Téma: Dr. Csont

STKAKTUSZ 2009 máj. 18. - 14:19:13
(545/28805)
SPOILER 4x26

egy night clubot vezettek Booth-al közösen
10/10
zora 2009 máj. 18. - 08:24:25 10/10 Előzmény nikomin
(544/28805)
Szuper!!!! ( 3 ev mulva eljut Magyarorszägra is... Es meg optimista voltam...)
10/10
zora 2009 máj. 18. - 08:22:30 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(543/28805)
Oh, igen, ezt meg is akartam kerdezni: Mi volt Tempe foglalkozäsa a 4x26-ban?
10/10
zora 2009 máj. 18. - 08:21:15 10/10
(542/28805)
Es egyre jobb lesz!
nikomin 2009 máj. 17. - 11:19:15
(541/28805)
A Fox berendelte a Bones újabb évadját ( 5.-et)(de ez várható volt),de nem ez a meglepetés hanem az hogy egyben berendelte a 6.-at is.Tehát nem egy évre hosszabbítottak hanem kettõre. :))))))))))) Az infó a sorozatjunkie-ról van.
STKAKTUSZ 2009 máj. 16. - 12:17:32 Előzmény zora
(540/28805)
---SPOILER 4x26---

jó ez a fordítás. egyébként sztem az a durva, ahogy Brennan ír az érzelmekrõl és olyan gyönyörû szókapcsolatokat használ, amit sosem lehet hallani tõle. fõleg az eleje tetszett, amikor a viharról írt. eddig sosem mutatták meg, milyen az, amikor ír, hiszen amellett hogy minden nap felkel és a józan eszét használja, õ író is, aki viszont a nyelvvel dolgozik. és nem azt írja le, ami történik, nem a tényeket, hanem metaforákat meg ilyeneket is használ és az érzelmekre hat. ez nekem nagyon tetszett most, ebbe eddig sosem gondoltam bele. gyakorlatilag a regényein keresztül teljesen érzõ és 'gyenge' ember õ is.

nagyon tetszett az is, hogy ha jól megnézzük, bár mindenki más karaktert játszott, azért a személyiségük nem változott meg. mindegyikük ugyanúgy beszélt, ugyanúgy viselkedett mint az életben (a kedvencem Zach volt amikor ilyet szól: "Elvitték a cipõmet"XD meg Vincent is folyton tényeket közölt). igazából engem ez kavart meg nagyon, elég sokáig tényleg azt hittem hogy valami 'perverz' játékot játszanak. az a jelenet is amikor Booth és Brennan a kocsiban ültek és elsütötték azt a Bonnie&Clyde-poént, hát sztem az is elég valóságos volt.

a rész során egyszer sem hangzott el hogy 'Bones'.
10/10
zora 2009 máj. 16. - 09:24:25 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(539/28805)
*** SPOILER 4x26 ***********

Igen, de a következöre gondoltam: Ez megiscsak egy krimisorozat, tehät büncselekmeny kell. Es ugy emlekszem - talän az 1. evadban hangzott el - hogy financiälis okokbol a Jeffersonian-nek együtt kell müködnie az FBI-jal. Ha Booth gyogyuläsähoz szükseg van arra, hogy ugyanazokkal es ugyanazt tegye, mint eddig: Tempe es a Jeff. kell hozzä. + a tereprejäräs. De mivel beteg, igy egyedül nem dolgozhat. Ezert kell egy FBI-os. Es mivel 4 even keresztül Tempe szemelyisegfejlödeset figyeltük, most Booth-on a sor. Ehhez viszont dramaturgiailag szükseg van valakire, akivel beszelhet. Mert megsem monologizälhat Hamlet modjära. Tempenel ez Angela. Ezert gondoltam Sullyra. Igy ket legyet ütünk egy csapäsra: FBI-os tärs+barät. +Jared, aki a gyerekkorukrol tud sokat. Aztän Rebecca ( itt egy kicsit felek, mi lesz, ha megint összemelegednek...)
Igy ezutän härmasban dolgozhatnak. Hät, igy gondolom.
Ja, es szeretnem, ha a 4x26 es az 5x01 között csupän 1-2 ora telne el... :-) Lehet, hogy a nagy "egymäsrataläläst" a 100. reszre tartogatja Hanson - ez kb az 5x17. Bär az igazat megvalva, en ezt sokkal koräbban szeretnem...
10/10
zora 2009 máj. 16. - 08:58:02 10/10
(538/28805)
Egy angolul tudo segitseget kerem ehhez! En csak internetes nyersforditäsbol probältam meg ertelmezni. Kb: " Aki szeret, sulyos terhet visel. A szärny terhe't. Olyan terhet, ami megengedi, hogy repüljünk." Mondom, inkäbb egy angolos kellene...
Amit belinkeltem videot, annak az utolso 1 percenel van. Rä lehet lätni Tempe laptopjära.
ZsÓóÓó 2009 máj. 15. - 21:06:29
(537/28805)
Mi volt írva?
10/10
zora 2009 máj. 15. - 17:32:00 10/10
(536/28805)
Az elözö hsz. es a mostani is SPOILER!!! 4x26!

Online leforditottam Tempe laptopjärol az utolso pär mondatot. EN EZT MÄR HALLOTTAM VALAHOL!! EZT AZ IDEZETET!!! Ja, es gyönyörü...
Lehetseges, hogy hiäba nyomta meg a Delete-t, a szöveg megis megmaradt a merevlemez egy eldugott sarkäban?!?! Ugye lehetseges???
10/10
zora 2009 máj. 15. - 17:12:45 10/10
(535/28805)
Az jutott eszembe - bär csak a jutubos összefoglalot lättam -, lehetseges, hogy maguk a szineszek sem tudtäk, mire megy ki a jätek? Ha az utolso 30 mp-t vettek fel elöször - ott csak Emily es David van -, es utäna a többit, ök is hihettek, hogy ez a jövöbeli Brennan es Booth. Hogy Hodgins a narrätor, arra meg maga T.J. hihette, hogy meseli valakinek. Szoval, mivel a vägäsok miatt össze-vissza lehet forgatni, igy Hanson ätejthette az egesz bagäzsot, nem csak minket. De egyre zseniälisabbnak gondolom a dolgot... :-)
STKAKTUSZ 2009 máj. 15. - 11:46:46
(534/28805)
---SPOILER 4x26---

sztem nyilván az orvos azt fogja javasolni hogy aki közel áll Booth-hoz az segítsen neki a felépülésben, úgyhogy ha dolgozni nem is mehet vissza azért a terápia Sweets-el folytatódni fog. az új partner logikusan a szõke csaj lenne akit már bemutattak ebben az évadban. de Bones úgysem fog más FBI-ügynökkel dolgozni, már megmondta korábban is...
10/10
zora 2009 máj. 15. - 09:26:54 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(533/28805)
** spiler 4x26 **

"az lenne a poén egyébként, ha úgy emlékezne mindenre, ahogy Bones megírtaXD" Hät, szerintem akkor nem kerdezte volna meg, hogy kicsoda, hanem azt mondta volna, hogy :Szia, Bren!
Nagyon värom, hogy läthassam, mert ok, hogy minden spoilert elolvasok, de az egesz folyamat egyben az igazi... Tenyleg jol fel kell Hansonnak kötnie, hogy egy nagyon logikus-vagy legaläbbis hihetö- folytatast talälhasson ki. NEGY HONAP SZÜNET!!!
10/10
zora 2009 máj. 15. - 09:16:43 10/10
(532/28805)
* spoiler 4x26 ****

Valahogy ugy erzem magam, mint aki kapott egy oriäsi ajändekot, aminek szivböl örül, de megsem azt, amit kivänt...

Ez annyira szomoru!! Könnyes lett a szemem: http://www.youtube.com/watch?v=HqP1CPgP89g

A valodi összehozäs egy ideig nehezen oldhato meg. Attol is függ, Booth-nak milyen fajta amneziäja van.Ha beteg, nem is dolgozhatnak együtt. Kiveve, ha Sweets azt javasolja, a gyogyuläs erdekeben maradjanak toväbbra is együtt. Persze kell egy FBI-partner pluszba, es ha Hanson a vernyomäsunkat toväbbra is 200-n akarja tartani, akkor visszahozza Sully-t...

Szomoru vagyok. Nagyon . nagyon, nagyon,....... :-(((((((((((((((((((((

SPOILER 4x05:
Ja, tegnap neztem a 4x05-t.:
Tempe:-Elolvastad a könyveimet?
Booth:-Minden egyes betüt.
T.:-Nem beszeltel rola...
B.:-Arra gondoltam, ha a valodi vilägodban mindig veled vagyok, a fantäziavilägodban semmi keresnivalom...

Es itt Tempe pillantäsa egy akkora "Dehogyisnem!"...

:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
STKAKTUSZ 2009 máj. 14. - 22:19:25 Előzmény nikomin
(531/28805)
---SPOILER 4x26---

én meg azon a véleményen vagyok, hogy igenis összehozták õket. ahogy már mindenki (készítõk, színészek) nyilatkozta korábban, egyedi és meglepõ módon, de összehozták õket. mert végülis mindketten átélték a dolgot, és sztem nagy lépés, hogy végre tudatosult bennük (oké Booth-ban csak pár másodpercre, de azért jók voltak az elsõ szavai), hogy mi is történik köztük, hiába tagadják. bár ez a tagadás azt hiszem még egy ideig ott lesz, nem jó jel, hogy Brennan a végén kitörölte amit írt. biztos, hogy sok rajongó becsapva érzi most magát, de nekem ez így tetszett. minél többet gondolkodom rajta annál inkább. mindenesetre a készítõk ezzel hatalmas felelõsséget vállaltak magukra, de sztem még mindig nem akkorát, mintha 'hagyományos' módon hozták volna össze õket. amit viszont mostmár tényleg nem lehet nagyon halasztani egyébként...
nikomin 2009 máj. 14. - 21:59:34
(530/28805)
Én mint lejjebb írtam imádtam,szerintem érdekes volt mindenkit más szerepkörben látni,és látni lehetett újra Zac-et is. :)

Mellékes:Azért ez az évadzáró jól megosztotta a népet és még az amcsik nagy része nem is látta. ( Kanadában vetítik egy nappal korábban)Pár rajongó (akik letöltötték) azt hangoztatja mennyire átverték,milyen szar rész volt,szabályosan néhány fórumon lincshangulat alakult ki,mi lesz miután leadják az USA-ban is? Nem tudom de én alapból is csak 5-10% esélyt láttam arra hogy rendesen összehozzák õket,csavar nélkül úgyhogy én egyáltalán nem csalódtam.
STKAKTUSZ 2009 máj. 14. - 20:49:44
(529/28805)
------SPOILER 4x26------
FIGYELEM AKI NEM LÁTTA NE OLVASSA TOVÁBB

egyszerûen.nem.találok.szavakat. komolyan, nem tudok mit mondani!!! ki vagyok akadva természetesen, bár ezt nem negatív értelemben mondom. az biztos, hogy ronggyá fogom elemezni ezt a részt nyáron annak fényében, hogy tudjuk, hogy Bones írta.

oké, megpróbálom összeszedni a gondolataimat. elõször is, nem tudom eldönteni hogy tetszett-e vagy sem. kicsit gyanús volt, amikor Hodgins kezdett narrálni, de nem sejtettem semmit. kábé mindenre gondoltam: hogy szerepjátékoznak/helyzetgyakorlatoznak, mert eleinte nyilván mindenki úgy nézi, hogy a szereplõk azok akik; aztán hogy x évvel késõbbi jelenetnek vagyunk tanúi; aztán még vagy százféle dologra gondoltam. persze voltak jelek, de az elsõ gyanús dolog az volt, amikor látszott h Zach kezei épek. de egyszerûen nem tudtam hova tenni a dolgokat. annyira jó példája volt ez a rész annak, hogyan lehet szórakozni az ember agyával! nem tudom megfogalmazni... mind1 majd még gondolkozom rajta. de kitartok amellett, hogy csak jópárszori megnézés után lehet csak igazán értékelni ezt a részt, mert nem a sztori volt a fontos, hanem az, hogy Brennan szemén keresztül láttuk. mivel a Bones-ban mindig hatalmas hangsúlyt fektetnek a jellemrajzokra, rengeteget megtudhatunk most arról, hogyan látja Brennan a környezetét és méginkább hogyan látja Booth-t. és meg kell hagyni, nagyon izgalmas rész volt, az ügy is de persze leginkább a tálalás. biztos vagyok benne hogy még egypárszor visszajövök ide és írogatok valamit.

az viszont én azt hiszem nem jött be, hogy Booth végül nem emlékezett. sztem úgy nagyobb lett volna a hatás ha ezt nem teszik oda a végére, hanem úgy van vége hogy szimplán felébred. viszont így én azzal egyeznék ki ha az 5. évad ott kezdõdne ahol abbahagyták, legalább egyetlen jelenet erejéig, aztán lenne az idõugrás. szeretném látni Booth elsõ pár napját úgy hogy nem emlékszik semmire. az lenne a poén egyébként, ha úgy emlékezne mindenre, ahogy Bones megírtaXD
10/10
zora 2009 máj. 14. - 14:19:05 10/10
(528/28805)
*** SPOILER 4x26 ***********

Szoval meg az jutott eszembe, hogy Hanson talän ismeri az Okos läny c. nepmeset. Ahol a läny ugye fel is van öltözve, meg nem is, hoz is ajändekot meg nem is... :-))

Es ami a legföbb: nem hazudott! Azt mondta, hogy ez az egesz nem Booth agyäban fog lejätszodni, vagy älmäban. Az mär a mi hibänk, hogy Bones-ra nem kerdeztünk rä...:-))

Mär elöre lätom, milyen szomoru lesz az 5. evad. Mire Tempe kimutatnä az erzelmeit, mär nincs aki viszonozza... :-((( Azert remelem, fejre fog esni - Booth -, hogy visszaterjen az emlekezete - mär ha jora következtetek. :-)
10/10
zora 2009 máj. 14. - 12:04:24 10/10
(527/28805)
***** SPOILER 4x26 ***************
Hät, tenyleg sajnälom, hogy nem igazi. Pedig olyan szep törtenetet talältam ki tegnap folytatäsnak! Hogy nyäron Tempe, Parker es Booth elmennek egy hosszu hetvegere valami tohoz, T. 5 hetes terhes, de a kocsijuk belezuhan a vizbe, ettöl Bones elvetel... :-((
Boothnak lelkiismeretfurdaläsa van, hogy elöször Parkert mentette, Tempenek meg, hogy az egyik csontväza gyilkosa az, aki a balesetet okozta. Hiäba beszel vele az apja, hogy Russ es öközötte az anyja is egyszer terhes volt, de elvetelt, igy amikor Tempe megszületett, örömükben adtäk neki a Joy nevet. Bones ugy erzi, tul veszelyes az eletük, inkäbb ne legyen közös gyerekük, blablabla, aztän persze Sweets teräpiära fogja öket...Ez eltartott volna az 5. evadban nehäny reszig, mert aztän "termeszetesen" megint összejönnek es Bones ikrekkel lesz terhes... Nna. Szoval, ebböl mär nem szükseges egy epkezläb törtenetet kanyaritanom... :-D
Elvonäsi tünetekre a következö receptet ajänlom: (kiprobälva!)
1; Az összes eddig felvett resz ismetlödö lejätszäsa( az en esetemben: 5 db elsö evad, 22 mäsodik, 12 harmadik, 4 negyedik)
2; Fanficek olvasäsa
3; Kathy Reichs könyvek olvasäsa ( a föszereplö neven es foglalkozäsän kivül semmiben sem hasonlitanak a filmhez, räadäsul csak nemetül jutottam hozzä es csak az elsö negyhez, amiböl az elmult 10 napban kettöt elolvastam. De hät ugye, ha lo nincs...!)

Több ötletem nincs...
nikomin 2009 máj. 14. - 11:04:13
(526/28805)
Áááá! Látszik tényleg túl sokat "fecsegtem" sajnos még a rész hatása alatt vagyok,és még leeszek egy darabig.