amira_daa 2019 ápr. 09. - 23:53:46
(2384/18024)
Az van hogy
amit irtam Katárol hogy még Robival szivoznak pipa bejött.
hogy egy csapda amit Polli csinált az is pipa
hogy Steffi szarkavaro és meg tudja a szálakat kavarni és Danit kaarja pipa
hogy visszajön Fazekas pipa,

Azt godnolom hogy most ér el a sori oda amit irtam is hogy vissza a gyökerekhez nyilván a Stefi Dani nem fog működni, Katát Robi meg fogja csalni és ez az a mostani idill is jocskán még be fog szennyeződni.

Illetve végre kiderül hogy Szlávennek mi vana feleségével aki mivel a Marosinál kötött ki igy nagy valoszinűséggel ujabb kavarást hoz. Ötletelhetnénk, hogy mi hogy hány méter meg ki lhet Szláven neje holnap kiderül de azért hátha.

Iletve irjátok kit lepett meg afordulat.
4/10
luci87 2019 ápr. 09. - 21:07:44 4/10 Előzmény napraforgó
(2383/18024)
Na,megneztem...hat ez most olyaan idohuzasnak nezett ki...ez a resz.Neha mar sok nekem Misi es Sanyi szerencsetlenkedese...
4/10
chagaal 2019 ápr. 09. - 20:40:10 4/10
(2382/18024)
... mint mindegyik max pár órás sztori, ez is sok-sok órásra kényszerítve bővítve elképesztően amortizálódni tud, követkető rész szinten... eleje nézhető, utána meg nem, ennyi...
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 19:09:41 4/10 Előzmény luci87
(2381/18024)
Szívesen, bármikor, ha tudok, segítek.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 19:08:58 4/10 Előzmény janderka
(2380/18024)
Nos én erre most nem nézek vissza, de valószínűleg úgy van, ahogy mondod.
Az írásos dokumentumok meg nagyon sántítanak.
Szerintem sem mehet ez úgy, hogy Marosi havonta jön egy új videóval.
A végrendelet írásos részét meg kellett volna kapniuk, a telekkönyvi adatokat meg bárki lekérheti, azzal nem lehet trükközni!!!

A papa házassági anyakönyvi kivonatát is biztos meg lehet szerezni valahogy. ha tudják, hol kötött házasságot, akkor seperc akatt, de talán már van olyan internetes nyilvántartás, hogy egyébként is.
Nem életszerű, hogy semmilyen papíralapú dokumentumot nem kaptak!
Csak időnként felbukkan Marosi egy újabb videóval. Na ne!
Pedig láttuk, hogy tele az íróasztala fiókja a videókkal!
4/10
luci87 2019 ápr. 09. - 18:47:54 4/10 Előzmény napraforgó
(2379/18024)
Koszi a leirast.
1/10
janderka 2019 ápr. 09. - 18:44:38 1/10 Előzmény napraforgó
(2378/18024)
Trükkösen fogalmazott az öreg. Direkt visszahallgattam múltkor. Azt mondta hogy "életem 74-dik évében". Ami lehetett 73 év és 2 napos állapot is. Így a halálakor (és az az előtti órában felvett videó rögzítésekor) akár már 1 éve férj lehetett.

De mondom, ez az egész tema ostobaság, mert mindennek a múltbsn kellett bekövetkeznie, és az örökösök elé letett papírnak már minden kitételt tartalmaznia kellett volna. Plusz ugye halottinanyakönyvi kivonat és a végrendeletben említett ingatlan(ok) tulajdoni lapjai (haszonélvezővel vagy anélkül). Az aláírt számozott oldalú doksi nem úgy bővül ahogy Marosi az időt hajlítani próbálja.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 16:45:41 4/10 Előzmény amira_daa
(2377/18024)
Jó, én sem arra gondoltam, hogy egész iskolai osztály jár oda lovagolni, csak arra, hogy meg lehet hirdetni, hogy aki akar, meg akinek meg tudják fizetni.
Pont elég, ha 5-6 gyerek vállalkozik erre, és persze nem ugyanaznap. de miért ne tudnának egy-egy óra lovaglást biztosítani diákoknak, változó napokon., változó órákban. Egyik jön 2-re, a másik 3-ra, be lehetne azt osztani, hogy mindig csak eggyel, max. kettővel foglalkozzanak.
Most van 4 lovuk. 2-3 lóval járhatnának körbe egy arénában, a jobb lovasokat meg egy lovász megjárathatná az erdőben. Nem kell vágtázni, csak szépen sétálgatni.
Amúgy sem tudom, mennyibe kerülhet egy óra lovasoktatás. Én nem díjlovagásra gondoltam, csak egy kis sima mozgásra a szabad levegőn.
Nincs ilyen Magyarországon? Nem hiszem.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 16:36:11 4/10 Előzmény janderka
(2376/18024)
Kálmán bá a videóban azt mondta, hogy 74 évesen nősült újra, elvett egy nőt, aki élete utolsó éveit bearanyozta.
Na de akkor Kristóf mondta, hogy dehisz csak 3 héttel a halála előtt töltötte be a 74-et!
Egyszóval ez a titkos hölgy még a házasság előtt aranyozgatta Kálmán utolsó éveit, aztán ezt megkoronázták ezzel a kései házassággal.
De akkor miért nem a feleségére hagyta a tiroli házat?
Miért csak a haszonélvezetét???? Miért kellett ezt a tiroli vonalat egyáltalán behozni, amikor vagy megtalálták Sanyiék, vagy sem, de azóta sincs egy szó se róla.
A Szappanos ház Ökörlapályon szerintem inkább a Szappanos leszármazókat illetné, elvégre az volt a szülőházuk.
És ha már Kálmán végrendelkezett, és külön üzent a gyerekeinek a tiroli házról, most mi a bánatnak üzenget a haszonélvezetről??? hetekkel később?
Én arra tippelek,hogy nem magyar állampolgár az az asszony, hanem valami külföldi szerető, akit az öreg végül csak elvett.
De akkor meg azt nem értem, hogy miért akar egy osztrák nő Ökörfarkán lakni?
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 14:40:22 4/10
(2375/18024)
És mi van, ha Kálmán bá időnként kijárogatott Tirolba, ott volt neki egy nője? na és valami játékkaszinóban nyerte a sok pénzt, mert ő is szeretett pókerezni, nemcsak Kristóf?

Habár a falu éber népe mindent észrevett, ha csak egy percre is elhagyta a házát.... szóval erről is tudtak volna.
Én már azon is csodálkoztam, honnan látta Lujzika, hogy az ünneplőjében ment el hazulról, amikor kabát volt rajta? Maximum egy sötét nadrágot láthatott akkor, a zakót nem.
Na és hogy jött haza az ünneplő ruha, miután Kálmánt fölöklelte az autó a sáros úton? Pláne tisztán.
joey l 2019 ápr. 09. - 14:31:58
(2374/18024)
Hát elégé szét van esve ez az Ökörfos! Ennek az örökségi harcról kellene szólni, de nem. A másik az öreg tutti él és szivatja őket.... hehehehe
1/10
janderka 2019 ápr. 09. - 14:11:26 1/10 Előzmény amira_daa
(2373/18024)
Nem logikus. Mert akkor minek kéne neki a régi parasztház (meg a tiroli hütte) haszonélvezeti joga?
amira_daa 2019 ápr. 09. - 13:53:52 Előzmény napraforgó
(2372/18024)
a lovaglás nem ugy megy hogy egyszer csak osztálylovagolsz mert oké hogy ő oktat elvielg lovaglást de kell lovas oktatoi viszgájának lennie és nem diploma hanem lovas oktatoi. osztálylovaglás elvileg elméleti oktatás is kell. egyszerre nem 6-8 gyerek csinálja mert pnt a kis létszám a fontos egyszerre egy gyerek arra kell az idő.
Amire gondolsz az lovas tábor, olyan lehetne és a panzioban éldegélnének és pont jo lenne.

Amugy hagy emeljem ki hogy Icuka nagyon jo baromi jok együtt a SUBIC Moni Icuka és vicces is . Kristofnak jol áll ez a szerep. mondtam én.

Látod mondtam én hogy érik a melegbár benned is. :D jo lesz az.
van egy kedves Magyar fiu ő elvállalja a Petike szerepét ha esetleg aktuális volt már Monika show castingon arrol kivágták akár :D


Kálmán bármi lehet azért nem hiszem hogy annyira tisztességes volt de ez én véleményem. Aki igy rendelkezik az kb igy is élt.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 13:52:59 4/10 Előzmény amira_daa
(2371/18024)
Ha az özvegy hozta a pénzt a házasságba, azt Kálmán nem örökölhette volna meg, mert ő hivatalból nem örökös, csak ha nincs leszármazó.És akkor az feleségnek hamarabb kellett volna meghalni,úgy, hogy Kálmánra hagyja a vagyonát.

Na, remélem, hogy konzultálnak egy jogásszal, hogy ne állítsanak hülyeségeket. Mert azért örökölni szinte mindenki szokott, ha szamárságokat állítanak....
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 13:48:27 4/10 Előzmény janderka
(2370/18024)
Hát talán Kálmán bá titokban hamarabb is járt a nőhöz, de valóban csak 74 évesen, 3 héttel a halála előtt vette el.
De elégggé titokban tudta tartani, ha egyik öreglány sem tudott róla. Máskor mindenről tudnak.
amira_daa 2019 ápr. 09. - 13:48:03 Előzmény janderka
(2369/18024)
hát az nem lehetett hogy az özvegy örökölt valahonnan zsét,

tehát időrendben
Kálmán elvette
öreg/fiatal/ középkoru nő pont örökölt valamit és abbol neki is csurrant cseppent és igy is lehet pénze

vagy másik dolog, másik kérdés nem lehet hogy a mostani özvegy a harmadik feleség és közbe még volt egy felesége ezért széditette közben a falusi három nőt Jolit Margot meg a Lujzit? Az meghalt és attol örökölt és aztán nősult ujra persze ez elég durva lenne.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 13:45:37 4/10 Előzmény amira_daa
(2368/18024)
Hát azt nem tudom, hogy mi az osztálylovaglás, de én voltam, aki hiányolta, hogy soha nem lovagolnak. Most legalább Renato vakargatott egy lovat és Dani beszélt egy kislányról, aki sikeresen letett valami lovasvizsgát. Nnnna, hát legalább beszéd szinten lovagolnak, meg foglalkoznak gyerekekkel. Talán majd egyszer látjuk is.....
Talán most tavasszal kialakítanak egy valódi szabadtéri lovardát is. Nekem tetszene, ha Dani foglalkozna 6-8-10 gyerekkel. Renato meg csak csutakoljon tovább. Józsi meg, istenem ő nem is nagyon akart lovakat, mert asztaloskodni szeret. Vissza kell hozni Lalit, ő valódi kaszkadőr, nyilván ért a lovakhoz is.
Szerintem ezek életrevaló ötletek.

Amira, gondolkodtam a melegbáron, de mi van, ha nem Kálmánnal hozzák összefüggésbe, hanem Attilával? A drog is nála volt. Talán járt valahová, Kárásziba, vagy Pestre teríteni. A sok millió is nála volt.

Én Kálmánt meghagynám tisztes öregúrnak, akinek nagy szerencséje volt, mert nyert a lottón. Akkor vette el a nőt és akkor ment el végrendelkezni is. És pechje volt, mert elütötték.
1/10
janderka 2019 ápr. 09. - 13:44:56 1/10
(2367/18024)
Azt nem tudjuk biztosan, hogy a halála előtt 3 héttel házasodott meg újból Kálmán bá. Ezt csak Kristóf próbálta kisakkozni a konyhaasztalnál. Meg ha így volt, akkor miért mondta róla K. bá, hogy bearanyozta az életét? 3 hét alatt???

Nekem egyébként nem hiányzik semmiféle özvegy. Akár ismerjük, pláne ha nem.
amira_daa 2019 ápr. 09. - 13:31:52 Előzmény napraforgó
(2366/18024)
Kálmán össze akarta őket rántani de van amit nem eleht csak morzsáiban, nem attollesz egy család vagy csapat jo hogy TE AKAROD hanem hogy működik vagy sem.

AMugy az osztálylovaglás amit Danika mond az is baromság 7 percnél mert nem attol lesz valaki osztálylovaglásos hogy megcsinálja a vizsgát. Legalább ha dicsekszik Dani akkor nézzen már valaki utána hogy mi is az az osztálylovaglás köszi :D
4/10
napraforgó 2019 ápr. 09. - 13:24:38 4/10 Előzmény amira_daa
(2365/18024)
Így kerek? Hát akkor ne legyen kerek, ha ezt csak melegekkel lehet megvalósítani.
Biztos van más ötlet is.