amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:50:40 Előzmény napraforgó
(2584/18024)
majd kiderül de lehet hogy csak Panna cuccai Mónikátol :D

Dani azért nem ment utánuk mert NEM FÉRFI azért ha férfi lett volna ment volna tök jol megmutatta a tegnapi rész a sorozatban hogy ki férfi, Józsi aki megy segiteni autot ad kölcsön nem ugy mint Tibi hogy megy a husklopfoloval - istenem de ostoba. Szerintem ezt a vonalat örökölte Kata is a debilitást.

Aki férfi ott volt. Józsi, Tomika Nándi, és a fiuk, Reniék ( ott nem a roma vonal a fontos hanem hogy összetartanak ) Szláven és a fiui. Ez ilyan történet. Danika bepisilt volna félelmében. nem is baj hogy nem volt ott.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:46:50 Előzmény Rojita
(2583/18024)
Démon = 300 db norvég csukamáj konzerv (egységár...) ( ez nagyon durva röhögök :D )
Tibi = 250 db albán csomagolt juhsajt ( kolbászt ne? :D
Kata =1000 db kukutyini natúr joghurt ( a biomagjait kihagytad :D ) 1kg biomag
Sándor = 400 db zalalövői babkonzer ( igy lesz széllel bélelt? :D)
Vali = 800 db vasi pudingpor............. ( és a liszt és a tojás? :D )

A nézők e-mailben elküldenék az illető CBA-ás blokkszámukat, áru nevét, számát, értékét. Hónap utolsó napján eredményhirdetés, 2 hét múlva a kivásárolt szereplő 1 hónapig pihen.
Mindenki jól jár.

Ez jo ötlet de nálunk a közelben nincsen CBA csak a német diszkontok meg az a koopos cucc.
Én Kata kiejsétésért bármit megtennék,
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 08:45:49 4/10
(2582/18024)
Szerintem a tegnapi rész egy kerek egész volt, nem egy tucat ötletsziporka, hanem egy fővonal köré fölépítve, végigvíve.

Azon csodálkoztam, hogy Dani hová tűnt napközben, mert az elején a kisboltban ő is ott volt Szlávennel és Anikóval. Még osztotta is az észt,hogy Anikó ne menjen a Vörös után. Félórával később meg már sehol sem volt, csak Józsi, meg Renátó mentek lovon az emberrabló után. Jó, nyilván ezért kellett Reninek lóraszállni, mert Józsi egyedül nem tudta volna bekeríteni Zolit, na meg kellett a roma vonal is, hogy ők is rögtön beszálltak az üldözésbe.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:43:31 Előzmény guess.who
(2581/18024)
DAni és Kata gyerektervei az Ökörapáti-Csók-Forum megoldással megmutatom hogy lehet. Kivitelezni.

Szerintem Kata már terhes és akkor még simán meg lehet a dolog pl iker gyerekkel de az RTL tuti kiaknázza a gyerekszülés dolgot a horvátban eléggé sok gyerek született a két évad között

gyerek-spoiler

a horvátban örökbefogadnak egy gyereket és a második évad végére születik meg utolso részben a közös gyerkőcük, Steffi és Tomi karaktere is bebabázott amugy közös gyerkőcöt.


offtopic
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:36:36 Előzmény napraforgó
(2580/18024)
köszi a receptet és az incsiklando falatokat. izlett :D amugy nem szeretem a kaviárt sem viszont a hajamra van egy jo kaviáros pakolásom azt tudom ajánlani.
offtopic
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:33:26
(2579/18024)
mire gondoltál hogy igaz ? a törzsfan - jellemzésémre?
Rád bizom mit gondolsz. :D
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 08:30:51 4/10 Előzmény amira_daa
(2578/18024)
Valaki biztos jönni fog, mert az előzetesben egy csomó ruhászsákot meg egy bőröndöt láthattunk az udvar közepén. Tibi kinyitja a bőröndöt és valami ledér női fehérneműdarabot vesz maga elé. De hogy az nem egy nagyié, az biztos.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:30:43 Előzmény Rojita
(2577/18024)
szerintem Diára Szláven veszélyes, amiota randiznak a Vörössel is volt zür és igy tovább szeirntem nem jo omen Diára Szláven bár szivesen látnám őket együtt és drukkolok is nekik, de én attl tartok hogy nem tul jó ómen ha összejönnek. De ez csak megérzés.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:28:17 Előzmény janderka
(2576/18024)
látod mondtam én hogy jön a meleg-transzi bár. :D én simán el tudom képzelni, figyi nagyapi 612m nem virágsimogatásbol rakott össsze . leeht amugy hogy öszejátszott a lányával.

Viszont a falusiak összetartása tetszett. Ezért irtam hogy itt Panna is biztonságban lenne de szerintem ezek után Pannáék inkább tünjenek el. viszont Móni meg fogja szivni hogy Nándi eldumálta a titkot. ez soha nem jo.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:25:07 Előzmény napraforgó
(2575/18024)
Napraforgó nagyon köszi hogy leirtad megint és mindig.

Amugy olvastam hogy nem akarod a mostohanagyit de szerintem hamarosan jönni fog.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 08:22:43
(2574/18024)
Hát szerintem is jó rész volt nagyon. Dicséret az irónak.

Nándi, nem tippeltem annyira messzire az igazságtól. Mónikától ugye a rudtánc mellett egyszer irtam hogy ő is gyanus rendőr irányban, de akkor is az votl mint az osztrák melegbáros ötletemnél hogy miért aztán tessék. Köszi RTL nekem tetszett és szerintem van aki számára amit Nándi mondott sok mindent megmagyarázhat, szoval köszönjük. Igaz bátor huzás volt de anno az Aranyélet is bevállalt egy-két ilyen szálat,
Az hogy nem tudta a család és Mónika nem mondta jogos volt. Szerintem sok mindent megmagyaráz. lehet püfögni hogy "nemár több á-val vagy hasonloak" de ez van nyilván az RTL ezt a szálat be szeretette volna vezetni. Szerintem rendben volt.

Tomika a szemünk láttára lett picit felnőttebb, viszont nem hiszem hogy okos huzás volt az apukája öszintesége, a 90-es évek bünőzőiből még biztos van aki emlékszik Mónyikára ( figyeljétek meg hogy rudtáncolt vagy szexelnie kellett)

KATA komolyan mondom lassan az oviba is tul béna lesz. Ha NŐ lenne megmondta volna hogy nem volt jo ötlet oszt csá Dani az övé, Stefi koccoljon le. Ugy gondlom de irtam is hogy Stefike még fog kavarni. Szerintem viszont Dani nem annyira jo pasi hogy érte ennyire harcolni kéne ( és nem a lovász-agrár diplomája miatt) hanem amugy. De hátmajd Rájön Kata is hogy ez igy gáz ahogy van. Érdekes egy résszel ezelőtt az orvosnál még nem tudta, mit akar.

Zolika még visszatérhet amugy. - jo nem idegesitelek titeket. :D
1/10
janderka 2019 ápr. 13. - 08:09:54 1/10 Előzmény napraforgó
(2573/18024)
Köszi a részletes összefoglalót!
guess.who 2019 ápr. 13. - 08:00:25
(2572/18024)
Egyetértek azokkal, akik a tegnapi részt dicsérték, mert izgalmas, mozgalmas, "történős" volt, emellé Mónika és Tibi csak annyit bunkóskodtak benne, ami még vicces tudott lenni, Kata nem grimaszolta végig az 50 percet, és sokat szerepelt Szláven és Renátó is stb.
Ugyanakkor viszont megint sikerült túlzásokba esni: a kiugrott, egykori titkosügynök Mónika és Nándi a kommandós-rendőr!? Nemááár. :D A Vörös a szuper terepjárójával ott csalinkázik Ökörapáti 500 méteres körzetében a főutakon egy elrabolt személlyel a csomagtartóban, ahelyett, hogy árkon-bokron át vinné el akárhová, ahol nem érik utol? Ráadásul nulla információval megtalálja őket három teljesen független csapat egyszerre anélkül, hogy legalább sejtenék, hogy merre jár? :) :) :)

És továbbra is fenntartom: Bereczki nem volt hiteles ebben a kemény maffiózós szerepben, pedig nagyon igyekezett macsósan és gonoszul nézni (gondolom, ez volt a hattyúdala, onnantól, hogy lesittelik, nehéz lenne visszahozni megint kavarni). :)

Viszont jól tippeltem, hogy Szláven lesz a megmentő, ezt egyszerűen túl komoly ziccer lett volna kihagyni, hiszen innentől lehet a Dia-Szláven szálat komolyan fejleszteni. :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 05:57:56 4/10
(2571/18024)
73/2.
A Vörös vezet, közben hátra tekinget, a csomagtartóban mocorog a lány. Megáll valahol és újabb adag droggal kábítja el .
Renátó elviszi Józsit az apjához, aki pár fiút ad melléjük segíteni.
Nándiék az embereivel egy garázsból indulnak 3 autóval, Szláven és a kopaszok kettővel.
Sándor a kocsmában sír, miközben Misi egymás után tölti bele a pálinkákat. Sanyi is puskát akarna, de Misi persze megint pálinkát tölt bele.
Zoli fölhívja Kristófot, elmondja, hogy 4.5 millióért, valamint Pannáért és Szofiért visszaadja a túszt. Aztán újra megáll, hogy megnézze a lányt.
Kristóf a kocsmában elmondja, mit követel a Vörös. Sándor közli, neki nincs 4 és fél milliója. Misinek és Anikónak sem.
Nándi és Tomi egy autóban Ökörapáti felé tart. Tomi megjegyzi, veszélyes biznisz ez a vendéglátás. Eközben a hátsó ülésen lévő fegyvert babrálná. Az apja szerint kétféle rendőr van, az egyiken látszik, hogy rendőr, a másikon rohadtul nem szabad látszani. Ő ez a második fajta. Tomi meglepődik.
Nándi elmeséli, hogy a korai '90-es években az alvilág átalakult, új bandák jöttek be, stb. Mónikával együtt ők a belső elhárításnál dolgoztak, beépültek az alvilágba. Tomi döbbenten hallgatja, az ő anyja? Nándi tovább mesél, Mónika terhes lett, bár nem volt betervezve. De nem szállhatott ki, és ezért, illetve a stressz miatt indult meg hamarabb a szülés. Tomi 7 hónapra született, 2 kg-osan, 2 hónapig inkubátorban feküdt. Mikor hazaengedték, Mónikának döntenie kellett. Ha kiugrik az olajszőkítő bandából, magát sodorja veszélybe. Ha nem, akkor a fiát. Ezért döntött a nagypapi mellett, ott biztonságban tudhatta a csecsemőjét. Az apja akkor még mélyebben volt egy másik ügyben, ezért fél éves koráig nem is láthatta a fiát. Mónika azért nem beszélt neki erről soha, mert félt, hogy rajta állnak bosszút.
Szláven vezényli a kopaszokat, hogy melyik úton menjenek, ő egy másikon, így bekeríthetik a Vöröst. Zoli eközben egy kis, sokadrangú elágazásnál áll és Diát vizsgálja, hogy él-e még. Ekkor ér oda a két kopasz, Zoli pisztolyt fog rájuk. Megérkezik Szláven is, aki meg puskát fog Zolira. Erre a vörös Dia halántékához nyomja a fegyvert. Patthelyzet. Befut a két lovas és egy újabb kocsival a két cigány férfi is, Reni társai is, a kis Renató rögtön hangoskodik, hogy vegye le a kezét a kiscsajról, mert széttöri (:D). Amíg Zoli figyelme elterelődik, Szláven leüti a puskatussal.
Ekkor érkezik meg a kommandó és mindenkit a földre feketetnek. Tomi szól, hogy a lapátfülűt ismeri, őt ne bántsák. Szláven megmagyarázza, a többiek neki segítettek megmenteni a lányt. A magukkal hozott orvos megvizsgálja a lányt, nincs komoly baja, él, nemsoká magához tér.
Nándi fölállítja a társaságot, Zolit beteszik az autóba. Aztán körbemutat: maguk, maguk és maguk nem voltak itt, na és mi sem! El lehet menni! a kis hölgyet meg el lehet vinni. Szláven és Tomi Diához rohan. A lány kezd magához térni.
Nándi az autóhoz megy, amelyben Zoli ül. A Vörös kiszól, nem hallottam a jogaimat! Mire Nándi: Miért kellett volna hallania? maga nincs letartóztatva, maga védett tanú!. Most elvisszük egy helyre, ahol hamar meggyőzik,hogy kellemesebb beszélni, mint kussolni. A Vörös már nem vigyorog, mint eddig.
Tomi úgy dönt, hogy a barátaival marad. A kommandó elhajt. Anikót a kocsmában felhívja Szláven, hogy megvan Dia. Mindenki boldog, leginkább Sándor.
Józsi telefonon elmeséli Mónikának mi történt, mesél a szuperkommandóról is, meg arról, hogy a fia is ott volt.
Mónika rögvest hívja Nándit, miért keverte bele a gyereket? Rákérdez, hogy ugye nem mesélt neki a gyerekkoráról? Nándi kétértelmű választ ad. Ekkor jön Tomi, ellágyulva és elmondja, hogy mindent tud, az apja mindent elmondott. Megköszöni, hogy az anyja vigyázott rá és hogy ő az anyukája. Egymás nyakába borulnak.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 04:45:09 4/10
(2570/18024)
73.
Kristóf futva menekül az erdőben, majd a Szappanos ház hátsókertjébe bemászik a kerítésen át. Tibi épp ott ökörködik a kecskével, miközben a háta mögött pár tyúk kapirgál. (még egy kívánságom teljesült: kecske, baromfi, falusias hangulat) Kristóf elmondja, hogy itt a Vörös, és üldözi őt! fegyver kell, mert ez egy bűnöző!
Szláven és Dani Anikóval a kisboltban vizsgálódik, Szláven megállapítja, hogy Kristóf az ablakon át menekült el.
Anikó a boltban marad, Szláven meg a Vörös nyomába ered. Valami falusi kis hídnál elébe is áll a kocsijának. Zoli megpróbálja elütni, de Szláven félreugrik.
Lujzika a boltban megtudja a hírt, már vinné is. Stefi is jön, nem találja Diát. Sanyi is megérkezik, őis Diát keresi. Rátelefonál, de a boltban csörög a telefonja. Rájönnek, hogy a Vörös elrabolta Diát.
Tibi fölfegyverkezik egy ócska kis bottal és bohóckodik, mint egy nindzsa. Majd konyhakéseket tűz az övébe. Elviszik Vali kloffolóját, meg a mozsártörőt és Kristóffal a Vörös nyomába erednek. A nők meg maradjanak otthon, a harc a férfiak dolga!
Kata felelősségre vonja Stefit a virágcsokor miatt, majdnem összeverekszenek, Vali szétválasztja őket. Stefit elküldi, Katát meg a szobájába zavarja.
Sándor ideges, a lányát keresi. A szembejövő Tibit és Kristófot is kérdezi. Kristóf elmondja, Dia épp a kisboltban volt, amikor a Vörös megérkezett és nagy valószínűséggel elrabolta a lányt. Sándor fölháborodik, hogy nem segített a lányának. megöllek, kiabálja, de a Tibi és Misi lefogják.
Lujza és Margit futva viszik a híreket.
Tibi és Kristóf Mónikához mennek, segítsen... Szóljon Nándinak! Mónika kiküldi őket, nem akarja, hogy hallják a telefont. Felhívja Nándit, vázolja a helyzetet. Nándinál épp ott üldögél Tamás, aki eddig nyaggatta, hogy miért lett ő koraszülött. A telefon alatt végig vonatozik a görgős székkel, mint egy óvodás. Mónika telefonja után Nándi intézkedésbe kezd.
Sanyi teljesen ki van borulva jajgat, óbégat, majd Misiék otthonába mennek, ahol folytatja (kissé túljátsza..) Szláven jön Misihez, adjon puskát. Misi és Zsóka aztán már csak a fotelban sírdogáló Sanyit nyugtatgatják.
Szláven elrohan az istállóhoz is, elmondja Józsinak és Reninek, mi történt, a segítségüket kéri. ( hová lett Dani, aki az előbb még a kisboltban volt???) Szláven Józsi kocsiját kéri el. Józsi kitalálja, hogy ő, meg Reni lóval megy a Vörös után, így bekerítik őket. Reni hajlandó kivételesen hajlandó fölülni a lóra.
Szláven a két kopasz szerbhez megy, az ő segítségüket kéri. Emlékezteti őket, hogy egyikük anyja, a másikuk húga neki köszönheti az életét.
Nándi úgy dönt, magával viszi a fiát, golyóálló mellényeket vesz elő, egyiket a fiára adja. Tominak tetszik a "játék". Nándi ígéri,útközben mindent megmagyaráz.
Tibi és Kristóf hazamegy, Vali kérdésére mit intéztek? A válasz, szóltunk Mónikának, az meg Nándinak.
(na igen, kb. ennyiből áll Tibi hősiessége)
1/10
janderka 2019 ápr. 12. - 23:40:39 1/10
(2569/18024)
Na gyerekek, ez a mai rész?! Ugyan csak az utolsó harmadát láttam, de ezzel akár le is zárhatták volna az évadot. Annyi eddig nem ismert részlet lett "tisztázva" nehány hosszúra nyújtott monológgal, hogy csak kapkodtam a fejem.
Máónika az egykori titkosügynök, meg a biztonságba helyezett Tomikája... Ja! Meg a nagypali faszát! Ennyi erővel jöhettek volna a Síriusz bolygóról is... Ezek után Kálmán fater vagyona tényleg összejöhetett egy dél-tirolban nyitott illegális kupleráj titkos kártyabarlangjából - amelynek máig aktív fiatal vezetője nem más, mint a váratlanul felbukkanó, majd "tengerjáróra hajóra távozó" Tamara - kit halála előtt nem volt rest feleségül venni a néhai Szappanos bácsi. Minden lehetséges. És annak az ellenkezője is. Következetlen irrealizmus nem akadály - sőt!
7/10
Rojita 2019 ápr. 12. - 23:09:27 7/10
(2568/18024)
A sok lassú, szürke rész után hogy hozták össze ezt a pergő, humoros HollyÖkörWood-részt? Mintha más rendező, story-író lépett volna be.

Mónika abszolút meglepetés! (Cigi, pia, narkó, - szokásos magyar háttérre gondoltam).

A kemény zsoldos Szláven és Tamás dialógja megint csúcs volt: "- A főnök az apád? Remélem sosem sértettelek meg vmivel".
1/10
Nakahara 2019 ápr. 12. - 22:44:22 1/10
(2567/18024)
Na, ha akció van meg dráma, azok a részek mindig jobbak. Kár, hogy a csúcspont olyan semmilyenre sikeredett, 3 csapat is kereste, de aztán végül az elkapásban alig volt ennek szerepe. Ha már ennyien voltak, akkor pl. kicsit kergetőcskézhettek volna, a vörös próbált volna menekülni, aztán hol az egyik hol a másik csapatba futott volna bele. Még hihetőbb is lett volna, mint így, hogy mindenki megtalálta csak úgy a semmi közepén, pár perces különbséggel. De hát ne legyünk telhetetlenek, ennyi fért egy részbe. Bár tkp. két részesre is csinálhatták volna, valami jó kis cliffhangerrel így péntekre.

Ja és gratula Móni(ka!) titkához, ez tényleg váratlan új infó! Vajon a családjából se tudta senki? Tibiék? Jolika?

Kata meg Stefi között végre kibukott a feszültség, már nem kell jópofizniuk egymással, következő részben jöhet egy kis cicaharc.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 12. - 21:41:46 4/10
(2566/18024)
A mai rész izgi volt, tetszett. Nem vitték túlzásba a brutalitást, de a feszültséget végig fenn tudták tartani.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 ápr. 12. - 21:39:29 4/10 Előzmény Rojita
(2565/18024)
A belvárosban igen. De a külterületeken más a helyzet. Van, ahol a Coop uralkodik, van, ahol a Spar, és van ahol az Aldi, vagy a Lidl.
Na és a város szélén még ezek sincsenek, csak méregdrága kisboltok.