1/10
janderka 2019 febr. 26. - 14:33:45 1/10 Előzmény Rojita
(650/18030)
Az kiderült már, hogy miért jött vissza a tengerjáró hajóról épp ide?
1/10
janderka 2019 febr. 26. - 14:26:32 1/10
(649/18030)
No, bepótoltam a tegnapi részt. Tibi komikusan idióta volt. A zsaruk meg sztereotípikusan hülyék.
A főrendőr is elég fura volt, hogy épp csak átfutva a borítékban lévő dokumentumot (gondolom a végrendeletet), máris megenyhült a sok százmillió láttán. Még ha dr. Marosival ismerhetik is egymást régről (talán nyomult a nőre ifjúkorában). Az elengedés mindenesetre még épp belefért a sztoriba - azon túl, hogy mi értelme van kimenteni Tibit a maga okozta szorult helyzetéből, hiszen ahogy mondjátok, a Kálmán-törvény épp arról szólna, hogy üljenek meg a seggükön Ökörapátin és bírják ki nyugiban az 1 évet. Ha meg mégse bírják (akármilyen okból kifolyólag), és mind kihulltak, akkor a lóvé a falu egyletére száll. Erre egyébként elég kicsi a esély, hiszen nem valószínű, hogy mind az 5 örökös kiesne a harcból - hacsak ki nem csinálják őket a falubeliek. De erre még csak egyszer volt kisérlet, amikor Attila elverette Kristófot. Bár ebből a szempontból annak se volt sok értelme, hisz nem maradt távol 12 óránál tovább ő sem.
Az alapsztorihoz képest mindenesetre kicsit a fura, hogy a nagy vagyon ellenére nem harcol egymás ellen a rokonság és a falu. De még csak az örökösök sem marakodnak érte egymás közt. Miközben a síron túlról Kálmán bá havonta módosítja a feltételeket...
amira_daa 2019 febr. 26. - 14:16:30 Előzmény napraforgó
(648/18030)
Csaba doktort meg megfognám és Kata helyében inkább átszolnék hogy rugják ki és vegyék fel mert súlyos etikai hibát vétett mert valaki ( ugye történetünkben Robi) papirjait nem hozzáértőnek ( Kata ugye nem diplomás orvos) megmutatta és ezzel oké hogy a sztorit bekavarta de etikailag is megkérdőjelezhető a dolog. Az állapotával kapcsolatban csak Csaba doktor és Robinak van köze Katának nem. Ha már szőrszálhasogató akarok lenni.
amira_daa 2019 febr. 26. - 13:59:04 Előzmény napraforgó
(647/18030)
Sziasztok,

Szerintem az a cél, hogy játékban tartsák Tibit bármi áron. mert ha kiesne az egyik Szappanos tuti ki tudná nyomozni 1-2 nap alatt hogy mi folyik a háttérben és van-e vagy nincs-e örökség és igazából mi a z "örökség igazi célja" Inkább tehát ez kérdés, hogy kinek vagy miért éri meg lent tartani őket Budakeszi alson azaz Ökörapátiban

A pszichológust meg sem emlitettétek. Katáról az ott eltöltött percek alatt tényleg kiderült, hogy miért nem alkalmas orvosnak és miért nem nőtt még fel. Amugy én a helyében ha orvos lennék vagy ezen múlna a diploma akkor lehet hogy azt választanám vagy egyezséget kötnék az ügyvédnővel pl: " hány ember hal meg ha nem dolgozok orvosként " dumával. Igy szerintem az egy év végén Kata lehet a legnagyobb vesztes mert ő amiért évekig harcolt azt bukja el.

Másik az hogy TIbi igazábol igy is el tudja azt érni hogy hiába nyernek egy vasat sem kapnak mert például csinál még egy-két balhét amit ki kell fizetni és az ügyvédnő jogosan felszámolja az összeget.

Amugy azért rabositották mert Hatósággal szembeni erőszak volt és az zéró tolerancia és ugye Tibi nem tudta hol a határ. És ellenszegült illetve aki utasa volt fejes volt és nem érezte magát a taxiban biztonságban.

Tibit remélem hogy hamar kiirják mert iritáló a ripacskodása és visitása én online nézem áttekerve a Tibis jeleneteket, mert irtózatosan idegesitő a karaktere. És az a történetszálnak is jobb lenne ha kiesne mert akkor vagy bedurvulna vagy végre lenyugodna.

Az időjárás mikor felvették látszk hogy egyik nap tél volt másik nap tavasz pl December Január. műhó nyilván nem opcio ezért ugrálnak az időjárások és szerintem ezért a részekből és cselekményszálakból le van szedve egy-kettő mert nem lehet hogy sétál Steffi hóban aztán megy Tomi csajozni hó nélkül ugyanaz az utca. Túl sok szálon fut a sztori egy-két szálat jó lenne végre elvágni belőle vagy továbbvinni

- spoiler
szerintem Kálmán bá él és Münchenben van. ugye Gitta Bögréjére mi van irva? ( ki figyeli a részleteket? ) vagy csak online látszik a sorozatban :D szoval én erre tippelek. És szerintem van egy gazdag testvére vagy valakije aki meg nem ad nekik csak 100 milliókat - de ez személyes tipp ha én irnám a sorozatot.
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 13:19:41 4/10 Előzmény szürkekabát
(646/18030)
Tényleg nem tisztességes, ha az ügyvéd az egyik örökösnek segít a többiek kárára. De az is igaz, hogy egy záróvonal átlépésért, szabálytalan előzésért nem szokás letartóztatni a szabálytalankodót. Meg a káromkodásokért sem, akármennyire irritáló is az.
A jogosítvány bevonása, meg a később kiszababandó pénzbírság az rendben van, na de a rabosítás, ujjlenyomatvétel, fénykép a nyilvántartásba, az talán nem általános.
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 13:14:08 4/10
(645/18030)
És az nem furcsa, hogy a rendőrök, akik ismerik és használják a házi őrizeteseknél a lábra szerelt nyomkövető eszközt, most értetlenül állnak ugyanennek a karra tehető változatánál? Okosóra, meg lépésszámláló, jajj.
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 13:01:30 4/10
(644/18030)
Vannak fura dolgok, amiket félbehagytak. Ott van pl. a betörés Tibiék pesti lakásába. A rendőrök még le is mentek Ökörapátiba, kihallgatásokat eszközöltek, meggyanúsítgatták Tibit az önbetöréssel, aztán semmi. Hol tart a nyomozás? Mi már tudjuk, hogy Attila lopatta el Tibi útlevelét, de mit csinálnak a rendőrök?
Én elvártam volna, hogy Tibi és a családja, de legalább a két nő egy nap fölmenjen rendet rakni a lakásban. Mert a fiókokat kihúzgálták, a ruhákat szétdobálták. Csak nem akarják úgy hagyni a lakást egy évig? De még csak szóban sem utaltak rá, hogy megcsinálták.
Aztán ott van az a rendezetlen ügy is, hogy Mónika és Józsi megtalálják ezt az ellopott útlevelet, de nem láttam, hogy Mónika visszaadta volna a bátyjának. Neki milyen szándéka van vele? Józsi ráhibázott, hogy az útlevél alkalmas a személyazonosság igazolására, így pénzt is fel lehet venni vele. Na de Tibinek jó 11 hónap múlva lesz csak pénze, addig mire használnák az útlevelét?
Egyébként ez is furcsa, minek kezdte el Tibi egyáltalán keresni az útlevelét, hiszen egy évig úgysem utazhat sehová. És hogy derült ki számára abban a rendetlenségben, hogy pont ez az okmánya hiányzik?
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 12:38:27 4/10
(643/18030)
Ennek a Tibinek be kéne vonni a jogsiját, de végleg. Életveszélyes a tag, nem csak magára nézve, de az utasai és a közlekedés többi résztvevője számára is. Szerencsére általában nem ilyen bunkók a taxisok. Igazából Tibi taxis kollégái is nagy francok, lehet, hogy ők nem káromkodnak vég nélkül vezetés közben, de becsapják az utasaikat. Hallhattuk, hogy a központi zárra kötötte rá az egyik fickó a taxaméter számlálóját.
6/10
szürkekabát 2019 febr. 26. - 07:17:38 6/10
(642/18030)
Hát ez elég zavaros volt megint.
Az az alap, hogy egy ügyvédnek egy ilyen örökösödési helyzetben a független kívülállót kell adnia, nem pedig ennyire beavatkozni az egyik örökös érdekében. Az ő feladata nem az, hogy egy adott örököst kimentsen a sz#rból, ezáltal a többi örököst (+ az egyletet) hátrányba hozza. Most akkor majd mindenkit egyenként megment, ha a falutól távol bajba kerülnek? És nem lehet azt se mondani, hogy csak az volt, hogy teljesítette Vali és Kata megbízását jó pénzért, hiszen már előre elkezdett aggódni Tibiért, mikor Vali és Kata még nem is keresték telefonon.

Az a baj, hogy ez nem csak apró hülyeség, hiba (mint a hol havas, hol nem havas táj), hanem pont a történet alapötletét teszi teljesen hiteltelenné.
4/10
napraforgó 2019 febr. 26. - 04:13:12 4/10
(641/18030)
Bunkó Tibi - ez jó! Tibi olyan hihetetlen arrogáns a rendőrségen, csodálom, hogy nem agyalták meg. Az ügyvédnő meg nagyon magas tiszteletdíjat vasalhat be Kálmántól, ha megengedheti magának, hogy úgy elhanyagolja a többi ügyfelét. De Valiéknak nem kell fölmenni Pestre, Marosi intézi Tibi ügyét. Az ügyvédnő elintézi az alesnál, hogy Tibit kiengedjék. Fura, hogy a tiszt csak egy pillantást vet a borítékból félig kihúzott papírra és máris elengedi. Kíváncsi vagyok, hogy a sok szabálysértésért kap-e pénzbüntetést, vagy a rendőrök olyan jóságosak voltak, hogy azt is elengedték neki.
Bírom, ahogy az egylet tagjai fogvájókban kártyáznak, Szláven elnyeri a legtöbb fogvájót.
Zsóka megint fontoskodik, Valit próbálná Tibiről faggatni, de a nő leteszi a telefont. Aztán a postán Margitka rejtélyesen beszél neki Szlávenről, aki télen gödröket ás a fagyos földbe... El is megy Joli néni kertjébe szaglászni, a macskámat keresem címszóval Szlávenről akar megtudni valamit.
Panna forszírozni kezdi Kristófnál a házassági szerződést. Kata már előzőleg figyelmeztette a nagybátyját, hogy az örökség a különvagyona, az nem tartozik Pannára. De Pannának is igaza van, ő Kristóf miatt kótyavetyélte el a belvárosi lakását, szerintem a vételár és a valós forgalmi érték közötti különbözetre jogosan tarthat igényt. Megzsarolja a férjét, hogy beköpi, csalt a kártyán.
Eközben Mónika információkat akar kiszedni Szofiból. Meg akarja tudni, van-e valakije az anyjának.
Tomi összeugrik Szlávennel, meggyanúsítja hogy lop, Kristóf pénzét is ellopta. Aztán Tamás Tamarával Kárásziba megy és a csaj tényleg úgy ki van festve, mint egy démon. Az elöl-hátul nyitott ruhácskája, a hatalmas dekoltázsa miatt inkább az operába való, nem a kárászi kocsmába. Aztán a pirinyó buszocskán hülyéskednek, jegyellenőrt játszanak.
A kárászi kocsmában a lány magára vonja az ottlévő Subicz figyelmét, ami nem tetszik Tominak. Összeszólalkoznak.
Tibi olyan bunkó, hogy otthon azt játsza, hogy az ő kemény fellépése miatt engedték kis a fogdából. A felesége és a lánya felvilágosítja, az ügyvédnő hozta ki és nem kevés pénzért. (Tibi egyre bunkóbb, tényleg jobb, ha csak kersztrejtvényt fejteget.)
Végszóra telefonál az ügyvédnő, másnap újra lejön a faluba, Kálmán újabb videóüzenetével.

Kíváncsi vagyok mit üzen Kálmán. Szerintem szigorítani fogják az elmászkálási lehetőséget. Mert most szinte minden nap elhagyják a falut és a 12 órát is alaposan kihasználják.
7/10
Rojita 2019 febr. 26. - 01:38:01 7/10
(640/18030)
Az a buszos jegy-ellenőrös játék sántít. Távolsági buszon az ellenőrök bemutatkoznak a sofőrnek, igazolják magukat, a vezetőnek meg vmit alá kell írnia.

De egyáltalán jegy nélkül a sofőr fel sem engedi az utasokat a távolságin.
7/10
Rojita 2019 febr. 26. - 01:32:20 7/10
(639/18030)
A Tamarát játszó színésznőre rádőlt a drogéria!

Vagy mindennapos az, hogy egy faluról elszármazott leányzó többnapos hazalátogatásakor, már reggel, olyan vastagon kifestetten ébredjen, mint egy bevetésen lévő kéjnő, vagy vámpírnő. Természetesen a téli hónapok hőmérséklete se érdekli. Ujjatlan, vállpántos, nyári kánikula topban indul napi körútjára.
7/10
Rojita 2019 febr. 26. - 01:20:41 7/10
(638/18030)
Mi lehetett abban a mappában, amit az ügyvédnő bemutatott a rendőrségen, ami után Bunkó Tibink minden szabálysértését törölték és mehetett haza? Mert ha csak 100 milla örökség várományosának lenni elég, - pláne elég ugyanennyi összegű folyószámlával rendelkezni, és máris minden törvénytelenséget el lehet követni, akkor elkezdek takarékoskodni milliókra.

Ezt a történetet napjainkban úgy tartanám életszerűnek, ha a Szappanos - család közeli rokonságban lenne az ország 1. vagy 2. emberével. Akkor simán. Sőt, akkor a rendőrségre se viszik be.

4/10
napraforgó 2019 febr. 24. - 18:03:27 4/10 Előzmény janderka
(637/18030)
OFF
sajnos nem tudtam megnézni, sem regisztrálni nem akarok, sem a cookiekat elfogadni, akkor felnyom egy csomó hirdetést és azt a TV-ben sem szeretem.

ON
Ez a képzeletbeli falu egy nagyobbacska város közelében van, amolyan agglomerációban és nem is lehet olyan kis lélekszámú. Suxel írta korábban, hogy Posta csak 600 állandó lakoson felül van, kisebb lélekszámú lakosnál csak mozgóposta van. 600 lakos egy dunántúli falunál nem is olyan kevés, de még itt sincs körzeti orvos, patika, bankautomata (ha már semmiféle pénzintézet nincs).

Kálmán nyilván azért akart végrendelkezni, mert váratlanul nagyobb összeghez jutott. Engem zavar, hogy nem tisztázták, hogy honnan lett a több, mint 600 milliója. Én lottó, vagy egyéb nyereményre tippelek. Valahogy nehezen hiszem, hogy Kálmán olyan zseniális feltaláló lenne, amit ekkora összeggel honorálnak. Hisz még a Nobel díj is kevesebb pénzzel jár (az 9 millió svéd korona, kb.260 millió magyar forint).
Egy ekkora összegnél már nem mindegy, hogy hány felé oszlik az örökség. A nagy összeg nélkül valószínűleg csak a háza, meg az állatok lehettek volna, amit örökölni lehet. A házat vidéken csak bagóért lehet eladni, úgyhogy nem sok pénzen osztozott volna a 3 gyereke. Az unokáknak alapból nem jár semmi, ők csak akkor jöhettek volna szóba, ha a szülője már nem él, annak a helyébe léphetett volna.
4/10
napraforgó 2019 febr. 24. - 17:33:02 4/10 Előzmény janderka
(636/18030)
:D:D:D

Igen, a katonaságtól ismerik egymást. Akkoriban még volt sorkatonaság. Subicz már akkor is nagypofájú lehetett és simlis.de Sándor soha nem volt okos, nyilván akkor is ilyen teddide, teddoda, nyámnyila fószer lehetett.
1/10
janderka 2019 febr. 24. - 15:00:27 1/10
(635/18030)
Viszont tegnap (talán épp a falusi sorozatain felbuzdulva) adott egy kis riportot az RTL a végeken vegetáló kis lélekszámú falvakról.
http://rtl.hu/rtlklub/fokuszplusz/falvak-ahol-nem-all-meg-a-busz-2019-02-23

Van ahol hatan laknak csak hivatalosan. Másutt kicsivel többen, de ott sincs már sem üzem, sem kulturális élet. Pláne közösségi közlekedés. Ahol mégis, ott reggel megy egy sárgabusz meg este - közben meg egy falugondnoki járat. Mindegyikük a falusi turizmustól remél túlélést.
Ökörapáti is valami ilyen hely lehet elvileg. Bár ide közel van a nagymenő Kárászi. Viszont ha ennyire semmiértelme hely ez is, akkor Kálmán bá (váratlan halál ide, váratlan halál oda), mit remélt, hogy az ő Pestre szakadt hűtlen gyermekei, mi a szentszart csinálnak majd itt - pláne kényszerből?
Juteszembe, miért épp most jutott eszébe végrendelkezni? Hiszen nem volt még annyira öreg (Koltai 75 éves). És nem tudhatta, hogy kifele jövet az ügyvédnőtől, elcsapja majd egy autó...
1/10
janderka 2019 febr. 24. - 14:50:11 1/10 Előzmény napraforgó
(634/18030)
Úgy rémlik, együtt voltak katonák. Lehet hogy ott az egyiknek jól jött a másik képessége. Míg egyikőjük erős volt, adig a másikuk meg okos. Bár hogy Sándor valaha is okos lett volna???? Na, abban most magam is elbizonytalanodtam. :)
4/10
napraforgó 2019 febr. 24. - 14:36:22 4/10
(633/18030)
Azon töröm a fejem, hogy Vali mit csinál a rendőrség telefonja után. Úgy nézem az előzetesből, hogy Katával fölmennek Pestre. Nyilván értesítették Marosi Gittát, elvégre ő nemcsak az apjuk ügyvédje, hanem valahol egy kicsit az övéké is. Meglehet kell külön meghatalmazás, na de ő az, aki ki tudja hozni Tibit az előzetesből, vagy ha nem, akkor neki kell megitélni, hogy ha amiatt túllépi a 12 órát, akkor kiesik-e, vagy sem.
4/10
napraforgó 2019 febr. 24. - 14:29:07 4/10 Előzmény janderka
(632/18030)
Az egésznek csak akkor van értelme, ha Kálmán bá' nem halt meg és az ügyvédnő még most is az ő instrukciói szerint ügyködik. Mi van, ha Kálmán végleg haza akarná telepíteni a családját és valamelyik gyerekét szánná a polgármesteri székbe?
Mondjuk a két fia alkalmatlan, az egyik egy arrogáns bunkó, a másik egy ostoba lúzer, csak a nőnek van valamennyi esze. Kérdés, hogy felül tudna-e emelkedni önmagán és az önös érdek helyett a falu érdekeit képviselni? mert Mónikánál önzőbb teremtés még kevés akadt.

Szláven egész háttere rejtélyes, semmit nem tudni róla, honnan jött, miért jött, mit csinált azelőtt, miért nem megy vissza a szülőföldjére,stb., stb.

Subicz egy barom, érthetetlen, hogyan barátkozhatott valaha is a pedáns és szemérmes Sándor egy ilyen nagypofájú, mindenkit lenéző, semmibe vevő műmácsó figurával.
1/10
janderka 2019 febr. 24. - 13:15:00 1/10
(631/18030)
Szláven egy igen gyanúsnak megírt figura. És ez a mögé kerekített homály direkt elfedi az ügyködése körüli részletek tisztán látását. Hiszen ha csak abból indulunk ki, amit eddig láttunk, akkor elvileg nem is ismerheté Subiczot, pláne találkozót nem tudna vele megdumálni. De fura az is, hogy az ügyvédnő honnét tud Subiczról és miért baj neki, ha az netán polgármester akarna lenni Ökorfaszomon? Mit befolyásolja az az örökséget? Vagy nem is a választás az igazi para Marosi doktornőnek, hanem az, ha elkezd a faluban szaglászni egy "idegen"? Pláne a varázserdő vörös zónájában????