guess.who 2019 ápr. 27. - 18:28:35 Előzmény napraforgó
(3125/18025)
Igen, éppen ezzel laposodik el és üresedik ki a sorozat, hogy ugyanazokat a sémákat ismétlik: X elrabolja Y-t, erre Z, U és Q megmentik.
A és B összevesznek, B elmegy C-hez, másnap összevesznek, B visszamegy A-hoz, C meg D-vel vigasztalódik, aki előző nap veszett össze E-vel, három napja veszett össze A-val azért, mert B-t szereti. :)

A Robi szálat hagyni kellene már békén, lenyúztak éppen elég bőrt róla. Legyen egy rész, ahol örvendezik, hogy nem beteg, Katóka gratulál neki, aztán találkozik Pollival és élnek boldogan, míg a világ világ és még két nap. Polli néha felhívja Katót és elmondja, milyen boldogan élnek.
A Vörös dettó: leültetik, 2-3 havonta egy részben láthatjuk, hogy senyved a börtönben, változás csak annyi, hogy az priccs melyik sarkán üldögél (így legalább az összes megjelenését le tudják forgatni egy alkalommal :) ).
guess.who 2019 ápr. 27. - 18:22:23 Előzmény napraforgó
(3124/18025)
Az első rész idősebb ura az ügyvédi irodában szerintem csak afféle segéd volt (legalábbis úgy viselkedett), de ha ügyvéd is volt: egy ügyvédi irodában dolgoznak Marosival, ugyanolyan összeférhetetlen, mintha Marosi csinálja a saját nevén...
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 14:07:07 4/10
(3123/18025)
Kata egyszer bekötötte Kristóf fejét. Egyszer ellátta Tomikát az asztmarohamja miatt.. Most meg befáslizta Dani lábát.
Na és egyszer régebben megvizsgálta Lujzit és Margitkát, hogy vigyék hírét a rendelőnek.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 14:04:09 4/10
(3122/18025)
Ha van esze, visszavitte az ékszerboltba. Egy milliós gyűrű nem jó, ha otthon kallódik, még elveszik.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 14:02:28 4/10
(3121/18025)
Az én ügyvéd ismerősöm nemcsak nyáron ment szabadságra, karácsonykor Madeira, Ibiza, vagy Tunézia, aztán februárban 10 nap sielés Ausztriában, vagy Franciaországban.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 13:58:41 4/10
(3120/18025)
Nekem is a Gittegylet jutott az eszembe, ott legalább rágni kellett a gittet, hogy puha maradjon.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 13:57:01 4/10
(3119/18025)
Akkor legyen Drágám.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 13:56:12 4/10
(3118/18025)
Mi van, ha ez a Krisztián egy snájdig, jóképű 40 éves úr. Mondjuk pár éve elvált és most valami okból visszatér a szülőfalujába. Talán meghalt valakije és ő örökli a házat, stb. rögvest udvarolni kezd Anikónak, ezzel őrületbe kergetve a féltékeny Sándort.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 13:52:39 4/10
(3117/18025)
Bukephalosz Nagy Sándor lova volt, minden bizonnyal mén, nevének jelentése nagyfejű, ökörfejű.Igen vad csődör volt, senkit nem tűrt meg a hátán, csak Nagy Sándort.

Ez a szegény kecses kis kanca nem emlékeztet Bukephaloszra. Vajon miért nem az Alexandra nevet adták neki?
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 13:46:59 4/10
(3116/18025)
Bizony, a tiroli házikó is eléggé feledésbe merült, a német nyelvű telefonból meg nem hoztak ki semmit. Ha annak semmi köze az örökösökhöz, akkor minek mutatták egyáltalán?

Kíváncsi vagyok, Gitta meddig akar Ökörfalván időzni és mi lesz addig a jól menő pesti prakszisával?
Nem hiszem, hogy a faluból intézni tudna bármit is és azt sem, hogy majd állandóan Pestre szaladgál ügyvédkedni.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 13:13:14 4/10
(3115/18025)
Én nem szeretem, ha mindig ugyanazok a témák ismétlődnek. A Vörös már épp eleget üldözte Kristófot, már elrabolta Szofit, Pannát, Diát, most már ne raboljon több embert és szálljon le Kristófról meg a családtagjairól.
Kata csiki-csukijai is unalmasak már, akár Robiról, akár Daniról van szó. Most már el kell döntenie, mit akar.

Szerintem nagy az esély, hogy Robi ismét megjelenik, mivel Csaba kiderítette, hogy nem is beteg. Biztos ott fog bokázni megint, Tibi nagy örömére, hogy akkor vár rájuk a szép jövő. Jó lenne, ha Kata most már végre a sarkára állna és megmondaná, hogy: Nagyon örülök, Robi, hogy egészséges vagy, menj és élvezd az életet - csak nem velem. Esetleg keresd meg Pollit, aki őszintén szeretett, és legyetek boldogok. A lényeg, hogy ne lássalak többet se téged, se őt.
-----------
Tibi valami bajba keveredhetne, amelyből Dani menti ki, esetleg Józsival, vagy Renátóval közösen, így Tibi kénytelen köszönetet mondani a lovászfiúnak. Talán még meg is kedvelhetné leendő vejét.

A Misiék által elintézett szafarira nagyon kíváncsi vagyok.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 12:53:45 4/10
(3114/18025)
Nekem nem hiányzik a Vörös. Most a főnökét, - Miki a Gésa - is lesittelik melléje, maradjanak ők csak a böriben.
Attila ügyét is elég kétségesnek tartom, mert hiába akar ő vádalkut kötni, a hűtlen kezelés bűncselekménye megáll mellette. A még oly okos Mónika sem tudja kihúzni abból, hogy milliókat sikkasztott el.
Én most már valami pozitív változást várnék el a családtagoktól.
A szinte semmit sem csináló Kata például szervezhetne ingyenes egészségügyi felmérést a falusiak számára. Ez mondjuk egy vérnyomás és vércukor mérésből állna. Kiszűrhetné azokat, akiket még nem kezeltek eddig és megfelelő szakrendelőkbe irányítaná a betegeket. itt főleg a cukorbetegekre gondolok, mert egy magas vérnyomásra gondolom, hogy ő is tud gyógyszert felírni.

Kristóf elég jól elvan a kisboltban eladóként, Mónika meg vezeti a panziót és irányítja a böszme Subiczot. Vali jól elvan a háztartással, de Tibi gyakorlatilag semmit sem csinál, csak önmagát fényezi, hogy ő milyen rafkós és milyen nagyszerű, okos fickó. Na, őneki kéne valami elfoglaltság, ami lefárasztja. A lézengő Tomikának is ki kéne valamit találni, mert hamarosan visszatér a Démon, és az nem igazi elfoglaltság, hogy naponta háromszor megdugja Tamarát.

És az Egylet is, csak papíron létezik, ők miért tesznek valamit, már úgy értem a faluért?
7/10
Rojita 2019 ápr. 27. - 12:26:29 7/10 Előzmény napraforgó
(3113/18025)
Az ügyvédnő biztos, h nem a falusi tavaszt akarja élvezni a távoli faluban. Egyetértek Napraforgóval, h egyrészt nevelni akarja a felnőtt, rossz útra tért családtagokat, másrészt terelgetni őket vmi közös cél felé (családi vállalkozás?) Egyben felügyeli is Szappanosékat, hiszen rájött, h Szláven - házon kívül, - nem lehetett mindig eredményes.

Elképzelhető, h tk nem is volt Károly felesége, csak szerződésben elvállalta, h az "özvegy" szerepében (is) jár el a családtagok morális változása érdekében.
7/10
Rojita 2019 ápr. 27. - 11:56:35 7/10
(3112/18025)
Hogy tegnap behozták megint a Vörös nevét azt sejteti, h visszahozzák még a történetbe a következő hónapokban. De hát ez h lehet?
Ha lesittelték, akkor úgy-e eltűnik jó pár évre, de ha ez a "védett tanú"-mesét erőltetik, akkor simán visszatérhet a régi életébe? Lesheti a volt barátnőjét, annak gyerekét? Várhatjuk, h mikor keríti megint be Pannát és Szófit és tartja őket magánál, vagy valahol elzárva "saját családjaként" lévén, h pszichopata.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 11:02:25 4/10 Előzmény amira_daa
(3111/18025)
Szerintem meg épp Marosi fogja megfingatni Tibiéket. Tibinek nem lesz olyan nagy a pofája, mert ez a nő magasan felette áll inteligenciában, tudásban, stb. Nem mer majd üvöltözni, leugatni másokat - miket mondott Valinak: mit brekegsz? meg ne pofázz már!- hát így beszél egy férj a feleségével? nem, csak egy bunkó.
Sőt, ha Gittának van esze - és van, akkor utasítja Tibit, meg Kristófot, hogy ássák föl a kertet, ültessenek virágokat, bokrokat, csináljanak konyhakertet, stb.
Azt a szegény Vanessát is csak abajgatja Tibi, de még nem láttam, hogy etetné, itatná, kivinné valahová legelni.

-----------
A tegnapi részben Dani megsétáltatta "Alexandert", és világosan látszott, hogy a lónak nincs a hasa alatt pisilője, vagyis egyértelműen kanca. Azért ennyire nem kéne dilettánsnak lenni az íróknak.
Azt hiszem, hogy egy nőstény és egy hímivarú állat megkülönböztetése nem olyan nagy feladat, azt még egy laikusnak is fel kell tudni ismerni.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 10:48:44 4/10 Előzmény amira_daa
(3110/18025)
Robi lelete nem cserélődött össze. Csaba szerinz a főorvosnő szándékosan lemásolta egy másik beteg leleteit, csak a fejrészen a nevet változtatta meg.
Vagyis szándékos csalásról van szó, nem véletlen összecserélésről.
Összecserélésnél a Robi valódi leleteinek kellett volna megjelenni a másik páciensnél. De itt hajszálra egyforma két lelet volt, ami Csabát igazolja.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 27. - 10:45:28 4/10 Előzmény guess.who
(3109/18025)
Pont ezeken filóztam én is. Ha Kálmán utolsó éveit (!) édesítette meg a nő, akit 70 évesen el is vett, akkor ismernie kellett volna Gittát régebbről, ismerte volna az irodáját, sőt a lakását is, mert valahol csak lezajlott ez az édesítés. Gitta viszont azelőtt sohasem járt Ökörfalván, mert a falu szemei, fülei ezt látták, hallották volna. Tehát csak Pesten történhetett a dolog. De akkor hogy-hogy nem tudta Kálmán, hogy jut el az autóbuszpályaudvarra? Hisz már kellett Pesten járnia vagy százszor, azóta csak megtanulta a járást.
Azt, hogy magázódtak Gittával az első részben, még csak betudnám annak, hogy Gitta nem akarta a kollégája tudomására hozni a házasságát - talán szégyellte a nagypapit???.
Az megint rejtély, hogy Kálmán miért a haszonélvezeti jogot hagyta Gittára, miért nem a pénz egy részét? habár símán adhatott neki akármennyi pénzt már korábban is....
Na mindegy, ezek csak furcsák, de ami valóban érdekes, az az, amire felhívtad a figyelmet, hogy az ügyvédnő nem járhatna el a saját ügyében, vagyis, ha ő is örököl az örökhagyótól.
De ezt símán kivédhetik, ha a haszonélvezeti jog megalapítása ügyében Gitta kollégája ( az idősebb úr az első részből) járt el. Akkor nincs összeférhetetlenség.
És Kálmán bá' videójából nem derült ki, hogy lett Gitta hirtelen haszonélvező....
amira_daa 2019 ápr. 27. - 10:00:51 Előzmény guess.who
(3108/18025)
A lelet összecserélősdit onnan lehetett tudni mert szegény Zalán karmájaként több olyan filmben szinkronizált ahol ugyanilyen betegségben elcserélték aleletet.

Igy én ezt meg többen 99.9%-kal irtuk hogy azt összecserélték tuti. igy én ezen nem akadok fent. Ebben biztos voltam. :D
amira_daa 2019 ápr. 27. - 09:58:14 Előzmény napraforgó
(3107/18025)
ugy kellett volna felvennie a telot mint anno Fazkeas, hogy ez Dani telefonja hagysz-e üzenetet pont. és akkor tisztább. igen a csiki csuki megy tovább. de most beáll Anikó is ebbe ha jol gondolom igy lesz hart.

amugy majd leirom hogy a horvátban mi volt de én ha laikus lennék azon gondolkoznék hogy mi van a faluban hogy leköltözik az ügyvédnő is? tehtá vagy a háznál van valami elásva vagy bármi, amugy igy bizzál meg egy ügyvédben.

Amugy szerintem Marosit ki tudnák fingatni Valiék elég hamar, nyitva hagyják az ajtot Tibi üvöltözik Vanessa ráugrik a meercire ha lenne kutya lepisilhetné. :)) n mondtam hogy kell egy kutya. Nem tudjuk a Mi kis falunkbol átlopni a Buksi kutyut hogy legyen már végre valami normális állat is a faluban:D

amira_daa 2019 ápr. 27. - 09:53:04 Előzmény janderka
(3106/18025)
LEHET hogy azért levél, mert ő rola is kiderül hogy egy furótornyon van évek ota és azt srm ismeri mi az az internet vagy most kelt fel a komábol és anikóra gondolt - tök gáz szál igy. Amugy ez a levelezgetés elég fura Steffinek is irt Dani levelet holott van mobilja.