7/10
Rojita 2019 febr. 09. - 15:26:15 7/10 Előzmény napraforgó
(344/18024)
Nagyon jók, viccesek Tamás és Szláven párbeszédei.

Nagyon tetszett a kocsmai ellenőrnő alakja. Nem ismerem a színésznőt, de nagyon élethű volt.

Viszont forgatókönyvileg nem tartom hihetőnek Jolika reakcióit Tamással kapcsolatban. A fiút Jolika unokájaként szereti. Ez tiszta sor. Világos, hogy pedagógiai jelleggel hagyja Tamást a fabódéban éjszakázni, de egy ilyen elkényeztetett, városi meleghez szokott fiú reggelre megfagy, vagy tüdőgyulladást kap. Elvégre január-februárt írunk, éjszakánként mínuszok vannak. Egy szoba melegben tartott kutyát-macskát se dobok ki télen az udvarra.
A másik, Szláven szavaiból tudjuk, hogy Jolika erőssége a gyógyfüvek ismerete, az ápolás és nem a főzés, vagy bizonyára nem elég ízes, fűszeres a főztje. ("úgy főz, mintha gyomorfekélyest etetne", de Szláven nem volt beteg.) Tehát, az esti tányér dió és forró tea vacsorának, lehet, hogy egészséges, de nem egy mindig éhes 20 éves gyereknek. Tehát, miért nem adott néhány szelet kenyeret kolbásszal, szalonnával, vagy vmi tartalmasabbat Tamásnak? Vagy ezt is megfontolásból? A diótól nem hal éhen, de ha többet akar, menjen vissza nagyapja házába?
1/10
janderka 2019 febr. 09. - 15:26:13 1/10 Előzmény Rojita
(343/18024)
Viszont nagy elszántsággal folyamatosan jön-megy egy tag a "főutcán" egy taliga fehér rakománnyal.
4/10
luci87 2019 febr. 09. - 14:36:28 4/10 Előzmény s1u2x3e4l
(342/18024)
Hat nem tudom...en nem nezem ki belole,na meg akkor meg nem volt ellenseg szerintem...az elso ellenorzesnel .Utana ragott bera,hogy kiderult a kapcsolatuk Sandorral,nekik meg nem szoltak...
7/10
Rojita 2019 febr. 09. - 14:24:00 7/10 Előzmény janderka
(341/18024)
Ma direkt visszanéztem. Az elején duóban két mekegés, két ugatás, aztán később két mekegés.
Valszeg, a hangmérnök öngyilokkal fenyegetődzött, ha hangos állatot kap. Mert egy faluban két vakkantást rögtön követi a környék összes kutyájának válasza, hogy "köszönik a figyelmeztetést, ott vannak, jöhet az ellen." Nem beszélve egy sündisznó felbukkanásáról. Attól minden blöki megőrül és azonnal meg akarja ölni szegény tüskést. Természetesen, a környék összes kutyája hangosan drukkolna kollégájának.
Csak azért jutott az eszembe, mert azt hiszem a Mohai-interjúban mondta a színész, hogy egy csomó embert fogadott fel a stáb az állatokhoz. Ehhez képest, alig látunk állatot olykor azon a murvával felszórt udvaron. Elég kihalt, kísérteties a falu.
Legalább időnként valaki enni adna egy macskának, vagy megsimogatná, vagy mutatnának egy alom, most született akármilyen állatcsaládot. Azok csendben lennének.
4/10
napraforgó 2019 febr. 09. - 12:42:48 4/10
(340/18024)
Nem csak Kocsis Judit jó a szerepében, most már a többiek is kezdenek rátalálni a karakterükre.
Lengyel Ferenc jól alakítja a tahó macsót, aki leginkább a feleségével keménykedik. Járó Zsuzsa Mónikája annyira rafinált, mindenkit az ujja köré csavar. Molnár Gusztáv Szlávenje első pillantásra nem volt szimpatikus, de mostanra megkedveltem. Helyén van az esze és a szíve.
Még Tamást is megsajnáltam tegnap, az a nagyképű, élősködő fiú olyan elesetten üldögélt a fűtetlen faházban.
s1u2x3e4l 2019 febr. 09. - 12:05:45
(339/18024)
En siman kinezem Zsokabol, hogy az ellenort rakuldi Anikora tobbszor is. Eleg eroszakos teremtes, es szerintem siman van benne annyi rafinaltsag, hogy elintezi azt, akivel nem szimpatizal. Ugy lattam, hogy Aniko feketelistas nala.

Amugy meg imadom Kocsis Juditot, zsenialis ebben a szerepben.
4/10
napraforgó 2019 febr. 09. - 11:09:21 4/10 Előzmény luci87
(338/18024)
Én is gondolkodtam azon, hogy valaki ráhívja Anikóra az ellenőrt, és olyasmire gondoltam, hogy egy olyan asszony, akinek a férje örökké ott ül a kocsmában, vagy esetleg a konkurencia, ha van. De az eddig ismert szereplők közül nem tudjuk, hogy van-e felbőszült asszony, aki képes lenne ilyesmire, és konkurenciáról sem tudunk.
Sajnos semmit nem tudunk erről a képzeletbeli faluról, se azt, hogy hol van, se azt, hogy hányan élnek itt, mivel foglalkoznak, hová járnak dolgozni az emberek, stb.
A polgármestert még nem láttuk községi dolgokat intézni, csak a panziójával, meg a kisboltjával foglalkozik, na és valami titkos tevékenységgel, amihez a hozzávalókat a panzióban rejtegeti.
4/10
luci87 2019 febr. 09. - 09:25:30 4/10 Előzmény napraforgó
(337/18024)
Vajon ki hivogatja Anikora az ellenort?
Meg arra is kivancsi vagyok,hogy ha Valika,es Aniko talalkozik,mi fog tortenni??Sandor hogy fog reagalni,ha megtudja,a szerelme joban volt Tibivel?
Mondjuk most van eleg gondja Valinak,de nem hiszem,hogy ezt olyan konnyen megussza Tibi,meg Aniko..
4/10
napraforgó 2019 febr. 09. - 05:06:24 4/10 Előzmény janderka
(336/18024)
Érdekes, én az elején a kecske mekegést hallottam, de aztán később a kutyaugatást nem, mert nem is figyeltem rá. De lehet, hogy volt....
4/10
napraforgó 2019 febr. 09. - 05:04:44 4/10
(335/18024)
Érdekes, hogy Szappanoséknál, ahol kecsketejet fejnek mindennap, bolti tej van az asztalon.
Kristóf fejéről lekerült a kötés, de a homlokán még halovány nyoma sincs a sérülésnek....
Tibi továbbra is bunkó, szépnek látja magát, és közben leszólja a lány megnyíló egészségközpontját.
Kata pedig túlsúlyosnak titulálja az apját, aki másodszor reggelizik aznap.
Vali megnézi a bélyeg helyét és rögtön rájön, mi is történt (???) Rá is tör Szlávenre és az épp beköltöző Tamásraés felelősségre vonja őket. Vali szeretné, ha Tamás visszaköltözne és bocsánatot kérne Tibitől a levél-ügy miatt., de a fiúnak ez nincs szándékában.
Anikót megint meglepi az ellenőr, mindent rendben talál, amíg fel nem fedezi a kis raktárat a házilag főzött pálinkával. Valahogy feltételezi, hogy az illegális szeszfőzde és illegálisan forgalmazza a lefőzött pálinkát. Úgy tűnik, hogy az alkotók elfelejtették, hogy Magyarországon nem tilos a pálinkafőzés, igaz, csak korlátozottan és csak saját használatra, de nyilván az nem tilos, hogy az illető megkínálja a barátait (persze ingyenesen), és ha nem lehet bizonyítani az eladást, akkor büntetni sem lehetne. itt pecsét kerül a kis raktárra és Anikó újra dúl-fúl.
Mihályt meggyanúsítja két kollégája, hogy kenőpénzért elnézi a falopást. Mihály felháborodik és Sándorral Attilát sejtik a dolog mögött, rögtön meg is mondja neki a magáét.
Szláven beköltözik Tamás ágyára Kristóf szobájába, de a faháza albérletbe adásáért lehúzza Tomit.
És Kristóf rögtön kártyázni kezd Szlávennel, pénzben. Szlávennek jó dolga van, Vali jól tartja, kap meleg vacsorát is. A feltétel a bocsánatkérés Tibitől, amit Szláven meg is tesz.
Tamást a kis faházban Joli néni csak meleg teával és jó tanácsokkal látja el. Eközben a felbőszült Tibi rájuk tör.
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 23:01:54 1/10 Előzmény Rojita
(334/18024)
A mai rész tele volt kutyaugatás effekttel.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 17:29:02 4/10 Előzmény pkovaks
(333/18024)
Az a szegény kecske hol lakik, van neki ólja? Ki feji? Mert Tibi csak néha, dúlva-fúlva, ha Vali nincs otthon.
És Zsóka birkáit sem látom mostanában. Pedig mostanában, februárban kezdenek születni a kisbárányok. De valahogy még csak szó sem esik róla, hogy az állatokat el kell látni, meg kell etetni. És igen, ez a falu olyan falu, ahol se kutya, se macska nincs egy háznál sem.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 17:09:32 4/10 Előzmény janderka
(332/18024)
Ezen én is gondolkodtam, hogy kik lehetnek ezek a Kovácsék? Én valami nagynénire és nagybácsira tippeltem, de lehet, hogy tényleg ők az anyai nagyszülők. De akkor miért mondták a sok kötözködés után, hogy nem az anyjára ütött?
Nem igazán emlékszem, hová lett Horváth anyuka, mintha valami olyasmit mondtak volna, hogy régen lelépett, ezért nevelte az apa a fiút.
Van itt rejtély dögivel. Mondjuk Tomika apukájáról sem tudunk semmit. Szláven múltja.... aztán hová lett Dia? Már mióta nem tudunk róla semmit.
pkovaks 2019 febr. 08. - 16:49:24 Előzmény Rojita
(331/18024)
Kutyak helyett kecskek, tyukok hangjat lehet allandoan hallani... (lehet hogy ebben a faluban meg van tiltva a kutyatartas /meg kellene kerdezni polgarmester Attilat/ vagy a forgatokönyv ironak nincs videki tapasztalata illetve soha nem jart meg videken).
7/10
Rojita 2019 febr. 08. - 15:31:37 7/10 Előzmény janderka
(330/18024)
Talán arra gondol, hogy egy falu kihalt utcája nem jelenti azt, hogy senki se figyel. Hol lennének az emberek ilyen hóban? Függöny mögül, boglya mögül, budiban megbújva működik az állandó figyelő szolgálat. (Pláne, ha egy rendőrautó állt meg az utcában). Ha a rendőrök felismernék, lelepleződik.

Ma már nincsenek kutyák a kis falvakban?
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 15:30:44 1/10 Előzmény napraforgó
(329/18024)
No, közben átfutottam a tegnapi részt.
Igazából Kristóf és a kislánya találkozása volt számomra érdekes (benne a keménykedni kezdő Zolival), meg a generációkat átfogó hirtelen smárolás a fasorban. A többi csak kavarás volt a bugyuta kulimászon, nem jutattva minket előrébb a dolgokban - behozva cserébe egy új zabigyerek-szálat Józsi nagyszüleinek(?) felbukkanásával.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 15:13:00 4/10 Előzmény janderka
(328/18024)
És akkor még Tibi és Vali, Mihály és Zsóka teázási jelenetét ki is hagytam. Épp azt taglalták, hogy ki lopta el a bélyeget. Misi meggyanúsította Tibit, hogy ő írta a levelet, Tibi meg Mihályékat. Mindkettő hülyeség, Tibi miért írna levelet saját magának, Mihályék meg minek mentek volna ki Tirolba a kamu levelük alapján. De akkor ki írta a levelet????

Mónika meg nem nagyon akar belemenni Attila elcsábításába, amikor épp a fiát, Józsit fűzi.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 15:06:17 4/10
(327/18024)
Panna óvónőnek mondta magát.
Az én testvérem is óvónő, ők délelőtti és délutáni váltó műszakban dolgoznak. Betegség, vagy egyéb gond miatt egész napra benn (pl. beteg a váltótársa) kell lenni. Annyit biztos nem tudnak otthon lenni, mint ez a Panna.
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 14:40:06 1/10 Előzmény Rojita
(326/18024)
Ez jól hangzik, de akkor miért menekült előlük a kihalt utcán a postásbiciklijével (pontosabban az üres rendőrautójuk elől) úgy, mint egy rajtakapott neandervölgyi mamutvadász?
7/10
Rojita 2019 febr. 08. - 13:18:35 7/10 Előzmény pkovaks
(325/18024)
Szláven személye biztosítja a film titokzatosságát. Mindenki vmi eltitkolt bűnre gondol Vele kapcsolatban. (Remélem, hogy nem így lesz, mert szimpatikus, mindenkin segítő srácnak ismertük meg.)
Tartom magam ahhoz, hogy Szláven egy figyelő adóellenőr, vagy nyomozó, aki a simlis Attilát figyeli. A rendőrök elől pedig azért bujkál, mert a rendőri körökben ismerhetik és nem akarja, hogy csodálkozva ráköszönjenek és ezzel leleplezzék őt.