4/10
luci87 2019 febr. 16. - 15:18:02 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(489/18029)
Igen, mikor Tibi leültette a családot, első reakciója az volt Tominak, hogy "Anikó akkor Kálmán bá lánya?" valami ilyesmi...utána fejtette ki, hogy a közös gyerekük Stefi...(Tibié,meg Anikóé)..Aztán mondta rá, hogy Tibi nagy kujon,(nem pont ezzekkel a szavakkal) és leesett neki, hogy majdnem összegabalyodtak Stefivel...
Mónika reakciója meg "elkeféltél 100 milliót" bocs ha nem pontos az idézet...
4/10
napraforgó 2019 febr. 16. - 15:15:33 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(488/18029)
A tegnapi rész 40. percében kezd Tibi beszélni az Anikóval történt "balesetről", melynek következtében van egy 6. örökös. Ekkor szól közbe Tomi: Mi van? A kocsmárosné is a nagyfater lánya? Mire Mónika leinti: Tamás ne legyél már hülye, gondolkodj.

Ha Anikó a nagyfater lánya lenne, akkor ő is és Stefi is egyaránt örökösök lehetnének (gyerek + unoka). Vagyis ők ketten lennének a 6. és 7. számú örökösök.
De mint tudjuk, Kálmán bácsi azért ekkora nagy kan mégsem volt, bár korábban Jolika néninek volt valami megjegyzése az öregre, hogy ő is szerette a nőket.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 16. - 14:57:52 8/10 Előzmény napraforgó
(487/18029)
"Amúgy, ha Anikó a nagyfater lánya lenne, ahogy Tomi feltételezi, úgy 7 örökös lenne, hisz Stefi nagykorú unoka lenne és saját jogon is örökölne."

Ezt nem értem. Tomi mondott ilyesmit?
4/10
luci87 2019 febr. 16. - 14:33:08 4/10
(486/18029)
Megneztem megegyszer a tegnapelotti reszt.
A korhazi agyon fekve Tibinek igen szőrös a karja,es sötet a szőr rajta.A fejen a maradek haja,es a borosta is sotet,tehat,nem valoszinu,hogy 21 eve meg szoke volt...
A ferjem is az,a karjan is szoke a szor.En barna vagyok,a fiam is sotet hajat,szorzetet orokolt...A lanyunk viszont gyonyoru bronzvoros hajat,ami soha nem festetett,es nem lett szeplos.
Szoval erdekes ez a genetika.
4/10
napraforgó 2019 febr. 16. - 13:00:16 4/10 Előzmény Rojita
(485/18029)
Szerintem a színészek válogatásakor kicsit sem törődtek azzal, hogy a rokonok némileg hasonlítsanak egymásra. Sőt, az életkorukkal sem törődtek, így fordulhatott elő, hogy "Tibi" és "Kristóf" között 24 év van. Akár az apja is lehetne, mindenesetre a testvérséget csak két anyával tudom elképzelni.
Most, hogy a szereplőket kicsit megismertük már, fel lehetne lebbenteni a fátylat a családi titkokról is. Pl. hová lett(ek) az anyák?
Furcsának találtam, hogy egyetlen örökösjelölt sem kérdezte meg, honnan lett Kálmánnak az a sok pénze.
1/10
janderka 2019 febr. 16. - 12:09:32 1/10 Előzmény Lambada
(484/18029)
Persze. Én se Stefire vonatkoztatva mondtam,hanem Tibire.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 16. - 12:04:52 8/10
(483/18029)
Igazad van, ennyire nem gondoltam bele. Biztos, hgoy Tamásban megmaradt az élmény, amit nem tudott hová tenni, de amikor meglátta a játékokat, akkor rájött, hogy a gyűlölete honnan ered. Mert azt eddig is sejtettem, hogy kell lennie vmilyen oknak, amiért ilyen a kapcsolat közöttük, hogy az anyja pénzt fizet, ha Tamás tesz vmit. Aha, értem. Köszi!
4/10
napraforgó 2019 febr. 16. - 11:59:29 4/10 Előzmény Rojita
(482/18029)
Elég ciki lenne, ha a vendégek szobáit is alaposan átkutatnák. Mónikának elvileg semmi köze a panzió tulajdonosához, a rendőröknek nem kell feltételezni, hogy a gyanúsítottjuk a vendéghálókban dugott el valamit.
Mónikától nagy marhaság volt kidobni a pénzt az ablakon, nyugodtan mondhatta volna, hogy egy üzletet akart nyélbeütni, ahhoz kell a készpénz. Mennyi pénz lehetett az? Szerintem több millió. Hogy fogja ezt visszafizetni?
5/10
Lambada 2019 febr. 16. - 11:56:44 5/10 Előzmény janderka
(481/18029)
A hajszín nem téma. Stefi festheti is a haját, senki nem mondta, hogy ez a szőke az eredeti hajszíne. (Nem is néz ki természetes szőkének.) Bár az is igaz, hogy bőrszínéhez, alkatához világos hajszín illik, nehéz őt elképzelni olyan sötét hajjal, amilyen Katának van.
4/10
napraforgó 2019 febr. 16. - 11:53:05 4/10 Előzmény Rojita
(480/18029)
Értem, még talán el is lehetne fogadni.
De Koltai Róbertnek, a nagyapának még most is sűrű haja van. Valaha szőkés, világosbarna haja volt, most már inkább őszes. Még tán el is hinném, hogy Tibi fia a szőkés haját örökölte (habár a maradványokból én arra tippelnék, hogy Lengyel Ferencnek sötétes, talán barna haja volt valaha.
De akkor honnan a Kristóf fekete haja? Az ő anyukája meg fekete volt, igaz? Na és a kékszemű, szőke Mónikáé? Jó, az ő hajszíne lehet a fodrász műve is. És a mintegy két fejnyi magasságbeli különbség a két fiú között?
Kálmán bácsi először egy szőke, magas asszonyt vett el. Aztán meg egy alacsony, feketét.... Hacsak így nem. De fura, hogy soha nem emlegetik az anyát, anyákat, akárhová is tűntek időközben.
1/10
janderka 2019 febr. 16. - 11:45:47 1/10 Előzmény Rojita
(479/18029)
Ez a szőke szál billeg. Lengyel Ferenc soha nem volt szőke. A kopasz fején megmaradt haj is sötét.
7/10
Rojita 2019 febr. 16. - 11:36:35 7/10 Előzmény napraforgó
(478/18029)
A rendőrök házkutatása furcsa volt. 2-3 perc alatt végeztek egy szobával. Meg kellene újból néznem a jelenetet, de úgy rémlik, csak körbenéztek minden helyiségben. Semmi szekrénynyitogatás, fiókhúzogatás, bőröndök kinyitása. Aztán azt sem hiszem el, hogy ilyenkor a lakót előre engedik, hogy csináljon rendet, rámolja el, amit nem akar, hogy idegenek lássanak. Vagy a lakót egy rendőr kíséretében engednének csak pakolászni. Végül is ilyenkor minden és mindenki gyanús.
7/10
Rojita 2019 febr. 16. - 11:23:25 7/10 Előzmény napraforgó
(477/18029)
A színészek válogatásához szólva Csankó Zsuzsa sötét szemű, sötét hajú, - így Valinak simán lehet fekete szemű - hajú lánya. Lengyel Ferenc / Tibinek, - úgy emlékszem világos a szeme, a hajdani haja pedig szőke és göndör volt, ahogy többször hangsúlyozták. Tehát, Stefi, a másik gyerek pedig, az apjára hasonlít. Szerintem, a rendező gondolt a genetikára.

A "Szappanos - gyerekek" pedig, tényleg nem hasonlítanak egymásra, de nem is tudunk semmit a mamájukról. Egy asszony volt, vagy kettő, három?
Koltai / Kálmán szeme barna, így - ha egy feleséget feltételezünk csak, egy világos szemű, szőke asszonyt lehet képzelnünk a gyerekek anyjának. Akkor kijön a genetika.
4/10
napraforgó 2019 febr. 16. - 11:03:08 4/10
(476/18029)
Nagyon csinos az a kisbusz, ami Ökörapátiból viszi az utasokat Kárásziba.
Ökörapátiról meg azt mondták, hogy 140 km-re van Budapesttől a Dunántúlon. Korábban másfél órányi utat mondtak, ez csak autópályán lehetséges. Azért jó lenne tudni, mégis hová gondolták elhelyezni a térképen ezt a képzeletbeli falut.
7/10
Rojita 2019 febr. 16. - 11:02:54 7/10
(475/18029)
Szlávennek megint volt egy jó humoros jelenete. Amikor kettesben maradtak Zsókával a postán, ügyesen megzsarolta főnöknőjét a hallott kocsmai ellenőrnő -történettel. Amikor Zsóka próbálta hárítani, hogy vmit rosszul hallott, Szláven büszkén mutatott nem mindennapi füleire, hogy "Ezekkel?" Majd felkapott egy kalapot és a Keresztapát utánozta hangban is.
A zsarolás pedig nem egy pénzösszeg, vagy vmi nagy érték volt, hanem előléptetés. Hogy kézbesítőből, "kiemelt kézbesítő" lehessen. Ami így hallás alapján, ugyanazt a munkát jelentheti.
1/10
janderka 2019 febr. 16. - 09:03:18 1/10
(474/18029)
A "hogy jutottak haza busszal" kérdésnél nekem furább volt, hogy infarktus után pár órával hogy engednek el bárkit is a kórházból? És utána hogy tud a delikvens nyugodtan ücsörögni a családi nappaliban? Ez még akkor is abszurd, ha full enyhe lefolyású volt is a roham.
4/10
napraforgó 2019 febr. 16. - 04:59:59 4/10
(473/18029)
Én még mindig csodálkozom, hogy Tibit nem kisérte senki a mentőben, sőt, igazából a mentő után sem ment egy autóa családtagokkal. Kata és Robi akkor szánják el magukat, amikor Kristóf megtudván, hogy mi történt rohanvást megjelenik. Akkor hármasban bemennek Robi autójával. tibi rögtön haza is akar menni, de összeesik a folyosón, így visszaviszik az ágyba.
Eközben Vali csak azzal foglalkozik, hogy mit csinált Tibi Anikóval a raktárban. Szláven jó fej, csitítani akarja Vali nagy gyűlöletét a "cafka" Anikó ellen és bekíséri Valit a kórházba.
Stefit megrázta a hír, sírva rohan be az erdőbe. Ott aztán felhívja Lalit, erkölcsi támogatás kell neki. A fiú rögtön megy, és Stefiből kibukik a történet, az ő egész élete hazugság. Lali megnyugtatja, ő ugyanaz a lány, mint eddig, és hál'istennek a szülei nem haltak meg. Mire visszakíséri Stefit Anikóhoz, a lány már meg is nyugodott.
Anikó Sándort is be akarja avatni a dologba, ezért kiteszi Mihályt a kocsmából. Sándor igazi féltékeny marha, rögtön azt hiszi, hogy Anikó megcsalta őt Tibivel, vagy legalábbis a férfi rámozdult. Anikó elmondja, hogy Stefi a lánya, későn vette észre a terhességét, már nem lehetett elvetetni.Ezért elköltöztek Szegedre és már úgy jöttek vissza, hogy Stefi a kishúga. A szülei meg Stefi 3 éves korában meghaltak az autóbalesetben, így gyakorlatilag ő nevelte föl a lányát. Sándor a valódi eseményekkel viszont nem tud mit kezdeni, megsértődik és otthagyja Anikót egyedül.
Eközben Mónika elmegy Joli nénihez, illetve a fiához és megpróbálja megmagyarázni, miért is bízta őt annak idején az apjára és Jolira. Célozgat valamire, többször is elmondja, hogy akkoriban nem volt képes gyereket nevelni, de Tamás nem is figyel rá, csak vádaskodik. Vajon mi oka volt Mónikának erre a lépésre? Miért nem volt képes, miért nem volt alkalmas az anyai feladatok ellátására? Az, hogy nagyon fiatal lehetett, az érthető. Férjnél volt? Vagy lányfejjel szült? Netán drogos volt és évekig tartott, amíg kimászott belőle? Börtönbe került? Valahogy nem áll össze a kép.
Tamás meg indokolatlanul ostorozza, hisz állati jó dolga lehetett a nagyapjával és a majdnem nagyanyjával. Joli néni biztos kényeztette, leste minden kívánságát. És Tamás nem is emlékszik élete első 3 évére, úgyhogy érthetetlen a kirohanása az anyja ellen.
Mónika ezután megmutatja Tibi útlevelét Tominak, hogy ezt Attila széfjében találta és találgatják, hogy mire akarta ezt attila felhasználni. arra jutnak, hogy Attila tán megbuherálta, kicserélte volna a fényképet és felvette volna Tibi örökségét.
A két öreglány, akikre Kristóf ráhagyta a boltot, totál átrendezte az üzletet amíg odavolt.
Kata nem tud mit kezdeni Robival, nincs szíve elküldeni, így Robi marad pár napot.
Tibi a kórházban bevallja Valinak az igazat, az Anikóval való liesonja maradandó emléket hagyott. És ez az eset az örökséget is érinti. Tibi rögtön öltözik, hazamegy Valival. (Mondjuk ez is fura, busszal ment volna haza? Mert Vali és Szláven valószínúleg nem kocsival jött. Valit még nem láttam vezetni és Szlávenről sem tudjuk, hogy tud-e vezetni. Na és Kárásziban van-e taxi, ami haza is vinné őket?
Rendőrök jönnek Ökörapátiba, házkutatást tartanak a panzióban. Mónika engedélyt kér, hogy a női dolgait elpakolja, és úgy dönt, hogy egy nylonzacskóban kidobja a pénzt az ablakon (ezt mondjuk nem értem, elég lett volna, ha a zsebébe teszi, személyi motozást nem tartottak).
A pénzt viszont Lujzi és a barátnője találják meg, miközben a buszra várnak, vajon mihez kezdenek vele?
Lali hazakíséri Stefit, Anikó boldog, össze-vissza öleli, csókolja a lányát. Stefi sem haragszik már rá és elmondja, hogy összejött Lalival, Anikó ennek is örül. Úgy tűnik Dani végleg a múlté.
Tibi összehívja a családot, az összes örököst, és elmondja nekik, mi újság. Stefi a 6. örökös, így kevesebb lóvé jut egy főre. Kata rosszul viseli, hogy "született" egy kishúga, elszalad. Mónika viszont dúl-fúl, a bátyja el..szott százmilliót. Tominak szinte tetszik, hogy a nagybátyja ilyen tökös legény volt hajdanán.
(Amúgy, ha Anikó a nagyfater lánya lenne, ahogy Tomi feltételezi, úgy 7 örökös lenne, hisz Stefi nagykorú unoka lenne és saját jogon is örökölne.)
---------
Röhejes, hogy Mónika, Tamás kabátban ülnek a kanapén, Kata meg egy lukas vállú topban flangál közöttük.
Meg az is, hogy a magas Tibinek anno nagy szőke, göndör haja volt, most tök kopasz, az alacsony öccsének meg nagy fekete haja van.
Kata is fekete, a húga szőke, valahogy ez genetikailag nem jön össze.
Azt hiszem a színész válogatásnál azért jobban figyelhettek volna ara, hogy a rokonok némileg hasonlítsanak is egymásra.
Magdi 2019 febr. 16. - 04:42:19 Előzmény Pünkösdi Kató
(472/18029)
"Tényleg olyan földig romboló, hogy Tamást az anyja lepasszolta? " - igen. És ahogy most elhangzott, 3 év múlva egyszercsak jött, és elvitte. Azóta nem is látta a nagypapája és Jolika néni. Ez nekik egy igazi nagy tragédia volt, gondoljatok bele, még egy állathoz is mennyire ragaszkodunk, hát akkor egy kisgyerekhez? Mónika úgy vitte el egyik napról a másikra, hogy nem tudott róla semmit, még a játékait is hátra hagyta! Szívtelen ez a nő, érzéketlen.
1/10
janderka 2019 febr. 16. - 00:43:24 1/10
(471/18029)
De ez a lovászfiú nagyon nem vette a lapot hogy elefánt volt köztük. Meg mit akart mondani Stefi róla? Hogy összejöttek? De hát nem is...
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 15. - 22:31:04 8/10 Előzmény Lambada
(470/18029)
Én is kedvelem Anikót, meg is értem, vagyis a szüleit is, hiszen szerintem Anikó feje felett döntötték el a sorsukat. Viszont azért volt pár boldog mosoly az arcán, hogy mindjárt Stefi nyakába borul. Boruljon, a köv. részben. Azért az tetszett, amikor egymás nyakába borultak és mondhatta végre, hogy "lányom". De furcsa lehet nekik.