5/10
Lambada 2019 febr. 27. - 19:07:05 5/10 Előzmény Rojita
(690/18030)
Honnan veszed, hogy intézetben nőtt fel? Arról volt szó, hogy Jolika néni kicsi korában kivette onnan, és ő nevelte.
Azt én sem értem, hogy Anikó mit szeret Sándoron. Hogy nem az eszéért vagy a szépségéért szereti, az biztos. De megértem szegényt: csinos, fiatal nőnek nem jó egyedül lenni, és Ökörapátiban nem nagy választék van okos, jóképű és jól szituált férfiakból!
7/10
Rojita 2019 febr. 27. - 15:13:26 7/10 Előzmény amira_daa
(689/18030)
Bár mennyire is érthetetlen, Anikó szereti Sándort.

Ha vkinek az anyja q volt, nem törvényszerű, h a lánya is az legyen. A q-ság nem genetikai másságtól függ, hanem gazdasági szükségtől, a neveltetéstől, esetleg rákényszeríti a környezete. (Bár ez is gazdasági ok, nincs pénze, hogy elmeneküljön, vagy rabszolga és nem tud elmenekülni, fogva tartják.) Hogy Tamara viselkedésében, megjelenésében q-ás, arról nem a genetikája tehet, hanem, h intézetben nőtt fel, a fizikai szükségletein kívül keveset kaphatott a nevelőitől. 18 évesen pedig kilökték az intézetből, aztán a gazdasági okok győzhettek.

A csoportos, vagy szórványos bababummot nem hiszem. Egyikük sem tizenéves, egyikük se most bújik először ágyba a másik neművel. Nyilvánvalóan mindegyikük zsebében ott van a védelem. (Még, ha ezt a kamera nem is mutatja. )

Sztem is Robi leleteit elcserélték, hosszú élet van még előtte. Katának meg döntenie kellene már, nagy kislány. Kit is szeret? Mit is szeretne dolgozni?

amira_daa 2019 febr. 27. - 15:04:48 Előzmény napraforgó
(688/18030)
Ha nincsen benne halál vagy születés akkor ki fog a sorozat fújni sajna. De mivel egy örökössel több van igy egy biztosan kiesik. Szerintem itt bármi megtörténhet mint az életben. Anikó meg tud anyagias is lenni bármi áron, és egy idő után Steffit nem tudja máshogy megvédeni majd csak ha jobban helyezkedik.

Diát én is szeretném vissza neki szimpatikus a karaktere.
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 14:43:56 4/10
(687/18030)
Röhögöm, ahogy Tibi a végén azt mondja, na kitakarítottunk, Vali!
Holott ő csak néhány újságott dugott el egy párna alá...
Jajj, Zsóka, meg a nagyra kinagyított képei....
Anikó meg kevesli a 200 Ft-s borravalót a nagy semmire. Végül is nem fogyasztottak semmit, csak fényképezkedtek.
Szláven és előtte a derekáig érő Kristóf.... Jajj.
Tamara valós származásáról semmit se tudunk, talán nem is érdekes. Én remélem, hogy a sorozatot nem bonyolítják meg olyan hülyeségekkel, mint Kata terhessége, pláne, Robitól.
Na és olyan hülyeséget, hogy Mónika gyereket vár Józsitól, az megint egy nagy ökörség. Próbáljunk meg eszünknél lenni!
Azért ENNYIRE nem szappanopera ez a baromság!
amira_daa 2019 febr. 27. - 14:24:14 Előzmény Lambada
(686/18030)
TAmara genetikailag ilyen ( megesett nőnek lehet a "kidobott" gyereke ) azért nem tudja a viselkedésében semmiben ezt levetkőzni.

Kata meg nem is tudja mit akar meg vagy ennyire nem nőtt fel hogy tudnia kéne hogy a döntéseinek és a viselkedésének következményei vannak vagy direkt csinálja és játszik mindenkivel. De a nagyobb esély arra van hogy a Tibi és Vali szimbiozisa mellett nem tudott felnőni.

Robi nem biztos hogy hamar meghal, ráadásul el is cserélődhettek a papirjai mint egy-két hasonlo filmben és akkor Robitól Kata nem fog szabadulni. Apropó bár gyerek szereplők nem nagyon vannak de ennyi védekezés nélküli szexnél nemár hogy ne babázodjon be valaki pl Mónika vagy Tamara és az tovább bonyolitja a szálakat, vagy Steffi. Vagy Kata és végül nem tudja hogy kitől ( Robi vagy Dani , jó ők remélem hogy össezjönnek) és a 12 órás szabály értelmében mind az 5 másik örökös ott áll ahogy szül a szülőszobában azt megnézném.
Kata Vajúdása első rész, : a család áll az ágyánál többen rosszul lesznek
Kata vajúdása második rész: kata egészséges gyereknek ad életet közben kiesik a játékból az édesapa akit másik korházba kellett vinni a szülés utáni sokktol .

és az 1 évbe, hogy szülés lesz az belefér :d

illetve az én titkos óhajom: Aniko és Tibi jöjjenek össze és legyen harmadik gyerek :D VAli depis lesz és visszamegy Pestre, és Anikó is a nagy szerelmével jön össze. Tibi meg megférfiasodik stb. Egyékébnt ha a tahó Tibi lesz a polgármesterjelölt és esetleg meg is nyeri a választást én biztosra veszem hogy rámászik Tibire Anikó. Valinak is jó lenne egy normális hapsi.

5/10
Lambada 2019 febr. 27. - 13:03:52 5/10 Előzmény amira_daa
(685/18030)
Nekem éppen ellenkezőleg: ki nem állhatom Jolika karakterét. Reméltem, hogy kiírják a sorozatból mondjuk Dia helyett!), de sajnos egyre több szerepet kap. Az biztos, hogy sokat tudhat a Szappanos-testvérek gyerekkoráról, valamiért Mónikát nagyon utálja. Nem a mostani, valóban ellenszenves viselkedése miatt, nem is csak azért, mert Tomit visszavette tőle (miért is ne vette volna vissza, ha már a körülményei nem indokolták, hogy ne ő nevelje?), hanem még a múltjáról tudhat valamit, amit mi még nem.
Tamara is ellenszenves, nekem ő sem hiányzott volna ebből a sorozatból. Na, az sem túl hihető, hogy egy ilyen Tamara-féle nőcske a falusi Jolika néni nevelése!
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 12:51:12 4/10 Előzmény Lambada
(684/18030)
No igen, én is csak néztem, hogy kerekítgeti a szemét csodálkozón. Na de nem mindenki olyan hülye, mint ő, mert Stefi is vette lapot, meg Dani is.
Ez az ostoba csaj még mindig nem tudja, kitől mit akar. Robitól már sokáig nem akarhat semmit, mert a nyomorult meg fog halni. Danit meg szépen lebeszélte a Németországba távozásról, de még mindig nem képes igazán kiállni mellette.
5/10
Lambada 2019 febr. 27. - 12:46:43 5/10 Előzmény napraforgó
(683/18030)
Kata pont úgy viselkedett, amikor Stefi szemrehányást tett neki a tönkrement jegyessége miatt, mintha nem is ő kezdett volna ki Danival. Járt utána a lovardába azzal az ürüggyel, hogy lovagolni tanul, közben tette-vette magát, meg aztán azt is mondta Daninak, hogy miatta maradjon Magyarországon, Most meg úgy tesz, mintha semmi szerepe nem lett volna Stefi és Dani szakításában.
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 11:58:22 4/10
(682/18030)
Szerintem is szerencsésebb lett volna olyasmit kitalálni, hogy marad a 12 óra, de az örökösök hetente maximum egyszer hagyhatnák el a falut. És ha pl. Kristóf rendesen elvállaná a kisboltot és anyagbeszerzésre naponta el kéne mennie, neki engedélyezném a napi 1-2 óra távollétet, pl. Kárásziig. ezt még akár be is lehetne számítani az ő 12 órájába...
Tibinek rendszeresen orvoshoz kéne mennie az infarktusa miatt, oda sem kéne egész nagycsaládos kíséret, elég a felesége, esetleg még a lánya.
Az össze-vissza mászkálást én is korlátoznám, de biztos valami más eszközzel venném rá őket az együttműködésre.
Kristófnak nem kell felrohangálnia sem Pannához - az már veszett fejsze nyele, ők nyilván el fognak válni, sem a póker klubba.
Kata meg döntse már el végre, hogy Robi, vagy Dani, és aszerint cselekedjen.
Mónika élje ki magát a panzió vezetésén, meg esetleg karolja fel a kisboltot, vesse bele magát a polgármester választásba, vagy tegyen a lovardáért valamit, de ne mászkáljon fel Pestre ingatlan ügyeket intézni. Mondjuk a Panna lakásán kívül még amúgy sem adott el mást....

Jolika valóban akár gyanús is lehet. Ő volt Kálmán nagy barátnője, Tamást is ők nevelték együtt 3 évig. Tehát ő még tudhat mást is, őt Kálmán beavathatta már korábban sok mindenbe. Mindenesetre az öreglány szerintem Kálmán érdekeit képviseli most is.
Szerintem ő mindhárom Szappanos gyereket szereti valamelyest, pláne az unokákat, nem hiszem, hogy akármelyiknek is rosszat akarna.
De eléggé igyekszik a háttérben maradni és neki nagyon megfelel az is, hogy a nála lakó Szláven van exponálva a történésekben.
1/10
janderka 2019 febr. 27. - 10:28:17 1/10 Előzmény amira_daa
(681/18030)
Valóban. Jolika amennyire idegesítő, legalább annyira Szappanos-mama várományos.
amira_daa 2019 febr. 27. - 09:53:11
(680/18030)
Szláven: Kálmán gyaníthatóan elmondta Marosinak a helyi lakosokat ( Szlávent mint SZebb Ökör....Kültagot) és tudta Marosi hogy ki lehet mikor mondta hogy Szláven. Amugy Marosi Jolikával játszik együtt

Nekem Jolika karaktere nagyon tetszik, egy idegesitő öregasszony aki okoskodik, Na az Ő karaktere szarkavarásokkal együtt biztosan az életből meritett. Van ilyen öregasszony aki nagy szarkeverő és nem direktben zsarol, de mégis. Végül kiderül hogy Jolika mozgatja a szálalkat és ő az anyja a három Szappanosnak akkor meglepődés lesz de nagyon.
amira_daa 2019 febr. 27. - 09:46:14 Előzmény napraforgó
(679/18030)
Én ki tudnék egy két kiskaput találni a közösen együtt megyünk valahová : például egy városrészbe mennek oda szerveznek le bármit is.
Másik hogy "együtt mennek" az együtt indulnaknál kezdődik de ha mondjuk elmennek Pestre és autobalesetet szenvednek mind az öten akkor mi van. Igy ez kvázi veszélyes is lehet.
Azt amugy se lehet kérni, hogy aki Pesten élt huszon-harminc éve egyszer csak elhuzzon onnan és ne menjen fel - nyilván nem lehet egy nap alatt minden szálat elvarrni például háziorvos stb.
A büntetés és a 12 óra is kidolgozatlan.

Én ugy csináltam volna hogy a 12 óra indokolt esetben van, ez azt jelenti hogy például Kárásziba vagy bizonyos kilóméterig ez működhetne egyedül is de nem az hogy mindenhova együtt ami a falu határán kivül van. Én biztos vagyok benne hogy ezt is megszegik pl Tibi és akkor meg gondolom teljes falu elhagyási tilalom viszont amit irtam fentebb hogy jogilag mennyire tudsz bárkit is akadályoztatni, vagy megkötni én egy másik ügyvéddel is beszélnék. Vayg Kata helyében az okos Pollit ráálitanám Marosira, vagy jogi kiskaput keresnék. Nyilván az a cél, hogy a büntetés még durvább legyen.

Családegyesités az szép meg jó, ha nagy a család, de nem mindig egyszerű két testvért összehozni még vér szerintieket sem, neveltetés mentalitás stb nem egyszerű ezt összehozni.

illetve ez a kollektiv 12 óra igazábol házasságokat is tönkre tehetett volna. Ha Vali nem ilyen jó fej hogy mindent beáldoz távkapcsolat lett volna Tibivel ( amugy a Valit játszo szinésznőt miért nem engedik kicsit játszani ő csinos nő Tibi mellett meg....) Kristóféknak is vége ( igaz ott már vége volt de egy ilyen végleg elszakitja) Kata párkapcsolatát is gallyra teszi. ( tette) Tomika is kénytelen helyi lánykákkal beérni Mónikáról meg passz hogy mi volt.



4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 09:17:15 4/10 Előzmény amira_daa
(678/18030)
Én olyasmit tudtam volna büntetésnek elképzelni - első fokon, hogy hetente csak egyszer léphetnek ki Ökörpáti határán. Legalábbis olyan pesti viszonylatban. Mert az,hogy bemennek a 10 km távolságra lévő Kárásziba, az nem esne olyan szigorú megitélés alá. Oda egyébként is bejárnak a falusiak akármi okból is .Kaja, orvos, fodrász, stb, stb.
Én csak a hosszú távú távolléteket büntetném, főleg a pesti taxizásokat...

Nem tudom,hogy ebből majd mit hoznak ki, valahogy elég nehéz lesz.
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 07:41:57 4/10 Előzmény Rojita
(677/18030)
Szerintem is ez Kálmán célja, és ráadásul nem is titkolja,hogy a családtagokat valahogy közel akarja hozni egymáshoz. Bár én úgy vélem, hogy a testvérek között túl nagy a korkülönbség, szinte 10-10 évek, így soha nem is alakulhatott ki köztük az a szoros testvéri közösség, mint azok között a testvérek között, akik 1-2, max 3 év korkülönbséggel születtek, nőttek fel. Így 35-45-55 éves korukban összehozni a testvéri közösséget eléggé lehetetlen vállalkozás. És ezt egy évig nézegetni??? Hát, nem is tudom....
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 05:32:58 4/10
(676/18030)
Valóban elég hülye ötlet ez az "együtt megyünk mindenhová", mert ha pl. Mónika elmegy a fodrászhoz, vagy manikűröshöz, akkor ezt miért kell kivárni a többi örökösnek? Vagy ha Kristóf visszatér a kisboltba és normálisan működteti, akkor neki hajnalonta el kell mennie friss pékárúért, akkor fel kell keltenie mindenkit, hogy elkísérje? Fogalmam nincs, hogy a tejet, tejterméket, konzerveket, üdítő és szeszes italokat kiszállítják-e, vagy neki kell beszerezni ezeket valami központ raktárból, na ehhez csak nem kell magával hurcolni az egész Szappanos családot?
Tibit én sem engedném ki Ökörapáti határai közül - legfeljebb a Kárászi kórházba felülvizsgálatra, de őmiatta miért büntetik a többieket?
Tomika pl. találhatna magának elfoglaltságot, ha mást nem, megoszthatná a kisbolti eladást Kristóffal. Ketten együtt jó csapat lehetnének, Kristóf árubeszerzőként, Tamás meg mindenkinek minden vackot el tudna adni a nagy dumájával.
Kata el lehetne az egészségközpontjával, már ha lesz majd belőle valaha is valami.
Mónika elmenedzselhetné a panziót és a kisboltot, plussz a lovardának is csinálhatna kis hírverést.
Csak Tibinek nem lenne semmi haszna, ő fejtegetheté a kersztrejtvényeit. Én neki maximum annyi elfoglaltságot tudnék kitalálni, hogy esetleg elfuvarozhatná a nem autóval érkező turistákat a közeli nevezetességekhez, esetleg a vasúthoz a kofferokkal. Bár személy szerint én nem engedném volánhoz...

Nem tudom, hogy Marosi Gittának milyen tervei vannak a polgármesteri választással, remélem nem Tahó Tibi a jelöltje.
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 05:14:24 4/10
(675/18030)
Sanyi fényképeket készít Mihályról a kampányához, lehetőleg nem túl jókat, nehogy még a végén nyerjen. Zsóka undorítóan közbefontoskodik, ő akar lenni a középpontban. Röhejes, ahogy a sas szobrot mindig Misi feje fölé tartja.
A 3 lovászlegény is egymásnak ugrik, Józsi megjegyzést tesz Stefire, akinek ez nem tetszik, visszavág Mónikával, aki öreg Józsihoz, kis verekedés lesz a dologból.
Stefi helyet keres a turkálós ruháinak, először a kisboltra gondol, de Józsi nem engedi oda, ekkor Dani felajánlja a házát, ami miatt viszont Lali berág Danira is és Stefire is. A féltékeny Danit Stefi sikeresen kiengeszteli...
Kata megpróbál segíteni a "huginak", de Stefi elutasítja, szerinte miatta ment gallyra a jegyessége Danival. Kata értetlenkedik, de Dani megerősíti a dolgot, valóban miatta szakított Stefivel (habár azért az nagyon nem tetszik neki, hogy a szakításuktól még egy hónap sem telt el, a lány máris behelyettesítette őt Lalival).
Kristóf és Panna találkozása nem sikerült valami jól, oda-vissza zsarolgatják egymást. Úgy válnak el, hogy Pannának ki kell költöztetnie magától Zoltánt. Nem tudom, hogy a házassági szerződést ezzel a feltétellel aláírta-e Kristóf, vagy csak igéretet tett rá?
Tamásnak viszont jól sikerült az éjszakája, Tamival töltötte egy szűk kis ágyon. Joli néninek nem tetszik a dolog, de igazán nem tudtam eldönteni, hogy a két fiatal közül melyiket félti a másiktól. Talán Tomit Tamarától...
Kristóf felelősségre vonja Szlávent, hogy ellopta a pénzét, de Joli néni magára vállalja, ő találta meg, tudja, hogy csalással jutott hozzá, és majd akkor adja vissza, ha megérdemli.
Az ügyvédnő megérkezik, Szlávennek komoly költőpénzt ad, hogy Subiczot "beszélje le" a polgármesteri jelöltségről.
Ezután az ügyvédnő megmutatja a Szappanos családnak Kálmán új videóját. Az öreg úgy rendelkezett, hogy ezután csak úgy hagyhatják el Ökörapáti határát, ha együtt mennek. A célja, hogy segítsék egymást.
4/10
napraforgó 2019 febr. 27. - 04:45:19 4/10 Előzmény amira_daa
(674/18030)
Szerintem megvan Kata orvosi diplomája, csak a szakorvosi vizsgáját nem tette még le. Vagy egy általános belgyógyászi, vagy sebészi, nőgyógyászi, fül-orr-gégészi stb. szakorvosi vizsgát is kell majd szereznie.
7/10
macsek1121 2019 febr. 27. - 01:34:42 7/10 Előzmény amira_daa
(673/18030)
Ha Mónika bebabázna Józsitól, akkor a babának várnia kellene addig, amíg nem válna nagykorúvá:). Mert ugyebár csak a nagykorú unokák az örökösök. Addigra pedig már rég le van zárva az ügy.
1/10
janderka 2019 febr. 26. - 23:35:56 1/10 Előzmény Rojita
(672/18030)
Igen, de ennél szerintem logikusabb kitétel lett volna, ha nekik ötüknek ott helyben kellett volna gazdálkodniuk - és ebben kellett volna összedolgozniuk. És nem csak akkorra vált volna fontossá az "összetartozás", mikorra már kritikussá kezd válni (ki szerint? az ügyvédnő vagy a halott Kálmán bá szerint?) egyikük-másikuk kimaradása. Hiszen nem volt kimondva/leírva, hogy konkrétan mi is számít fontos lelépési indoknak. Az infarktusnak pl tuti bele kellett volna férnie - tehát a hoszpitálból való hazaszökés nem hősies vagyonmentés volt Tibitől, hanem felesleges könnyelműség (bár az, ahogyan azóta él, üvöltözik, kalimpál, semmit jelét nem adja annak, hogy egy heves fibrillációval egybeszőtt légszomjon túl bármiféle más szívbaj érte volna).
amira_daa 2019 febr. 26. - 22:55:11 Előzmény macsek1121
(671/18030)
majd ujra nézem valamikor....valszeg neked van igazad de vannak nem egyértelmű momentumok
Zsókával töltött 12 óra az igazi bünti lett volna. Vagy a két öreg jófej nénivel menni mindenhova.
Vagy egy teljes nap A Szebb Ökörapáti egyesülettel, Hajdú Steve karaktere elég idegesitő na az bünti lett volna....én ezért nézem online reklámok nélkül igy jobb sokkal

Amugy Józsi karaktere miért nem bontakozodik ki? az jo szál lehetne, az apja meg msot elő se kerül már ? Monika bebabázna Józsitól :D és még egy örökös lenne :D