1/10
janderka 2019 márc. 01. - 18:56:47 1/10
(730/18030)
Hát igen. Vannak alapkérdések, amit nem akart eddig feszegetni senki. Elhittek mindent. Pedig ez az egész onnantól sántít, hogy úgy mentek bele a számüzetésbe, hogy nem csekkoltak le előtte semmit.
Ez persze lehet direkt koncepció. Csak ezt így utólag felgöngyölíteni elég béna dolog.
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 16:18:01 4/10
(729/18030)
Semmi nem derült ki, csak én vetettem föl, hogy meg kellett kapják halotti bizonyítványt és a vagyonról is kimutatást. A közjegyző, vagy az ügyvéd a hagyatéki eljárás során tájékoztatja az örökösöket a vagyon mibenlétéről (milyen banknál, milyen összeg, stb).
7/10
Rojita 2019 márc. 01. - 16:17:57 7/10 Előzmény janderka
(728/18030)
Amikor Tibor otthon pattogott Valinak és egy csomó levélkezdeményezést írt az ügyvédnőnek. Akkor mondta, h az ügyvédnő most már ezt is mutassa meg. Csak 2 hónap telt el. Végre vkinek eszébe jutott.
1/10
janderka 2019 márc. 01. - 15:38:41 1/10 Előzmény Rojita
(727/18030)
Ez mikor derült ki?
7/10
Rojita 2019 márc. 01. - 15:03:46 7/10
(726/18030)
Csak most derült ki, h a család nem kapta meg Kálmán Halotti anyakönyvi kivonatát !
Hát akkor miről beszélünk? Ha nincs róla dokumentum, akkor nem halt meg senki.
Hamvasztás ugyanígy. Arról is adnak papírt.
7/10
Rojita 2019 márc. 01. - 14:52:00 7/10
(725/18030)
Muszáj. h több szálon fusson a sztori és minden nap vmi újba kapjanak bele, mert különben nem ülnénk le minden nap a film elé.
amira_daa 2019 márc. 01. - 12:59:04 Előzmény napraforgó
(724/18030)
Dia visszajön meg Attila is hamarosan.

A több szálon az írók tudnak változtatni vagy hagyják szétfutni asztorit. Még össze lehetne rántani és kihasználni minden jófejséget. Misi és Tibi polgi beszéd :D , Zsóka főző órákat vesz Valitól ( végre csendbe maradna ) Kata kiguglizná hogy néz ki egy rendelő és felnőne. Tamás végre csinálna valamit .


BT- ügyben egy könyvelő többet tud mondani, de biztosan megoldható.
Szlávennek az örökösökre kell figyelnie. De ugye Kata duplán érdekes számára, igy összeköti a kellemeset a hasznossal. Alapvetően azokkal a szereplőkkel kell óvatos lenni akik eltünnek vagy keveset vannak mert ők sokat tudhatnak, tudnak. Szláven is.

Fizikailag jobb lesz ha tavaszodik mert akkor a fák jobban takarnak. Lehet a természet lágy ölén is szexelni :D

Amugy az adna ritmust a sorinak hogyha az ügyvédnő minden hónapbe jönne fixen hogy megint van valami. Ez eleve stresszelné őket ( "már csak három nap és jön a nő" ) és lenne rendszer is a történésekben, vagy összegezné az ügyvédnő hogy igen most mind az 5-en voltak pesten. stb. Igy nem is érezzük a súlyát vagy a szereplők sem hogy mit miért is csinálnak.
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 12:36:30 4/10 Előzmény amira_daa
(723/18030)
Hasonló dologra gondoltunk, túl sok szálat dobnak fel és semmit nem fejeznek be.
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 12:32:46 4/10 Előzmény amira_daa
(722/18030)
Vajon meddig lehet egy kocsma tevékenységi körét kiterjeszteni? A szeszes italokon kívül árulnak üdítőt, kávét, pogácsát, meleg szendvicset, na de használt ruhaneműt???
És ha ezt a kocsmát üzemeltető Bt.-hez csapják, akkor nem ott kéne árusítani?
---------
Még mindig nem tudom, hogy Szláven miért leskelődött Dani házánál, amikor Katával szerelmeskedtek. Annak semmi köze nem volt a kopaszok támadásához. Vagy Szláven már előre tudott valamit?
-------
Dani háza elvileg az erdőben van, messze a többi falusi háztól. De amikor Szláven leselkedett, akkor látszott, hogy a szomszédos ház ott van mellette 5 méterre. Rossz szögből vette a jelenetet a kamera.
------
Útálom, hogy bedobnak egy témát, de soha nem viszik végig. Már annyi félbehagyott téma van.
Attila és Dia is nagyon eltűntek.
amira_daa 2019 márc. 01. - 12:27:32 Előzmény napraforgó
(721/18030)
Szakmai vagy Nem szakmai választ szeretnél?
ez a sorozat több szálon fut, mint amin kéne, mivel napi sorozat 4-5 max 7 szál elég lenne összesen /évad, akkor ki lenne dolgozva a sztori is és például Kata nem rozsaszinre festené a rendelőt hanem fehérre ésszel és azon szenvedne hogy nem totál fehér vagy zöld vagy orvosi rendelős.
Ugye van 5 örökös az öt szál, vannak a Szebb Ökörapáti Egyesületesek ők vannak 4-5-en igy ez 9 szál a három lovasfiú az ugy már 12 szál. Szláven 13, Jolika és a jófej nénik 14. Attila 15. Kristóf (ex) kisemmizett felesége is sok- sok percet kapott, holott minek meg kell mutatni hogy együtt kelnek Zolival. Nyilván nem pokereztek éjjel együtt hanem volt ott ez az. Ennyi.

És nagyon sok. (Én a Zsókás részeket és az Ökörapátis kocsma gyüléseket átterekem ez kb 20! perc/rész és igy a sztori élvezhető és a Szlávenesekből az ügyvédnősőket szoktam csak nézni. ) Úgy jól élvezhető a sorozat.

Nem lehet kihozni ugy hogy érthető reális történések legyenek mert túl sok szálon fut a történet és ennyi szereplőt nem lehet mozgatni. Alapvetően én amit gondolok hogy az nem tiszta hogy most akkor a faluban játszodik a sztori vagy Pesten is.

A néha Pestre felugró rokonok tényleg feleslegesek (például hogy, ott taxizik Tibi, infarktus után, szeirntem örülne hogy a seggén van, ja meg Infarktus gyanu után gyogyszer nélkül Tibi ugy van otthon hogy a lánya orvos , aha )

42 percből lehet 3-4 perc Pest hogy mégis mi van a hátramaradottakkal, de játszodjon már a sorozat Ökörapátiban. Lehet elég történés ott is.

Zsókát ugye én áttekerem ő minden részben több szerepet kap ugy hogy ő mellékszereplő és ez hoz zavart hogy a mellékszereplők kitöltik a részekből 25 percet és maradék 10 perc jut 5 Szappanosra.
Az Öröklésről szolna de Zsókáról már ténlyeg mindent tudsz a koleszterinmentes kajákon keresztül, hogy hányszor Nem evett gyerekként Danika stb stb.

Ezért érezzük hogy mindig belekap valamibe a történet de nincsen vége. Ha belegondolok egy szál sem zárult le. van eggyel több polgármester jelöltünk holott a Tibi - Misi harcra jó jelenetek lehetnének,
(nem csak az hogy idióta képeket fotoznak róluk meg van egy ténlyeg lehetetlen plakát. )
Van Tami aki most azon kivül hogy szexuális boldogságot hoz Tominak nem viszi előrébb a sztorit.

AMugy ha ez a Kata Egészségközpont létrejön jó lenne ha egyeztetne az íróstáb egy orvossal és alapvető dolgokat elmondanának vagy beleirnának ( higiénia , léteznek gyógyszerek stb)



amira_daa 2019 márc. 01. - 12:05:48 Előzmény napraforgó
(720/18030)
Gumikesztyüben hidd el van az a pénz, hogy keresgélnénk.

Stefi turkálójához engedély kell meg számlaképesség. De a Kocsma lehet hogy Bt és akkor mint másik tevékenység felvehető de ez csak tipp.

Az orvosi rendelő több sebből vérzik. Egyrészt higiénialiag egy gumikesztyűt nem láttam. A falon lévő dolgok mint előtér oké de vizsgáló nem oké. Vizsgáló kinézethez egy sima fehér vagy zöld fal is elég lenne és higiénia azaz olyan szoba, hogyha bárki megsérül akkor ott ne kapjon már el fertőzést. Esetleg a Domes... nevű fertőtlenitővel meg tudnám a készitőket dobni.

Amugy amit Katáról irtam, hogy nem érett az orvoslásra azt komolyan gondoltam. sem fejben sem viselkedésben. Pedig okos lehet, DE orvostechnikailag egyszer nem láttam rajta még gumikesztyűt vagy bármit. Maga a tartás sincsen meg benne a tanultak miatt. és még talán az első részben vagy másodikban volt hogy kiakadt Robinak hogy " mi az hogy szemölcsöt kell öregasszonyokról leszedni" igen lehet hogy ott kezdi de ha nem tud egy szemölcsöt eltávolítani ( higiénikusan Gumikesztyű stb) akkor hogy akar műteni vagy bármi komolyabbat. Az elején az Ullman Móni által játszott főorvosnőt elég szigorunak találtuk/tam meg "hogy csak egy maradhat" azért ő is felismerte hogy Katának egy két dolog segitene hogy jobb orvos lenne, ezért is lenne neki jo egy év pasizás helyett 1 év hogy rezidenskedjen. Katában én nem látom az alázatot vagy nem is tudom mit, ( ezt jol játsza Sisa amugy ) amitől valaki orvos lesz.

Amugy azt godnolom ha Tibi nyer a választásokon ( várható de ez csak ötlet ) akkor Kata egészségcentruma úgy fejlődhet hogy normálisan csinálja,mert igy szerintem lesz aki azért keresztbe huzhat ennek. Illetve ha Tibi polgármester lenne azért megkezdődne a harc és több vita-hiszti-verekedés lenne. "nehogy már egy Szappanos legyen a polgi"
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 11:12:48 4/10 Előzmény amira_daa
(719/18030)
Na, most Jolika eltemette Attila millióit. Aztán állítólag elvette Szláventől Kristóf millióit is. Most legutóbb az ügyvédnő is nagy összeget, szintén milliókat bízott rá Szlávenre, de az előzetesben látni, hogy ezt a pénzt Tomi és Tami megtalálta, ott dobálták a pénzt, fürödtek benne.
Valahogy nem értem, hogy ha Szláven ilyen kitűnő stratéga, meg minden, akkor miért nem képes normálisan eldugni 1-2 millió Forintot? Jolika néni házában nyilván nincs szép, de a postán talán igen. Meg Kárásziban is valami pénzintézetben is biztonságba helyezhette volna.
Mondjuk, én a szaros gatyái és a büdös zoknijai között sem keresgéltem volna...
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 10:50:55 4/10
(718/18030)
Na, akkor már csak az érdekel, hogy Stefi milyen engedéllyel árulgat használt ruhákat akárhol is? Nem kéne ehhez valami vállalkozói engedély? Meg adózni is kéne a tevékenysége, meg a jövedelme után, vagy nem?
És Kata egészség központjához milyen engedélyek kellenének? Ha kijön egy Köjál, vagy akárminek is hívják manapság, tuti fönnakadnak a falra szerelt edényeken, bútorokon. Azt rögvest el kellene távolítani és a hányás színű falat is lemeszelni hófehérre. Na és Tami sem aluszkálhatna a vizsgálóban. De ilyen apróságokkal nem foglalkoznak az alkotók.
amira_daa 2019 márc. 01. - 10:25:53 Előzmény napraforgó
(717/18030)
Megerősiti amit irtál, hogy az ügyvédnő is rögtön megbizott benne és elég nagy pénzt biztak rá. Kristóf 4.5 ( vagy ki tudja ) mennyi millióját is. Kálmán bá meg attól hogy idősebb attól még simán átláthatta ezt a helyzetet.
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 09:07:07 4/10 Előzmény amira_daa
(716/18030)
Még a végén kiderítik, hogy Szláven valami titkosügynök, akit a drogmaffia felgöngyölítése érdekében küldtek Ökörapátiba és építettek be. Elvégre egy postás mindenfelé járkál, mindenkit ismer, mindenkivel beszélget, felbukkanása sehol sem gyanús.
Talán valami nemzetközi egyezmény alapján most épp Magyarországon dolgozik. Előny a nyelvismeret is.
amira_daa 2019 márc. 01. - 08:50:37 Előzmény napraforgó
(715/18030)
Szláven szál elég erős, de lehet hogy Kálmán ezt tudta.

Köszi hogy leirod mert a Zsókás részeket kénytelen voltam áttekerni viszont a Misi propagandaposztere megnevetettet.

amugy Steffi hogy odarohant Danihoz miközben Lali is veszélyben volt.
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 04:34:13 4/10
(714/18030)
Volt pár meglepetés a mai részben is.
Kora reggel Zsóka rátör Anikóra, elküldi a vendégeit, mert a kocsmát át akarja rendezni kampányrendezvény címén. Anikónak nem tetszik, terembérletet akar kérni. Zsóka minden megjelenőnek Misi nevében beígért egy ingyen sört, ezért magyszámú megjelenőre számít (ez lenne a terembérlet ára).
Tibi szokás szerint tahó módon beszél a feleségével, miközben levelet fogalmaz az ügyvédnőnek. Bizonyítékokat akar az apja haláláról, meg a vagyonról is. (Ez rejtélyes, elvileg meg kellett kapniuk a halotti bizonyítványt és az ügyvédnek tájékoztatást kellett adnia , hogy hol, milyen számlán van a hagyatékul szolgáló pénz).
Subicz a presszóban készül a polgármesterségre, a haverjait kéri meg az ajánlószelvények kitöltésére. Az egyik haver közli, hogy tán ökörapáti lakosoktól kellene ajánlószelvény.
A romantikus Lali elvinné Stefit egy wellness hétvégére, a neten nézgelődnek az apjával. Sanyi értetlenkedik és mindent nagyon drágáll.
Dani idegesen tör rá Mónikáékra, gáz van, jönnek a kopaszok! A két fiú aztán elmegy a harmadikért is, Laliért is.
Anikó arra kéri Stefit, hogy az exbarátján keresztül derítse ki, hogy miről szól Mihály programja, választási beszédje. Stefi el is megy Danihoz, de ott elkapják a kopaszok, egy székhez kötözik, a száját is leragasztják. A 3 fiú faágakkal fölszerelkezve megy be a faházba, de mindegyiket leteperik, Danit le is ütik. Aztán őket is megkötözik, majd faggatózni próbálnak.
Mónika eközben felkeresi a család többi tagját az ősi házban és arra akarja rávenni őket, hogy írják alá az ajánlócédulákat, amivel őt polgármesterré jelölik. Kis tiltakozás és némi zsarolás után mindenki aláír. Tamás aláírása a 3 havi apanázsa, Kristóf Pannáék bérleti díjának elengedését kéri. Tibi Sándor, Vali Anikó "kicsinálását" kéri cserébe. Katát meg tájékoztatja, hogy Daninak meggyűlt a baja kétes alakokkal, jó lesz, ha siet segíteni neki.
Mihály és Sándor aggódnak a fiaikért, Zsókának rossz érzése támad Danival kapcsolatban és Anikó sem éri el Stefit. Mindenki eltűnt, elérhetetlen. A két atya, Szlávennel kiegészülve Dani házához mennek, Mihály puskát lad mindegyiknek! Az idegen autó a ház előtt gyanús nekik. Amíg a két hülye tanakodik, mit csináljanak, Szláven ügyesen átveszi a vezetést. Irányítja őket, hogyan törjenek rá a kopaszokra. Seperc alatt ártalmatlanná teszik őket, kiszabadítják a fiatalokat. Stefi feltűnően aggódni látszik Daniért....
Szláven egyedül marad a két kopasszal, szerbül beszél hozzájuk. Kiderül régről ismerik egymást, Szláven volt a parancsnokuk! (Hol és milyen szervezetben, az még rejtély).
4/10
napraforgó 2019 márc. 01. - 03:38:26 4/10 Előzmény amira_daa
(713/18030)
Oké, kérdezd csak meg őket. Igen kíváncsi vagyok, mit mondanak majd arra az ötletedre, hogy az örökhagyó halála után fogant és született gyermek kitől és mit követelhetne örökség gyanánt. Pláne az apja.

Itt még az is fontos lehet, hogy ez a képzeletbeli gyermek még méhmagzat formájában sem volt meg az örökhagyó halálakor.
1/10
janderka 2019 márc. 01. - 00:08:54 1/10
(712/18030)
Na az elkövetkező hetekben jön Szláven karakterének apránkénti felöltöztetése. Izgi lesz!
amira_daa 2019 febr. 28. - 20:26:40 Előzmény napraforgó
(711/18030)
Fél család ügyvéd, van kiskapu ennél a végrendelkezésnél, nem fantázia, szerintem ez lesz a megoldása az egésznek. Jogilag máshogy is lehet.