4/10
luci87 2019 jan. 15. - 18:12:10 4/10 Előzmény napraforgó
(97/18017)
Gal Misi: egy tipikus pasi.Mondtam is a ferjemnek...;) egyformak vagytok mind...;)Reggelire kolbasz szalonna maganak,de mikor lebukik,ugy csuri csavarja,hogy jol jon ki belole.Megtudja,hogy a nejenek szulinapja van,amit amugy elfelejtett volna.Bezsebeli a dicseretet,mert osszehozott egy szulinapi bulit az asszonynak..Szegeny milyen ajandekott kapott tole...de ebbol is kivagja magat,odaadja a bort...;) Nem semmi urge...;)
4/10
napraforgó 2019 jan. 15. - 14:31:42 4/10
(96/18017)
Az biztos, hogy ezt az örökséget kissé hihetőbbé kellett volna tenni az elején. Az igaz, hogy az ügyvédnő mondta és talán nem adja a nevét egy csaláshoz, de azért kicsit jobban körüljárhatták volna, pl. azt is tisztázhatták volna, hogy honnan szerezte az öreg a pénzt? Nyerte, vagy volt valami titkos vállalkozása? Mert ha ott a faluban lett volna valamije, akkor az emberek tudták volna, egy faluban nincs titok.
Azt még megértem, hogy a lányát mindenáron a faluban akarta tartani és ezért Robin keresztül megakadályozta az elhelyezkedését, erre épp elég nyomós ok a 112 millió forint. Az övével együtt az már 224 milla a családban. És Robi nősülési kedvét is igencsak meghozta ez a szép summa, már a saját klinikán gondolkodott, ahol majdegyütt dolgoznak a lánnyal.
Na és az is érthető, hogy Tibi nem örülne neki, ha kiderülne, hogy ő volt Robi felbújtója. Gondolom, most azon töri a fejét, hogy kibékítse a fiatalokat. Majd lukat beszél Kata hasába.
7/10
Mngoo 2019 jan. 15. - 12:31:36 7/10 Előzmény napraforgó
(95/18017)
Hát nem igazán nevezném öszinte apai törödésnek, hogy Tibi keresztbevágta Kata karrerierjèt, mèg mielött akár kiderült volna ez az örökség dolog
Plusz a tegnapi részben (anikor Tibi felhivta Robit) utalt arra hogy ha Róbertnek eljár a szája nincs esküvö sem.
Ennek a szamárképü Robinak a nyakába sózná a lányát, aki mellesleg sza.rá csalja a föorvosnövel
Cuki egy apuci tényleg
4/10
napraforgó 2019 jan. 15. - 11:59:29 4/10
(94/18017)
Szerintem érthető, ha egy apa aggódik a lányáért, az egyetlen gyermekéért. Végül is Kata így is azt csinál, amit akar.
Józsit nem nevezném a legjóképűbbnek a sorozat ifjai között, elég terebélyes deréktól lefelé.
És az is fura, illetőleg kevésbé jó szereplőválasztás, hogy a nagyhajú Attilának kopasz fia van. Mint tudjuk, az ilyesmi öröklődik, és hacsak nem azt akarják kihozni, hogy nem is Attila az apja, akkor nem volt szerencsés rá osztani a fiú szerepét (ha Tibi fia lenne, akkor igen).

Arra kíváncsi vagyok, hogy hozzák ki Róbertet az erdő közepéből, pláne egy viharban. A lábsérülésen kívül meég egy jó kis megfázás is kinéz neki.
7/10
Mngoo 2019 jan. 15. - 11:10:56 7/10
(93/18017)
Ez a Tibi kész vicc.
Ha apám így viselkedemne velem felnõtt nõ létemre, tuti felkötbém magam.
Na meg ez a Robi..amint meglátom kinyílik a bicska a zsebembe... A kezébe adnék egy borotvát. Ritka ronda egy pali.
Viszont ez a Józsi gyerek (polgi fia) egyre cukibb számomra, az egyetlen jóképü pasas a filmben. Szerintem :)
4/10
napraforgó 2019 jan. 15. - 09:03:54 4/10
(92/18017)
Én is észrevettem, hogy a trágár szavakat kihagyják, valahogy elmossák.
De nem ez a probléma, hanem az, hogy szinte semmi sem érthető tisztán, annyira "mákosan" beszélnek, alig érthető akármi is.
Tudom én is, hogy vidéken sokszor olyan artikulációval beszélnek, ami kevéssé érthető, egyes tájszólásoknál kívánatos lenne a feliratozás is. De, szerinte ez nem ok arra, hogy TV-játékoknál, sorozatoknál is így beszéljenek. A közérthetőség azért fontosabb lenne.
--------
Amúgy elég hülye ötlet volt a tegnapi részben, hogy Kata beszaladt az erdőbe Robi elől, az meg utána. Össze-vissza mentek, végül rájuk tört a vihar, amit Joli néni előre megmondott. Robi lábára ráesett egy letört ág, most még csak az kell, hogy a lába törjön és meég ápolni iskelljen.

Tibi röhejes volt, ahogy végigüvöltötte a nevetséges Patyomkin-falut a lánya után.
De Gál Misi is, ahogy a neje születésnapját önnepelte. Hát igen, kb 30 év házasság után a saját hasa fontosabb mindennél, főleg a neje szülinapjánál.
6/10
szürkekabát 2019 jan. 15. - 08:31:07 6/10 Előzmény Lambada
(91/18017)
A hangminőség szerintem szándékoltan "rossz" a csúnya szavaknál. TV-ben még nem láttam részt, de az rtlmost.hu-n pl. a "szar" közepét minden esetben kihagyják és sz.r lesz belőle. Kicsit tényleg zavaró, inkább hagynák a csudába.
6/10
szürkekabát 2019 jan. 15. - 08:27:21 6/10 Előzmény Rojita
(90/18017)
A boltos lány nekem is nagy kedvencem. A karakterét tekintve is, de a színésznő is megnyert: hajszálpontosan annyira "tolja túl" az egyszerű, Pestre vágyó vidéki kiscsaj szerepét, amennyire azt a műfaj (vígjáték, de nem az a nevetős-alákeverős fajta) megengedi.
4/10
luci87 2019 jan. 14. - 12:28:52 4/10 Előzmény Rojita
(89/18017)
Koszonjuk a reszletes tajekoztatast.
4/10
luci87 2019 jan. 14. - 12:25:16 4/10 Előzmény napraforgó
(88/18017)
Nekem ugy jott le az elso reszekbol,fe lehet,h tevedek....;)

Azert eteti ilyenekkel,mert magas a koleszterinje. ..erre viszont hatarozottan emlekszem.
4/10
napraforgó 2019 jan. 14. - 03:10:38 4/10
(87/18017)
Luci
Gálné Zsóka lenne a valódi postás, csak rátestálta a feladatát Szlávenre, jól értem? És egyenruhát is kap, meg fizetést is? Esetleg a saját béréből fizeti? Ez zavaros.
---------
Amúgy ez a Zsóka miért eteti vegán ételekkel a férjét, amikor ő, meg a fia esznek húst is?
7/10
Rojita 2019 jan. 13. - 20:43:13 7/10 Előzmény Rojita
(86/18017)
Thália Színház természetesen
5/10
Lambada 2019 jan. 13. - 20:06:44 5/10
(85/18017)
Érdeklődéssel olvastam és köszönöm Rojitának az információt. Azok közé tartozom, aki nem ismerték korábban a színészeket, de nem lep meg, hogy képzettek, mert igazán jól alakítják a szerepeiket. Mindegyiküket csak dicsérni tudom, mind nagyon jól játszanak.
A sorozat maga - ha nem is eget rengető - szerintem kellemesen szórakoztató. Engem különösebben nem zavar a "steril" díszlet, csak egy dolog zavar, de az nagyon: a hangminőség. Sokszor alig lehet érteni, amit a szereplők mondanak, és nem gondolom, hogy ez a színészek hibája. Ezzel valamit nagyon elszúrtak.
7/10
Rojita 2019 jan. 13. - 18:54:50 7/10
(84/18017)
A Pestről érkezett Szappanos-családból nekem ismerős volt a már rengeteg filmben játszott Lengyel Ferenc (Tibi), Kovács Lehel (a kártyás), - Ő remek volt a Munkaügyekben, ha láttátok azt a sorozatot? (Egyébként Újvidékről jött K.L a magyar színi egyetemre), és Járó Zsuzsa, a legutálatosabb testvér karakterét játssza, 8 évig a Vígszínház tagja is volt.
A faluban élők közül Bede-Fazekas Szabolcs és Hajdú Steve a már befutott színészek.
Az összes többi, fiatal arc számomra új volt. Kicsit utánuk kerestem a neten és érdekes felfedezés ért. Majdnem mindenki színi diplomás, képzett ember, akik rendszeresen színpadon is bizonyítanak és nem csak a rendezőnek megtetszett civil arcok kaptak lehetőséget. Akik ez alól kivételek és kerülőúton kerültek a filmhez azok közül az egyik az egzotikus arcú, Kata (Horváth Anna Sisa). Sportoló volt, magán színi leckéket vett, a középiskola után beválogatták az akkor induló Oltári csajok c. sorozatba. Aztán került ide.
A szőke, gödrös arcú, helyes Varga Stefi/ Kiss Anna Laura (a kocsmárosnő húga-lánya?) is most végzi a Pesti Magyar Színiakadémiát és már szerepelt néhány filmben.
A furkálódó Attila polgármester (Haagen Imre) szinkronszínész, énekes, és lakodalmi ceremóniamesterséget is elvállal.
A többiek bizony mind színművészeti egyetemet végzettek: a pesti csajozó Tamás (Mohai Tamás)2010-ben végzett Gálffi László osztályában, játszott az Örkényben, Táliában és már több filmben. Most szabadúszó.
A kocsmároslány Anikó (Fekete Linda), Brazíliában nőtt fel, Pesten végezte az egyetemet, jelenleg Szfv-on társulati tag.
A buta arcú, Dia boltos lányt is képzett színésznő alakítja remekül (Pallagi Melitta). A kaposvári színészképzőt végezte, jelenleg a Stúdió K Színház tagja.
A lovardát tulajdonoló Gál Dani (Mohácsi Norbert) is Kaposvári színi iskolát végzett és ma már a Kaposvári Színház tagja.
Az érdekes arcú Szláven (Molnár Gusztáv) a Felvidéken érettségizett és jött a kaposvári színi iskolába tanulni. Ma a Miskolci Színház tagja.
Szóval a sorozat egyik tagja sem egy névtelen, senki celeb. Mindegyikük gyerekkori álma, hogy ismert és ismeretlen szerepekbe bújhassanak és az emberek megismerjék az arcukat.
Ha vmi nem tetszik nekünk a filmben, az a rendező, forgatókönyvíró bűne. Azt írjuk meg ide Nekik, hátha okulnak belőle.
4/10
luci87 2019 jan. 13. - 16:03:36 4/10 Előzmény napraforgó
(83/18017)
Nekem ugy remlik azert hordja o a leveleket,mert a Bede Fazekas Sz.nak a felesege megkerte," dobja mar szet oket" lehet,hogy o lenne a postas....A neveket meg en se nagyon tudom..
4/10
napraforgó 2019 jan. 13. - 11:58:27 4/10
(82/18017)
Na ugye, mondtam, hogy még mindig nem tudom, hogy ki kinek a fia-borja.
7/10
Mngoo 2019 jan. 13. - 11:26:15 7/10 Előzmény napraforgó
(81/18017)
Kevered öket.
A Polgi fia (Józsi) a vegyesboltos Dia pasija.
Aki Stefit vigasztalná az a Lajos. A Sanyi fia, Dia tesója. :))
4/10
napraforgó 2019 jan. 13. - 11:11:35 4/10
(80/18017)
A falusi fiúkat még mindig nem ismerem. Van a Dani, aki a Stefi vőlegénye, de láthatólag nincs annyira oda a lányért, sokkal inkább a gyerekkori barátnő, Kata van most előtérben. Aztán van a polgi fia - nevét nem tudom, aki viszont úgy látom, hogy szívesen vígasztalgatná Stefit. Aztán ott a harmadik, nevét szintén nem sikerült megjegyezni, a Dia fiúja. De ott meg a Dia kacsingat kifelé a kapcsolatból. Mindenáron Pestre vágyik, és a buta nem tudja, hogy a higi asszissztens szimplán takarítónőt jelent.
Az Anikót sem értem, 38 éves és úgy tesz, mintha 16 lenne, titkolja a kapcsolatát az özvegy Sándorral, holott senkinek sem lenne kifogása a kapcsolatuk ellen, Sándor gyerekeinek sem.
Anikó csak úgy tudhat egyújabb reménybeli örökösről, ha az ő (ez esetben Kálmán is tudott volna róla és nem hagyja ki őt sem), vagy Stefi, aki Kálmán nagykorú unokája (nyilván Anikó és Tibi lánya)
Azért azt sem értem, hogy Szlávent miként is alkalmazta a Posta, ha nincsenek iratai????
7/10
Mngoo 2019 jan. 13. - 10:40:22 7/10 Előzmény luci87
(79/18017)
Igen, az eljegyzés sem tetszik neki, meg a pénteki részben -amikor Tomi meg akarta csókolni Stefit - leüvöltötte a lányt: "Stefi, szobádba!"
Szerintem totál anyukás reakció :D
Lehet hogy döcögös kicsit, de lesz itt még csavar...

Szláven az elején idegesített, de mostmár én is aranyosnak találom :) az esetlen kis udvarlása, és ahofyan Katáról beszélt Jolikának, amikor letette a lányt aludni...ahhh tiszta cuki :)) Furcsa hogy nem az "ajtóstul a házba pasi"- hanem finoman közeledne :))
MSZ 2019 jan. 13. - 08:46:53 Előzmény tcsbp14
(78/18017)
Tudod, nem mindenkinek adatik meg, hogy a fővárosban lakjon, és rendszeres színházlátogató legyen.Megkockáztatom, a fővárosiak se mind járnak színházba.Vidékről 2-300 km ről meg nem sokan tehetik meg, még akik akarnák se.
Tehát a legtöbbünk csak a tv műsorokból, filmekből ,újságokból ismeri a színészeket.Nincs szerencsénk a színházbó "testközelből " ismerni.Mellesleg a két fiatal csaj, a szőke kocsmáros, meg a barna boltos, játszott már valahol,és a lovászfiú,és társai? Ezt most komolyan kérdem, tényleg érdekel...