pecasroby 2019 máj. 05. - 07:59:27
(3304/18024)
Tán nem kezdik újra ezt a szart.
4/10
napraforgó 2019 máj. 05. - 05:24:18 4/10 Előzmény guess.who
(3303/18024)
Ez annyira furcsa volt, hogy Marosi úgy fogadta fel pénzért Szlávent jelentgető sameszának, hogy se a nevét nem kérdezte, se azt nem tudta, hogy ő valóban rendőr-e, vagy sem.
Azért én azt hiszem, hogy nem sokan mernének egy rendőr egyenruhás személynek ilyen ajánlatot tenni, hogy némi pénzért spicliskedjen és jelentgessen neki.
Azért Marosi nem lehet annyira jó emberismerő, hogy pár perc alatt kitalálta volna, hogy Szláven nem igazi rendőr, mert a fiú nagyon is meggyőzően alakította a figurát.

Minél jobban belegondolok a történésekbe, annál inkább irreálissá válik az egész.
Én ezt mondjuk nem is bánnám, ha az egész a humor irányába menne el. Mindenki szeret nevetni, sőt röhögni.
De azáltal, hogy a történet megpróbálja úgy eladni magát, mintha igazi lenne, mintha reális, valódi helyzetek lennének benne, egyre inkább hiteltelenné válik számomra.

Az alkotók helyében én erőteljesen a humor irányába tolnám el az egészet, mert ha semmi nem igaz a torténetben, akkor legalább legyen vicces és nevessünk a látott hülyeségeken.
1/10
janderka 2019 máj. 04. - 20:05:52 1/10 Előzmény svejci
(3302/18024)
Köszi. De sajnos ez a látottak alapján teljes nonszensz.
4/10
napraforgó 2019 máj. 04. - 17:58:39 4/10
(3301/18024)
Mivel minden örökösnek elég sok ideje van, így elgondolkodhatnak az életükön, meg a hogyan továbbon. És mivel eléggé egymás szájában vannak, jobban megismerhetik egymást, hiszen ahogy az apjukkal nem tartották a kapcsolatot évekig, úgy egymással sem beszéltek ezer éve. Ha el lennének foglalva, a rengeteg teendőikre való hivatkozással továbbra is kerülnék egymást. De most így-úgy, de kénytelenek valamiféle kapcsolatot kialakítani egymással.
4/10
napraforgó 2019 máj. 04. - 17:05:17 4/10
(3300/18024)
Nem lenne okos dolog, ha idegeneket is beavatnak az örökségbe, meg a feltételbe, hogy mikor kaphatják meg.
Egy kórházigazgató ettől nem vált volna megértővé, sőt. Talán azt mondta volna, hogy egy milliomos örökösnő ne vegye el a munkalehetőséget azoktól, akiknek szükségük van a keresetükre.

És ugye az is rosszul sült el, hogy Panna elmondta Zolinak, Zoli meg a Gésának, és mindkettő a pénzt akarta. Az egyik Kristófét Pannán keresztül, a másik meg Mónikáét az életéért cserébe.

Az igaz, hogy Kata nem szaggatta magát nagyon, hogy orvosként dolgozhasson. Az egészségközpontban több lehetőség lett volna, persze csak akkor, ha komolyan veszik. Hófehér falak, rendes vizsgálóágy, gyógyszeres szekrényke, néhány orvosi műszer, fehér köpeny, fix rendelési idő, stb.
Már javasoltam, hogy Kata ingyenes egészségügyi felmésrést végezhetne a faluban, vérnyomás mérés, vércukor mérés, a betegek kikérdezése különböző bajaikról, aztán megfelelő szakorvosi vizsgálatra küldésük, stb.
De ő inkább Dani faházát takarítgatja, kis megszakításokkal, amikor Dani derekára ugrál.
4/10
napraforgó 2019 máj. 04. - 15:16:28 4/10
(3299/18024)
Ó, nem vagyok én mindentudó, de Svejcinek igaza van, Marosi akkor mondta, amikor letolta Szlávent, hogy semmire sem jó....
guess.who 2019 máj. 04. - 15:07:14 Előzmény janderka
(3298/18024)
Napraforgó szerintem megmondja konkrétan, de talán akkor, amikor letolta Marosi Szlávent, hogy nem tudta Tibiéket a faluban tartani Mauni kiszabadításánál...
guess.who 2019 máj. 04. - 15:06:12 Előzmény napraforgó
(3297/18024)
Igen, az elején nyilatkozta BGO, hogy ő a "főíró", aki összefogja az írókat, és a karakterek önazonosságára vigyáz. Na éppen ez az, ami nagyon nem sikerült, lásd a fél falu debiledését például. :)
guess.who 2019 máj. 04. - 15:04:33 Előzmény Rojita
(3296/18024)
Ezen jogászok kitűnően elvitáznának, ugyanis a megtévesztésben részt vesz a Gittegylet is, ők viszont deklaráltan az anyagi haszonszerzés érdekében... :)
svejci 2019 máj. 04. - 14:55:23 Előzmény janderka
(3295/18024)
Amikor a Moónikát mentek kiszabadítani, akkor telefonált az ügyvédnő Szlávennek, hogy akadályozza meg....
Amikor meg látta, hogy csak elhagyják Őkőrapátit, akkor leszúrta Szlávent, és akkor mondta, hogy pedig Kálmán is őt ajánlotta.....
7/10
Rojita 2019 máj. 04. - 13:39:53 7/10 Előzmény napraforgó
(3294/18024)
Ez így van. Azt hallottam, h van egy ember, aki ellenőrzi az írók szálait. Lehet, h ez a koordinátor is eltévedt már, nem csak mi.
4/10
napraforgó 2019 máj. 04. - 13:39:52 4/10 Előzmény Rojita
(3293/18024)
Ja: szeressük egymást, gyerekek. A cél a testvérek, rokonok egymáshoz közelítése, hogy megszeressék egymást, no meg a szülőfalu iránti elköteleződés.
De nem hiszem, hogy ezt egy akármilyen bíróság méltányolná....
A csalás, az csalás, a tévedésbe ejtés, tévedésben tartás egy másik bűncselekmény, némi polgári jogi vonzattal, a korábban említett károk okozásával.
1/10
janderka 2019 máj. 04. - 13:39:00 1/10 Előzmény guess.who
(3292/18024)
Ezt mikor mondták, hogy Kálmán fater ajánlotta besúgó összekötőnek Szlávent?
4/10
napraforgó 2019 máj. 04. - 13:35:30 4/10 Előzmény guess.who
(3291/18024)
Szerintem össze-vissza zagyválják a dolgokat. Lehet, hogy több forgatókönyvró van, és egyik egyik szálat viszi, a másik egy másikat, egy harmadik meg megint mást.
Csak az a baj, hogy nem ülnek le és olvassák össze a külön kidolgozott szálakat, ezért vannak benne a bakugrások.
7/10
Rojita 2019 máj. 04. - 13:30:40 7/10 Előzmény guess.who
(3290/18024)
A m e g t é v e sz t é sben szervezetten és többen vesznek részt, de nem anyagi haszonszerzés érdekében. Azért el lehetne a végén mindenkit marasztalni egy perben, de a cél a jó végkifejlet mindenkinek.
4/10
napraforgó 2019 máj. 04. - 13:30:11 4/10 Előzmény guess.who
(3289/18024)
Ebben a sorozatban alapvető jogi hibákat követtek el.
Már a sorozat végénél megírtam, de megismétlem, hogy egy ügyvéd nem járhat el végrendelet készítésénél, ha az örökhagyó hagyatékából ő maga is bármilyen jogcímen részesül (hagyaték, hagyomány, haszonélvezet, stb). Az ügyvédi munkadíjon felül semmi mást nem kaphat.
A másik nagy hiba, hogy egyáltalán nem köthető ki semmilyen feltétel az örökhagyó halála utáni időpontra. Vagyis ez az egy évig Ökörfalván kell élni, ahhoz, hogy megkapják az örökséget ez egy érvénytelen kikötés.

Úgyhogy innentől csak mese-szinten lehet nézni ezt a sorozatot.
A "mi lenne, ha" tipikus esete.
guess.who 2019 máj. 04. - 13:27:02 Előzmény Rojita
(3288/18024)
Mondjuk ez a sorozat nagyon távol áll mindenféle valóságtól, szóval még akár az is elképzelhető valóban, hogy minden kamu, a végén jót röhögnek, a Marosit meg mindenki ünnepli, hogy meeeeekkora ügyvéd. :)
guess.who 2019 máj. 04. - 13:24:36 Előzmény Rojita
(3287/18024)
Az úgy picit már érdekesebb, hogy egy ügyvéd is segédkezik benne, ráadásul ha már Szláven segítségét, illetve a többi, itt-ott felbukkanó mellékszereplőket nézzük, akkor már bűnszervezetben elkövetett csalás. :)
guess.who 2019 máj. 04. - 13:22:39
(3286/18024)
Igen, ezt írtam Napraforgónak is, ti. hogy ha Kata VALÓBAN akart volna dolgozni a szakmájában, akkor szerintem meg tudták volna oldani a dolgot, vagy találhattak volna neki a kórházvezető segítségével egy megfelelő állást. Ehelyett az első szóra sarkon fordul a nagyságos kisasszony és azóta a kórház közelében sem járt. :)
guess.who 2019 máj. 04. - 13:20:38 Előzmény svejci
(3285/18024)
Igen, ez a Marosi-féle telefonon jelentgetés elég zavaró, pláne ha azt vesszük, hogy teljesen ötletszerű a forgatókönyv iránya. Az biztos, hogy egy-egy ilyen elszórt információt nem szoktak sokáig elhúzni, általában 2-3-4 rész után már meg is van a hozzá kapcsolódó megoldás – ezt viszont már az elejétől ismételgetik, mindenféle magyarázat nélkül. Valószínű, hogy nincs is hozzá elkészítve semmi, csak azért tartják bent, hogy ha úgy alakul, akkor lehessen rá építeni valami debil vargabetűt. :D

"hogy Kálmán is Őt ajánlotta."
Igen, ez szerintem megint egy benne maradt baki: az elején ismeretlenül találkozott Szláven és Marosi, amikor Szláven rendőrruhában megállította a "pesti ügyvédnőt", aki akkor bérelte fel Szlávent. Az ugyan elképzelhető, hogy Kálmán bácsi ajánlotta, de kétlem, hogy fényképet is mutatott volna róla neki, hogy felismerhesse - mert a "rendőr" biztosan NEM mutatkozott be neki az áligazoltatáskor. Akkor viszont honnan tudta volna, hogy őt ajánlotta? Kálmán bácsi úgy ajánlotta, hogy "az a lapátfülű langaléta, aki olyan murisan vigyorog"? :)