5/10
Lambada 2019 febr. 15. - 22:20:31 5/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(469/18029)
Igen, Zsóka valódi furkapiszka.
Tény, hogy Stefi nem sokáig fújt Anikóra, de hát nem is érdemelte volna meg. Megtudtuk, hogy 3 éves volt, amikor árván maradt, azóta a "nővére" nevelte, rajta kívül lényegében senkije sincs.
Anikót nagyon kedvelem már első megjelenése óta, most is nagyon jól játszotta a szerepét.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 15. - 21:27:35 8/10
(468/18029)
Szerintem Anikó gyűlöletébe Zsóka keze van/lesz benne.
5/10
Lambada 2019 febr. 15. - 21:20:41 5/10
(467/18029)
Ez a rész is jó volt! Jó poén, hogy az egyik öreglány találta meg az ablakon kidobott szajrét. Mónika rendesen megkapta a magáét a fiától, kezdtem megsajnálni. De hogy a Jolika néni nevű boszorkány - ki nem állhatom első megjelenése óta! - is lehordja őt a fia előtt, az már túlzás. Valiból azért nem néztem ki, hogy ilyen gyűlöletet érezzen Anikó iránt, amikor a férjének megbocsájtott. Elvégre a Tibinek nagyobb a felelőssége a régi kapcsolatban, mint Anikónak, hiszen ő volt házas a kapcsolatuk idején, örök hűséget fogadott Valinak, amit nem tartott meg. Anikó viszont független volt. Nem szeretem, amikor ilyenkor a nőt hibáztatják
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 15. - 20:56:18 8/10
(466/18029)
Azért nem bántam volna, ha Stefi egy napot fúj Anikóra.
Mekkora poén volt - többek között - Mónika, Margiték, Tamás barackja! :))
Tényleg olyan földig romboló, hogy Tamást az anyja lepasszolta? Úgy értem, mivel eléggé városi srácnak nőtt fel, ezért neki most tragédia, hogy 3 évig nemcsak a pelust használta, hanem a kerti budit? Lehet, lelkileg benne maradt, hgoy 3 évig nem az anyja nevelte és ezt tudat alatt nem tudta megbocsátani, azért ilyen ellenszenves az anyjával.
Sándort nem értem, régen volt már Anikó afférja Tibivel, nagyon fiatal volt még, mit tehetett volna? Ok, hazudott rendesen, éveken keresztül, de ne Sándor verje már el a port Anikón. Arra ott van Stefi, Sándor nyelje le a múltat, aztán ha még szereti Anikót, akkor fátylat rá.
De amit Zsókától fog kapni, szerintem legalább annyit, mint Mónikát. Lehet, még Zsókát kell majd leszednie Valinak Anikóról. Szerintem akkor sípolnak majd rendesen...
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 15. - 19:14:54 8/10 Előzmény napraforgó
(465/18029)
Én annyira nem tiprom Pannát a sárga földbe, hiszen éveken keresztül egy szenvedélybeteggel élni, sőt, most már albérletben, bagóér elherdálva az örökségét, szóval nem lehet könnyű. És igen, nem is csodálom, hogy Zoli levette a lábáról, hogy még ő is elhiszi ezt a házassági szerződést, hogy kell ez nekik. Szerintem Zoli mellett még törvénytelenségbe is belemenne Panna vagy legalábbis olyanba, hogy vmilyen módon megrövidítik Kristófot, vmiből. Szóval, Zoli találna vmit, amivel még lejjebb kerülne Kristóf.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 15. - 19:11:33 8/10 Előzmény Nakahara
(464/18029)
Rojita két hsz-sal lejjebb említette a telefonhívást.
Én attól tartottam, hogy Anikó megöleli Stefit vagy legalábbis kísérletet tesz rá. De végül ez elmaradt. Stefi olyan kis vidám volt, olyan bűbájos:) volt Tibivel kapcsolatban, annyira nem hitte el, hogy Anikó miről beszélt. Olyan testvériesen nem hitte el neki Anikó beszédét. Én is visszanéztem párszor, meg is tartottam ezt a részt, még párszor bele fogok nézni. Nem tudom, hogy lehet feldolgozni egy ilyen hírt, nehéz lesz Stefinek.
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 15:13:53 4/10
(463/18029)
Vali sokat tűr a tahó Tibitől. Megtudta a hűtlenségét is, ami 22 éve történt, meg is bántódott, el is hagyta a férjét, kb. másfél napra. Csak egy éjszaka nem aludt otthon, fölment Pestre, a régi lakásába. Aztán Zsókával vásárolgatni mentek, gyógyítani a megsebzett szívét és mire hazaértek, szét volt szedve a lakás. Tibi meg össze-vissza hazudozott a rendőröknek, amit Zsóka nem igazolt, így Tibi elérte, hogy gyanúsított lett a saját lakásába való betörésben....
Azt nem értem, hogy Tibi miért nyavajgott napokig az útlevele miatt, miért nem jelentette be azonnal a rendőrségen? Mivel a lakásukból nemigen tűnt el más, így lehet feltételezni, hogy pont az útlevélre mentek a betörők. Mindegy, hogy a rendőrök mit tudnak kezdeni ezzel az infóval, de biztos többet, mint egy kocsmárosnő.
Amúgy jó volt Tibi megérzése, hogy az ellenségük velük jött Ökörapátiba, pontosabban már ott is volt, követte őket.
Kíváncsi vagyok, Mónika mit kezd a széfből kivett dolgokkal. A pénzre ráfoghatja, hogy az övé, a bátyja útlevelére, hogy a bátyja bízta rá, de mit csinál a droggal? Azt le kéne húzni a WC-n, mert ha megtalálják, akkor Attilát senki nem húzza ki abból, hogy ő egy nepper. Mert a kocsijába még a tudta nélkül is berakhatták a drogot - habár az ujjlenyomatok azért árulkodóak. Vajon ki tud mászni a kulimászból?
4/10
luci87 2019 febr. 15. - 14:47:22 4/10
(462/18029)
Az a gyanum,hogy bar Vali szereti a ferjet,probalt segiteni neki,kozben odebb zavarta Anikot,rendesen sokkot kapott..
.Kiderult szamara ,h evekkel ezelott megcsaltak..Miota itt laknak,Tibi pont oda jar kocsmaba,ahol a no dolgozik
Most utanuk ment,es lehet hogy latta oket a raktarban.Azt hitte legyott lesz,de Tibi osszeesett....
Maskepp reagal,lehet,ha nem ebben a szituacioban tortenik...hanem meg azelott,h megtudta az affert....
Most haragszik Tibire,es Anikora is.
Ha meg megtudja a gyerek dolgot,teljesen ki is fordulhat magabol,es amugy jolelku,rendes ,kedves asszonybol harpia valik...
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 14:23:47 4/10 Előzmény janderka
(461/18029)
azt még el tudom képzelni, hogy menet közben olyan beavatkozást kellett végezni a betegen, hogy egy sápítozó kísérő csak zavart okozott volna és ezért tanácsolták nekik a mentő követését.
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 14:22:10 4/10 Előzmény janderka
(460/18029)
Nem tilos követni a mentőt. De ott is nem biztos, hogy a mentőorvos, vagy a mentőtiszt tanácsolta el a családot, lehet, hogy ők maguk döntöttek így.
1/10
janderka 2019 febr. 15. - 14:15:27 1/10
(459/18029)
Nekem pont volt egy családi tapasztalatom infartusos szállításnál. Ott a mentő után ment a család.
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 13:56:16 4/10 Előzmény luci87
(458/18029)
Oké, Vali be akart ülni, de nem engedték. Na innentől Kata kocsijába kellett volna beülnie, de azonnal és nem elmenni Zsókához trafikálni Anikóról. És Kata is miért húzta az időt mindennel? Kristóf is csak a pletykahíradóból tudta meg, mi történt a bátyjával, cukorbaj, gutaütés és még ki tudja mi, mert egyiküknek sem jutott eszükbe egy telefont megereszteni - a mobiltelefonok világában....

Kata meg Robi... Katának nyilván nem most kellene elmondania Robinak a fura betegségét, mert azzal nem ma fog meghalni. De az apja meg lehet. Azért egy szívinfarktus nem játék, nem mindig tudnak megmenteni mindenkit.
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 13:49:05 4/10 Előzmény janderka
(457/18029)
Hát én erről még nem hallottam, csak filmekben láttam, és ott mindig engedték, hogy egy, néha két hozzátartozó is beüljön a mentőbe a beteg kisérőjeként.
Szerintem ez indokolt is, mert a kórházba érkezéskor rengeteg papírt, nyomtatványt kell kitölteni, rengeteg kérdésre kell választ adni és egy eszméletlen, vagy épp csak félig magánál lévő beteg erre nem képes.
2015-ben anyámat combnyaktöréssel vitték kórházba és a mentőben bizony én is ott ültem. Senki nem mondta, hogy nem lehet, sőt örültek neki, mert ők csak letették a beteget a kórházban,aláírattak valami papírt (meghozták a "csomagot"), onnantól mindent nekem kellett intézni.
1/10
janderka 2019 febr. 15. - 10:00:00 1/10 Előzmény luci87
(456/18029)
Mentőben nem mehet utas. De mögötte kocsival igen.
4/10
luci87 2019 febr. 15. - 09:11:11 4/10 Előzmény napraforgó
(455/18029)
Bocsi,de Valit megvedenem.
Be akart ulni a mentobe,hogy menjen,de azt mondtak,nem mehet,akut esetben kisero...

Kata meg utana akart menni rogton,de emiatt o sem ment,cssk kicsit kesobb
4/10
luci87 2019 febr. 15. - 07:32:57 4/10 Előzmény napraforgó
(454/18029)
Ebben bizom en is.Ahhoz kepest ,hogy foszereplo, joforman csak az elso reszben szerepelelt..Viszont ha tulelte azt a nagy balesetet,kesz csoda....minimum egy koma pad honapig,sulyos serulesekkel..
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 04:29:05 4/10
(453/18029)
Tibiből, az állandóan keménykedő, macsóskodó Tibiből és nem néztem ki a szívrohamot, sokkal inkább az értetlenkedést, a hőbörgést, a hitetlenkedést, a tagadást, az ordibálást. Azt, hogy lebénult, szóhoz sem jutott, levegőért kapkodott, azt valahogy nem.
Én is baromira furcsállottam, hogy a mentővel egy családtag sem kísérte, én azt hittem, hogy majd Vali vele megy, Kata meg követi autón, akár Kristóffal, akár Robival. De Valinak is fontosabb, hogy Zsókával trafikáljon és most sem a férje életveszélyes állapota foglalkoztatja, hanem az, hogy Zsóka ismerőse, az ellenőr miért nem nyírta ki Anikót teljesen. Na és mit csinált Tibi és Anikó teljesen felöltözve a raktárban?
És az is nagyon fura, hogy a családtagok, Vali és Kata nem értesítették a testvéreket sem Tibi rohamáról, sem Mónikát, sem Kristófot. Miért idegenektől kellett megtudniuk a bátyjuk betegségét????
Panna nagyot zuhant a szememben, nem azért, mert jó félév különélés után talált egy sármos fickót, aki levette a lábáról, hanem azért, mert előző nap elküldte a férjét a sunyiba, köztük mindennek vége, ne is keresse, akadjon le róluk, stb. stb, ma meg már negédeskedik és meg akarja látogatni őt a házassági szerződéssel.
Kristófnak két esélye van, vagy higgadtan elveszi a szerződés tervezetet Pannától, hogy majd ő is megnézeti az ügyvédjével, vagy kapásból elzavarja a nőt a szerződésével együtt.

Sajnos a végrendelet nem szólt olyan esetekről, amikor az örökösjelölt önhibáján kívül van távol 12 órán túl, mint pl. egy ilyen eset, hogy kórházba kerül, betegség, vagy műtét, valami egyéb ok, szív-, vagy agyi katasztrófa, síma baleset, kéz-, vagy lábtörés, medencetörés, stb, stb. Ezer ok lehet, ami miatt benntartják.
És le is tartóztathatják akármelyiküket is, mondjuk ártatlanul. De hónapokba telhet, míg ez hitelt érdemlően kiderül. Akkor indokolatlanul voltak elzárva, miért essenek ki az öröklésből?
Ami nem a saját döntésétől függ az embernek, nem kéne, hogy befolyásolja a döntést.
4/10
napraforgó 2019 febr. 15. - 04:06:25 4/10 Előzmény Rojita
(452/18029)
Én is arra gyanakszom, hogy Kálmán él, mert akkor miért Koltai Róbertet nevezték meg főszereplőnek???
Volt egy-két jelenete az első részben, elindult hazulról ünneplőben, megállította néhány ember, akikkel közölte, hogy Pestre megy. Aztán örvendezik az ügyvédnőnél, hogy mindent sikerült elintéznie. Végül kimegy az utcára, a buszpályaudvart keresi, eközben a hulló hóban elcsapja egy autó és repül egy kicsit.
Azóta csak kétszer láttuk, videón, amit a családjához intézett.
Na, szerintem ez nem főszerep, ezt akármilyen ismeretlen vidéki színész meg tudta volna csinálni.
De itt a nagyon ismert Koltai Róberttel reklámozták az egész sorozatot, úgyhogy én várok még tőle valamit, és nyilván nem egy újabb videó üzenetet.
1/10
Nakahara 2019 febr. 14. - 23:54:15 1/10
(451/18029)
Na, végre egy pörgős epizód! Eddig szinte alig történt valami, az is lassan, most meg hirtelen kapkodhatja a néző a fejét, olyan ütemben jöttek a fordulatok. Egyszerre minden beindult, idáig 10 részben sem volt ennyi dráma összesen, mint a maiban.
És végre a színészekről is kiderült, hogy tudnak ők, ha akarnak. Szinte mindegyikükön az látszott, hogy a dráma sokkal jobban megy nekik, mint a bugyuta-vicceskedő-műbalhézós szerep, amit eddig csináltak nagyrészt. Vali végre megmutatta, milyen amikor valóban kiborul, Zsókának is jobban áll ez a keménykedő-dirigáló-harcos szerep. Az utolsó jelenet Stefivel és Anikóval pedig a pont volt az i-re, én féltem, hogy a készítők el fogják cseszni ezt a vallomás dolgot kettejük között, de szerencsére igen jó lett! Szerintem jól volt felépítve és a két csajszi ügyesen megcsinálta, végre kifejező és érzelmes arcjátékkal, érzékenyen. Háromszor is visszanéztem :)
Végre alig volt üresjárat, nem kellett kényszeredett, értelmetlen párbeszédeket hallgatni hosszan, vontatottan, mint eddig sokszor. A vágást se cseszték el. Ezzel az epizóddal szintet lépett a sorozat, főleg a tömörségének köszönhetően; ha ezt tudnák tartani, akkor felpontoznám az eddig adott értékelésemet :) Mondjuk kicsit tartok tőle, hogy egyszerre túl sok puskaport ellőttek a készítők, és megint két hét langyos balgaság következik - de ne legyen igazam!

P.S.: Ha jól láttam, az ügyvédnő német telefonbeszélgetését meg sem említette itt senki. Vajon kit hívott? Talán Kálmán mégis él?! Egy ilyen jelenet eddig központi eleme lett volna az epizódnak, most meg szinte elsikkadt a történés-cunamiban :)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 14. - 23:12:53 8/10 Előzmény Rojita
(450/18029)
Nem tudhatjuk. De erős a gyanúm, gyanúnk? De majd kiderül. :)