5/10
Lambada 2019 febr. 12. - 14:56:40 5/10
(386/18026)
Minden kritika jogos, de hát nézzük úgy, mint gyerekek az esti mesét! Ott sem azt találgatjuk, hogy miből élnek Piroska szülei, és miért engedték el egyedül az erdőbe a nagymamához! Esti mesének minden képtelensége ellenére megfelel.
Az már nekem is eszembe jutott, hogy a tiltott zónában esetleg Kálmán bácsi húzza meg magát, aki valamilyen csoda folytán túlélte azt a szörnyű balesetet, amit az első részben láttunk. (A mesékben ilyesmi is előfordul.)
Anikó karakterét nagyon kedvelem, de az a bizalmaskodó, hosszadalmas előadás nem tetszett, amivel az ügyvédnőt beavatta Stefi születésének titkaiba. Ott nagyon kilógott a lóláb, hogy a régi kaland részletezése nem Marosinak, hanem nekünk szólt. Az ügyvédnek elég lett volna a tények közlése és a genetikai vizsgálati eredmények átadása.
Most várhatjuk azt, hogy hogyan fogadják majd az érintettek a meglepő bejelentést. (Arra tippelek, hogy a várható pénz ellenére Stefi is dühös lesz, nem csak Vali.)
Dani karaktere egyre ellenszenvesebb, Stefi örülhet, hogy megszabadult tőle.
Mónika flörtölését Attila fiával nehezen veszi be a gyomrom.
Eleinte nagyon sajnáltam Pannát, de most már Kristófot sajnálom, leglegjobban pedig a kislányt. Az apja szenvedélybeteg, az anyja szajha. (Pénzért az első útjába kerülő férfivel....)
Diát én is hiányolom, remélem, nem írták ki a sorozatból! Elvégre Robi is kimaradt jó pár epizódból. Kérjük vissza Diácskát, akár végzett gimnáziumot, akár nem! :)
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 14:06:15 4/10 Előzmény janderka
(385/18026)
Mónika többször szóvá tette már, hogy nem kapta meg a jutalékát, most azzal próbálkozik, hogy Attila a lakás bérbeadásából törlessze azt neki.
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 14:04:26 4/10 Előzmény janderka
(384/18026)
Kristóf azt kérte Attilától, hogy vegye vissza a boltba, de dupla gázsiért. Pont ezekkel a szavakkal fogalmazott, tehát szó sem volt minimálbérről.
Attila nagyon sáros lehet valamiben, ha még aznap kifizette a 750 ezret. de utána csak elment és találkozott az egyik kopasz verőlegénnyel...
Vali miért nem nyit egy cukrászdát Ökörapátiban? Kooperálhatna a presszóval (vagy ahogy itt nevezik, kocsmával, esetleg a kisbolttal. Ő sütne minden nap egy-két félét és ezek a boltok eladnák.

Az tényleg jó kérdés, hogy miből is élnek. Mónika nem kapta meg a jutalékát Panna lakása után, Tibi nem taxizik, neki legfeljebb a többi taxi után lehet némi jövedelme, már ha övé az autóflotta és bérbe adta őket. Tamás ingyenélő, Katának meg legfeljebb a jövőben lesz némi jövedelme, ha bejön ez a gyógyítósdi.
Amúgy hiányzik a faluból az óvóda, óvónőkkel, iskola, egy-két tanítóval, nincs patika, sem egy vacak bankautomata. MInden valamirevaló faluban van templom, katolikus is, református is.
Jó lenne tudni, hogy hány lakosú falut találtak ki, mert egy alföldi 2-3 ezres lakosságú településen azért ezek az intézmények léteznek. egy 2-300-as dunántúli településen talán nincs meg minden, ott be kell járogatni valami járási központba.
És igen, hiányzik a lakosság (Lujza néni és a barátnője még nem lakosság), kóbor kutyák, macskák, stb. Van 1 db kecske, vagy 8 birka (bár ők most elbújtak), a 3 db ló, amivel pólópályát terveznek a fiúk, de úgy igazán nem sok minden emlékeztet egy igazi falura.
1/10
janderka 2019 febr. 12. - 13:49:24 1/10
(383/18026)
Na jó, Mónika néha ingatlanozik. Nemrég nyúlt le Attila vételárából 3 millát az öcsikéje (volt) nejének kecóeladása után. Na de a többiek?
1/10
janderka 2019 febr. 12. - 13:39:25 1/10
(382/18026)
Az is milyen hülyeség már hogy Kristóf lehúzza Attilát 750 ezer Ft fájdalomdíjra, mondván az szét akarta őt veretni, de utána azt követeli tőle, hogy vegye vissza gályázni a kisboltba minimálbérért. Kért volna inkább kétmilliót és meglett volna a pénze egész évre.
Különben is a Szappanos klán idelenn Ökörfaszomon miből él?
Vali cukrászdás keresete ugye kiesett. Tomika ingyenélő. Katának egyelőre csak kiadása volt az egészségházzal, nemhogy bevétele. Kristóf alkalmi senkiként vegetál (tényleg, otthon vajon miből élt?). Vagy a taxi bérbeadás akkora biznisz, hogy eltart egy kimplett családot? Ahhoz képest nem dolgozik vele egy percet se Tibi.
6/10
Yoshi-Hashi 2019 febr. 12. - 12:47:07 6/10
(381/18026)
Azért sokkal többet ki lehetne hozni a falusi létből, mint hogy mindenki ide-oda költözget, közben meg az egylet komikus párosa szerencsétlenkedik. Az első videoüzenetben kikötötte Koltai Róbert karaktere, hogy a gyerekeinek és unokáinak "életvitelszerűen" kell Ökörapátiban élniük. Azt hittem, erre jobban ráfókuszálnak a sorozatban, esetleg videoüzenetben további instrukciókat, feladatokat kapnak az örökösök: vegyenek részt egy disznótoron (megnézném ahogy pl. Mónikának odaadják a beleket, hogy tisztítsa meg őket kolbász- meg hurkatöltéshez :D ), gondozzák a kertet, az állatokat, szervezzenek falunapot...
Ehelyett irreális sztorik vannak a postán létesített turkálóról (nem kéne ehhez a felettes postai szerv engedélye? De.), egy hét alatt beüzemelt "egészségházról", meg kamu bombariadókról.
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 11:33:26 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(380/18026)
A főcím és a főcímdal nekem se nagyon tetszik. A szereplők neve ugyan ott van minden táblán - apró betűvel, egy-két pillanatra beforgatva, de ember legyen a talpán, aki ezt néhány méter távolságból el tudja olvasni. Én enm, csak a visszajátszásoknál, ha megállítom a képet. A főcímdal meg hülyeségeket beszél, "minden nap tücsökre kél" van egy ilyen sor. Én ugyan városi lány vagyok, de azt tudom, hogy a tücsök este, meg éjszaka muzsikál, tuti nem reggel, amikor a nép kél.

Azt, hogy Anikóból hogy lett nővér anya helyett, ezen már én is elmélkedtem. Valamilyen módon a szülei örökbe fogadhatták a lányát. Nem tudom, hogyan megy ez legális módon, úgy, hogy a születési anyakönyvében se Anikó neve szerepeljen, hanem a néha emlegetett Márta néni és Ede bácsi. Mert a születési anyakönyv sok helyen kell, személyi igazolvány kiváltásához, aztán meg mindenhol, minden igazolványhoz, minden hivatalos helyen igazolni kell az anyja nevét.
Ha ez a sorozat valamikor régebben és talán nem itt, hanem valami nagy pusztaságban játszódna, ahol közel, s távol nincs lakott település, város, még egy otthonszüléssel is meg lehetett volna oldani.
Anikó otthon megszül, aztán az anyja sajátjaként anyakönyvezteti a babát. De manapság ez már nemigen kivitelezhető, főleg egy faluban, ahol mindenki ismer mindenkit és mindenki tud mindent.
1/10
janderka 2019 febr. 12. - 10:44:53 1/10
(379/18026)
Nekem inkább az a fura - vagy hogy úgymondjam hiányérzetet okozó -, hogy bár valamelyest szórakoztatóan, de nagyon lassan telnek Ökörapátiban a napok. És ahhoz képest, hogy az örökség nagysága alapján ősellensége kéne legyen mindenki mindekinek - de legalábbis az Egylet tagjai Szappanoséknak - néhány fajsúlytalan ökörségeken kívül tulajdonképpen nem tesznek egymásnak keresztbe semmiben, hogy kiejtsék a másikat a "játékból". Vagy ha mégis (tiroli kamulevél, felesleges megveretés), az a történet folyásának szempontjából mind igen hamar lecseng, és hatástalan marad.
1/10
janderka 2019 febr. 12. - 10:09:35 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(378/18026)
Vázlatszinten volt róla szó, hogy Vargáék épp akkortájt egy évre eltüntek Szegedre, és onnan visszaérkezve már megvolt a kis Stefi. Gondolom ott Aniko saját nevén járt el a nőgyógyászati viszgálatokre, az anyja meg közben intézte hogy ők - a tényleges nagyszülők - lehessenek majd a gyerek törvényes szülei. Így a nevükre is irathatták, amikorra megszületett. Ökörapátiban meg már ezt a verziót adták be a helyieknek "hivatalosként" és a kis Stefi mint kisebbik Varga lány nőtt fel. Aztán rá pár évre meg is haltak szegény "szülők" egy autóbalesetben, így a titok a (részben) sírba szállt velük. (Már ha így volt.)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 12. - 09:55:44 8/10
(377/18026)
Ezt értem, láttam már én is ilyen filmet, de nem vígjátékban. Viszont az állam hogy "vette be", hogy Stefi anyja nem Varga Anikó, hanem Vargáné X Y? Szóval vhogy ezen a részen kissé el kellett volna gondolkodniuk a készítőknek.

Még vmi a készítők felé, nem bántam volna, ha a főcím normálisabb, mármint a szereplők civil neveit el lehetne olvasni. Ok, tudom, mert többeket ismerek színházból, de nem ez a gyakori. Meg lehetett volna ismerni a nevüket rendesen, nem a filmbeli nevüket kirakni egy alig felismerhetetlen rajzban... A zene is borzalmas...
1/10
janderka 2019 febr. 12. - 09:45:46 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(376/18026)
A "tiltott zónáról" nem tudni igazából semmit. A sorozat elején hangzott el egyszer az ügyvédnő szájából amikor Katáék eltévedtek a varázserdőben*.

*a faluban szélcsend és hó, az erdőben szélvihar és szárazság
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 09:15:50 4/10
(375/18026)
A dolgok onnantól relevánsak, hogy a történetben hitelt érdemlően kiderülnek, nem akkortól, hogy mi találgattunk és véletlenül ráhibáztunk.
Én nem tudtam volna elképzelni, hogy a Tibi a nála vagy 10-15 évvel idősebb nő, Anikó anyjával lép félre. Annak semmi értelme sem lett volna. Anikó anyja ráadásul férjnél volt, így a gyerek apja a törvény szerint automatikusan a férj. Ráadásul azt, hogy nem a férj az apa, a férj és az anya halála után sokkal nehezebb bizonyítani. És rendszerint nincs is sok értelme.
Olyan viszont sokszor előfordult már, hogy egy tinilány terhességét úgy leplezte a család, hogy az anyja színlelte a terhességet és "megszülte" a lánya gyermekét, mint a sajátját. Több ilyen film, sorozat is készült már.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 12. - 08:52:57 8/10
(374/18026)
Igazad van, tényleg voltak sztorik, de ezek mind olyanok, amiket már eddig is kikövetkeztettünk. Már egy ideje nekem is eszembe jutott, hogy Anikó középen áll az örökségben. Azért remélem Sándorral nem fognak összekapni, bár szerintem ez lehetetlen, hiszen elég sok pénz forog kockán. Ok, hogy Vali be fog gurulni, de nem tudhatták, hogy a kapcsolatból gyerek lett. Persze nem Anikót kell hibáztatni, a hibáztatás most már mindegy. Inkább Stefi az, akit meg fog viselni a helyzet, hiszen a nővére az anyja, az anyja a nagyanyja és kapott egy rakás rokont. Nem tetszik ez a szál, úgy értem egy vidám sorozatba nem kellett volna ilyen kusza történetet írni, ez már brazil szappanopera. Elég lett volna, ha az anyjuk lépett volna félre Tibivel.

Mi is az a tiltott zóna? Ezt most nem értem.
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 08:27:52 4/10
(373/18026)
És amit majdnem elfelejtettem: Szláven a postáról kijövet bebiciklizett az erdőbe - gondolom, hogy a "tiltott zónába", ezt kifigyelte a két bugris. Milyen postát vitt Szláven a tiltott zónába, na és kinek? Amikor van okos telefon, meg internet is.... A tiltott zónában élne Kálmán bá nagy titokban??? És ha Kálmán élne, vajon meg tudja-e őrizni az inkognitóját teljes egy évig???
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 07:48:36 4/10
(372/18026)
Anikó helyzete lesz nagyon ambivalens, egyleti tagként az egyletnek kellene drukkolnia az egyéves harcban, de mint Stefi anyja nyilván a lánya érdekeit kell néznie és képviselnie. Ha az összes többi Szappanos kiesne az örökségből, a lánya vihetne mindent!!!!
Kíváncsi vagyok Stefi kap-e karperecet és neki csak a hátralévő időre kellene az egy évet teljesítenie (hisz eddig is ott volt és csak néha és csak kicsit , rövid időre hagyta el Ökörapátit), avagy neki innentől kezdődik az egy év.
Stefit nyilván meg fogja rendíteni a hír, de őt talán megvígasztalja 102 millió reménye. De mi lesz Szappanos Tibivel, aki tudtán kívül apa lett, na és Vali mit szól mindehhez??? Mert Tibi régi botlását úgy tűnik többé-kevésbé megbocsátotta, de a következményekkel ő sem számolt!. Most szembesülnie kell a ténnyel, a férjének van még egy lánya! és Katát is meglepetésként fogja érni a kistestvér....
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 05:56:27 4/10
(371/18026)
Kristóf milyen határozottan nekiment Attilának, szinte elhittem, hogy tudja, mivel üzletel Attila. És hatásos volt a fenyegetés, mert Attila kifizette neki a 750.000-t. És utána elment találkozni az egyik kopasz maffiózóval, amit a két titkos összeesküvő szépen kifigyelt. De a hülyék csak vitatkoznak és meg sem próbálnak fotót készíteni a telefonjaikkal. mert még ha nem is készitett volna jó képet a telefon, azért a találkozás tényét lehetett volna vele rögzíteni, igazolni, na és a pasas világító kopasz feje is látszott volna, még ha az arca nem is lett volna felismerhető.
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 05:50:10 4/10
(370/18026)
Diára visszatérve, szerintem nem csak 8 általánost végzett, ma már alapkövetelmény egy középiskola. És miért ne járhatott volna be Dia is és Stefi is Kárásziba gimnáziumba, vagy akármilyen középiskolába, szakközépbe, stb. Azt mondták Kárászi csak 10 perc busszal, itt Pesten ennél jóval többet is utazik egy diák, aki középiskolába jár.
Én remélem, hogy őt még visszahozzák, vagy legalábbis megnyugtató módon írják ki a sorozatból, nem ilyen "eltűnt, mint szürke szamár a ködben" módon.
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 05:44:01 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(369/18026)
De bizony, haladtunk, és pedig sokat. Anikó fölment Marosi ügyvédnőhöz és hosszas előkészítés és sok köntörfalazás után elárulta neki, hogy Stefi az ő és Szappanos Tibi lánya. Sokat mesélt arról a nyárról, szappanos Tibi nagy hajáról, sármjáról (nehéz elhinnem). a kirándulásról, a sörözésről, ami oda vezetett, hogy Tibi anyává tette Anikót.
És megtudtuk, hogy Anikó a szigorú anyja ellenére, őt kijátszva korábban csak összejött valami Krisztián nevű kamasszal, de valami kis összeveszés miatt beleszeretett az akkor már 30 éves Szappanos Tibibe és vele is összejött.
Most már értem, hogy miért kellett a DNS teszt, hisz nem Tibi volt az egyetlen apajelölt.
Az ügyvédnő hajlik arra, hogy bár a végrendelet a többi nagykorú unokát név szerint említi, de Kálmásn valamennyi gyermekét és nagykorú unokáját részeltetni akarta, így Stefi mégis örökölhet és 102 millió forint eshet rá. Erről a tényről a többi örököst is értesíteni kell, de Anikó kis időt kér, hogy Stefit fölkészíthesse a bejelentésre.
4/10
napraforgó 2019 febr. 12. - 05:31:32 4/10
(368/18026)
Nem, nem, ezt félreérted, Zsóka egyáltalán nem hajt Sándorra.
Zsóka amolyan megmondóember, szeret véleményt alkotni és nyilvánítani, mindig megmondani a tutit. Szeret pletykálkodni is, jólértesültnek lenni. Sándorral kapcsolatban csak az lett volna az elvárása, hogy barátilag megkérdezze őket (de leginkább őt), hogy mit szólnának ahhoz, hogy ha ő, mint özvegyember udvarolni kezdene a facér Anikónak. Akkor ő mondhatta volna, hogy jól van Sándor, tedd azt, mégsem maradhatsz egyedül egész életedre. És akkor Sándor az ő jóváhagyásával járkálhatott volna Anikóhoz, Zsókának meg meglett volna az az elégtétele, hogy ő hozta őket össze. Egy darabig tán még a titkos légyottokhoz is asszisztált volna, na persze csak addig, amíg a titok ki nem bukik belőle, És akkor, persze titoktartás fogadtatása mellett boldog-boldogtalannak elsuttogta volna, hogy Sándor és Anikó egy pár. És pár perc alatt az egész falu tudta volna. Na ezt nem akarta Anikó, ezért nem avatták be Mihályt és Sándort, és ezt nehezményezte Zsóka. Hogy kizárták őt a döntésükből.
7/10
Rojita 2019 febr. 11. - 23:55:53 7/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(367/18026)
Sajnos, előfordulhat.