Téma: Dr. Csont

10/10
hellomi2 2012 dec. 06. - 12:19:43 10/10
(27885/28805)
már feltette a lány a javított változatot is, és nagyon szeretem a feliratait amúgy :)
http://hu.tvsubtitles.net/subtitle-235355.html
e-batta 2012 dec. 06. - 11:42:22
(27884/28805)
Segítség!
Benne maradt egy angol nyelvû sor, lefordítaná nekem valaki? A netes fordítók elég bénák :(

Given the opportunity, she always rises to the occasion.

Köszike!!!
e-batta 2012 dec. 06. - 10:49:38 Előzmény Sz Peter
(27883/28805)
fencikoci 2012 dec. 06. - 10:43:50
(27882/28805)
Hali!
Zora, elolvastam a fanfiction.net-en az egyik sztoridat, az Eltemetett titok címû darabot. Hát, marhabaromikirálynagyonfrankódejó sztori volt :) egyszerre végégdzsaltam rajta, mert nem lehetett abbahagyni. Viszont van valami, amit nem értek. Konkrétan ez a mondat, az utolsó fejezetben, ami egyébként Cam gondolata:

"Cam egyedül maradt a vibráló plazmaképernyõvel. Lassan leereszkedett egy székre és elgondolkodva nézte a három képet. Brennan és Booth... Booth és Brennan... és a lányuk. Kettejük lánya! Megcsóválta a fejét. Hát Brennan-nek sikerült..."

Ez nekem nem tiszta. Itt mire gondol? Mi sikerült Brennannek? Megköszönnék némi felvilágosítást!
Szóval köszi, egy élmény volt! :)
e-batta 2012 dec. 05. - 20:43:15
(27881/28805)
SPOILER 8x08

ebben is voltak vicces párbeszédek, bár ezúttal a vizuális komikum a jobb, és az amcsik stand-up humorát én nem értem :(

----------------------------------------------

Booth: Bones, mi csak, tudod, miért nem szedjük csak úgy szét õket?
Brennan: A ragasztónak elég ideje volt, hogy megkössön. Ha szétszedjük õket, letépnénk Michelangelo bõrét, vagy ami még rosszabb, teljesen megsemmisítenénk a bizonyítékot.
Noname Man: Rosszabb, mint letépni a bõrömet?

------------------------------------------------

Brennan: Nos, minden bizonnyal ez lehet a halál oka.
Booth: Micsoda?
Brennan: Egy rendellenes lövedék, keresztülhatoló röppályával.
Booth: Miért nem tudsz hétköznapibb lenni? Fejbe nyilazták. Gyilkosság.

------------------------------------------------

Fisher: Vajon szabad nevetnünk?
Cam: Nem.
Fisher: Oké. Hogy hívják az élõt?
Brennan: Nos, Booth csak Michelangelónak nevezi..
Noname Man: Michelangelo megbízásra dolgozott. Az nem volt igazi mûvészet.
Cam: Michelangelo nem volt igazi mûvész. Ezt jó tudni.

--------------------------------------------------

Noname Man: Mi van a hullával, ami éppen velem szodomizál?
Brennan: Szét kell választanunk Michelangelót és a holttestet.
Fisher: Kezdhetjük. Mi a helyzet a lézerrel?
Cam: Nem, ne a lézert.
Noname Man: Én... egyetértek az okos és gyönyörû angyallal.
Cam: Nos, az okos és gyönyörû angyal most megy, és kideríti, ki operálta az áldozat nyakát.

-------------------------------------------------

Noname Man: Furcsa, hogy itt mindenki mennyire okos és buta egyszerre.

------------------------------------------------

Fisher: Dr. Saroyan ejtette a lézert.
Hodgins: Tudtam, hogy így lesz, ezért hoztam ezt.
Noname Man: Atyám, mit hozott?
Hodgins: Mogyoróvajat.
Noname Man: Mogyoróvajat? Én nem egy szelet pirítós vagyok.

----------------------------------------------

Noname Man: Ismerem a jogaimat. Nem vetkõztethettek le és kenhetitek be a magánszférámat vastagon mogyoróvajjal.
Fisher: Mi van, ha szedálunk?
Noname Man: Attól függ. Mit kapok érte cserébe?

--------------------------------------------

Fisher: Elég furcsa, mikor a maradványok beszélnek.
Cam: Ez mûködni fog?
Noname Man (miután letapizza Camet): Te vagy az, édes csokoládé angyal?
Cam: Te jó ég. Mit adtatok neki?
Fisher: Depresszió, hangulatváltozások és pánikbetegség elleni...
Cam: Nem akarom tudni. Amit hallottam: egy csésze kamillatea.

------------------------------------------

(Zalinsky azaz Noname Man és a hulla kettéválnak, Zalinsky lezuhan az asztalról)
Fisher: Te jó ég, még mindig olyan fura, hogy mozog.
Zalinsky: Ez jó érzés volt. Majdnem olyan jó, mint amikor az ázsiai csaj megcsókolt.
Hodgins: Várj. Mi?
Zalinsky: Az ázsiai csaj megcsókolt.
Cam (rémülten): Mosakodjon meg, Mr. Zalinsky, és vegyen fel valami ruhát.
Fisher: Ne már... Bekentem mogyoróvajjal, begyógyszereztem, és most még fürdõszivacsot is én szerezzek neki?
Hodgins: Miféle ázsiai csak csókolt meg?

----------------------------------------------

Ms. Eaton: Nézze, ha találkozott volna Denny-vel, megértené, miért Morgannél kötöttem ki.
Sweets: Gondolja, Denny ölhette meg féltékenységbõl Morgant?
Ms. Eaton: Egy év után? Ennél még Denny is gyorsabban gondolkodik.

---------------------------------------------

Hodgins: Rossz híreket hoztam. Nem a kalapács volt a gyilkos fegyver.
Fisher: Akkor mitõl volt csupa vér?
Hodgins: A teszt tévedett, a peroxidáz enzimek fehérrépától származnak. Rossz rágondolni, ez az ember hány fehérrépát vert agyon.

-------------------------------------------

Konferanszié: Fogadják örömmel elsõ fellépõnket... Cee-Lo Booth!
Booth: Seeley, nem Cee-Lo.
Konferanszié: Most mit akar? Állami iskolába jártam.

-----------------------------------------

Hodgins: Angie, én minden eredményt arra az egy kerámia törmelékre alapoztam, amit korábban találtunk.
Angie: Egy váza volt?
Hodgins: Nem, hacsak nem volt tele az a váza vizelettel.
Brennan: Egy vécécsésze?
Hodgins: És a díjat a hölgy kapja kék laborköpenyben.

---------------------------------------------

Booth: Mégis hány vécé van a fõváros körzetében?
Brennan: Ó, megközelítõleg úgy öt és fél millió.
Booth: Honnan tudsz te ilyeneket?
Brennan: Az Egyesült Államokban nagyjából egy vécé jut minden személyre. Akarod tudni azt is, mennyi idõt vesz igénybe ellenõrizni minden vécét?
Booth: Nem, nem kell ezt tennünk.
Brennan: Miért nem?
Booth: Hogy miért nem? Mert kaptam végzést minden olyan vécére, amiket az áldozat rendszeresen használt, úgyhogy akár hozzá is kezdhetünk. És amikor azt mondom, "mi", akkor azt úgy értem, Hodginsszal.
Brennan: Egymillió-kétszázötvenezer óra.
Booth: Mi van?
Brennan: Ennyi idõbe telne, hogy megnézd Washington minden vécéjét.
Booth: Ha egyszer elkezded a matekot, nem bírod abbahagyni, mi?
Brennan: Szerintem mindenki így van ezzel, nem gondolod?
Booth: Igen, azt hiszem, határozottan. Hajrá, matek! A matek és az emberek, ami örök, igaz?

------------------------------------------------------------


Az utolsó jelenet pedig, ahol kiderül, hogy a két zseni (Brennan és Sweets) teljesen mást ért humor alatt, mint a hétköznapi emberek (pl. Booth) szerintem zseniális.
10/10
follia 2012 dec. 05. - 17:02:28 10/10 Előzmény petitbelle
(27880/28805)
mióta nagyobb százalékban kell hozzáképzelnem a koncepciót a történésekhez, mint azt a készítõk megmutatnák, azóta én már nem hiszek a nagy Bones-drámákban. :) ez kicsit lehangolóan hangzik, de tényleg így van. úgyhogy manapság már a spoilerektõl sem függök annyira, mint régen, mert sosem úgy történnek a dolgok, ahogy ígérik, legtöbbször csak olcsó hatásvadászat az, amit "elkottyintanak" (ugye más is használja ezt a hülye szót, nem csak a mi családunk...?).

amit most érzékelek, és már elõttem is említette valaki, hogy Angela látványosan szenved a labormunkától, és kezd meghasonlani önmagával, mert érzi, hogy legbelül õ mégiscsak egy mûvész... Hodgins pedig nemigen érti a problémáját, mert õt meg lenyûgözi a tudomány. ez vezethet némi (fenébe, nem jutnak eszembe alapszavak, kicsit le vagyok merülve......) feszültséghez, de olyat nem tudok elképzelni, hogy odáig fajuljanak a dolgok, hogy szétköltöznek, nem beszélnek, stb...
mivel csak egyszer láttam, nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, Hodgins-t az sem hatotta meg igazán, hogy Angela megcsókolta Zedet. OK, elõször kiakadt, de aztán nem csinált nagy ügyet belõle. (vagy a lényegere nem emlékszem? :) )

Booth és Brennan kapcsolatában meg már volt minden mióta partnerek, és mióta együtt vannak, azóta is. szintén nem tudok elképzelni olyat, ami megingathatná õket. mondjuk ezt úgy mondom, hogy bár mindketten kompromisszumkészek az utóbbi egy évben, de szerintem Booth kompromisszum nélkül sem hagyná ott soha Brennant. egyébként egy jól megírt veszekedést szívesen látnék, de olyat, aminek eleje és vége is van, mert pl. az évad elején Booth sértettségét olyan szinten elfelejtették, hogy konkrétan másfél rész alatt túl is léptek rajta anélkül, hogy igazán megbeszélték volna a problémájukat. tudom, hogy 42 perc iszonyú kevés, de talán pont ezért lehetnének több részen átívelõ gondolatok, történések.


---------

a hétfõi részt még mindig nem volt idõm megnézni... :(
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 05. - 01:09:09
(27879/28805)
Na de Hölgyeim! El vagyok kényeztetve. :)
Köszönöm!!! ;)
fencikoci 2012 dec. 05. - 00:29:30
(27878/28805)
azért az csúnya lenne,ha hodgins és angela szétugranána... Nem lelkesednék érte.viszont a BB esküvõért igen! :D
e-batta 2012 dec. 05. - 00:06:03
(27877/28805)
nekem is nagyon tetszett, most hogy végre van magyar hang is
Zed zseniális volt, imádtam a palit
Booth és Brennan viccfaktora nem egy tõrõl fakad, úgyhogy az uccsó jelenetet nagyon szeretem :DDDD
petitbelle 2012 dec. 04. - 23:56:52
(27876/28805)
A készítõk ( Hart Hanson és Stephen Nathan ) pár hónapja azt nyilatkozták, hogy ami az utolsó évadban összejött, az most minden szétesik
"Everything that came together in Season 7 is going to fall apart in Season 8,” "Let’s test everybody who’s in love."
Most meglátjuk, ki is szerelmes... mondjuk én kíváncsi vagyok
http://tvline.com/2012/10/16/bones-season-8-video-angela-hodgins/ a teljes cikk azoknak, akik tudnak angolul :)
D.E.T.T.I. 2012 dec. 04. - 23:49:31
(27875/28805)
Sziasztok! Feladom, mára elég volt a munkából...
Itt szakad a hó már órák óta, és ilyenkor a net is akadozik, szóval, nagyon lassan vánszorog csak le a 150., pedig már megöl a kiváncsiság!!! Lehet a végén beájulok a fáradtságtól, mire kezdhetném nézni! pff
Pedig erre vártunk már nyár óta!
Azt hittem nagyobb lesz itt a nyüzsi estére! Én mindenesetre sajnos mostmár nem fogok tudni jönni olyan gyakran, amennyire szeretnék, mert bonyolódott az életem (szerencsére jó irányba), de azért igyekszem vissza-vissza járni, amikor csak tudok! Hiányoznak a hajnalig tartó dumapartik, fejtegetésk stb.
Puszi Mindenkinek!
e-batta 2012 dec. 04. - 23:13:00
(27874/28805)
engem az idétlen táncolása nevettet meg, mindig olyan mókás, és közben Booth amilyen képeket vág hozzá :DDDD (legutóbb Sweets "beavatási-szertartásán" pl. szakadtam a röhögéstõl :DDDDDD)
e-batta 2012 dec. 04. - 23:09:53
(27873/28805)
de jó volt :)))) a különbözõ nyelvek, fõleg a portugál volt nagyon vicces Hodgins szájából :)))
fencikoci 2012 dec. 04. - 21:24:56
(27872/28805)
hh attat mondotta, hogy Angela karaktere most értékel át mindent, hogy Õ egy mûvész, és amit csinál a legkevésbé sem mûvészi. Utálja a munkáját, stb, stb, stb. Uh most ezt láthatjuk. De biztos lesz majd valami nagy was-ist-das a végén, mert elég nyomasztó egy felvezetés ez Angela személyénél. De kiszállni nem fog.
10/10
zora 2012 dec. 04. - 20:30:44 10/10
(27871/28805)
8x08:

Szuper volt!!! Én nagyon rég nem röhögtem ennyit! Szinte minden percben volt valami! Minden részt ilyennek szeretnék!!
Valahogy rosszul vágták össze, mert Fisher még azelõtt mondja, milyen komikus õ, mielõtt ezt Sweets közölné Booth-szal.
Ami úgy általában, ilyenkor tél tájékán idegesít: Oké, hogy Californiában forgatnak, de Washingtonban játszódik!!! Ott meg novemberben kb olyan idõ van, mint nálunk, tehát egy szál ágyékkötõben semmilyen bezsongott mûvész nem mászkál...
Booth poénkodása a színpadon haláli volt!
Angelát úgy 3-4 rész óta nagyon furcsának tartom. Talán az írók valamit elõ akarnak készíteni ezzel? Mert egyre kevesebb öröme van, bizonytalan... Olyan nem is tudom, fásult. Talán a színésznõ nem akarja tovább csinálni? Vagy csak belemagyarázok valamit?
10/10
follia 2012 dec. 04. - 20:18:32 10/10
(27870/28805)
http://www.youtube.com/watch?v=Tks5q34ITjc

tényleg jónak tûnik! :))
Bren-Cam párbeszédnél Bren arca! :))) végre megtanult füllenteni!

a mai részt még nem tudtam megnézni, semmi idõm nem volt... lehet, megint szombatra marad, mint múlt héten. shame on me... :(
10/10
zora 2012 dec. 04. - 19:39:49 10/10
(27869/28805)
fencikoci 2012 dec. 04. - 15:17:42
(27868/28805)
láttátok a 8x10 promóját? jön BUCK és WANDA!!!!! :))
kár, hogy mindezt csak januárban teszik :S
10/10
kicsi1030 2012 dec. 04. - 15:04:04 10/10
(27867/28805)
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 04. - 11:47:09 Előzmény e-batta
(27866/28805)
Nagyon köszöntem!!