nick and Nora. The one I hated, that I fought against all the time, was that they get together, they break apart, something happens. All those soap opera things that keep people apart happened. And I just thought, That's the death of us. We did those things with Hodgins and Angela and that was dandy for those characters, but for Booth and Brennan after all these years, I always thought, If these two don't get together, and stay together and be happy, then we've really, really betrayed the audience because they belong together. We had a list of things like this for going into season seven, none of which delighted us. It was the lesser of evils and then this little gift came in the form of Henry Lamar Hornsby, Emily's child, that said, "Okay, I know what to do." It took a little persuading, but right away in my mind, it just went, "Oh, this is gonna work great!"

So they’re staying together forever. You don’t have plans to break them up?

Well, here’s — I’m always nervous about spoiling things because I want people to tune in to see the answer to that question. Let me say this, there’s not gonna be any false barriers. The question now is, “How together are they going to be over this baby?” You know, will they live together? Will they discuss marriage? All those things come into the equation. A line I like very much in the first episode is when Booth says, “I’m not gonna ask you this time.” I mean, this guy keeps asking women to marry him and they keep saying “No.” He asked three women in a row to marry him, they’ve all said “no.” He’s finally learned. And he is going to wait for Brennan to propose and how long will that be? Would it ever happen? That becomes the question of our show. In the meantime, they are together trying to decide how to raise this child and that gives us a lot of story.

Especially for Brennan. I imagine her character is going to change quite a bit having a baby.

Yes. Her essential desire to live in a rational, explicable world, she retains that. And Booth lives in a world full of mysteries and spirituality and emotion, and Brennan tries to find the cause and effect. But I think that if you introduce a baby to a couple like that, that the person who thinks that there is logical cause and effect in everything is the one who is going to face the biggest change, so she has to deal with all that. Booth’s been through it before and he’s already there. He’s a good dad. A lot of this season will be about how is Brennan going to be a good mother. A lot of people have said, “Well, are you gonna have her not bond with the baby?” No. We’re not doing that. She looks into her baby’s face and loves that baby. But she has a bigger distance to go than Booth for that to make sense to her. I think we have a lot of fun this season just hearing Brennan’s explanations for why she is feeling certain ways or dealing with things in a certain way with a baby. One thing initially, there’s the idea of day care. Can you imagine being the person who has to care for Brennan’s baby? I’ll tell you one little spoiler that I haven’t mentioned which is: She’s a scientist and she may want to see the baby’s stools to know how it's doing.
___________________________________________________________________________________________________________________Ez egy része a cikknek, mert az egész nagyon hosszú, de a lényeg ebben a részben van.
Ez az interjú még a 7. évad premierje elõtt készült!
e-batta 2012 márc. 10. - 03:22:09
(23077/28805)
óóóóóhhhhh, itt bõgök, mint valami hülye, de csak halkan, hogy a barinõm (aki most nálam alszik, és tele van fütyülõs barackkal) fel ne riadjon .... ez valami mesés!!! akarooooom ezt a részt MOST!!!

Kriszti, csodás volt a fordításod, nagyon nagyon tetszett, most már tényleg aludd ki magad :))))
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 03:13:11 10/10
(23076/28805)
FIGYELEM!!! A 7x07-es részt szinte szóról szóra fogom leírni!!!!

(lefordítottam az egyik amerikai blogtársam által küldött összefoglalót)


***SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIILLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR***


***SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIILLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR***


***SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIILLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR***




Miután elhagyják a börtönt, Brennan-ben még benn van a "Muszáj megoldanunk ezt az ügyet!"
Booth: "Most komolyan. Kimerült vagy, 9 hónapos terhes. Nem vagy te Szupernõ. Menjünk haza, pihenni, holnap kitaláljuk a többit." Brennan egyetért. Igen, tényleg fáradt. És TERMÉSZETESEN cseng a telefonja.
Egy vicces jelenet után, mikor Cam Sweets-re és Daisy-re nyit, miközben õk Brennan irodájában csókolóznak, Daisy: "ÁÁÁ semmi baja a csontoknak, nem törtük darabokra õket, vagy löktük le a csatornába és árasztottuk el õket savval..."

Közben Brennan: "Fogd be Booth, vissza kell mennünk a börtönbe BIZONYÍTÉKOK vannak ott, hogy az az ember felelõs azért amirõl szó van!"
Booth: "Mi a... BONES?! (Bren már el is indul vissza... AKCIÓ van!)
Megkérdik az õrtõl hogy hol használnak savat a börtönben, azt mondja hogy a levélkezelõ szobában használnak a levélládák tisztításánál vagy ilyesmi. Több tartály sósav hiányzik. A 4. gyanúsított: a levélkezelõ szoba õreinek a vezetõje. Booth kihallgatja a börtönben. Semmi különös.
Közben a laborban Angela kitalálja hogy a papír egy szakácskönyvbõl származik, egy SPECIÁLIS szakácskönyvbõl és a konyha az egyik a közös helyiségek közül, ahol ezt a mérget elkészíthették. (nem tudom mi az a shiv-tag. ha nem ez, akkor bocsi..) Voilá!
Booth: "KOMOLYAN, BONES EL KELLENE MENNÜNK!" Brennan: "Maradj már, meg kell találnunk ezt a szakácskönyvet!"
Megtalálják a konyhában. Természetesen hiányoznak oldalak, DE Brennan egy zseni így "Itt is tudok ujjlenyomatokat venni, nem kell elvinnünk és elmenni!"
Booth rájön hogy a lefolyó elég széles ahhoz hogy emberi maradványokat nyomjanak át rajta. Brennan kókusz-port használ hogy ujjlenyomatokat vegyen az oldalról, telefonon elküldi Angelának, majd õ és Cam átfuttatják az adatbázison és kiderül hogy az a 2. számú gyanúsítotté (a rángatózó szemû pasi).
Booth: "Ez már kezd NEVETSÉGESSÉ VÁLNI, MENNÜNK KELLENE." Brennan: "Nem, meg kell találnunk õt! Minden rendben lesz velem, tudod, nem fognak megtámadni egy terhes nõt!"

A csúcspont a körletben érkezik el (ahol a rabok együtt vannak), a rabok hátrálnak mikor látják hogy jön Brennan és ahogy ordítja a rángatózó szemûnek a nevét, "LÁTNOM KELL ÕT!! MOST!!!!" Tombolva átrohan a helyen. Mindenki arrébb áll az útjából egészen addig míg megpillantja õt (gondolom ezt a fura szemût), majd elkezdõdik a harc, mely lázadásba csap át. Közben Booth átküzdi magát a börtönõrökön hogy követni tudja Brennan-t. Bren elér a furaszemûhöz és nem tudna onnan könnyen lemenni, de szerencsére Booth idõben odarohan. Olyan mintha kificamította volna a vállát vagy ilyesmi (mármint Booth). Brennan ordít neki hogy hogy mi történt vele ..stb.
Úgy tûnik, az áldozat mondta hogy fizetett volna ennek a csókának hogy segítsen neki kijutnia innen az elsõ bunyókor, de nem tette már meg.
Oh és még valami, a konyhában lévõ ecet volt a VALÓDI sav, ami darabokra szedte a csontokat. És ezt mind egy hatalmas lázadás közepette. AAHH!! KÁOSZ!! VÉGÜL a börtön-lázadók csapatát megfékezik (gondolom a fegyõrök), elrendeznek mindenkit, stb. stb... nyugalom van majd...

"BOOTH MENNÜNK KELL, MEGINDULT A SZÜLÉS!!"

Itt a KIBORULÁS ideje! Minden bizonnyal van egy kórház 10 mérföldön belül. Ez az a rész, amikor a promóban Booth megpróbálja kitalálni hogy jutnak oda, aahhh de nem elég gyorsak. Nyilván Brennan már percekre van a szüléstõl mert ekkor ordítja el magát hogy "ÁLLJ MEG AZONNAL!!!!!!!" És... Az elsõ megálló amit találnak : Egy vidéki csehó, ahol egy nagyszabású, különleges bor-kóstolós összejövetel zajlik, és az 'ijedt arcú srác a promóból' aki mondja hogy õ nem küld el senkit, stb. stb., mert elvesztene egy tonna pénzt...
Booth visszanéz Brennan-re és ekkor látjuk azt a bizonyos "Kinyomom ezt a gyereket MOST RÖGTÖN!!"-t. Booth megkérdi a srácot hogy itt akarja-e ezt végignézni a gyepen??? "TALÁLJON NEKÜNK EGY HELYET M O S T !!!"

A hely egy csûr a birtok másik oldalán. (Amirõl David twittelt is egy képet a lóval) Igen, Brennan egy csûrben szüli meg a babát. Bizony, furán hangzik...de valójában nem az. A jelenet CSODÁLATOS. 180 fokos fordulat Angela szüléséhez képest. Emily Deschanel tényleg mindent beletett ebbe a jelenetbe.
Csak Booth és õ vannak és uhh, a jelenet elõször sima ordítással, nyomással kezdõdik, de aztán teljesen... Nem találom a megfelelõ szavakat. Az egésznek megváltozik a stílusa. Booth rámutat a helyzet ironikus voltára, szegény Brennan mindent belead, Emily egyszerûen csodálatos. Nem normál kameraállást láthatunk és nem is nagy ordításokat.
[*emlékszel e-batta arra a hasra csatolható kamerára? Itt alkalmazzák!!! Nagyon különleges lesz minden bizonnyal*]
Lassú ütemben közelítenek Booth arcára és ahogy Brennan összeszorítja a fogait ÁTÉREZHETED a jelenetet, nem csak nézed. Booth támogatja de nem õrült módon, nyugtalan és ideges de tisztelettel teszi. Nem túl sok és nem is túl kevés. Félelem keveredik a szerelemmel és... a kis Booth MEGSZÜLETIK. Brennan tartja a babát egy kicsit, Booth mögé kerül (a következõ jelenetben), átöleli, hátulról támogatja õt és ámulattal nézi õt és a babát. Igazából mindkettejüknek ilyen a tekintete, talán ha nem lennék most teljesen tele érzelmekkel a rész után, jobban is körül tudnám írni). Nem beszél egyikük sem sokat, de egyáltalán nem is kell. EZ AZ AHOL SZÜKSÉGED LESZ A CSOMAG ZSEBKENDÕRE!!! (szüléses jelenet vége)

Feltehetõen megálltak a kórházban mielõtt elindultak haza, mert hát.. nos igen, van sokminden amit még meg kell tenni mielõtt csak úgy hazaviszed a kisbabát. De a következõ jelenet a 'hatalmuk kunyhójában' játszódik, belépnek a pokrócban lévõ babával a házba, Brennan-en Booth FBI-os dzsekije van (nem tudom miért, de egyszerûen imádtam benne). Hmm... valami furcsa történt. Van valaki a házban??

Villany fel! Meglepetés! Itt vannak a többiek, minden tele van pelenkával, étellel és mindennel (mert Bren azt mondta még az elején hogy 1-2 hét van még a szülésig). A felirat a nappaliban a "Köszöntünk Stapes (ez valamelyik fülcsontot jelenti)" mert senki sem tudta mi lesz a baba neve, így a többiek a legkisebb csontot választották ki neki. Mosolygás. Boldog szülõk. Majd... "Hogy neveztétek el?"

Booth: "Bones anyukája után neveztük el." Brennan: ""Christine. Christine Angela." (Angela reakciója, MÉG TÖBB ZSEPIT, LÉGYSZI!!) Olyan érzés lesz majd, mintha át akarnád ölelni mindet egy óriási öleléssel, mert ilyet annyira csak a Bones tud adni. Természetesen kapunk pár 'ohhh'-t és 'milyen gyönyörû'-t a többiektõl, de B&B leginkább csendben van és csak... mosolyog. Boldog. Nem is tudom kifejezni.. A kis Christine zöld és barna pöttyös takarója, amibe be van tekerve, a fodros sapkája, annyira eltér attól, ami anyukáján és apukáján van, akiken még ugyanaz a gyûrött ruha van amiben megszületett. Fáradtak, boldogok, ziláltak, ragyognak. A legkisebb csonttal együtt.
Ha ez nem érint meg egy kicsit sem, kõbõl van a szíved. Komolyan.

Szóval innentõl kezdve ez lett a kedvenc részem és bár már láttam, ALIG VÁROM AZ ÁPRILIS 2-T!!! SEMMI KÉTSÉG!
Fáradt vagyok. Én csak.. (levegõt kifúj)
Ha kérdésed van bármivel kapcsolatban amit leírtam, vagy a jelenetekkel, küldd el bátran :)

Remélem élveztétek!

--

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

VÉLEMÉNYEKET KÉREK!!!!! Lefordítottam. Három óra van. Megyek aludni. :)
e-batta 2012 márc. 10. - 02:58:55
(23075/28805)
akkor én is biztosan :)))) majd kikészítem magamnak a papírzsepit :D
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 02:04:16 10/10
(23074/28805)
Én tuti végigbõgöm ezt a részt. Úristen. :'( Mi lesz velem??
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 01:52:59 10/10
(23073/28805)
3/4-e megvan.
Már megint homályosodik a tekintetem...
Nem vagyok komplett... Kész.
Beütött....
e-batta 2012 márc. 10. - 01:24:18
(23072/28805)
jaj, alig aludtál, és most még a mi kedvünkre klimpírozol! (*gondolatban leborul, és hálaimát rebeg*)
Köszi!köszi!köszi!
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 01:17:26 10/10
(23071/28805)
Lányok, a felénél vagyok még... Bocsi, de annyira tömören írt hogy ez tényleg rengeteg! Pedig szinte nem is szótárazok hanem egybõl írom amit olvasok. Igyekszem!
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 00:36:50 10/10
(23070/28805)
Köszi! Már írom a mostanit, a leányzó aki elküldte nekem annyira izgatottan írt hogy huhh. :)) Szerintem még egy jó fél óra vagy háromnegyed. Csinálok közben egy teát hogy jobban menjen.
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 00:35:01 10/10
(23069/28805)
Te is hogy ilyen édeseket írsz. <3
e-batta 2012 márc. 10. - 00:27:51
(23068/28805)
én itt ülök izgatottan és várom!

a másik fordítás szuper lett, nagyon jól visszaadtad az interjúban hogyan lelkesedik Em :DDDD
10/10
csikrisz 2012 márc. 10. - 00:04:29 10/10
(23067/28805)
Éjfél van, hulla vagyok meg minden, DE most olvastam végig az egészet angolul.
Megkönnyeztem csajok... :') Itt bõgtem mint egy hülyegyerek. Értitek? Egy epizódismertetõ után. Soha nem volt még ilyen.
Nekiülök, szerintem 1 óra és meglesz!!!!
Ezért megéri fenn maradni. ♥ ♥ ♥
e-batta 2012 márc. 09. - 23:59:19
(23066/28805)
*nagyon szépen néz* én nem beszélni angol (olvasni se nagyon :D), nagyon-nagyon szeretném ha ráérsz majd....