4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 12:59:11 4/10
(1064/18024)
Na és mit szóltok a csodabogyóhoz? Én rögtön a gyógygombára gondoltam, az is minden bajt gyógyít.... hehe. Korábban meg ott voltak az Amway-es tisztítószerek..... Ugyanaz a kaptafa.
Vajon rá tudja venni Tibi Valit, hogy legyen ő a területi képviselő? akkor majd járkálhat házról házra és kínálgathatja a pirulákat.

És a Dani fiú távozása sem rázott meg senkit. A múltkor még úgy volt, hogy 3 hónapra megy Németországba, aztán meg meglátja. Most meg jött ez a hülye ötlet, olajfúró toronyra menni. Egy erdőmérnöknek? ez még a lovaktól is távolabb van.
Vajon ki akarják írni a sorozatból a színészt?
7/10
Rojita 2019 márc. 15. - 12:56:58 7/10 Előzmény napraforgó
(1063/18024)
Pár napig ez menne, de hosszú távon nem. A gyereknek a szülei mellett van a helye.

Katának megvan a saját élete, vendégeket fogad, éjjel-nappal telefonál, lelki beteg. Ha a saját gyereke lenne Szófi, akkor rendben, alkalmazkodnia kellene a gyerekhez. De mint nagynéni? Nem olvashatna, nem tévézhetne este 10 h után, le kelleni némítania a phonját, állandó nurse - szerepbe kényszeríteni? Jó, momentán belefér az életébe, de mire föl?
A gyerek szülei a szomszéd szobában pedig kényelmesen, magukban?
Persze, a külön gyerekszoba lenne a legjobb mindenkinek.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 12:43:47 4/10 Előzmény Rojita
(1062/18024)
Ugyan már, Kata tartózkodjon a nappaliban addig, ha a kislány hamarabb lefekszik. Ennyi tekintettel csak lehetnek egymásra. Még egy házaspár sem egyszerre fekszik és kel.
És vannak kevésbé szerencsések, akiknek nincs külön szobájuk, és mégis megvannak valahogy.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 12:40:33 4/10 Előzmény amira_daa
(1061/18024)
Nem Mónika ellenőriztette le a Kovácsékat sem, illetőleg csak közvetve. Az exférje lehet olyan beosztásban, hogy utána tudott nézni ennek.

Én cseppet sem helyeslem Mónika viselkedését, most nagyon dög volt.
Pusztán azért megbünteti Kristóf családját, mert az öccse nem őt, hanem a bátyjukat támogatta? Az eredmények megmutatták, hogy Mónikának semmi esélye nem volt, akkor se lett volna, ha Kristóf mellette kampányol.
Amúgy meg Tibi is veszített, pont úgy, mint ő, akkor minek ez a bünt?
7/10
Rojita 2019 márc. 15. - 12:38:50 7/10 Előzmény napraforgó
(1060/18024)
Sztem, hosszú távra jönnek le Pannáék Kristófhoz, h védje meg őket.

Ha ott vannak Szófi szülei, akkor velük kell, h legyen a gyerek! Ne h már Katának is akkor kelljen lefeküdnie, lámpát oltania, mint egy kislánynak.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 12:29:57 4/10
(1059/18024)
Miben zavarná a kislány Katát? szerelmi élete nincs, csak az önsajnálatban. Ha csak néhány napig maradnak, akkor azt kibirja Kata.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 12:24:24 4/10 Előzmény Rojita
(1058/18024)
A festést megoldhatnák házilag. Ott van 3 férfi, nehogy már ne tudják lekennia a falakat. Tibi úgysem csinál semmit és Tamás sem.

Habár az egész patyomkin falut most húzták fel, nevetségesen újszagú az egész, minek ott festeni egyáltalán?
1/10
janderka 2019 márc. 15. - 12:21:30 1/10 Előzmény amira_daa
(1057/18024)
Mónika kapcsán mire gondolsz pontosabban? Hogy jogosan állt bosszút Kristóf családján keresztül az ellenkampányért?
1/10
janderka 2019 márc. 15. - 12:01:08 1/10 Előzmény Rojita
(1056/18024)
És ki fizetné? Mónika tuti nem. Kristófnak alig van pénze. Vagy az egy keresetből élő Tibi család?

Bár még nem volt hónapforduló, de Kristóf kitől kap fizetést a boltoskodásért? És ki intézi mostanában a beszerzéseket? És miből? Kitermel egy ilyen vegyesbolt annyit, hogy jusson belőle dupla fizetésre meg áruvásárlásra is?
És a panzió? Mennyit hozhat az is? A személyzet paraszt, vendég nulla, a kiadás viszont folyamatos...
amira_daa 2019 márc. 15. - 11:51:22 Előzmény janderka
(1055/18024)
én is azt gondolom hogy Móni is neveli és a felelősségvállalásra tanitja közvetetten elég gyökér modszerekkel Kristofot, de ha Kristof ezt tovább folytatja - játék és bünőzők meg a Panna dolgot is akkor mindenki rajta bukik igy jobb hogy Móni keményebb volt vele.

Én örültem Móni határozottságának és amit leművelt. - bocsiha ezzel a kommenttel nem vagyok szimpatikus.
amira_daa 2019 márc. 15. - 11:49:28 Előzmény napraforgó
(1054/18024)
Móninak ilyen kapcsolatai vannak, aki le tud másokat ellenőriztetni annak védelemre is szüksége van.

Kata ágybetétjét Robi finanszirozta szoval az Kata szobája, ez is milyen egy kiszolgáltatott helyzet már.
7/10
Rojita 2019 márc. 15. - 11:41:03 7/10 Előzmény napraforgó
(1053/18024)
Én is ezen filóztam, h hogy fognak elhelyezkedni a családtagok?
Sztem, Kata marad egyedül a szobájában. Nagy lány Ő már ahhoz, h egy 10 év körüli kislányhoz alkalmazkodjon.
Panna és Szófi csakis Kristóffal lakhatnak 1 szobában. Így kapnak 1 kényszerített esélyt, h megpróbálják rendbe hozni a kapcsolatukat. Talán, ez segítene Kristófnak is, h ne kezdjen el lépten- nyomon mindenkivel kártyázni.
Tamás visszamegy Mamszijához, így Szláven is a közelben lesz és időnként tudja ösztökélni Tamást.

A Szappanos - házat pedig kibővítik. Úgyis éppen Tibi szóvá tette, h ráférne a festés a szobákra. A házhoz hozzáépítenének 2 szobát, Szófinak és Tamásnak. Az építkezést - festést pedig önerővel a családtagok végeznék (Tamás, Tibi, olykor Kristóf egy felfogadott kőműves vezetésével).
A festés közben esetleg Tamás rájönne, h nem is nagy ördöngösség az a festés, kereslet is van rá és festő- mázoló vállalkozó lenne.
1/10
janderka 2019 márc. 15. - 11:40:53 1/10 Előzmény napraforgó
(1052/18024)
Közük ugyan nincs, de a visszabérlés egy bevált megoldás szokott lenni ilyen esetekben. Attilának úgyis mindegy kitől kapja a pénzt.
Egyébként most hogy böriben van, ki intézi a lakása ügyeit? Azt is Mónika ismeretlen emberei?
És oké, hogy M. egy kígyó, de a Kristóf ellenni áskálódásával eddig csak annak családjdal cseszett ki, a testvérével közvetve nem. Sőt! Kezdi még jobban felelősségválalóvá tenni a srácot. Miközben nem tiszta, miért is utálja őt ennyire. Pusztán a várható örökség nem magyarázat. Mert akkor folyamatosan ki kellene csesszen mindenki mással is a faluban.
Hacsak nem ő töretett be Tibiékhez is. Csak hát azzal is milyen közvetlen célja lett volna?
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 11:06:31 4/10 Előzmény amira_daa
(1051/18024)
Pannáék családjáról nem tudunk semmit. Lehet, hogy már nem élnek a szülei és testvére sincs. Végül is Kristóf szülei sem élnek már.
Az Attila által megvett lakás talán már ki van adva, oda nem mehetnek vissza, de különben is, milyen alapon? Nekik semmi közük sem Attilához, sem a tulajdonához. Tibiék lakása még inkább járható út, vagy keresni kell egy független albérletet. Esetleg leköltözni Ökörapátiba, nem pár napra, hanem végleg. Persze akkor Pannának föl kéne adni a munkahelyét és úgy tudjuk, Ökörfalván nincs óvoda, de ha lenne is, nem biztos, hogy keresnek bele óvónőt.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 10:58:54 4/10 Előzmény amira_daa
(1050/18024)
Azért arra kíváncsi lennék, Mónika hol talált hamarjában két olyan nehézfiút, akiket rászabadított Pannáékra.
Nekem pl.egy ilyen ismerősöm sincs...

Vajon ha Attila visszajön, ő is ilyen nehézfiúkkal kéri vissza Mónikától az ablakon kidobott pénzét?
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 10:54:28 4/10 Előzmény amira_daa
(1049/18024)
Kíváncsi vagyok, ha Panna lejön a kislánnyal, hogy osztják be a szobákat.
Az egyik szobában franciaágy van, ott alszik Tibi és Vali. Most Kata is egyedül alszik a franciaágyban, ott korábban hol Mónika, hol Robi aludt vele. A harmadik szobában Kristóf és Tamás alszik két egyszemélyes heverőn.
Én arra gondoltam, hogy Katát kirakják a dupla ágyból, oda menne Panna és Kristóf, a külön heverőkre meg a harmadik szobában Kata és Szofi. Ha Kristóf a mostani szobájába rakja a feleségét, akkor Szofit kell betenni Kata mellé a nagy ágyba. Kérdés, ők meddig akarnak maradni, valóban csak pár napig, vagy inkább leköltöznek ők is.
Tamáskának mindenképp mennie kell, vagy a muttijához a panzióba, vagy a mamszijához. Esetleg a konyhai heverőre.
1/10
janderka 2019 márc. 15. - 10:50:16 1/10 Előzmény napraforgó
(1048/18024)
Ezekkel a házassági papírokkal is csak a gond van :) Lobogtatja mindenki, de nem tudjuk, mi is áll bennük. A Mónika féle papírt se láttuk, ahogy a Panna félét sem. Csak sejtetések vannak. Ami lehet egyfajta dramaturgia cél, csak egyre következetlenebbé válik tőle a történet.
Egyébként nekem így 3 hónap után már az se volt tiszta, hogy Kristófék milyen viszonyban is voltak Pannával, amikor a srác leköltötzött a faluba, ezéret visszanéztem. Nem voltak elválva, de Panna nagyon arra készült, miközben Kristóf már rég nem élt velük. De hogy hol és miből, arról nem volt szó...
amira_daa 2019 márc. 15. - 10:38:43 Előzmény napraforgó
(1047/18024)
Én azt gondolom, hogy Panna tud mégegy pénzbehajtó kigyurt két ajtós szekrényt is begyűjteni.

Másik Kristóf mindig dönt egyet, amivel még jobban be is kavarja a szálakat illetve magát is bajba sodorja. A házassági szerződés is ilyen. De a házasságuknak már rég vége van. Eleve ami árat "kért" pannátol a lakás eladással az el is szakitotta végleg a köteléket. De ezt már irtam többször hogy Kristófnak kellett volna megfizetnie az árát, hogy játszott, és közben Pannán és a kislányon verik le. Ez egy ilyen negativ spirál...
amira_daa 2019 márc. 15. - 10:34:12 Előzmény janderka
(1046/18024)
Igazad van a Tibiék lakásával, de amugy meg Pannának is tuti van családja ők is segithetnének vagy pedig ha Attila ugysem lakja a megvett lakást maradhatna benne. De szerintem Tibi nem biztos hogy segitene Pannának.

Amugy az életvitelről annyit, ha pl Kata terhes lenne, akkor és meg kéne szülnie ugye az 10 hónap és nem mennek vele kiesnek a játékbol vagy bármi a karaktereknél lehetettek volna érdekes helyzetek, szül műtik, haldoklik az ugye kis időre kiüti a játékbol akkor mi van? Ezzel az erővel lehetne hogy Kata azért hisztis mert terhes és hogy szül az lejárta előtt 1 héttel és meg is szül de ugye nem tud visszamenni mert frissen babával nem lehet igy ki is esik az örökségből. Ez mondjuk fordulat lenne.

Amit irsz hogy nem járnak utána az örökségnek engem is foglalkoztat. én beszéltem volna a kiskapukrol egy másik ügyvéddel, szerintem vagyis van egy tippem arra hogy lehet az egészet kiskapuval megnyerni, ( le fogom irni később )
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 10:09:27 4/10 Előzmény janderka
(1045/18024)
Látod ez egy jó ötlet. Tibiék lakása üresen áll a XVI. kerületben, valami Pitypang utcában. Az igaz, hogy az nem a Belváros, ahol Pannáék eredetileg laktak, nem is Buda, ahol Mónika háza áll, de még mindig Budapest, Sashalom, vagy Mátyásföld, Cinkota, egyszóval valami kertváros. A gyereknek nehezebb lenne iskolába járni, ha nem iratják át, de láttuk, az anyjának van autója, azzal szállítja.

Valószínűleg Tibi is kérne valami lakbért, de biztos nem havi félmilliót és talán ő is hajlandó várni addig, amíg Kristóf megkapja a részét.

De Kristófot sem értem, hogy belement a házassági szerződésbe, igaz, olyan feltétellel, ha Zoltán kiköltözik a lakásból. Na, de a viszonyt fenntarthatják akkor is, ha Zoltán nem lakik ott. Sőt, ha Zoltán végképp eltűnik, jöhet egy másik pasi, vagy egy harmadik. Kristófék házassága menthetetlennek tűnik, akkor meg már mindegy, hogy ki az új pasi. Jó, talán annyiban nem, hogy ne egy ilyen pénzbehajtó nehézfiú legyen.