Téma: Dr. Csont

e-batta 2012 szept. 20. - 12:20:15
(27485/28805)
Booth azt mondta, hogy készpénzzel és "hamis névvel" vette a kocsit. Akkor nem életszerû, hogy Clark nevére vette, ennyire nem hülye...
Pellant az adatbázis futtatása után amit mond, az szerintem nem kapcsolódik az adatbázishoz (ide-oda ugrál neki is az agy, mert annyira gyorsan jár) úgyhogy szerintem mást jelent Edison adatainak megtalálása.

follia: inkább Flynn, mint Clark! (Ha már lehet választani :DDDD)
10/10
follia 2012 szept. 20. - 12:13:55 10/10
(27484/28805)
SPOILER

én azért egy "sorry"-t vártam volna a köszönöm elõtt Booth-tól Angela felé, mert legsérülékenyebb létére õ volt az, akinek a legnagyobbakat szólt be. értem, hogy valahol volt rá indoka, de nálam a "köszönöm" akkor sem egyenlõ a "sajnálom"mal, még ha Angela talán ki is hallotta belõle.

azt én sem értem, hogy Booth FBI-os létére miért nem vizsgáltatta át az otthonát a nyomozókkal... ez, meg a körömvirág jelentése együtt számomra elég creepy, fõleg Christine-nel a házban, bár nyilván gyereket és fõszereplõket HH-ék nem fognak kinyírni. :) ugyanakkor ezzel a tudattal már nincs valóságalapja az egésznek. (bocs! :))

Flynn-nel még találkozunk? ó. pedig azt hittem, ennyi volt belõle. ahogy Brennan-éknél puncsolt, ezután fura lenne, ha ellenük fordulna a késõbbiekben. és hogy Cam pasija legyen... NE MÁR! ha a dokit nem is hozzák vissza, de valaki olyan legyen, aki jobban passzol Cam-hez!
10/10
zora 2012 szept. 20. - 10:23:59 10/10
(27483/28805)
*** SPOILER 8x01 ***

Most, hogy megnéztem felirattal, a következõ jutott eszembe:
Talán Flynn azért vette fel a virágot, mert belátta, hogy Booth-nak igaza volt abban, hogy Pellant mindenre képes a számítástechnika világában. De Booth ugye nem nyomozhat utána, mert elment Egyiptomba. Õ viszont, a belsõ terrorelhárításnal van, ami sokkal könnyebben hozzájut külföldi, terrorgyanús országok adataihoz, és szerintem õ akarja Pellantot lekapcsolni. Ha tényleg õ lesz Cam pasija, lehet, fél év után sikerül ugyan elkapnia, de õ maga is meghal. Amit nem kívánok, mert szegény Cam-nek miért nincs valakije???, de ez is elképzelhetõ.
10/10
zora 2012 szept. 20. - 08:11:31 10/10
(27482/28805)
*** SPOILER 8x01 ***
Arra gondoltam, hogy a körömvirág valaminek a jelképe, valamilyen figyelmeztetés lehet. Elég kevés van róla az interneten - mármint a hiedelmekrõl -, egy viszont nagyon idepasszolna:
"A kelta hagyományban a kerti körömvirág a napot jelképezõ növény, így minden olyan rituáléban jelen van, amelyet a Nap tiszteletére rendeznek (napfordulók és napéjegyenlõségek). A növény virágait tömjénbe, tisztító fürdõkbe, valamint rituális tüzekbe dobták bele. A népi hagyomány szerint a bejárati ajtó fölé akasztott körömvirág véd a gonosz erõktõl, a körömvirágos fürdõ segít tiszteletet és csodálatot szerezni a fürdõzõnek, a párna alá tett körömvirág pedig látnoki álmokat hoz."
Esetleg lehetséges, hogy - ha valóban Clark a következõ kiszemelt - akkor a következõ napfordulókon vagy napéjegyenlõség idején szándékozza megtenni. Valószínûleg megint úgy, hogy Bren legyen a gyanusított.
Oké, már én is kezdem átvenni Hodgins összeesküvéselméti agymenését, de azért jó, nem?
e-batta 2012 szept. 20. - 02:59:56
(27481/28805)
Kétszer egymás után néztem végig... köszi a feliratot, sokat segített rajtam.

SPOILER

két kérdés motoszkál bennem: Pellant rákeresett Edison adataira, ez azt jelenti, hogy õ lesz a következõ áldozata?
és miért vette ki Flynn a körömvirágot a szemeteskosárból?

szerintem Cam pasija Flynn lesz, korban is jobban hozzáillik, meg magasságban is, és nagyon olyan érzésem van, hogy Clark Pellant markába kerül :((( nem most rögtön, hanem 5-10 rész múlva...

Pellant-t nem szabad leírnunk, hiszen a könyvtári kódok még nem lettek megfejtve, Pellant csere-ébresztõórája még mindig ott ketyeg, Ethan megölését nem tudták rábizonyítani, de szerintem a könyv-idézet is jelent valamit, és a háromszög többi része is...

És nem vagyok biztos benne, hogy az egyiptomi személyazonossága olyan nagyon sokáig kitart. Egy teljes személyiséget felépíteni virtuálisan lehet, hogy nem nehéz, de azért a valóság ennél sokkal bonyolultabb. (De miért egyiptomi? Azért mert ott most amúgy is kicsit kaotikus a helyzet?)

A "Because you love me" hiánya engem is kiakasztott, de emlékeztek, hogy a 7. évadnyitóban egy teljes párbeszédet dobtak a kukába? Pedig még magyar felirat is készült hozzá... a youtube-on a mai napig fenn van. Úgyhogy szerintem nyugodtan felkészülhetünk arra, hogy HH-ék olyanok, mint az egyszeri parasztlány, aki Mátyás királynak visz ajándékot :DDD

Hodgins-tól ilyen emberi megnyilvánulást utoljára akkor láttam, amikor a 4/14-ben Taffet megölésérõl elmélkedett, és csak úgy sütött belõle a gyûlölet. De ahogyan most tényszerûen felsorolta, hogy Pellant anatómiailag mit él át, attól a hideg rázott. És annyira szeretnivaló volt, ahogy rákérdezett Sweets-nél, hogy most akkor õ nem jó ember?

Szegény Sweets, ennyi "kancsulkodása" (by Lazy) régen volt már. Nem elég, hogy a csoport darabokra szakadt dinamikáját vissza kellett fordítania, lelket verni Boothba, útját állni Flynn-nek, de még segítsen be Caroline-nak, kukkantson be Angelához (és fordítsa le Ethan elferdült éntudatát közérthetõre), és nem mellékesen fegyveres ügynökként védje meg, vagy tartóztassa le Brennant (ez utóbbin majdnem behaltam, annyira vicces volt a jelenet, mikor mind ajánlkoztak, hogy csak tartóztassa le õket nyugodtan :DDDDD)

BB nekem nagyon átjött. Nem volt idejük igazán örülni egymásnak, mert szorította õket az idõ, körülöttük ott volt Max is, meg foglalkozni kellett Christine-nel is, úgyhogy pont így kellett. Félre tenni a kettõjük között súrlódást egy nyugodtabb idõszakra. Ami a mosókonyhában csúcsosodott ki, és nagyon tetszett, ahogy Booth simán elmeszelte az egész problémát (gondolom emészteni fogja magát még rajta) mert egyszerûen csak hiányzott neki Bones, és most be akar pótolni minden elszalasztott pillanatot. (Nekem nagyon-nagyon tetszett az a rész is, amikor foghegyrõl odaveti, hogy annyira hiányzott neki Bones, hogy néhány könyvét elolvasta, amelyek vastagok... és nehezek... [ez utóbbinak ugye többes jelentése is van] voltak. És Brennan szemei hogy felcsillantak, mikor hallotta Booth magyarázatát, hogyan lehet megtalálni egy hullát a növényzet segítségével.)

Szerintem a telefon a falon nem ugyanaz. Az ugyanis asztali volt, a kagylótartórész a tetején volt, ez meg a falra van szerelve, és ha letennénk az asztalra, akkor a kagylótartórész hátul lenne. Csak hasonlít, de nem ugyanaz. (Inkább arra tippelek, hogy Brennan rendezte be a házat, és tudja, hogy Booth szereti a tárcsás telefonokat, hát rakott egyet a mosókonyhába :D)

follia: Booth bocsánatot kért Angie-tõl, hiszen mondta a partin, hogy három hónapig nagyon dühös volt Angelára, de most hálás neki, mert neki köszönheti, hogy visszakapta a családját.

Szóval iszonyat sok kérdés van a fejemben, szerintem rendszereznem kell majd õket, mert ugye lesz majd amire sose kapunk választ, lesz majd amire az évad közepén-végén, és lesz majd amire a következõ évadok valamelyikében (HH-éktól kitelik; gondoljatok csak a Gormogonra és Sírásó/Taffetre!). Booth tudja, hogy Pellant ott járt a házukban, de nem találta meg, hogy miért. Max rejtélyes kijelentése, hogy meg kell ölni, szerintem ez is jelent valamit (van egy olyan érzésem, hogy Pellant-t Max fogja kinyírni).

A mosógépes jelenet a favoritom, szerintem ez volt az, amibõl többet akartak a színészek, és ezért lett ilyen játékosra megírva. Ahogy egymásra kacagnak, amikor elindul a mosógép, az annyira szívet melengetõ, Én vigyorogtam, mint a tejbetök.

A baba etetésén meg teljesen kész voltam. Ahogy nyújtja a fejecskéjét a hami után, kész, végem volt :DDDDD

Amúgy ha Flynn epizódszereplõként fel fog bukkanni, akkor hogy különböztetjük meg Flintõl (Mr. Abernathy)? :DDDDDDD


upsz, asszem befejezem, mert kezdem átvenni Hodgins ártalmatlan de kicsit paranoid összeesküvés-elméleteit :)))
Lencz Lívia 2012 szept. 19. - 20:21:18
(27480/28805)
Nagyon kösz a feliratot. Símán megvan az általad említett fordítók színvonala.A sebességed, pedig elképesztõ.Remélem, ezt minden héten megteszed. nagyon köszönöm.
10/10
follia 2012 szept. 19. - 17:43:54 10/10
(27479/28805)
MEGVAN, MEGVAN, MEGVAN!!! :) eszembe jutott a címe, és hát íme: http://www.tvguide.com/News/Bones-Season8-Premiere-Stephen-Nathan-1053111.aspx

és amire én gondolok - bár lehet, hogy ezt is csak túlmisztifikálják, mint minden mást:
SPOILER

And could the truth for Booth and Brennan be that love isn't enough? "They are tested," Nathan says. "It's something that will kind of torture them throughout the season. We would like to believe that love is enough for Booth and Brennan, but that doesn't mean it's going to be easy. ... Everybody's life will be altered. Everybody is evolving, and that's never a pain-free process."
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 17:35:22 10/10
(27478/28805)
:(
én nem olvastam. de kíváncsi lennék rá. :)
10/10
follia 2012 szept. 19. - 17:33:52 10/10
(27477/28805)
ah, kizárt, hogy megtaláljam azt a cikket... bárcsak tudnám, hol vannak a telefonomban a böngészési elõzmények! annyi hülye interjú készült az utóbbi 3-4 napban HH-val és SN-nel, és az összesbõl én persze csak egyet olvastam... és nincs meg!!
10/10
follia 2012 szept. 19. - 17:26:45 10/10
(27476/28805)
az lehet, hogy kibékülnek, de egyik nap olvastam egy interjút SN-nel, és abban annyi mindent mondott... ti nem olvastátok? :) akkor meg kell keresnem. anélkül inkább nem idézgetnék.
nah, akkor még jövök! :)


btw, engem már az is zavart, mikor a mosógépes jelenet után otthon hagyták a bébit, mert végig azon agyaltam, vajon kit tudtak olyan gyorsan ugrasztani, és egyáltalán mi van a gyerekkel? :) OK, én is tudom, hogy az FBI-hoz nem viszik magukkal, na de úgyis csak pár percre ugrottak be, akkor meg miért ne? :))) szóval nekem ez az "otthagyjuk valahol a gyereket, de nem mondjuk meg hol és kivel" dolog a halálom. :D tudom, hülye vagyok, mert nem ez a lényeg, de így meg abszolút nem életszerû, miután látom a gyerekes barátaimnál, hogy sokszor milyen bonyolult megszervezni a gyerekõrzést... :D
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 16:24:04 10/10
(27475/28805)
Én sem értem minek kellett extra rész, amikor így is úgy is a 8. évad része lesz..
Szerintem amiket írsz azokat talán úgy oldják meg, hogy pl Christine nem lesz az extra részekben, BB-rõl meg azért sejteni lehet, hogy a 8x02 végére kibékül.
Mondták volna azt, hogy kezdjék elõbb a 8. évad forgatását, mert a FOX sok részt akar. Mert gyakorlatilag ez történt, semmi több. Nem tudom minek hívják õket extra résznek..
10/10
follia 2012 szept. 19. - 16:19:29 10/10
(27474/28805)
biztos nyomasztó, hogy ilyen negatív vagyok sokszor, de bevallom õszintén, az jutott eszembe, hogy ezekkel az extra epizódokkal milyen nagy hibalehetõségek állnak fenn. hány van belõlük, négy? eleve már az fura, hogy kitaláltak egy ívet a jelenlegi évadnak, és közben beletûzdelnek pár részt, amit korábban forgattak le. az egy dolog, hogy M azóta ledobott pár kilót és sötétebb lett a haja - elenyészõ apróságok -, de amikor egyik részben majd mindent hektikusnak érzünk körülöttük, a másikban meg hirtelen minden OK lesz, annak hogy lesz értelme? vagy minden részt happyend-del zárnak majd, hogy a következõben akármi történhessen? vagy ott van Christine: a színészek nem öregszenek látványosan, de egy kisbaba nagyon intenzíven változik hónapról hónapra, sõt...
szóval én egyelõre elképzelni sem tudom az extra részeket, de remélem, nem fognak túlságosan kilógni a többi közül. igazából nem is értem, miért kellett ezeknek "extrának" lenniük, miért nem építették bele valamelyik évadba? (7. vagy 8.)
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 14:54:05 10/10
(27473/28805)
8x01 magyarázat.
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 13:58:42 10/10
(27472/28805)
Láttátok már ezt a fotót Em-rõl? XDXD
10/10
follia 2012 szept. 19. - 13:01:41 10/10
(27471/28805)
ha nevetni kell, vagy csak bájos arcot vágni, mindig ezt a kislányt teszik be, ha meg sírni, mindig a másikat. :)) bár most õ is elkezdett sírni, pont mielõtt Bren átvette volna Booth-tól, hogy betegye a babakocsiba.
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 12:15:02 10/10
(27470/28805)
:DD
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 11:43:04 10/10
(27469/28805)
:))))))))))))))
10/10
follia 2012 szept. 19. - 10:38:34 10/10
(27468/28805)
jajjj, tényleg, ma reggel olvastam, hogy az az egyik extra rész lesz, erre mikor az elõbb nézem a képeket, mondom magamban, hogy basszus, akkor most rosszul fotózták, vagy mégsem fogyott? :))))))) tisztára összezavarnak!
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 09:36:19 10/10
(27467/28805)
Írtátok, hogy hogy lefogyott Em. Tényleg így van, éppen ezért ha megnézitek a 8x03 promófotójából a fehér kabátos képét, ott látszik hogy ezt a részt még korábban forgatták. :))
10/10
csikrisz 2012 szept. 19. - 09:34:48 10/10
(27466/28805)
Milyen szép itt Brennan. (8x03)