4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 19:15:05 4/10 Előzmény amira_daa
(710/18030)
Aki törvényes öröklés címen örökölne (örökhagyó gyermekei), azok végrendeleti öröklés esetén is igényt tarthatnak az ún. kötelesrlészre, ami a harmada annak, amit végrendelet híján örökölne. Unoka csak a szülője elhalálozása esetén, az ő helyére lépve örökölhetne. De amíg a szülő él, a világon semmi sem illeti meg, akárhány ügyvéddel is konzultál.
Mivel itt a törvényes örökösök, a 3 gyerek egyben végrendeleti örökös is, nincs szükség ilyen beavatkozásra. A 3 gyerek is csak akkor követelhetné a kötelesrészt, ha a végrendelet pl. az egyik unoka javára szólna, avagy egy vadidegen lenne a kedvezményezett a rokonok, leszármazók helyett.
De mivel VAN végrendelet, és az a leszármazók javára szól, így az az irányadó, és utólag nem lehet machinálni semmilyen ügyvédi trükkel. Tessék már belenyugodni, hogy EZ VAN. Nem kell fantáziálni, a mi lenne ha itt nem játszik.
amira_daa 2019 febr. 28. - 19:15:02 Előzmény napraforgó
(709/18030)
Sorozatwiki Face oldalán irták az okot. de nem emlékszem, én annyit vettem észre hogy később rakják fel online, mert én csak úgy tudom nézni.
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 19:02:13 4/10
(708/18030)
Valaki tudja, hogy miért csúszik egyre hátrább ez a sorozat? Elkezdték 19.05-kor, aztán egy idő után 19.35-kor, most meg már 19.55-kor. Miért nem tudnak megmaradni egy időpontnál?
amira_daa 2019 febr. 28. - 18:52:45 Előzmény luci87
(707/18030)
A Stefi és Kata jó tesók lesznek szerintem is egy jó irány.
Dani és Katával ki tudja mi lesz még ott a Robi bekavarhat és be is fog kavarni ( ezt a Joli néni is megjósolta anno Katának a tenyeréből. )

Én szerintem a polgármesterségre/vagy vmi szituációra rámegy a Tibi Vali házasság ( de Vali talpra fog állni) ez megérzés. Vali jobbat érdemelne, dehát az évek, meg a házasság szentsége meg ilyesmik. Vali karakterében ami tetszik hogy Tibiért minden hülyesége ellenére kiáll, és ne felejtsük el ő még bosszut akar állni Anikón ( ami meg ugye visszafelé is elsülhet)
amira_daa 2019 febr. 28. - 18:46:48 Előzmény napraforgó
(706/18030)
én azt gondolom hogy van jogi kiskapu de amig nem mennek másik ügyvédhez legalább tanácsot kérni, vagy mit tehetnének mást igy addig ugy táncolnak ahogy Kálmán-Gitta-( Jolika - meg ki tudja fütyülnek) AMugy én Mónika-Józsival simán hosszú távon is el tudnám képzelni.

A Steffi-Kata-Dani ( Lali) szitu eléggé érdekes volt Steffi gyerekes viselkedésével szakitottak ott ahogy irtad tüske lett és ettől még maradhattak volna együtt ha nem is lángoló szerelem az övék. Steffi ugrott bele a Lalis viszonyba. Bár ő kedves srác, vele jobban járna mint egy Dani tipusuval . Dani vagy seftelősebb vagy a Német évek alatt edződőtt de nekem a karaktere például abszolut nem tetszik.

Szerintem beadja Tibi a pályázatát ( puskáztam mert megnéztem az ajánlót hogy mi lesz ) és jelölt lesz. Mónika mellett . De hogy ő lesz-e a polgi az passz. A felesleges stresszét le tudná vezetni. Meg uraskodna a falu felett.

Amugy most Attila végképp kiszáll szerintetek a képből? ( börtön és ennyi)
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 18:16:48 4/10
(705/18030)
Anikó sokkal okosabb Sanyinál, ez nem vitás (mint ahogy Zsóka is Misinél), na de ebben a kis faluban nem hemzsegnek a korban hozzáillő facér férfiak. És hát Sanyi egész jól irányítható.....

Kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a polgi, ki nyer a választásokon. Én Tahó Tibire tippelek, legalább lesz elfoglaltsága. Éppolyan simlis, mint Attila és nagyon tud bunkóskodni, dirigálni. Kérdés, hogy beadja-e a pályázatát a jelölésre? Vagy az első forduló sikertelen lesz és egy másodikban indul majd?
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 18:05:47 4/10 Előzmény luci87
(704/18030)
Mónika nem hiszem, hogy titkot csinálna a viszonyából Józsival. Amikor Tibi fölhívta éjszaka, nem csinált belőle titkot. Többször odaszólt Józsinak, miközben a telefonban Tibivel beszélt. Szóval tudhatják, hogy van valakije, legfeljebb a személyt nem azonosították még. Ha valaki fönnakadna a fiatal srácon, az épp képmutató Tibi lenne és nem Tomi. Az csak röhögne az egészen.
----
Szerintem még Stefiben is tüske van azért, mert észrevette, hogy Kata megjelenésével a vőlegénye érdeklődése feléje fordult. Talán, ha a szakításuk után, amit ugyan Stefi kezdeményezett, a fiú szalad utána és megpróbálja kiengesztelni, még megbocsátott volna, és most is együtt lennének.
De Daniban is ott a tüske. Igaz, hogy már Kata jobban érdekli, mint Stefi, de azért az bántja, hogy a lány seperc alatt elfelejtette és a barátjával kezdett.

4/10
luci87 2019 febr. 28. - 17:41:30 4/10 Előzmény napraforgó
(703/18030)
Monika,meg egy kisgyerek....ahhh...
Elkepzelni is szornyu...
Varom,mikor derul ki hogy joban van Jozsival,es foleg Attila meg a csalad,a Tamassal az elen mit szol hozza ..
Habar most Tom olyan szerelmes,h az se zavarna...
Stefi,es Kata,osdze fognak baratkozni elobb utobb ,ugy erzem...felteve ha nem jon osdze Danival Kata,ugy rendesen,felvallalva .
Mert Lali csak jobb hijan kell Stefinek,szereti meg Danit...szerintem...
4/10
luci87 2019 febr. 28. - 17:36:47 4/10 Előzmény amira_daa
(702/18030)
Igen,ozvegy,epp ezert nem is kellett volna titkolozniuk Anikoval.
Amugy langolo szerelem egyik reszrol sincs itt szerintem...nemi baratsag ,osszebujassal,jobb hijan...
Aniko biztos hogy szerette Tibit,de azt a 21 evvel ezelottit.A mai nem biztos ,hogy bejonne neki...meg ha fel is melegitenek a kapcsolatukat.Valit sajnalnam,de talpraallna,mert jobbat erdemel Tibitol.
En a valo eletben visitva menekulnek egy Tibi tipusu pasitol.
Semmi gyengedseg,kedvesseg nincs benne...hogy megbokodte Valit,egy ujjal,hogy keljen mar fel,hallgassa meg mit talalt ki....
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 11:59:21 4/10 Előzmény amira_daa
(701/18030)
Mónika később született gyereke tuti nem örökölne, még ha Mónika meg is halna szülés közben, ahogy írod. Mert Kálmán végrendelete teljesen világos, a 3 gyereke és a NAGYKORÚ UNOKÁI örökölnek. Egy később született unoka eredendően nem nagykorú, még 18 évig, így nem is lehet örökös! Nem tudom, hogy mi ezen a nem érthető? Mert már számtalanszor leírtuk.
Semmilyen eztán született gyerek nem lehet örökös!!!
Csak a halál pillanatában már nagykorú unokák jöhetnek számításba, és mivel Stefi ilyen, ő örökös lett.
Csak Tibi jöhetne számításba, hogy még pár gyereket nemzett 20 évvel ezelőtt. Kristóf ehhez túl fiatal, Mónika meg csaknem tudta volna eltitkolni a terhességét, már ha lett volna....
amira_daa 2019 febr. 28. - 10:43:15 Előzmény Rojita
(700/18030)
igen Sanyi a tipikus "ló nincs...." ezért várhatóak még ott izgalmak.

AMugy özvegy. errőé a Diás jeleneteknél is volt szó.
amira_daa 2019 febr. 28. - 10:41:46 Előzmény napraforgó
(699/18030)
Sándor egy teljesen átlagos özvegy férfi, a karaktere kedves néha túl egyszerű de szépen neveli a fiát a lányát, és lehe thogy sok néha de Hajdú Steve jól hozza a karaktert. Anikó azt látja benne @janderka
hogy egyszerű, nem komplikált, szereti és mellette egy teljesen nyugis jövő és megöregedés vár, sok csalódás után van aki erre vágyik, nem sok vizet zavar, van aki nyugalmi szempontbol bevállalja, Anikót jól játsza Linda, hogy nem szerelmes ő Sanyiba csak jó neki vele, egy támasz. A kérdés az hogy Tibi nagy szerelem volt-e Anikónak ( én igenre tippelek) , ha igen akkor ott még lesznek fordulatok.
amira_daa 2019 febr. 28. - 10:33:52 Előzmény napraforgó
(698/18030)
Kata terhes-nem terhes nagyon várható fejlemény, a Mónika terhesség az inkább vicc lenne az iróktól hiszen Tomi fejét megnézném meg ugye szinte egykorú az apajelölt Józsi és Tomi. A gyerek kérdést nem véletlenül feszegetem.

Amire gondoltam az, hogyha terhes lenne Mónika és megtartaná ( elég esélytelen de ki tudja) és pl meghalna szülés közben vagy eldobná a gyereket ( mint anno Tamást) akkor az örökség neki is járna és az apa jelen esetben Józsi beléphet mint a gyerek apja, gyámja nevelője az örökösök közé. Ezért lényeges hogy lesz-e új jövevény vagy sem. ( jó hogy nem örököl még de Marosi tuti arra is hozna új videót vagy csavart. Illetve egy másik ügyvéd megtámadhatná hogy ha lenne egy új örökös aki az időszakban születik meg az ugyanugy örökölhet. De ez is kiskapu.

Tibor annyira ész nélkül tud döntéseket hozni, hogy én nem tartom kizártnak hogy Anikóval nem melegítenék fel a viszonyukat. Jöhet olyan fordulat. isznak annyit vagy bármi.

A Polli Robi szituáció boritékolva volt az első résztől, mert láttam már számtalan ilyen " utálom a pasidat / nődet és aztán szépen megtörtént a megcsalás sőt együtt is maradtak. Pollinak lehet hogy bele fog férni ez a kaland, vagy viszony főleg ha megtudja hogy Kata Danival is szerelmeskedett.
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 05:51:51 4/10 Előzmény amira_daa
(697/18030)
Tibi tuti nem hagyja el Valit, hisz nélküle élni sem tudna.Most is hogy nézett utána, amikor Vali elviharzott a süteménnyel. Rajta volt az elveszettség a pofáján.
És amikor korábban Vali felment Pestre, rögtön Tibi elszólása után, hogy egyszer, jó 20 éve ... ő meg Anikó..., nem kellett hozzá egy nap sem, hogy utána induljon. Á, ő nem fog összejönni senkivel, pláne nem Anikóval.

Mónika meg már egy kicsit túlkoros, ahhoz, hogy most babát dajkáljon. Egyedülálló nő, élvezi az életet, a fiatalabb pasikat, miért ne, na de egy terhesség, az biztos nincs a tervei között.
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 05:45:25 4/10 Előzmény amira_daa
(696/18030)
Hát ez elég zöldség, amit itt összefantáziáltál, bár kétségtelen, hogy legalább egy terhesség beleférne a sorozatba.
Ha választani kéne, én Stefire tippelnék, bár Kata is abban a korban van. Most nagyon úgy tűnik, hogy Danival összejött, de az is igaz, hogy nem oly rég még Robival szexelt a fürdőszobában. És Robi egy szál törülközőben volt, nem tudom, ott hová dugta volna az óvszert.
Nem tudom, hogy kijátszák-e ezt a ziccert, mert ha igen, lehet találgatni, kitől is van a gyerek.
Szerintem ez a Tamara ahogy jött, úgy el is fog tűnni, nem úgy nézem ezt a démont, mint aki egy faluban akar megöregedni.
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 05:33:56 4/10 Előzmény Rojita
(695/18030)
Sándor felesége jó pár éve meghalt. Időnként emlegetik is Magdit, aki olyan hamar "elment". Ez az elment egy eufemizmus, diszkrét megnevezése a halálnak.
Azt már többször emlegették, hogy Sándor özvegy, Anikó meg független, férjezetlen nő, így kinek mi köze a viszonyukhoz, nem bántanak vele senkit.
Sándor elég buta és elég tunya, ez igaz, de azért a kocsmázást nem vetném a szemére. Mert ő csak egyetlen sör mellett elüldögél naphosszat a barátaival, beszélgetnek, kártyázgatnak, szövik az ostoba terveiket.
Ha otthon inná meg az egy üveg sörét, senki meg nem szólná, de akkor végigunatkozhatná a napot.
Így van alibije, miért is van egész nap a kocsmában és persze láthatja Anikót is.
Milyen vicces volt, amikor átadta neki a szíve kulcsát, vagyis a lakáskulcsát, hogy Anikó bármikor felkereshesse. A kocsma közönsége még meg is tapsolta az összeölelkező párt.
4/10
napraforgó 2019 febr. 28. - 01:49:58 4/10
(694/18030)
Jól kezdődik. Tibi az éjszaka közepén kitalálja, hogy kamu az egész, az apja él és valahonnan lesi őket. Föllármázza az egész családot, neki akar indulni a világnak, felkeresni az ügyvédnőt és kifaggatni, hogy igaz-e a teoriája. Persze az egész családdal, a karavánnal, ahogy mondja. Szerencsére a lányának sikerül lebeszélnie róla.
Sándor a fényképeket hívja elő, egyik rosszabb, mint a másik. Mindegyiken Zsóka nyomul, amelyiken meg Mihály egyedül van, ott egy agancs nől ki a fejéből. Nősző bika, ahogy mondja. De a cél ugye az, hogy ne válasszák meg.
Zsóka a postán dolgozik Mihály kampány programján, Subicz meg a kárászi presszóban. Mindketten összeígérgetnek fűt-fát.
A kopaszok megtalálták Józsi furgonját, mind a 4 kerekét kiszúrták. A fiúk tanakodnak, ez háborút jelent.
Tomi szerelmes, tánrapördül Tibivel. Tami eközben Szlávent cserkészi be, nagy érdeklődést mutat a kunyhója iránt.
Polli megmutatja Robinak a leleteket, de csak mint egy ismerőséét. A férfi látja, hogy nagy a baj és azt tanácsolja, hogy ne mondja meg az ismerősének, minek rontaná el az utolsó éveit. Beszélgetnek, iszogatnak és a végén egész jól összehaverkodnak. Sőt, talán több is lesz a dologból.
Kata eközben meg Danival szerelmesedik össze. Szláven az ablakból kukkolja őket.
7/10
Rojita 2019 febr. 27. - 23:25:40 7/10
(693/18030)
Hát, igen, Sándor egyetlen érdeme, hogy"szabad" férfi. Úgy emlékszem, azt mondták korábban, h a felesége nagyon régen elhagyta. (Mondjuk, ezt már sejthetjük, h miért).
Most hosszan sorolhatnám jellemének hiányosságait (buta, rátarti, lusta, nem látjuk dolgozni, vagy hogy vki-nek segítene vmi-ben, szabad idejében kocsmázik, ...)De ezek a negatívumok egyben a forgatókönyv hiányosságai.
Végül is egy egyedülálló férfi, aki felnevelt 2 gyereket, azt látjuk, hogy még mindig ellátja őket. Van munkája, valszeg évtizedek óta ugyanaz, hiszen hallottuk, hogy továbbképzéseken is részt vett, (bár sosem látjuk, hogy dolgozna, tűzrendészeti ellenőrzést tartana, vagy vkit figyelmeztetne vmi balesetveszélyre). Kocsmázik, mint mindenki más a faluban, de nem vedel a részegségig, sőt kártyázik is, de nem pénzben).
Megörültem, h végre kiderült, h van egy hobbija, a fotózás. De hát ebben is tökéletlen. Micsoda képeket készített! Na, a fotólaborálást jól végezte!. (Kár, h erre ma már minimális a kereslet.)
Ő a "ha ló nincs..." Olyan egy Sándor.
7/10
Rojita 2019 febr. 27. - 22:45:40 7/10 Előzmény Lambada
(692/18030)
Bennem az szűrődött le, hogy Jolika 3 évig, Tamás után, Tamarát is nevelte kb. a lány 6 éves koráig. Újból meg kellene néznem azt a részt. Persze, belejátszhat az a tudat is, hogy Jolika , mint egyedülálló (nem tudhatjuk, hogy özvegy, elvált, agglány, Kálmán élettársa-e), de hivatalosan egyedülálló, - és így törvényesen nem fogadhat örökbe gyereket. Lehet pártoló szülő, de azzal nem nevelhet folyamatosan egy árvát, csak elviheti az intézetből sétálni, kirándulni, rövidebb nyaralásra. Persze, ez is rengeteget jelenthet egy elhagyott gyereknek, - de mégse lehet ő hivatalosan a nevelő anyja.
Mellesleg, úgy-e Tamara se viselkedik olyan visszafogottan, mint azt Jolika mellett felnőtt lányról gondolnánk.
Szóval, megint egy érthetetlen ügy Jolika körül.
1/10
janderka 2019 febr. 27. - 19:22:59 1/10 Előzmény Lambada
(691/18030)
Bár Hajdú lenne a legutolsó akitől ha nő lennék akarnék bármit se, azt végülis el lehet fogadni hogy az egyébként kikapós Anikónak valamiért ő kell. Csak nem könnyű... :))) Nem igazán mutatnak meg a karakteréből bármit is. Se tüzet nem olt, sem árvizet nem szüntet, a hó se tőle olvad el a faluban. "Van de minek" figura.