1/10
janderka 2019 márc. 27. - 09:19:19 1/10 Előzmény amira_daa
(1664/18024)
Hat en nagyon nem ertettem hogy Tamarat minek irtak bele a sorozatba egy ujabb ismeretlen zabigyerekkent. Hacsak nem ő lesz Kalman felesege :)))) Ami persze csak vicc a reszemrol, mert akarki is volt az a bizonyos feleseg, a ha Kalman es ő ott laktak lenn a nagy boldogsagukban, akkor mindenkinek ismernie kene. Szoval nem egyeni felesegvallato kutatast kene csinalniuk (amit az ajanlo sejtet), hanem falufaggato nepgyulest. De egyebkent meg ez egy baromsag. Beleirni se kellett volna a sztoriba.
1/10
janderka 2019 márc. 27. - 09:10:20 1/10 Előzmény amira_daa
(1663/18024)
Mondjuk itt jobb forumozni mint az Fb-n, ahol az hatszor frissitett ajanlok alatt tucatnyi kulon beszelgetes folyik, rahedli uj albeszelgetessel.
Nalunk ehhez kepest van egy kovetheto folyamatossag!
amira_daa 2019 márc. 27. - 09:05:08 Előzmény janderka
(1662/18024)
Én ugy gondolom, hogy visszaterelik a sorit a régi utra, minden régebbi konfliktust visszahoznak é ujra, mint ahogy Kata és Robi ujra randiznak a Stefi és Dani dolog ujra érik.

Amugy ugye ahogy irtam Tami karaktere volt rombolo a sorira őt ugye kellett mozgatni ezért ki kellett ásni a pénzt, aminél ugye baj lett mert a kárászi Tomikás cucc utána volt. és Nem lehetett hogy pénzt nem ássák ki és most meg elégetik.

Azt gondolom, hogy most derült ki hogy a sori igy nem működik viszont a pesti kirándulások miatt megint szét fog esni a sori, az egész. Ezzel az erővel castingolhatnánk egy uj falut és jobb lenne.

A mostohaanya dolog azért gáz mert kb kétrész alatt le tud csengeni az egész megjön kiutálják ennyi, és Móni szövetkezik vele. Viszont jön a tavasz tudnának sátorban is élni.

Amugy a mostohaanya lehet Kárászi, ha ugye a templomban volt, de lehet az ügyvédnő akkor legalább kiderülne hogy miért halt meg Kálmán nagyon gyorsan a papirok aláirása miatt.

AMugy a horvát verzioban testvére volt Kálmánnak az jött be családostul a soriba. De itt már több szálat szerintem senki nem bir el.
6/10
szürkekabát 2019 márc. 27. - 08:59:24 6/10
(1661/18024)
Szerintem a minimum az lett volna - minden hiba, baki, logikátlanság mellett - hogy az alapötletet (örökség, ha 12 óra falun kívül, kampec neki) ne változtassák. Erre meg... jól értem, hogy Kristófot egy olyan szabály miatt zárták ki, amit Kristóf kizárásával egyidejűleg meg /vissza is változtattak? - ezzel beismerve, hogy szar a szabály?
Meg ha egyszer kiesett, akkor minek kell a faluban maradnia? Ha Tibor / Kata / Tomi végül örököl, akkor ők annak a javára mondanak le, akinek akarnak, nem? Ez így ÖKÖRSÉG.
offtopic
amira_daa 2019 márc. 27. - 08:52:56 Előzmény janderka
(1660/18024)
olvassák a forumokat max nem érdekli őket hogy mit irnak de kommenteket szokták olvasni,

amugy itt is volta port.hu-n ( nem árulom el hogy melyik topiknál ) egy másik nick nevem alatt, hogy kommentelgettem jó régen egy sorozatot , és mint később kiderült a sori rendezője és egyik főszereplője is ott dumált igaz álnéven de végül jól sült el a dolog.
amira_daa 2019 márc. 27. - 08:48:50 Előzmény janderka
(1659/18024)
még nem volt idő rá még egymást bámulták Stefivel :D
amira_daa 2019 márc. 27. - 08:48:12 Előzmény szürkekabát
(1658/18024)
"A balul sikerült pesti legénykérés Robira és Katára is nem várt hatást gyakorol. Míg ők Pesten próbálnak megbikózni a kínos helyzettel, a faluban is régi párkapcsolatok árnyai kísértenek…"
71. rész ajánloja szerintetek? ez az ámokfutás kicsit gyenge kifejezés rá.

1/10
janderka 2019 márc. 27. - 08:46:37 1/10
(1657/18024)
Emlékeztek egyébként arra a pár résszel ezelőtti kocsmai jelenetre amikor Stefi megmutatja a Dani-levelet Diácskának? A fodrászlány elolvassa majd visszakérdez: ez egy piszkozat?
Pedig az a verzió már a nem összefirkált levél volt... Akkor miért kérdezte vajon?
A másik meg, hogy miután Dani visszatért, hogyhogy nem volt téma köztük Stefivel a levél?
6/10
szürkekabát 2019 márc. 27. - 08:34:40 6/10
(1656/18024)
Minden kezdeti szimpátiám ellenére azt kell mondanom, ez a sorozat egy forgatókönyvírói ámokfutássá vált.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 márc. 27. - 06:34:56 4/10 Előzmény janderka
(1655/18024)
Még valami - a hölgy nevére még emlékszem, de a sorozatára már nem. Haha.
Igen, nagyon tisztességes, becsületes nő lehetett a hozzászólásai alapján. De nem is ez a fontos, hanem az, hogy azok a valakik, akik ezt a műsort csinálják - vagy akármelyik másikat - vállalják fel a munkájukat!
És talán még a nevüket is, nem kell nickek mögé bújniuk.
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 06:29:16 4/10 Előzmény janderka
(1654/18024)
Hát az baj, ha ezt a szerzők ezt a fórumot hanyagolják, mert én meg a Facebookot hanyagolom... Muszájból regisztráltam, de egyébként meg kicsit sem érdekel.
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 06:25:43 4/10 Előzmény Nakahara
(1653/18024)
Honnan a büdös fr..ból tudhatta volna Kálmán, hogy elüti egy autó, amikor kimegy az ügyvédtőll???
Azért az elég komoly volt...
A felesége meg.... Honnan veszitek, hogy ő is egy öregasszony???? És ha nagyon is fiatal????
Vagy lehetne épp Marosi is....
4/10
offtopic
napraforgó 2019 márc. 27. - 06:17:17 4/10 Előzmény janderka
(1652/18024)
Már sok éve volt, nem emlékszem. Mindig az aktuális részekhez szólt hozzá, és nagyon helyes volt, hogy megmagyarázott dolgokat, stb., Szerintem ő is szerette a sorozatot, szívügye lehetett és mi is szerettük. Meg a hölgyet is kedveltük, adtunk a véleményére. És utána még egyszer-kétszer hallottam a nevét más műsoroknál. Én becsültem őt, hogy jelentkezett a műsorát megvédeni. És igen, at a szappanopera még egész jó is volt...
1/10
janderka 2019 márc. 27. - 01:34:03 1/10 Előzmény napraforgó
(1651/18024)
Hogy itt a port.hu-n nem szólnak hozzá stáb-nicken, az még csak-csak elmegy (bár ez egy igen erős platform). Na de hogy a facebookon is csak a vicceskedő önreklámot tolják, és semmi reakció a nézői kommentekre? Azt azért nem igen értem. Pont azért, amit te is mondasz. Hogy még forog.

Egyébként miket mesélt utólag a szinkronrendező?
1/10
janderka 2019 márc. 27. - 01:28:32 1/10 Előzmény Nakahara
(1650/18024)
Igen ez egy teljesen értelmezhetetlen mondat. Mint aki a kivégzésére várva búcsúzik a bitó alatt.
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 01:26:28 4/10 Előzmény janderka
(1649/18024)
Tudod, volt egy latin-amerikai sorozat pár éve, amiben egy szinkron renezőnő - amúgy nagyon is rendesen, helyesen - de a saját neveét is felvállalva a kommunikált a fórumozókkal,
Ez ugye már eső után köpönyeg volt, hisz egy már leforgatott sorozatról volt szó, de nekem, és tán másoknak is sokat jelentett ennek hölgynek a véleménye .

És én most is szívesen vennék ilyesmit,,,,,, Már ha kommunikálnának velünk... mert ez a sosrozat csak most forog...
1/10
janderka 2019 márc. 27. - 01:05:33 1/10 Előzmény napraforgó
(1648/18024)
"csak 12 órára, és egyénileg is elhagyhatják Ökörfarát, nem többre!"

Akárcsak a legelején. Azzal a könnyítéssel, hogy már nem kell hozzá különleges indok. Ami tökre logikus is. Pontosabban az eddigi röghözkötöttség volt logikátlan és sorozatmenet romboló. Hiszen nem lehet egy egész éven át egy ~15 km2-es faluban vegetálni. Onnan talán még a két szurikáta is el-elutazik egy-két hétre nyaralni. Nemhogy az életerős fiatalok.

Viszont tényleg izgat, hogy olvassák-e a nézői véleményket, és valóban azok alapján korrigálják-e a sorozatot - ha már önveszélyes módon letértek a licence által kijelölt eredeti útról? Jó lenne, bár nem jellemző (lásd BK).
1/10
Nakahara 2019 márc. 27. - 01:04:31 1/10
(1647/18024)
Kálmán mondott most egy érdekes mondatot, bár lehet hogy ez is csak az írók bénasága:
"Az idős koromat egy olyan asszony aranyozta be, aki mellett szép volt az élet és könnyű a halál is."

Na most a mondat végét magyarul kétféleképpen lehet érteni:
a) múlt időben: "szép volt az élet és könnyű (volt) a halál is" - ennek ugye nincs értelme, mert ott még élt; esetleg úgy lenne csak értelme, ha már meghalt volna és feltámadt (jajj..) vagy szellemként visszajött és úgy készítette a videjót (jajjajj...)
b) jelen időben: "könnyű a halál (most)" - a videók készítésénél Kálmánnak még kutya baja se volt (legalábbis a sorozat szerint), esze ágában se volt haldokolni, miért mondana ilyet? Mert ez úgy hangzik, mintha pl. halálos betegsége lenne és tudja hogy már nincs sok hátra.

De igazából megint az a kérdés, hogy érdemes-e ezen egyáltalán agyalni vagy ez is csak a szokásos pontatlanság és logikátlanság, amivel tele van ez a sorozat...

4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 01:02:24 4/10 Előzmény janderka
(1646/18024)
Ismered a szólást: Pecunia non olet, vagyis a pénznek nincs szaga. Én már ktrábban is mondtam, hogy Mónia lbdughatta volna Attila pénzét akár a ridiküljébe, akár a melltartójába, vagy a bugyijába. vagy akárhová, csak ne dobta volna ki. És ugye Atilának az lesz az első dolga, hogy azt rajta keresse.
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 00:54:46 4/10 Előzmény janderka
(1645/18024)
Milyen igazad van.
Nekem valahogy kevéssé hihető, De mondjuk... végülis ez is csak egy szzappanopera.