7/10
macsek1121 2019 febr. 26. - 22:44:31 7/10 Előzmény amira_daa
(670/18030)
Hát... nem kötekedni akarok, de nem emlékszem, hogy ilyet mondott volna Jolcsi néninek. Jolcsi néni mondta neki, hogy "hát orvos vagy, nem?", mire Kata mondta, hogy igen, az, de azért az nem olyan egyszerű, hogy csak úgy nyit egy rendelőt. Szerintem ilyen szempontból teljesen konzekvens az egész forgatókönyv (legalább ebből a szempontból, az is valami :) Amúgy tényleg vannak benne idegesítő jelenetek, pl. az általad említett Zsókásak...
amira_daa 2019 febr. 26. - 22:37:24 Előzmény Rojita
(669/18030)
ez szép és jo de miközben Monikánál van a Tibi utlevele ergo meg tudja kopasztani, Moni megszabaditotta Kristófékat a lakástól nyomott áron , Nem lesznek jobb testvérek. csak egy-két titok kiderül. Nyilván igy a sorozat el is laposodhat mert Kristof nem megy kártyázni nem lesz feszko,
szerintem az anyagi ellehetitlenitésük folyik éppen. Kata friss diplomásként( rezidens vagy éppen mi) nem gyakorol, Tibi nem taxizik bele a betegségbe vagy a rendőrségbe, A többiek meg ügyeskedésből éltek edddig is meg Móni, a naplopo Tomi meg Kristóf. Tehát igazábol szerintem nem lendit a sztorin semmit. Hacsak nem jut eszükbe egy másik ügyvédhez is menni és rákérdezni a papirok érvényességére.
amira_daa 2019 febr. 26. - 22:33:12
(668/18030)
én inkább azzal büntettem volna, hogy
- Zsókat kellett volna egy oráig hallgatni a családnak
- bünti nagyobb kalamajkáknál Jolcsi néninél aludni
- kizárás nem együtt.
7/10
Rojita 2019 febr. 26. - 22:21:02 7/10 Előzmény janderka
(667/18030)
Sztem, ez az egymáshoz kötözött családtagok - ötlete nagy előrelépést jelenthet az összetartozásukban, az egymás ügyeinek megismerésében, megértésében, végül az egymás megszeretésében. Végül is öt ember együtt többet ér és tud csinálni, mint egy egyedül. Ha valamelyiküknek ügyet kell intéznie, ha egyiküket át akarják rázni, ha vmikük nem egyenes ügyet akar csinálni (Kristóf), akkor ott áll mellette a családja, és már csak azért is, hogy előbb szabaduljanak az adott szituból, valamelyikük mindig közbe fog avatkozni, ésszel, érvvel, vagy erőszakkal, de így tudnak majd győzni. Az egyéni kis ügyeikben és az egy év utáni nagy egymásra találásban is.
Addig pedig így, a vég nélküli kalamajkáknak nyitottak utat.
amira_daa 2019 febr. 26. - 22:20:56 Előzmény macsek1121
(666/18030)
akkor többen irják a forgatókönyvet és volt aki ezzel nem volt tisztában mert Kata mondta Jolcsi néninek hogy nincsen diploma. Igaz én ma leszámoltam a Zsokás részekkel ezek is átugorhatok lesznek mert ez a "erőltetett fotózkodás - a férjem lesz a polgi és kész , ti csak alattvalók vagytok " viselkedés tiltolistára tette a Zsókás jeleneteket.
amira_daa 2019 febr. 26. - 22:17:16 Előzmény Rojita
(665/18030)
én kiejtettem volna Tibort jelzésképpen és akkor tudták volna hol a helyük igy elmehetnek együtt bárhová viszont ott is van olyan dolog hogy egyik beteg másiknak dolga van akkor mindegyik ott legyen. Nyilván a cél az volt hogy Tibi ne menjen el dolgozni ergo elszegényedjen. de komolyan mi abbn a relácio hogy azt akarod a családodnak hogy elszegényedjen ne dolgozzon üljön le a hátsó fertáján, stb, mi ebben jó hogy majd talán kapsz egy összeget valamikor valamiért ha persze nem nyögi be a Gitta a végén hogy ügyvédi költség hogy leutazott stb hogy az örökség ára. Szerintem anyagilag semmit nem fognak örökölni.

ez az együtt menjenek mindenhova meg elég "szánalmas " megúszása hogy ne büntessék őket vagy ejtsék ki. Nyilván ha nem lennének ráizgulva az összegre rá lehetne a történet kiskapujára jönni. én beszéltem volna egy másik ügyvéddel is hogy a papirok igaziak -e például.

7/10
macsek1121 2019 febr. 26. - 22:07:05 7/10 Előzmény amira_daa
(664/18030)
Azt végeztem, szóról szóra tudom, mi a rezidens:)) Pontosan ezért írtam, mert nekem úgy rémlett, hogy csak a szakvizsgája nincs még meg. Már csak azért is, mert a szomszéd faluban (vagy valahol a közelben) meg akart pályázni egy orvosi állást, amit csak azért nem tudott elfogadni, mert ügyelnie is kellett volna, az meg ugye nem fért volna bele a 12 órába. Nem hatodéves "gyakorlatra" ment volna (amiről szintén pontosan tudom, hogy micsoda :). Továbbá diploma nélkül a faluban sem tudná megnyitni a rendelőjét, márpedig már csak az engedélyekre vár.
7/10
Rojita 2019 febr. 26. - 21:37:23 7/10 Előzmény amira_daa
(663/18030)
Ne már! Korban hozzá illő csajszi kellett.
1/10
janderka 2019 febr. 26. - 21:27:48 1/10
(662/18030)
Kezd az az érzésem lenni, mintha itt közvetve vagy közvetlenül, de mindenki Szappanosék céltalan szívatására lenne felbérelve. Különösen Jolika néni idegesítő. Az örökség szempontjából (hivatalosan legalábbis) neki van a legkevesebb köze az ügyhöz, mégis mindenkit utasít, számonkér, ellenőriz és megfigyel. A sok hülye meg csahol neki. Pedig csak jól meg kéne kergettetni a kutyákkal a vén boszorkányt :) Az ügyvédnő meg? Az is fura egy szerzet. Tényleg mintha más dolga se lenne, mint ezt az 5 bolondot istápolni. Pedig ha nem kézivezérelne annyit, egy örökössel már rég beljebb volnánk. Kálmán bá meg a szigorításaival, de tényleg?! Elhúzhatzna a sunyiba ő is, ha nem volna már (elvileg) rég halott. Úgy mehet csak el ezután 12 órára bárki, akinek dolga van, ha mindegyik rokona is vele megy? Na, abban aztán mi lesz majd a pláne - a kényszerű poénfaktorságon túl? Hogy időtúllépés esetén egyszerre essenek ki? Ráadásul ha ezentúl egyszerre kell majd menniük, akkor az adott programon is közösen kell résztvenniük? Ha pl Kata felmenne egy szimpóziumra megtárgyalni Robi agyrákját, ezeknek ott négyen mellette kéne sasolniuk, míg véget nem ér a tanácskozás? Vagy míg Kristóf épp Zolival hadakozik a volt nején, a többi Szappanos ott drukkolna érte (vagy ellene) a lépcsőházban??? Netán ha Mónika megint elugrana friss zsemléért Kárásziba (ahogy ma büszkén mesélte is), a többieknek ott kéne melette inaskodni a nagy munkában? Pláne ha netán tárgyalni menne valahová ingatlan-biznisz ügyben... Asszem ez sincs túlságosan kidolgozva - ahogy az elején a 12 óra ügye se volt.
amira_daa 2019 febr. 26. - 21:18:22 Előzmény napraforgó
(661/18030)
Gitta Bögréje mindig a Szlávenes telefonálásokkor válnak fontossá. Amikor Szláven felhivja hogy sok pénzt talált Kristófnál akkor simogatja a bögréjét (szabad fordítás)
"üdvözlet a Müncheni karácsonyi vásárból" feliratú.
amira_daa 2019 febr. 26. - 21:09:12 Előzmény macsek1121
(660/18030)
Kata mondta hogy diplomája még nincsen meg. Igy Kata számára ( vagyis a forgatokönyviroknak sem világos hogy Kata most hol áll vagy van. )

"Rezidens az, aki elvégezte az egyetemet, s ezt követően 3-7 évig tartó, kihelyezett, kórházban zajló szakorvosképzésben résztvevő orvos. (Jogilag: „Az első egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítésének megszerzése érdekében jogviszonyban álló, az államilag támogatott képzésben részt vevő szakorvosjelölt.”)[1] Szakorvosjelölt az a doktor, aki szakorvosi címe megszerzése előtt áll.

Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/18699/orvoskepzes-magyarorszagon-egy-orvostanhallgato-szemevel"
amira_daa 2019 febr. 26. - 21:06:34 Előzmény Rojita
(659/18030)
"Forgatókönyvileg meg kellett Tamáska mellé egy partner, hogy elhiggyük a mindig csajozós fiú nem váltott nemet Szláven és Kristóf mellett."

pedig mekkora egy jó szál lett volna. :D :D :D amugy a Tami karakter behozatal elég erőltetett volt. Tomi imért nem vetette ki a hálóját valamelyik nénikére :D Végülis néhány részen belül a "falu csődőre cimet elvihette volna" vagy miért nem nyomul rá Anikora vele úgyse rokonok.
7/10
macsek1121 2019 febr. 26. - 17:33:51 7/10 Előzmény amira_daa
(658/18030)
Ha jól tudom, Kata rezidensként dolgozott a kórházban. Különben nem nyithatná meg az "egészség házat" vagy akármilyen rendelőjét ott a faluban.
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 15:20:20 4/10 Előzmény amira_daa
(657/18030)
Gitta bögréjét sasoltam, de én bizony nem tudtam kivenni a felíratát. Elárulnád, mi volt ráírva?
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 15:16:11 4/10 Előzmény janderka
(656/18030)
Ki tudja? erről nem volt szó, egy hang sem. Majd menet közben kitalálják.

Mindenesetre Dia helyesebb volt, mint ez a vamp.
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 15:14:20 4/10 Előzmény amira_daa
(655/18030)
Szerintem Tibi nem követett el hatóság elleni erőszakot, pl. nem ütötte meg egyik rendőrt sem, szemen sem köpte őket, max tekergett és ki akart szabadulni. Elég jól lefogta az a két rendőr, meg is bilincselték. Az, hogy közben meg üvöltözött talán mégsem erőszak.

Csaba doktort én sem értem. Katát, mint legközelebbi hozzátartozót kezeli, holott tudja hogy a lány szakított Robival, a házassági ajánlatát meg nem fogadta el. Ráadásul él Robi édesanyja, még ha öreg is, mégiscsak ő a legközelebbi rokon. Akár barátja Robinak, akár nem, mégiscsak neki kéne tájékoztatni mint páciensét és kollégáját.

A pszichodoki meg egy barom, de abban igaza volt, hogy ha Kata úgy dönt, hogy semmi köze Robihoz, akkor tovább kellene lépnie és sürgősen elfelejteni a bajával együtt.
Ha meg szereti és hajlandó felvállalni a gyors hanyatlását, akkor meg ne rinyáljon.
7/10
Rojita 2019 febr. 26. - 15:00:42 7/10 Előzmény janderka
(654/18030)
Valszeg a Démon kiszívta a hajó legénységének és a hímnemű utasainak a vérét és most hazajött a nevelő anyjához körbenézni, milyen a hazai férfinép.
Forgatókönyvileg meg kellett Tamáska mellé egy partner, hogy elhiggyük a mindig csajozós fiú nem váltott nemet Szláven és Kristóf mellett.
1/10
janderka 2019 febr. 26. - 14:56:22 1/10 Előzmény napraforgó
(653/18030)
Akkor most csak látogatóba jött, vagy vissza is települ?
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 14:51:54 4/10 Előzmény janderka
(652/18030)
Mert amikor a 3 éves Tomit elvitte Mónika, akkor annyira hiányzott neki a gyerekzsivaj, hogy kihozott az árvaházból egy kislányt és felnevelte. Vagyis Tamarának is ő a mamszija, aki időnként meglátogatja őt. Végül is a lánynak is ez az otthona. A tengerjáró hajók, amin dolgozik sok hónapig távol vannak.
1/10
janderka 2019 febr. 26. - 14:49:07 1/10 Előzmény napraforgó
(651/18030)
Ezek a félbehagyások szerintem is zavaróak. Feldobnak ugyan egy-egy epizódot, de azzal, hogy utána nem foglalkoznak többé velük, feleslegesen nagy hiányérzetet hagynak.