1/10
janderka 2019 ápr. 14. - 21:08:17 1/10 Előzmény Rojita
(2729/18029)
:)
7/10
Rojita 2019 ápr. 14. - 20:58:35 7/10 Előzmény janderka
(2728/18029)
A 2. mondattól végigvihogtam.

Remélem, egyszer kiadásban is olvashatjuk regényeidet.
1/10
janderka 2019 ápr. 14. - 20:53:35 1/10 Előzmény guess.who
(2727/18029)
Persze. Hát én is ezt a titkosügynöki marhaságot tartom totál alaptalannak. Nem Mamszi korábbi kirohanását. Az önmagában tök okés volt (van).
guess.who 2019 ápr. 14. - 20:47:18 Előzmény Rojita
(2726/18029)
(A DeLorean egy festetlen alumínium borítású autó, a Vissza a jövőbe trilógia ikonikus gépjárműve. :) )

Én neveztem óriásnak Szlávent egyébként, és ha esetleg visszanézed azt az epizódot, akkor ellenőrizheted: amikor Dia szobájában megöleli, úgy néz ki Dia a karjaiban, mint valami törpe méretű játékmackó. :)
guess.who 2019 ápr. 14. - 20:43:59 Előzmény janderka
(2725/18029)
Nem teljesen értelek: melyik verzió az utólag előrángatott magyarázkodás? Jolika verziója az volt, hogy Mauni lepasszolta 3 évre Tomit, sőt: mondta konkrétan azt is, hogy "nem volt felkészülve az anyaságra". Szerintem ez így kerek, én éppen ezt a titkosügynökös zagyvaságot tartom utólagos magyarázkodásnak, ami semmilyen szállal nem kapcsolódik az előzményekhez. Maunika is inkább tűnik pitiáner ingatlanos ügyeskedőnek (pl. Pannáék lakása), mint kiugrott titkosügynöknek –aki ugye elvileg kapott kiképzést stb.
1/10
janderka 2019 ápr. 14. - 20:41:43 1/10
(2724/18029)
Miután Tribuszerné Ditmár Klodina (alias Mamszi) megtudja Tomitól, hogy Máónika és Nándi fedőnevű beosztottjait immár nem fedi tovább az illegalitás jótékony homálya, úgy dönt, ő is leszámol a maga köré épített "vajákos asszony" álságos mítoszval, és az új polgármester által gründolt falunapon nagy cselekedetre szánja el magát.
Maga mellé veszi eltitkolt első házasságából született Szláven fedőnevű, négy egyetemet végzett (köztük a Lomonoszovot és a Yalet-t egy időben teljesítő), hat nyelven zenélő Szabolcs fiát és a szerb romlottlecsó kereskedelemben megedződött kopasz barátaik segítségével előhozza az ökörapáti nagyerődben eddig rejtegett napelemes almaszaporító készülékét, melynek beüzemelésére hosszú évek óta majd' hiába várt.
A hosszú számsorból álló engedélyező kódot azonban nagy kapkodásában elfelejti magával hozni, ezért az elhamarkodottan beizzított szerkezet önmegsemmisítő üzemmódra kapcsol. A falunak és szomszédos településeinek - mitőbb a megyének és magának az országrésznek - összesen 29 és fél másodperce marad a teljes evakuálásra, ha nem akarja, hogy háztetőcsúcsig érő almaszószheggyé változtassa őket a robbanás.
Mivel ez a feladat számukra totális mission impossiblének tűnik, riasztják hát a katasztrófavédők istenét - az épp a hátsó budiban playboyt lapozgató Palágyi mindentmegúsznivágyó Sándort. A férfi azonban nem akar előbújni biztonságot adó meleg akoljából, inkább alufóliacsákót húzva fejébe, eszperantó nyelvű fohászkodásba fog.
A furcsa eredetű kántálást meghallva, Arhúr, a közeli üvegházban diót gyomláló manchesteri vedégmunkás feldúltan rohan ki négyemeletes fóliasátrából és jellegzetesen daloló hanghordozásával közli a falu összesereglett népével, hogy 1972-es letelepedése óta ugyan sok érdekes figurával összeboronálta már őt a balsors, de ennyi hülyét egy rakáson még sohasem látott.
E furcsa dátum hallatán Tribuszerné Ditmár Klodinára (alias Mamszira) rátör a mindent elsöprő felsimerés: ez a számsor nem lehet más, mint a végső visszaszámlásásba kezdett almaszaporító berendezés biztonsági kódjának köbgyöke. Remegő kézzel bepettyenti hát a varázslatos számot, és a készülék hatalmas füstfelhő kieresztésének közepette súlyosan hosszú kattogások után 00:00.01 századmásodpercnél leáll.

Az falusiak hangos ovációjának hangjaira begördülő Marosi ügyvédnő fanyar mosolyal szájszegletében száll ki kábelkötegelővel rögzített ál-rendszámú Mercedeséből, és az anyósülés magasság állító karmatyújára hanyagul rágógumit tapasztó Fazekakas doktor kikászálódásával egyidőben ünnepélyes mozdulatok közepette leereszti a képkivágás szélén megjelenő vörös bársonykelme bugyipertlivel rögzített zárófüggönyét.

(TAPS)
1/10
Nakahara 2019 ápr. 14. - 19:59:31 1/10 Előzmény Rojita
(2723/18029)
DeLorean :) Az az i nem kell bele...
7/10
Rojita 2019 ápr. 14. - 19:48:08 7/10
(2722/18029)
Ja, vki korábban óriásnak nevezte Diácska mellett.
= 193 cm.
7/10
Rojita 2019 ápr. 14. - 19:41:56 7/10
(2721/18029)
Ez a DeLoriean repcsi?

Tetszett MG-nak a reggeli interjúban mondott emléke. Amikor elolvasta az induló forgatókönyvet, az összes szereplő közül a megkapott karakter tetszett Neki a legjobban.
Meg az, h már mindenki Szlávennek hívja, - még a családja is.
7/10
Rojita 2019 ápr. 14. - 19:36:41 7/10 Előzmény janderka
(2720/18029)
Ezzel okoztak a készítők teljes meglepetést. Erre senki se számított.

Ha azt mondják, h narkózott, - akkor mondhattuk volna, h na mi megmondtuk. Úgy jobb lett volna? Elmaradt volna a váratlan fordulat.
1/10
janderka 2019 ápr. 14. - 19:14:54 1/10 Előzmény guess.who
(2719/18029)
Számomra egyformán vérlázító minden olyan utólag előrángatott magyarázgatás, ami egész egyszerűen nem következhet azokból dolgokból (gesztuskok, mondatok, cselekedetek) amiket az eddigi részekben megmutattak nekünk. Egyedül Szlávenről derülhet ki valami helyi sunyiság, mert őt korábban többször mutatták titokzatosan elkerekezni az ökörapáti nagyerőbe. De ez sem lehet kapcsolatos a max-max-max 2001-ben véget ért ex-jugós háború ex-katonáskodásával, mert akkor nem csak erdőbe, de a múltba is el kellett volna tudnia tekerni. Hacsak nem állt az susnyásban egy pöfögő motorú DeLoriean.
7/10
Rojita 2019 ápr. 14. - 19:14:14 7/10 Előzmény amira_daa
(2718/18029)
Mindannyian arra gondoltunk, h Mónika éretlen kiscsajszi volt a terhessége alatt, ivott, cigizett, füvezett, ahogy sokan mások. Aztán, ahogy megismertük, nem tűnt egy szabályokat tisztelő nőnek, ahogy az ember egy fegyveres testülethez tartozó vkit gondol.
Ezért volt dupla meglepetés a múltja kiteregetése. Ezt már nem lehet semmiféle csavarral überolni. Ez így volt abszolút hihetetlen leleplezés. Ebbe teljesen felesleges mást belemagyarázni (rúdtáncot és nemi erőszakot,...) Ez így volt csúcsmese. Minden egyéb utólagos belemagyarázás csak rontana a kialakított képen.

Vannak egyéb félbehagyott szálak. Azokon fantáziálj!
guess.who 2019 ápr. 14. - 19:10:04 Előzmény napraforgó
(2717/18029)
Viszont Jolika eléggé utálja Maunit, vagy legalábbis nem szereti túlzottan, ennek meg azért valószínűleg komoly oka van.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 14. - 18:47:31 4/10 Előzmény amira_daa
(2716/18029)
Nándi nem tagadta, hogy Tamás az ő fia.
És Mónika is azt mondta Nándi szövegére -a fiad épp itt van nálam, - hogy a fiama te fiad is.
---------
Szerintem nem kell annyit kombinálni. Vannak dolgok, amiket csak úgy el kell fogadni, ahogy mondják. Én inkább csak az ellentmondásokba szoktam belekötni, a tényekbe, meg a tényszerű kijelentésekbe nemigen.

Pont eléggé örülök, hogy már annyi kívánságomat teljesítették.
Pl. vannak állatok a faluban,
Tibi foglalkozott a kecskével - igaz én nem a falkavezéri idomításra gondoltam, hanem az etetésre, itatásra. A fejést nem muszáj mutatni, de beszélhetnek róla (Pl. megyek megfejem a kecskét)
Aztán a lovászok lovagolnak néha.
Remélem a kiskert művelés is szóba kerül nemsokára.

Egyszóval nekem Mónika előélete úgy jó, ahogy elhangzott, nem akarok mögé látni semmi mást.

Amúgy szerintem Jolika tudja, hogy mi volt, hogy volt, mert már többször mondta olyan jelentőségteljesen: Mond el neki az igazat. Meg el kéne már mondanod az igazat.
Hát ezt tuti nem egy bulizós ifjúkorra mondta olyan boszorkányos hangon.
1/10
Nakahara 2019 ápr. 14. - 18:43:08 1/10 Előzmény amira_daa
(2715/18029)
Gondolom minden szereplő direkt olyan, amilyen. De attól még idegesítőek :)
amira_daa 2019 ápr. 14. - 18:26:25 Előzmény guess.who
(2714/18029)
Misi Sanyi a két bénaság direkt ilyenek. ilyenek is maradnak , amugy hiszem ha látom hogy Sanyi megmenti a falut :D
amira_daa 2019 ápr. 14. - 18:25:08 Előzmény guess.who
(2713/18029)
Jolika attól hogy öreg néni és falun én nem teljesen hülye. Teljesen más volt a rendszer azokban az időkban és máshogy voltak a dolgok. Biztosnak tartom hogy összerakta a képet hogy belekeveredett valamibe és ezért alakultak ugy a dolgok. Nyilván nem volt még felkészülve az anyaságra, miközben olyan dolgoakt csinál ami veszélyes lehet. Simán becsuszhatott a gyerek simán lehetett hogy prostituált volt és nem tudott védekezni és becsuszott vagy rudtáncolnia kellett vagy bármi. Elképzelhető hogy nem voltak hüségesek sem egymáshoz. Móni és Nándi, Ezek nem fekete és fehér dolgok. Ha van egy ilyen család és nem száll ki az anya akkor mesélni kell a gyereknek felkésziteni mindenre gyerekkorátol nem 21-25 évesen felkelteni hogy hoppácska ezért meg ezért voltak ilyen meg olyan dolgok.
guess.who 2019 ápr. 14. - 18:21:52 Előzmény napraforgó
(2712/18029)
Nem tudom, engem már nagyon bosszant Sándor és Mihály állandó bugyuta bénáskodása. Bár most azt írják, hogy a falunapon lesz valami vegyianyagos-kamionos katasztrófa, és akkor majd megmutatja Sándor az igazi énjét. :)
Nem lepne meg, ha kiderülne, hogy az a kamion ugyanaz, amelyik Pajkaszegnél is balesetet szenvedett? És akkor kiderülhetne, hogy Pajkaszeg valójában csak egy ökörugrásra van Ökörapátitól, a falunapra is áthívhatnák az ottani lakosokat, ilyesmi. :D
amira_daa 2019 ápr. 14. - 18:19:52 Előzmény napraforgó
(2711/18029)
Igen valószinüleg Móni céltudatos volt de egy gyerek becsuszhatott esetleg nem Nánditol is miközben be voltak vetve és lehet hogy valami történt vele pl megverték stressz bármi ami meginditotta a szülést azért egy 7 hónapos terhesség egy nem nádszálvékony nőn is látszik előadhatta hogy meghizott de ez elég kamu dumának hathatott lehet hogy bevetés közben született a gyerek és le kellett passzolni. szerintem Nándi előadásában egy Nándi féle igazságot kaptunk. A Mónika féle verziot még majd meghalljuk ugyis aztán tudunk értekezni érdemben.
offtopic
guess.who 2019 ápr. 14. - 18:18:13 Előzmény napraforgó
(2710/18029)
Az vicc volt. :)