Téma: Dr. Csont

eisro 2013 okt. 09. - 22:28:32
(28584/28804)
A szinkronbakira visszatérve. Tudom, hogy ez így volt eredetiben, hogy megvagy, és ennek kivételesen tudtam a jelentését, a felirat nélkül is :-), de köszi, hogy levezetted és elmondtad, hogy van ez pontosan amerikaiul és azt is tudom, hogy ott nincs magázódás és milyen jó is nekik emiatt :-).
Én úgy értelmeztem ezt a fajta bakit, hogy már eleve is nemegyszer elõfordult már, hogy csaponganak a fõ karakterek között is a kétféle módban, ez meg ugye egy igazi magyarnak feltûnik, de hogy nagy lazán odamondja egy olyan jellemvonásokkal megáldott szereplõ mint Bones, hogy megvagy, nekem ez így nem igazán illett bele (a magyar verzióba), mert lehetett volna magázódva is gúnyosan szinkronizálni a dolgokat. De ez csak az én véleményem és meglátáson a jó magyar népszokás terén. :-) Engem az sem zavarna, ha mindenki tegezõdne mindenkivel, úgyis csak egyszer nézem meg szinkronnal ha úgy alakul kíváncsiságból hogy mit alkottak.
Egyébként azt észrevettétek mennyit változott Emily hangja az elsõ évadtól? Vagy csak nekem tûnik így?
10/10
csikrisz 2013 okt. 09. - 18:47:31 10/10
(28583/28804)
Pontosan. Nem is értem minek szinkronizálja. Nem illik hozzá. Ja persze. Jó pénzért csináljuk azt is amit nem szeretünk. Csak sajnos ezzel a nézõkkel szúr ki, mert silány lesz a minõsége, távol áll a karaktertõl mert nem érti azt, és még le is szólja stb.
Amúgy B.Á-ról kicsit Eszenyi Enikõ jutott eszembe. Õt sztárolták meg nyomták így 7-8 évvel ezelõtt. És hasonló volt a stílusa. Nagyon beugrott.
10/10
csikrisz 2013 okt. 09. - 18:40:55 10/10
(28582/28804)
Szia!
Nem írok most sokat, csak annyit, hogy maximálisan egyetértek azzal, amit a szinkronról írtál!
Üdv itt. :)
eisro 2013 okt. 09. - 17:39:11
(28581/28804)
Igazából nem is azért linkeltem ezt a cikket, mert Emily hû, de milyen jó színész (mert ugye ahogy írtátok is, nem tudta túl sokszor megmutatni magát más szerepben), hanem de ez az én személyes meglátásom, hogy hogy mondhat valaki egy másik emberrõl/színészrõl olyat, hogy nem nagy színész stb., amikor nem is ismeri. Én csak ezen döbbentem le, mert ugye, azért udvariasságból nem illik ilyet mondani, még ha tudni véli is hogy nem fogja olvasni.

SPOILER a 09x04-es Booth csókja Bonesnak (FBI központban), bennem pont azt váltotta ki, hogy ez pont fordítva szokott lenni Booth szokott zavarban lenni a nyilvános csókok után (mondjuk javarészt Bones az aki kezdeményezi legtöbbször az ilyet), de nekem itt bizonyosodott be és az elõzõ évad záróepizódjában, mikor a Sweetses lövöldözõs jelenet után kétségbeesetten keresi Booth, hogy tényleg szereti és ezt most már nem fél kimutatni és felvállalni. Persze biztos volt több ilyen jelenet is az elmúlt évadban, de bennem ez maradt meg igazán.
A gyerek dologra visszatérve, nekem nagyon tetszett az a mellékszál, amikor Angelaval nyomoztat Christin harapásvádja ellen.

A szinkronhoz még egy dolog: nem tudom nézitek-e szinkronosan a 8. évadot, de a hétfõi részben feltûnt az hogy mindenki magáz mindenkit (majdhogynem) aztán a végén mikor elkapják a dagadt pacákot, Bones azt mondja, hogy "Megvagy!" Tegez és itt fõleg, ahol nem is ismerõsök és kollégák nem magáz, hanem tegez, hát szerintem ez baki a javából. Remélem érthetõ vagyok mire szeretnék rámutatni.

Köszönöm az üdvözlést és elõre elnézést kérek majd a csapongó hozzászólásokért, de rengeteg idõt kell majd behoznom, amit eddig magamban tartottam, míg nem csatlakoztam hozzátok.
10/10
follia 2013 okt. 09. - 16:01:01 10/10
(28580/28804)
10/10
follia 2013 okt. 09. - 15:55:56 10/10
(28579/28804)
szerintem az a "David folyton meg akarja csókolni Emily-t" téma már elmúlt, egyrészt mióta M férjhez ment, nekem úgy tûnik, már nem "flörtölnek" annyit még színpadiasan sem, másrészt Emily már egész immunissá vált David zavarba hozós dolgait tekintve - ezt megint csak a külsõ szemlélõdõ mondja bennem. :) mondjuk ********* SPOILER 9X04 ***********
amikor Booth megcsókolja Brennant az FBI épületében, Brennan majdnem ugyanúgy elpirul, mint a 3. évados karácsonyi csóknál, amit olyan nehezen sikerült összehozniuk anno. :))) vicces volt, egybõl az a fagyöngyös jelenet ugrott be tegnap Emily arcát nézve. szerintem addig jó, míg titok, hogy David van rá ilyen hatással, vagy ilyen jól játssza a zavarban lévõ, meglepõdött Brennant...? :) ************ SPOILER VÉGE **************


úgy emlékszem, a ruhával kapcsolatban M azt nyilatkozta valahol, hogy úgy is lehet érteni a nem-fehéret, mint pl. az õ menyasszonyi ruhája, ami (asszem) ekrü színû volt. vagy lehet, hogy nem az õ ruhája volt ilyen, de ezt a színt hozta fel példának. végül is az nem fehér, fõleg nem szûzies hófehér. én egyelõre a hajával nem vagyok kibékülve, de lehet, hogy megváltozik a véleményem, amint meglátom képernyõn - nem csak féloldalas fotókon.
10/10
follia 2013 okt. 09. - 15:40:24 10/10
(28578/28804)
igen, azt én is fel akartam hozni, hogy túl sok helyen eddig nem tudta megmutatni magát, és egy 9 (10?) évados sorozat után meg fõleg nem õ lesz az elsõ, akit le akarnak majd akasztani a fogasról. sajnos. mert szerintem sokkal több van benne, mint amit eddig láttunk. de persze kérdés, hogy mennyire megy szerepek után, ha már õt nem találják meg a felkérések...
10/10
follia 2013 okt. 09. - 15:30:21 10/10
(28577/28804)
ebbõl a két mondatból pontosan kiderül, hogy mennyire nem érti Brennan személyiségének lényegét, és miért szinkronizálja annyira pocsékul. köszönjük, Bertalan Ági... :S


köszi, hogy megosztottad, Eisro! és üdv itt köztünk, mindig öröm látni normális új arcokat. :) (mert ahogy tapasztalhattad, nem normális újak mindig vannak, vagy legalábbis vissza-visszatérnek új álneveken...)
eisro 2013 okt. 09. - 14:39:44
(28576/28804)
Sziasztok!

Ezt olvasta már valaki? Én sem olvastam végig bevallom õszintén, csak azt a részt amiben a Bonesról van szó. Ez egy interjú Bertalan Ágival:
http://www.origo.hu/teve/20131001-bertalan-agi-mi-voltunk-a-magyar-szex-es-new-york.html

Ezt nyilatkozza Emily Deschanel-rõl:
"Nem egy nagy színésznõ, de az arca olyan felület, amit öröm nézni. Ilyen kinézettel ott kell lennie, ahol van. Adatott neki két gyönyörû szem, egy alabástrom bõr. Gyönyörû, jó ránézni. Emellett szerintem egy helyes nõ, és ez kiderül abból is, ahogy játszik. Látszik, hogy teljesen odaadóan csinálja, amit rábíztak."

Szerintetek? Nicsak, ki beszél!
10/10
follia 2013 okt. 09. - 09:42:43 10/10
(28575/28804)
DB Twitteren írta, hogy "miért hagyná abba, amit szeret"? nekem ez elég. :)
https://twitter.com/David_Boreanaz/statuses/387641366928318465

ráadásul milyen fura lenne már Emily "szájából hallani", hogy nélküle is folytatná a sorozatot? pfffff! tényleg bulvár oldal... :D
eisro 2013 okt. 08. - 23:37:41
(28574/28804)
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, ami a hozzászólást illeti, de nagyon régóta nyomon követlek titeket és a "munkásságotok". Amit ezúton is nagyon köszönök nektek (fordítások, információk, képek, hírek). Igaz az idõ elõre haladtával úgy veszem észre, hogy csökkent a lendület a fordítások és hozzászólások terén :-). De ezek is nagy segítségek nekem, mert sajnos nem sokat tudok angolul, csak ami rám ragadt a nézése közben.
Azzal kezdeném, hogy a hír miszerint David abbahagyja a sorozatot szerintem csak egy reklámfogás, hogy a figyelem központjába kerüljön a sorozat és emberek tucatjai lázadjanak ilyen-olyan fórumokon, másrészt mindig is azt hangoztatja David az interjúkban mennyire szereti Emilyt és Emily pedig arról panaszkodik hogy mindig meg akarja csókolni stb. (Legalábbis így értettem meg az interjúkat, kérlek javítsatok ki ha nem így van). Bár nem tudom ebbõl mennyi szól a kamerának, de én beveszem neki, mert akkor igazán jó színész, ha nem így gondolja. És így legálisan csókolózhat nõvel, hogy ne csináljon belõle botrányt se a felesége, se a sajtó :-D. Meg ugyebár otthagyni az aranytojást tojó tyúkot a bizonytalanért, én nem tenném, bár lehet van már annyi megtakarítása, hogy nem számít neki és beleunt már Booth szerepébe.
Sokszor szoktatok írni a szinkronnal kapcsolatban. Szinkronosan kezdtem el nézni a sorozatot, de áttértem feliratosra mikor annyi szünet volt egy-egy évad között és benne is. És nem bántam meg sõt, azóta nem tudom hányszor néztem már meg elölrõl a sorozatot angolul és megunhatatlan. Személy szerint Széles Tamással nincsen problémám, de Bertalan Ági kibírhatatlan, annyira flegmán és lekezelõen szinkronizálja Bonest, hogy az már dühítõ. És arról nem is beszélve hogy mostanában a csapból is õ folyik, vagy reklámban, vagy csatornahang, film, sorozat bármi, nem hiszem el hogy egyedül csak õ van szinkronszínésznõ és hogy olyan jó a hangja. Nem tudom hogy adhatták Emilynek egyáltalán nem hasonlít rá sem emberként sem hangként.
Harmadik, bennem is sokszor felmerül hogy hová teszik Christine-t, mikor késõ éjszakáig bent vannak stb., de én is arra a következtetésre jutottam, hogy nem fontos, biztos Maxel van, meg ez csak film, nem igazi, de hát az ember beleéli magát és tovább gondolja a sorozatot :-). Nekem is van gyerekem biztos ezért veszem észre minden résznél a hiányát, hogy hová tehetik, hogy oldják meg. Bár Amerikában másképp mennek a dolgok, ami a gyereknevelést illeti, már amit tudok róla.
Még egy dolog SPOILER, nem úgy volt hogy nem fehér ruhában megy férjhez Bones? Legalábbis így gondoltam, ezt szûrtem le a beszélgetésükbõl, mikor a nyolcadik évad évadzáró részében azon csodálkozott és mondta Boothnak, hogy a magazinban miért fehér ruhában vannak a nõk, mert biztos nem szüzek már. Vagy csak nekem tûnik fehérnek?
Köszönöm hogy elolvastátok és remélem befogadtok majd!
10/10
follia 2013 okt. 07. - 22:10:01 10/10
(28573/28804)
hú, baromi kíváncsi lennék rá, de most végeztem a munkával, és semmi erõm végigolvasni... majd holnap, talán még akkor is aktualitás lesz. :)
köszi!
10/10
follia 2013 okt. 07. - 12:59:06 10/10
(28572/28804)
azon is sokat gondolkodom, hogy ha Pelant jobb szeme mûszem, mitõl pirosodott be? :) (ezen a képen nem látszik, csak az utómunkát követõen)

meg én úgy emlékszem, hogy Booth anno a kocsi baloldalát találta el, nekem az lenne evidens, hogy Pelant bal szemének kellett volna megsérülnie.
10/10
follia 2013 okt. 07. - 12:54:30 10/10
(28571/28804)
nekem speciel pont azzal van bajom, hogy ennyire "nem releváns", hogy Brennan-nek és Boothnak van egy közös gyereke. MSVH esetében ez más, mert bár elragadó, és én simán szeretném minden 3. részben látni a cuki kis pofiját, de megvagyok nélküle, mert Angelának és Hodginsnak nem látjuk olyan szinten a magánéletét, mint Brennan-ékét.
viszont engem zavar, mikor pl. Tony és Roxy elmennek párterápiára egy másik városba (netán még másik államba is), és még csak szó sem esik róla, hogy hova teszik Christine-t. igen, a sztori szempontjából valóban nem releváns, ugyanakkor szerintem minden gyerekcentrikus nézõnek beugrik, hogy OK, de mit csináltak a gyerekkel? abszolút megértem, amit Zora hiányol, max. egyetlen pluszmondatot kéne beleírniuk, hogy pl. "felhívom Angelát, tudnának-e vigyázni Christine-re néhány napig"...
ha valakinek gyereke van - ráadásul még ilyen pici -, annak muszáj elsõk között rá gondolnia. azzal, hogy képbe hozták Christine-t, fel kellett (volna) vállalniuk az íróknak, hogy kicsit jobban átgondolják, milyen egy családos nõ élete. pl. Angelánál sosem kérdés, hogy esténként hazamegy, és idõt tölt a fiával, meg õ ugye elég ritkán kap undercover szerepet, és akkor sem Hodgins-szal közösen, tehát valamelyikük otthon van a gyerekkel legkésõbb este, ha elõbb nem is. ezért náluk ilyesmin nem pörög az agyam, Brennan-nél viszont folyton.

arról meg ugye nem is beszélve, hogy nem csak Booth, de az anyaság is sokat változtatott Brennan-en, és bár egy új nézõnek (szerintem vannak ilyenek még ma is :) ) nem ez fog elsõsorban feltûnni, de szerintem is korrekt lenne gyakrabban szemléltetni, hogy Brennan már anya is, mert amikor ez épp felmerül egy részben, ott azért nagyon látszik, mekkora öröm számára, és mennyire szereti Christine-t.
10/10
follia 2013 okt. 07. - 10:10:15 10/10
(28569/28804)
:)))))))

poén!!
10/10
zora 2013 okt. 06. - 20:19:15 10/10
(28568/28804)
Ez tök jó! Ilyenbõl több kéne! :-)
10/10
zora 2013 okt. 05. - 11:32:00 10/10
(28567/28804)
9x03

Nagyon tetszett. Jó volt a heti eset, hogy Sweets így folyt bele, meg hiába volt eredményes, mégis kitartott amellett, hogy mást is kipróbál.
A kisfiúra én egyáltalán nem gondoltam!

Már nem azért, de Christine-t valahogy be kéne hozni, még ha csak említés szintjén is. Kb, hogy valamelyikük zsebében ottmarad egy gyerekjáték, és véletlenül elõhúzza, vagy mittomén... Ha valaki ezt a részt nézi meg elõször a sorozatból - az esély egy tízezer-ezrelék... -, hát semmi nem utal arra, hogy van egy gyerekük.
10/10
zora 2013 okt. 04. - 21:38:50 10/10
(28566/28804)
10/10
follia 2013 okt. 04. - 14:31:38 10/10
(28565/28804)
9x04 sneak peeks: http://www.spoilertv.com/2013/10/bones-episode-904-sense-in-sacrifice_4.html

********SPOILER********
ez az az "ágyjelenet", amit mindenki úgy várt, meg amit valahol beharangoztak? :))))))))) ha igen, akkor imádom a készítõket! :D